• DLA CIEBIE MAMO !

          • Dzień Mamy jest obchodzony prawie na całym świecie. Niezależnie od kultury, szerokości geograficznej czy języka, dzieci na całym świecie w tym dniu wyrażają swoją miłość do niej najpiękniej jak potrafią. Starsi kupują kwiaty, wysyłają pocztówki, dzwonią z życzeniami. W Polsce, jako jedynym kraju na świecie, dzień ten obchodzony jest 26 maja. Młodsze dzieci zwykle obdarowują swoje Mamy różnego rodzaju drobnymi prezentami, najczęściej własnoręcznie przygotowanymi. W tym dniu wszystkie Mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. To także bardzo ważny dzień w kalendarzu szkolnym. Zgodnie ze zwyczajem dzieci obdarowują mamy kwiatami, laurkami i słodyczami .

            Chcąc podziękować swoim Mamom za trud włożony w wychowanie, za miłość, cierpliwość i troskę uczniowie klasy III przygotowali wiersze, piosenkę, a w zeszycie każdy opisał swoją Mamę. Po przedstawieniu swoich prac okazało się, że Mamy z klasy III uwielbiają spacery, kawę i kino. Uczniowie na lekcjach  wykonali piękne pamiątki o magicznej mocy- laurkę z życzeniami, portret i własnoręcznie ozdobili kubek/ filiżankę.

            Niech to święto, wszystkim  dużym i małym,  przypomina  jak ważne są nasze Mamy oraz, że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów za jej bezwarunkową miłość. Mamy nadzieję, że każdy z was o tym pamiętał i sprawił, aby w tym dniu czuła się ona wyjątkowa i dumna.

            Wszystkim  Mamom życzymy dużo zdrowia, miłości, spełnienia marzeń oraz dumy ze swoich pociech!

          • Dzień Matki.

          • Dzień Mamy u pierwszaków. Dnia 26 maja wszystkie Mamy obchodzą swoje święto. Uczniowie klasy Ia i Ib pamiętali o tym ważnym dniu. Życzenia oraz uczucia, jakimi darzą swoje Mamusie przekazali w krótkim filmie. „Abyś zawsze przy nas była Najpiękniejsza i jedyna, Mądra, dobra, ukochana Taka bliska - nasza Mama!”

          • Nasza Czwórka laureatem konkursu „Podwórko Nivea”.

          • Wiadomość o przyznaniu tytułu laureata wywołała ogromną radość wśród całej społeczności „Czwórki”. Inicjatorem przystąpienia do projektu, w którym główną nagrodą jest nowoczesny plac zabaw, był dyrektor szkoły, pan Michał Chojnowski. Pomysł spodobał się wszystkim i od razu z zapałem przystąpiliśmy do działania. Zgodnie z regulaminem należało nagrać piosenkę oraz krótki film promujący szkołę. Było przy tym mnóstwo radości  i dobrej zabawy, chociaż czasami zmęczenie też dawało się we znaki. Efekt okazał się tak dobry, że nasza prezentacja znalazła się wśród pięciu innych, które jury doceniło już w pierwszym etapie konkursu. „Razem najlepiej” – to hasło przyświecało nam podczas realizacji projektu. Dziękujemy wszystkim, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w jego realizacji: pracownikom Urzędu Miasta, Miejskiego Domu Kultury i TV Ostrów, panu Pawłowi Andruszkiewiczowi, rodzicom, uczniom i nauczycielom. Cieszymy się, że już niedługo najmłodsi uczniowie naszej szkoły będą w tak wyjątkowym miejscu uczyć się poprzez zabawę i czerpać radość ze wspólnego spędzania wolnego czasu.

            Podwórko Nivea - laureaci.

          • Uczeń naszej szkoły wyróżniony w konkursie.

          • W ramach realizacji projektu „Ostrowianie świętują niepodległość” Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowała dla wszystkich mieszkańców grę miejską „Moja Ostrów”.

            Rozgrywka została przeprowadzona w dniach 18-20 listopada 2020r. dla uświetnienia ostrowskich obchodów narodowego Święta Niepodległości. Zadaniem Graczy było spełnienie określonych wymagań, rozwiązanie zagadek – zdobycie jak największej liczby punktów w najkrótszym czasie.

            W rozgrywce wziął udział uczeń klasy IVB – Aleksander Brzostek zdobywając jedno z wyróżnień. 12 maja w Starej Elektrowni, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Dorota Ambroziak wręczyła nagrodę naszemu wyróżnionemu uczniowi.

            Gratulujemy.

          • Egzamin w III klasie - Trzecioteścik

          • 14 maja 2021 roku nasi najstarsi uczniowie z I etapu kształcenia przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu. Klasa III uczestniczyła  w Teście Umiejętności Trzecioklasisty.
            Test pozwala rzetelnie sprawdzić wiedzę i kompetencje uczniów na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego. Dostarcza informacji na temat przygotowania trzecioklasistów do kolejnych wyzwań edukacyjnych w szkole podstawowej. Uczniowie przygotowywali się do tego egzaminu przez całe trzy lata. Podniosłość dzisiejszego wydarzenia dodatkowo podkreślili galowym strojem. Przed egzaminem  wysłuchali słów pełnych otuchy i wsparcia od pana Dyrektora.

          • Klasa III na lekcji w bibliotece.

          •  

            Klasa trzecia wybrała się do szkolnej biblioteki na lekcję pt. ,,Gazeta i czasopismo”.

            Głównym celem lekcji było ukazanie przeznaczenia czasopism i gazet,  ukazanie różnic i podobieństw między czasopismem i gazetą,  zachęcanie uczniów do czytania czasopism i gazet, zebranie i usystematyzowanie wiedzy na temat czasopism, ich budowy, zapoznanie z etapami powstawania czasopisma i gazety. Na samym początku lekcji Pani bibliotekarka  przeprowadziła rozmowę wstępną na temat  ulubionych czasopism trzecioklasistów m.in:
            dowiedzieliśmy się co najbardziej lubią czytać nasze koleżanki i koledzy? Jakie czasopisma kupują ich rodzice i oni sami?

               Po krótkim wstępie dokonano wyjaśnienia celu dzisiejszych zajęć: zebrania i usystematyzowania wiadomości związanych z rodzajami gazet, i czasopism, ich budową i procesem powstawania, a także pobudzaniem zainteresowań czytelniczych.

            Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania, np. ,,Co nazywamy prasą?”  Wymieniali różnorodne źródła wiedzy i informacji, zaliczając do nich: książki (podręczniki, literatura piękna, popularnonaukowa, encyklopedie, słowniki),radio, telewizja, prasa (czasopisma, gazety). Na lekcji poznaliśmy rodzaje czasopism. Po co nam gazety?  Oglądaliśmy czasopisma dla dzieci i młodzieży dostępne w naszej bibliotece. Uczniowie zapoznali się ze  stopką redakcyjną zwana metryką. W drugiej części spotkania z biblioteką, cała klasa została podzielona na grupy. Każda grupa przygotowywała materiały potrzebne do stworzenia czasopisma. Na koniec lekcji przedstawiliśmy opracowane w grupach materiały  i złożyliśmy swoje własne  czasopismo.

          • Majowe Święta w klasie Ia.

          • Majowe święta w klasie Ia.

            Maj jest miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków. W pierwszych dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja– Święto Flagi Państwowej, 3 maja- Święto Konstytucji.

            W piątek, ostatniego dnia kwietnia o tych świętach podczas lekcji rozmawiali uczniowie klasy Ia. Dzieci przypomniały sobie kim jest patriota, omówiły  polskie symbole narodowe, dowiedziały się , że konstytucja jest najważniejszym dokumentem w państwie. Zebrane są w niej zasady funkcjonowania państwa. W konstytucji zawarte są też wszystkie prawa i obowiązki wszystkich Polek i Polaków. Na podsumowanie zajęć wszyscy zrobili notatkę z lekcji oraz rozwiązali quizy i zadania związane z uroczystościami majowymi.

          • KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY?

          • Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
            A na tej fladze biel jest i czerwień.
            Czerwień to miłość, biel - serce czyste.
            Piękne są nasze barwy ojczyste.

            Czesław Janczarski

             

            W maju obchodzimy  Dzień Flagi (2 maja) oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. W klasie trzeciej święta te  były okazją do przekazania uczniom wartości patriotycznych takich jak: miłość do ojczyzny, poszanowanie symboli narodowych i pielęgnowanie tradycji.

            Flaga, nasz najważniejszy, obok godła , symbol narodowy. Dzień flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy od 2004 roku. Od wieków towarzyszyła Polakom we wszystkich ważnych wydarzeniach historycznych. Podczas 123 lat zaborów żyła w sercach Polaków jako symbol wolnego i niepodległego państwa. Była świadkiem powstań narodowych i narodzin Niepodległej. Towarzyszyła naszym żołnierzom na wszystkich frontach II wojny światowej. Symbole narodowe - jak flaga biało-czerwona, godło Polski z Białym Orłem w koronie na czerwonej tarczy, to symbole podkreślające charakter, niezależność i dumę wszystkich Polaków. Każdy uczeń wie, że to one jednoczyły Polaków w trudnych historycznych chwilach w kraju i poza granicami. Klasa trzecia  oprócz omówienia tematyki związanej z majowymi świętami wykonała flagę oraz kotyliony patriotyczne.

            Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. 

          • Mistrzowie recytacji

          • W poniedziałek, 26 kwietnia 2021r., odbyły się powiatowe eliminacje 44. Konkursu Recytatorskiego ”Warszawska Syrenka”. Nasza szkoła także wzięła w nich udział. Możemy poszczycić się sukcesami! W najmłodszej  kategorii  wiekowej, klasy 0-III , Ania Gutowska zajęła II miejsce. Z kolei w najstarszej kategorii wiekowej, klasy VII-VIII, Kuba Bloch zdobył III miejsce. Oliwia Osikowicz, reprezentująca uczniów klas IV- VI, uzyskała wyróżnienie. Wszystkim naszym recytatorom gratulujemy doskonałego wyboru tekstów literackich, świetnych występów oraz godnego reprezentowania naszej szkoły!!!

            Zdjęcia pochodzą: https://www.facebook.com/mdkostrowmazowiecka

  • Galeria zdjęć

      brak danych