• Uroczyste pasowanie Pierwszoklasistów

          •   Październikowego popołudnia w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi uczniami. Podczas ceremonii pasowania zostali oni włączeni do szkolnej społeczności. Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku szkolnym uroczystość pasowania na ucznia obchodzona była w specjalnym reżimie sanitarnym.

            Odświętnie ubrani pierwszoklasiści,  pod okiem wychowawczyni Anny Grabowskiej, z radością w sercach i przejęciem zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę zdobytą w pierwszym miesiącu szkoły. Przed komisją –  dyrektorem i rodzicami,  z wielkim zaangażowaniem  śpiewali piosenki, wyklaskiwali i wytupywali rytmy, odpowiadali na pytania udowadniając wszystkim zebranym gościom, że naprawdę wiele już potrafią. Uczniowie wypili też napój mądrości, czyli przygotowany przez rodziców sok z cytryny.

            Następnie pierwszaki dostąpiły zaszczytu pasowania. Dyrektor szkoły, pan Michał Chojnowski, dotykając ramienia każdego ucznia i wypowiadając słowa: Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej, dokonał aktu pasowania. Najmłodsi uczniowie ,,Czwórki”  otrzymali szkolne legitymacje oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczył pan dyrektor. Od tej pory stali się prawdziwymi uczniami ze wszystkimi przywilejami i obowiązkami uczniowskimi. Tuż po pasowaniu dyrektor szkoły skierował  życzenia do świeżo upieczonych członków szkoły ,,…Życzę wszystkim uczniom powodzenia, zapału do nauki, wiary we własne możliwości oraz wielu sukcesów…” Ciepłe słowa do uczniów i wychowawczyni skierowała również, w imieniu wszystkich rodziców,  pani Joanna Dziesińska - członek Klasowej Rady Rodziców, a  klasa trzecia wręczyła własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Twarze pierwszaków zdradzały ogromne przejęcie, jednak najbardziej wzruszeni byli rodzice swoich pociech. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć i słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców pierwszoklasistów.

            Zapewne dzień pasowania na ucznia pozostanie na długo w pamięci każdego pierwszoklasisty, bo takich chwil w końcu nie sposób zapomnieć!

          • UWAGA KONKURS – „CZYSTA WODA – DAREM ŻYCIA DLA LUDZI I ŚRODOWISKA”

          • Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym przez Zarząd Koła PZW nr 34 w Komorowie z okazji „Tygodnia Czystości Wód 2021”.

            Tematyka konkursu:

            1. Uprawianie sportu wędkarskiego ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa nad wodą oraz czynnego wypoczynku.
            2. Problematyka ekologii, ochrony środowiska i czystości akwenów wodnych oraz ich otoczenia.
            3. Temat konkursu – „Czysta woda – darem życia dla ludzi i środowiska”.

            Celem konkursu jest przedstawienie prac nawiązujących do ochrony środowiska, czynnego wypoczynku nad wodą, piękna oraz bogactwa w faunę i florę w naszym regionie.

            Kategorie wiekowe:

            • kategoria 2- wiek od 7 do 11 lat (klasy I – V);
            • kategoria 3- wiek od 12 do 14 lat (klasy VI – VIII).

            Technika wykonania: rysunek, malarstwo, plakat, grafika.

            Format prac: A3.

            Termin składania prac w szkole: 26 października 2021.

            Nagrody i wyróżnienia:

            • Pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej – statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Koło Wędkarskie oraz Starostwo Powiatu Ostrowskiego.
          • Warsztaty PHOTON GO!- programowanie w bibliotece.

          •  

            Pierwszego października uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią wzięli udział  w pokazowych warsztatach z wykorzystaniem robotów PHOTON GO!- zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej.

            Był to jeden z punktów OSTROWIADY literackiej- 1. Ostrowskiego Festiwalu Literackiego skierowany do młodszych klas szkół podstawowych.

            Warsztaty wzbudziły wielkie zainteresowanie, bardzo podobały się dzieciom.

          • Propozycja Miejskiego Domu Kultury.

          • Wiele telefonów i wiadomości dostaliśmy z zapytaniem o CHÓR młodzieżowy.  Słuchamy Was i reagujemy, czyli w skrócie: Ruszamy z CHÓREM. Instruktorami chóru są: Dorota Białkowska-Krukowska i Bartek Łochnicki.

            Mogliście ich usłyszeć podczas ostatniego Koncertu Noworocznego.
            Przesłuchanie odbędzie się 5 października o 17:30 w MDK przy ul. 3 Maja 50
            By zapisać się na przesłuchanie zadzwoń: 793 808 057 
            Instruktorzy, będą prowadzić również zajęcia indywidualne i w mniejszych grupach (gdyż u pana Remka skończyły się już miejsca).

          • Klasa III na wycieczce

          • 28 września był długo wyczekiwanym dniem dla uczniów klasy trzeciej. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Przyrodniczego w Drozdowie, które mieści się w zabytkowym dworku, dawnej siedzibie rodu Lutosławskich. Z panią przewodnik  obejrzeliśmy wystawy tematyczne, prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy, m.in. „Ptaki i ssaki Kotliny Biebrzańskiej”, „Łoś – król bagien biebrzańskich”, „Ziołowe tajemnice”, „Podwodny świat pięciu kontynentów”. Pogoda dopisała, więc niezwykłą lekcję przyrody pod hasłem „Zabawa w tropicieli” odbyliśmy w pięknym parku. Uczyliśmy się rozpoznawać różne gatunki drzew i krzewów.

            Kolejną atrakcją było zwiedzanie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Wiele dowiedzieliśmy się o życiu codziennym i zwyczajach mieszkańców wsi sprzed dwustu lat. Obejrzeliśmy charakterystyczne zabudowania: chaty, kuźnię, młyn, wiatrak.

            Następnie pojechaliśmy do Łomży, gdzie pobyt w Parku Trampolin okazał się świetną zabawą. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.

            W drodze powrotnej zajechaliśmy do Restauracji McDonald’s. Nawet tłum klientów i długi czas oczekiwania na zamówienie nie popsuły nam humorów. Wróciliśmy do domów zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

          • Lawendowe pole.

          • We wrześniu klasy II a i II b odwiedziły Sielski Dom w Starej Złotorii. Powitała nas właścicielka, która oprowadziła  po swojej posiadłości. Zwiedziliśmy zagrodę, ogrody pokazowe, w tym plantację lawendy .W pięknie udekorowanej  drewnianej stodole uczniowie w rączkach zmłócili lawendę i wykonali pachnącą suszem saszetkę. Wykonali też kosmetyk na bazie wody destylowanej i olejku lawendowego. Pani poczęstowała dzieci lemoniadą lawendową. Wykonane zostały przez dzieci sadzonki lawendy, które zabrały do domu.  Atrakcją było zwiedzenie domku w którym była dawno temu szkoła. Dzieci zobaczyły dawne ławki, stoły i meble domowe.

          • Co zrobić, aby nie płacić grzywny?

          • Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy.

            Najprostszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany.

            Do końca września jest również możliwość spisania się przez telefon. To odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem lub wolą mieć wsparcie rachmistrza. Ze względu na bardzo duże obciążenie infolinii, zmieniono zasady jej funkcjonowania. Wystarczy zadzwonić pod nr 22 279 99 99, postępować zgodnie z komunikatami i na koniec zostawić swój nr telefonu. Rachmistrz bardzo szybko oddzwoni z nr infolinii lub 22 828 88 88. Na ekranie może się wyświetlić tylko jeden z tych dwóch numerów.

            Jeśli w najbliższym czasie będziesz w urzędzie gminy/miasta, możesz skorzystać z punku spisowego i wypełnić formularz spisowy z pomocą przeszkolonej osoby. Wypełnienie obowiązku spisowego w urzędzie gminy/miasta przebiega sprawnie, jednak w ostatnich dniach września mogą tworzyć się kolejki.

            Nie ma co czekać do ostatniego dnia września na kontakt z rachmistrzem. Ze względu na ograniczenia, może już się z nami nie zdążyć skontaktować. Dlatego warto obowiązek spisowy wypełnić samemu, dzwoniąc na infolinię lub spisując się przez Internet.

            Co zrobić żeby nie zapłacić kary grzywny 5000 zł za brak udziału w spisie powszechnym?

            Po prostu się spisać jak najszybciej i nie liczyć, że ktoś nie zauważy niespisanego mieszkania czy osoby. Wypełnienie formularza spisowego trwa ok 10 minut. To nie jest trudne!

            Informacje o spisie znajdują się na stronie https://spis.gov.pl oraz stronach urzędów gmin i miast.

          • Wystawa "Kardynał z Ostrowskiej Ziemi".

          • Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na wystawę "Kardynał z Ostrowskiej Ziemi", upamiętniającą postać Prymasa Tysiąclecia. Ekspozycja prezentuje główne myśli i nauczanie wielkiego Polaka, ukazuje również środowisko, w którym wzrastał, ludzi oraz miejsca Jego dziecięctwa.

            Wystawa dostępna jest od 11 do 23 września 2021 r. na placu przed budynkiem Starej Elektrowni (Ostrów Mazowiecka, ul. 11 Listopada 7).

          • BEZPIECZNY PIERWSZAK - WIZYTA POLICJANTÓW W ,,CZWÓRCE”

          • W trosce o bezpieczeństwo naszych pierwszaków policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Ostrowi Mazowieckiej spotkali się z  najmłodszymi uczniami naszej szkoły i przypomnieli im zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

            Dnia 10 września 2021r. sierż. szt. Emilia Podbielska i asp. Marek Morawski przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród pierwszaków. Uczniowie przypomnieli sobie   zasady bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz przypomnieli sobie ważne numery alarmowe tj.112 i 997. Mundurowi uświadomili uczniów o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Podczas spotkania przypomnieli uczniom również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Po prelekcji klasa I wyszła przed szkołę aby obserwować ruch drogowy i skrzyżowanie. Pierwszaki ćwiczyły  również bezpieczne przejście przez pasy. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre pierwszaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Dzięki takim spotkaniom uczniowie podnoszą swój poziom świadomości  na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • Co roku pierwszy dzień września jest wyjątkowy. Tego dnia wspominamy wydarzenia z historii kraju, a uczniowie wracają do szkół.  Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany początek roku szkolnego. Choć z wieloma obostrzeniami, udało się spotkać grono pedagogów, pracowników szkoły oraz koleżanki i kolegów ze swoich klas. Skromniejsze niż zwykle, ale jednak uroczyste otwarcie roku szkolnego 2021/2022 odbyło się w naszej ,,Czwórce” na sali gimnastycznej o godz. 9.00  dla klas pierwszych, rodziców oraz Grona Pedagogicznego.

            Szczególnie był to niezwykły dzień dla uczniów  klasy pierwszej. To oni po raz pierwszy przyszli do szkoły w strojach galowych. Przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, uczniami, kochać Ojczyznę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Michał Chojnowski  wręczył nagrody p. Elżbiecie  Pierszej i p. Agnieszce Kopińskiej za wieloletnią pracę  na rzecz oświaty .

            Na koniec spotkania Dyrektor życzył uczniom powodzenia i jak najlepszych ocen. Do uczniów skierował słowa zachęty do owocnej nauki, albowiem to od nich samych zależy ich przyszłość. Wskazał  także na szczerą chęć pomocy oraz wsparcia ze strony nauczycieli i pracowników szkoły.

            Uczniowie pozostałych klas: II-VIII spotkali się  ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych w/g harmonogramu zamieszczonego na szkolnej stronie. Na spotkaniach uczniowie otrzymali najważniejsze informacje dotyczące roku szkolnego 2021/2022. Życzymy wszystkim uczniom, by mieli nieukrywaną radość z odkrywania i wgłębiania się w kolejne pokłady wiedzy, a nauczycielom – satysfakcji z pracy z dziećmi i wielu sukcesów zawodowych.

             Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 

             

  • Galeria zdjęć

      brak danych