• Dzieje się...

  Dzieje się...
 • Konkursy Przedmiotowe Mazowieckiego Kuratora Oświaty 2018/2019

  Konkursy Przedmiotowe Mazowieckiego Kuratora Oświaty 2018/2019

  Uczniowie!

  Na stronie Mazowieckiego Kuratora Oświaty pojawiły się programy merytoryczne konkursów przedmiotowych na rok szkolny 2018/2019. Zachęcamy Was do zapoznania się z programami. Poniżej link.

  http://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-i-olimpiady/konkursy/konkursy-przedmiotowe-1/12744,Projekty-programow-merytorycznych-konkursow-przedmiotowych.html

 • Dzieje się...

  Dzieje się...
 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 i pożegnanie Absolwentów Gimnazjum

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 i pożegnanie Absolwentów Gimnazjum
 • Aktywny wypoczynek klasy VI w Broku

  Aktywny wypoczynek klasy VI w Broku

  19 czerwca żądni przygód uczniowie klasy VI pojechali do Parku Linowego NOE w Broku. To miejsce dla każdego kto lubi aktywny wypoczynek i odrobinę adrenaliny. Obejmuje on ok. 50 przeszkód linowych i jest największym tego typu obiektem w tej części Polski. Park Linowy stanowi wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych między drzewami. Trasy zostały tak zaprojektowane, aby wszystkie osoby korzystające z parku niezależnie od posiadanej sprawności fizycznej, mogły przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą. Pokonując własne słabości wielu osobom udało się przejść całą podniebną trasę. Następnie podzieleni na grupy uczniowie uczestniczyli w zajęciach team buildingu. To celowo zorganizowane zajęcia, które powodują wzbogacenie relacji w grupie, budowanie tej grupy, integrowanie i nawiązywanie między jej członkami współpracy, zaufania, a nawet przyjaźni, poznawanie siebie nawzajem poza codziennym kontekstem. Zmęczona, ale zadowolona młodzież zakończyła wyjazd ogniskiem z kiełbaskami.

  Album fotograficzny

 • Zdrowy styl życia

  Zdrowy styl życia

  W dniu 19 czerwca 2018r.  klasa I a wzięła udział w spotkaniu z Panią dr Marleną Muzyk- Osikowicz. Pani doktor w sposób bardzo ciekawy i interesujący uświadomiła dzieci o konieczności spożywania zdrowej żywności oraz wszelkich witamin niezbędnych dla rozwoju organizmu. Opowiedziała o swojej pracy oraz powiedziała jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny osobistej. Na koniec każde dziecko mogło zrobić zastrzyk lub spróbować założyć opatrunek. Bardzo dziękujemy raz jeszcze za tak wiele cennych informacji i doświadczeń, które przeżyliśmy podczas tego spotkania.

  Album fotograficzny

 • W sądzie...

  W sądzie...

  20 czerwca 2018 roku uczniowie klasy Ia, Ib oraz II uczestniczyli w dydaktycznej wycieczce do Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej. Pani Sędzia w bardzo przystępny sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Zapoznała dzieci ze strukturą sądownictwa polskiego oraz uświadomiła, jakie prawa i obowiązki ma młody człowiek funkcjonujący w środowisku szkolnym i rodzinnym. Uczniowie mieli możliwość odczucia powagi sprawy, zasiadając jako ławnicy czy sekretarz. Wycieczka do sądu była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń. Uczniowie zgodnie wykazali chęć przestrzegania prawa przez kontrolowanie swoich czynów i zachowań, zarówno w życiu szkoły jak i w środowisku prywatnym.

  Album fotograficzny

 • Klasa V w Warszawie

  Klasa V w Warszawie

  Uczniowie klasy V we wtorek 19 czerwca 2018 roku udali się na kolejną wyprawę do stolicy. Tym razem naszym celem był Escape Room,czyli Dom Zagadek VR oraz Teatr Muzyczny Roma. W Domu Zagadek uczestniczyliśmy w grze, w której przenieśliśmy się na godzinę do czterech tematycznych pokojów zagadek,z których musieliśmy się wydostać dzięki umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości, kreatywności i zręczności. Gra ta uświadomiła nam przede wszystkim fakt, że najważniejsza jest umiejętność współpracy w grupie,że w trudnych sytuacjach powinniśmy na sobie polegać,bo inaczej nie uda się osiągnąć celu. Z przyjemnością możemy polecić na przykład Pokój PODRÓŻ, dzięki któremu przenieśliśmy się do przyszłości, wcieliliśmy się w role specjalistów z różnych dziedzin nauki i przeżyliśmy międzygalaktyczną przygodę poszukując nowego źródła energii.Pozwoliło to nam na bezpieczny powrót na Ziemię. Po przedpołudniu pełnym wrażeń udaliśmy się do Teatru Roma, gdzie obejrzeliśmy z zainteresowaniem sztukę o przyjaźni i miłości napisaną na podstawie książki Antoine de Saint-Exupery "Mały książę". Mały książę to przybysz z maleńkiej planety, który przypomina o tym, że "dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle,że nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają", dowiaduje się też w czasie swoich podróży, że "...dobrze widzi się tylko sercem...", a "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". W sztuce ciekawe było to, że aktorzy grali obok nas, byli na wyciągnięcie ręki, przechadzali się wśród publiczności, np.Latarnik oświetlał nasze twarze. Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na spacer na Plac Józefa Piłsudskiego. Zatrzymaliśmy się przy Pomniku poświęconym pamięci poległych w walce o niepodległość czyli symbolicznym "Grobie Nieznanego Żołnierza" oraz Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej z 2010 roku. Zatrzymaliśmy się też przy ławeczce Szopena znajdującej się nieopodal wejścia do Ogrodu Saskiego i wysłuchaliśmy fragmentu utworu muzycznego tego kompozytora. Po wędrówce ulicami Warszawy wstąpiliśmy na lody do restauracji Mc`Donalds,a po obejrzeniu sztuki ruszyliśmy w drogę powrotną, w czasie której snuliśmy plany na przyszłoroczne wojaże.

  Album fotograficzny

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

  Rodzice i Uczniowie

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca (piątek) na sali gimnastycznej: godz. 9:00-klasy I-IV; godz. 10:00-klasy V-VII i gimnazjum.

   

 • Wakacje

  Wakacje
 • Bezpieczne wakacje 2018

  Bezpieczne wakacje 2018 - Obrazek 1

  Drodzy Rodzice

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami, zachęcamy Państwa do zapoznania się z Poradnikiem Bezpiecznego Wypoczynku polecanego przez MEN oraz z treścią listu Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej

  https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2018/06/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men_lato_2018.pdf

  https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/bezpieczne-wakacje-list-minister-edukacji-narodowej

 • Rodzina jest najważniejsza...

  Rodzina jest najważniejsza...

  Rodzina jest najważniejsza

  Pod tym hasłem 15 czerwca uczniowie klasy II wraz z zaproszonymi gośćmi obchodzili Dzień Mamy, Taty i Dziecka, czyli Święto Rodziny. Przygotowania do tej uroczystości trwały długo. Najpierw dzieci samodzielnie przygotowały zaproszenia i wręczyły Rodzicom. Następnie rozpoczęły się próby wierszy i piosenek. Każdy własnoręcznie narysował portret Mamy i Taty oraz napisał dla Nich list, w którym wyraził swoją miłość i wdzięczność. Wspólne spotkanie było okazją do zaprezentowania umiejętności i talentów. Rodzice z uwagą wysłuchali programu artystycznego. Przed tak wspaniałą publicznością wszyscy starali się wypaść jak najlepiej. Mamy i Tatusiowie bez problemu rozpoznali swoje podobizny na portretach. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek. Było to popołudnie pełne emocji, wzruszeń, uśmiechu zarówno dla Rodziców, jak i dzieci. Jednak przede wszystkim był to czas spędzony wspólnie, z dala od codziennych spraw i problemów.

  Album fotograficzny

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018

  18 czerwca 2018r. w szkole odbyły się Wybory do Samorzadu Uczniowskiego, który będzie sprawował władzę w roku szkolnym 2018/2019. 

  WYNIKI WYBORÓW 

  Opiekun Samorządu Uczniowskiego

  p. Monika Kruk.

  Rzecznik Praw Ucznia

  p. Anna Bloch.

  Rzecznik Praw Ucznia

  uczeń Jakub Domański kl.VI

  Do władz Samorządu Uczniowskiego wchodzą uczniowie:

  1.    Andrzejczyk Amelia
  2.    Sot Wiktoria
  3.    Ambroziak Mateusz
  4.    Złotkowski Paweł
  5.    Bloch Jakub
  6.    Rutkowska Alicja
  7.    Chlebuś Dominika
  8.    Rutkowska Olga
  9.    Wierzejska Elwira
  10.  Rosińska Martyna
  11.  Podbielska Aleksandra
  12.  Prusaczyk Piotr
  13.  Lendzioszek Mateusz
  14.  Krutczenko Klaudia
  15.  Bączyk Dominika

  Komisja wyborcza

  Kacper Szatanek

  Wiktoria Pękowska

  Paweł Prusaczyk

  Amelia Bartkiewicz

  Zofia Sułkowska

  Album fotograficzny

 • Farma Iluzji

  Farma Iluzji

  Dnia 15.06.2018r. klasa Ia i I b na chwilę przeniosa się do świata iluzji zwiedzając Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach k. Woli Życkiej. Podczas wizyty mieliśmy okazję zobaczyć wiele eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczającym zasadom grawitacji i wydającym się wręcz niemożliwymi. Podczas pobytu na Farmie Iluzji nie zabrakło również mini zoo, gdzie zobaczyliśmy afrykańskie kozy oraz króliki, kucyki i małe żółwie. Na zakończenie zwiedziliśmy Grobowiec Faraona, w którym poznaliśmy historię jednego z najbardziej tajemniczych władców Egiptu Tutenchamona, obejrzeliśmy faraońskie insygnia oraz zobaczyliśmy mumię, która w zadziwiający sposób podnosiła się. Tak właśnie zakończyliśmy naszą podróż po świecie iluzji, który wniósł w nasze życie wiele nauki i zabawy i do którego teraz będziemy wracać z jeszcze większą chęcią!

  Album fotograficzny

 • Klasa VI zwiedziła Olsztyn i jego okolice

  Klasa VI zwiedziła Olsztyn i jego okolice

  W dniach 11-12 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka VI klasy do Olsztyna i jego okolic. Uczestnicy wyjazdu spakowani i w dobrych humorach zebrali się pod szkołą i niecierpliwie czekali  na rozpoczęcie przygody. Pierwszym punktem wycieczki były całodzienne zajęcia sportowe w ośrodku Kulka.  Na początku uczestnicy jeździli z instruktorem na quadach. Było przy tym dużo zabawy a dla tych, którzy pierwszy raz jeździli na takich maszynach było to duże przeżycie. Ci, którzy wcześniej zaczęli jeździć mogli utrwalić swoje umiejętności. Następne zajęcia to walki gladiatorów na specjalnej macie, a potem wybraliśmy się do lasu z instruktorem, aby dowiedzieć się trochę o survivalu i o tym co zrobić kiedy się zgubimy. Podzieleni na grupy budowaliśmy prowizoryczny namiot, uczyliśmy się rozpalać ognisko za pomocą krzesiwa. Wieczorem pełni wrażeń udaliśmy się do przepięknie położonego ośrodka Kłobuk na nocleg. Następnego dnia po śniadaniu zwiedzaliśmy Olsztyn poznając jego historię oraz zabytki: Zamek Kapituły Warmińskiej, Wysoką Bramę, katedrę i pomnik Mikołaja Kopernika. Potem pojechaliśmy do Olsztynka do huty szkła. Pan, który tam pracuje opowiadał i pokazywał jak robi się ze szkła piękne rzeczy np: szklane sowy, łabędzie, kolorowe kwiaty, jak się farbuje szkło, a na koniec był konkurs wiedzy o szkle. Nagrody za dobre odpowiedzi były wykonane oczywiście ze szkła. Ostatnim punktem wycieczki był Grunwald. Pan przewodnik opowiedział nam o przebiegu bitwy, a w Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem obejrzeliśmy pamiątki z tamtego okresu oraz wystawę zbroi i różnych rodzajów broni sprzed wieków. W sali kinowej zobaczyliśmy film o bitwie pod Grunwaldem na  obrazie Jana Matejki. Bardzo wielu osobom najbardziej podobała się wycieczka do huty szkła. Nie dziwie się temu. Jak byście zobaczyli, jakie piękne rzeczy powstają i jakie miny mieli wszyscy zgromadzeni to... szkoda słów. Mam nadzieje, że jeszcze dużo takich wycieczek przed nami.

  Natalia Luranc

  Album fotograficzny

 • Klasa V na pikniku

  Klasa V na pikniku

  W sobotę 9 czerwca 2018 roku uczniowie klasy V wybrali się na wycieczkę rowerową do Szkoły Podstawowej w Kozikach. Było ognisko i różne zabawy. Chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczynki bawiły się na placu zabaw oraz grały w mini siatkówkę na sali gimnastycznej. Klasie V bardzo się podobała wycieczka  i chciałaby więcej takich wyjazdów.

  Album fotogrficzny

 • Dzień Mamy i Taty

  Dzień Mamy i Taty

  Z okazji Dnia Rodziny klasy Ia i Ib  przygotowały krótką część artystyczną na którą zaprosili najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu- swoich Rodziców. Uczniowie kl. Ia przedstawili sztukę pt. „Rzepka J. Tuwima, przygotowali także wierszyki, piosenki i taniec natomiast I b Zaprezentowała sztukę pt. „Jaś i Małgosia i Baba Jaga” w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za dobroć oraz cierpliwość. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych upominków i słodkiego poczęstunku.

  Album fotograficzny

 • Olimpiada matematyczna

  Olimpiada matematyczna

  Chętni uczniowie klasy Ia i Ib oraz II wzięli udział w Olimpiadzie Matematycznej, której celem było rozbudzanie od najmłodszych lat zamiłowania do matematyki oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy. Mistrzem Matematyki został uczeń klasy II Marcin Borawski- Beszta natomiast w klasie Ia Oliwia Osikowicz a w kl. Ib Paweł Kwiatkowski.  Zwycięzcom gratulujemy!

  Album fotograficzny

 • WYBORY 2018

  Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego odbędą się 18 czerwca 2018r.(poniedziałek). Głosujemy od godz.10:00. Klasy zgłaszają swoich kandydatów do piątku 15 czerwca do Wiktorii Pękowskiej i Kacpra Szatanka.

 • Święto Pułku, Święto Szkoły

  Święto Pułku, Święto Szkoły

  Początek czerwca to, tradycyjnie od wielu lat, czas wyjątkowy dla społeczności naszej szkoły. 6 czerwca to święto patrona szkoły 18.Pułku Artylerii Lekkiej. Chwalebna przeszłość żołnierzy zobowiązuje do godnego świętowania, oddania czci  walczącym i poległym w obronie naszej wolności, i niepodległości. W tym roku hołd pamięci złożyliśmy już 5 czerwca uczestnicząc w capstrzyku przy zbiorowej mogile żołnierzy 18. PAL-u na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej. Hołd nieżyjącym bohaterom salwą honorową oddali także reprezentanci 22.Ośrodka Kartograficznego w Komorowie oraz Burmistrz Miasta Jerzy Bauer. Młodzież naszej szkoły zapaliła „znicze pamięci” na indywidualnych grobach dawnych żołnierzy. Nieodłącznym elementem upamiętniającym męstwo służących w 18.PAL-u jest złożenie kwiatów 6 czerwca  przy Pomniku-Głazie poświęconym bohaterom tej formacji oraz uczestnictwo we Mszy Świętej odprawianej w kościele pw. św. Jozafata w Komorowie . Oficjalną część obchodów uświetnili swoją obecnością zacni goście: Sekretarz Miasta p. Grażyna Szostak, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej p.Dorota Ambroziak, prezes Oddziału Regionalnego ZNP p.Maria Morawska, wieloletnia dyrektor naszej szkoły p.Dorota Pasztaleniec, potomkowie żołnierzy „Osiemnastki” i zasłużony dla kultywowania pamięci 18.PAL-u p.Ryszard Ejchelkraut. Święto Szkoły to także święto uczniów, co podkreślił w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły p. Piotr Siwek. W tym dniu uhonorowani nagrodami i dyplomami  zostają laureaci konkursów przedmiotowych i tematycznych. Warto wspomnieć, iż w roku szkolnym 2017/2018  było ich naprawdę wielu. 6 czerwca to dzień wyjątkowy dla uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców „Czwórki”.

  Album fotograficzny

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4
  07-310 Ostrów Mazowiecka
  ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
 • (+29) 74-544-12

Galeria zdjęć