• Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas zimowego wypoczynku

  Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas zimowego wypoczynku

  Ministerstwo Edukacji Narodowej jak zawsze przed każdymi feriami przygotowało specjalnie dla rodziców i opiekunów poradnik dotyczący bezpiecznego wypoczynku. Ponadto na stronie internetowej MEN znajduje się zakładka, o czym warto pamiętać przed feriami.

  poradnik-bezpiecznego-wypoczynku(1).pdf

  https://www.gov.pl/web/edukacja/o-czym-warto-pamietac-przed-feriami

 • VIII OSTROWSKI KONKURS ,,Dzieciak śpiewa".

  VIII OSTROWSKI KONKURS ,,Dzieciak śpiewa".

  W czwartek 10 stycznia w Jatkach odbył się VIII Ostrowski Konkurs Piosenki Dziecięcej pt. „Dzieciak śpiewa”. Celem konkursu była prezentacja dorobku muzycznego solistów oraz dziecięcych zespołów wokalnych oraz popularyzacja wokalnych umiejętności dzieci. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Lena Kulesza z piosenką „Nowe dni”, Kornelia Wasielak z piosenką „Pół kroku stąd” oraz Weronika Kłak z utworem „Zostań moją przyjaciółką”. Uczennice pod opieką pani Bożeny Milewskiej zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Mimo, iż uczestniczki nie zdobyły żadnej nagrody, to jednak pokazały się z bardzo dobrej strony, a ich występ nie odbiegał poziomem od występów innych uczestników.

  Tegoroczną tematyką konkursu muzycznego było motyw bajek i baśni. Laureaci wystąpią na koncercie z okazji  Dnia Babci i Dziadka 20 stycznia 2019r. w MOSIR.                

  Album fotograficzny                                                                                                                                                                                               

 • "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady" - konkurs ekologiczny

  "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady" - konkurs ekologiczny

  Informacje o konkursie w załączeniu. Osoby chętne zgłaszają się do nauczyciela przyrody p Moniki Kruk

  informacja_prasowa_10.01.pdf

  pismo_Mistrz_Recyklingu_samorzady2019_1.pdf

  http://www.chlorofil.com.pl

 • Dzieje się...

  Dzieje się...
 • "Anielskie opowieści"...

  "Anielskie opowieści"...

  Tegoroczne jasełka zatytułowaliśmy po prostu: „Anielskie opowieści”. Nasi przyjaciele z nieba przypomnieli nam historię związaną z narodzeniem Chrystusa. Wiersze przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu poszczególnych klas. Zamysłem „reżysera” było zaangażowanie widowni  w jasełka. Na nasze dzieci i naszą młodzież można liczyć. Po raz kolejny pokazali swoje zaangażowanie i począwszy od kl. I do kl. III gimnazjum, utwory były wykonane wspaniale. W przedstawieniu wzięli udział ucz. klasy II b i szkolny chór, którego członkowie potrafią też pięknie recytować. Mamy nadzieję, że radość z narodzenia Jezusa, przedstawiona w jasełkach, przeniosła się do wszystkich domów wraz z melodią „Pastorałki od serca do ucha”. Życzymy wszystkim błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.     

  Album fotograficzny

 • Życzenia

  Życzenia
 • Na wycieczce w Wołominie.

  Na wycieczce w Wołominie.

  Klasy IIa i IIb były na wycieczce w Wołominie. Pierwszy punkt wycieczki to park trampolin. Po zabawach sportowych wszyscy zjedli wspólny posiłek w restauracji McDonald's. Następnie wycieczka udała się do fabryki bombek, która jest rodzinną firmą. Życie każdej bombki zaczyna się od szklanej rurki, którą podgrzewa się palnikiem w temperaturze ok. 600'C, dzięki temu robi się miękka i elastyczna. Umożliwia to dmuchanie bombek i nadanie im kształtu. Wydmuchana już bombka wypełniana jest azotanem srebra, następnie jest malowana i i ozdabiana. Dzieci samodzielnie ozdabiały bombki, które zabrały do domów, żeby zawiesić na swoich choinkach. Po skończonych zajęciach był słodki poczęstunek i wspólne zdjęcia z Mikołajem. Wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

  Album fotograficzny

 • List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci

 • Konkurs

  Konkurs
 • Święta tuż, tuż...

  Święta tuż, tuż...
 • Projekt "Baśń o dwunastu miesiącach"

  Projekt "Baśń o dwunastu miesiącach"

  Klasa VI w ramach realizacji projektu związanego z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa zorganizowała dla klas młodszych 7 grudnia zabawy w bibliotece szkolnej. Uczniowie przygotowali grę planszową na motywach baśni „Dwanaście miesięcy” z zastosowaniem  robota Photon. Projekt rozpoczęliśmy już w październiku od zapoznania się z treścią baśni i ułożeniu do niej pytań, następnie na lekcjach plastyki tworzyliśmy do niej ilustracje. Listopad-to zajęcia z informatyki i tworzenie gry planszowej z robotem, dekoracji oraz zasad gry dla młodszych uczniów. Zwieńczeniem projektu były wspólne zabawy, współzawodnictwo grup, zwycięstwo i uśmiech na twarzach najmłodszych uczniów .

  Album fotograficzny

 • List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców

  List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców
 • Rekrutacja 2019/2020

  Rekrutacja 2019/2020
 • XXVIII Spotkanie z Mikołajem

  XXVIII Spotkanie z Mikołajem
 • Mikołajki 2018

  Mikołajki 2018

  6 grudnia - jak dobrze wiecie,
  Święty Mikołaj chodzi po świecie.
  Dźwiga swój worek niezmordowanie
  I każde dziecko prezent dostanie.

  Jedni mówią ….że nie istnieje. Ale my, musieliśmy to sprawdzić!

        W tym roku Mikołajki zaczęliśmy świętować już 4 grudnia, kiedy klasa I SP wybrała się z wizytą do wioski Świętego Mikołaja w Majątku Howieny. Na miejscu dzieci powitały radosne elfy, które zaprosiły pierwszaków na pierniczki oraz magiczną, korzenną herbatkę przygotowaną osobiście przez Mikołaja. Wraz z elfami dzieci przypomniały sobie tradycje  związane z Bożym Narodzeniem, przyjściem Pana Jezusa na świat. Podczas tej wizyty dzieci miały okazję wykonać ozdoby choinkowe i wraz z elfami ubrać choinkę oraz pobyć w towarzystwie Mikołaja. Każdy pierwszak otrzymał od Mikołaja paczkę ze słodyczami. Pod czujnym okiem elfów dzieci napisały list do Świętego Mikołaja prosząc o wymarzone gwiazdkowe prezenty. 6 grudnia, w dniu imienin Mikołaja, wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej wybrały się na koncert Majki Jeżowskiej. Tej piosenkarki nie trzeba nikomu przedstawiać. Młodsi i starsi znają doskonale jej kultowe przeboje i z przyjemnością wysłuchali ich na żywo. Podczas spotkania artystka wykonała również piosenki ze swojej nowej płyty pt. „Bajkowo”. Występowi towarzyszyły zabawy i  liczne konkursy. Po koncercie była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Panią Majką i, oczywiście, otrzymania autografu. Płyty i plakaty, które dostaliśmy w prezencie, jeszcze długo będą przypominały nam o tym radosnym wydarzeniu. Rozśpiewani i roztańczeni udaliśmy się do szkoły, a tam… Czekała na nas Wielka Mikołajkowa Impreza!!! Starszy Samorząd Uczniowski przygotował Losową Grę Mikołajkową, której główną nagrodę ufundowała pizzeria „Costa Gargano” z Ostrowi Mazowieckiej. Na szczęśliwca czekał bon na pizzę!!! Ponadto SU zorganizował kiermasz ciast i ciasteczek bożonarodzeniowych. W tym dniu w szkole dominował kolor czerwony, przerwy umilała muzyka świąteczna. Mikołaj, wraz ze Śnieżynkami, odwiedzał klasy i rozdawał drobne upominki.  Mikołajki w naszej szkole, jak co roku, są akcją charytatywną, której celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja, by móc w przyszłym roku szkolnym, ufundować stypendia naszym  koleżankom i kolegom, osiągającym bardzo dobre i dobre wyniki w nauce, oraz aktywnie działającym na rzecz środowiska lokalnego.                                                                                                                                                   

  ZAPEWNIAMY WAS, MIKOŁAJ ISTNIEJE!!!!

  Album fotograficzny

 • Wycieczka do Białegostoku

  Wycieczka do Białegostoku

  W środę 28 listopada klasy V wybrały się na wycieczkę do perły Podlasia czyli Białegostoku. Pierwszym przystankiem na trasie naszej wycieczki był Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki. Tam obejrzeliśmy spektakl pt. ,, W pustyni i w puszczy”. Wszyscy spodziewali się tradycyjnej sztuki opartej na tej lekturze, tymczasem spotkało nas miłe zaskoczenie. Sienkiewiczowska powieść została przeniesiona na plan filmowy. Zmiany w scenariuszu idą tak daleko, że nie przypomina już oryginalnej wersji. Jednak sceniczne rozmowy o tym, co ważne w powieści oraz to, jak łatwo może zostać wypaczone prędko naprowadziło nas na właściwy trop. Mamy zapamiętać jak ważne są takie wartości jak: miłość i odwaga, stawanie w obronie drugiego człowieka, odpowiedzialność za siebie i innych. Oczywiście wszystkim najbardziej podobały się efekty specjalne np. duch Sienkiewicza, słoń spacerujący po widowni, czy Mahdi zamieniony w kosmitę.:)

     Drugim punktem wycieczki było Muzeum Wojska. Tam też nie mogliśmy się nudzić. Obejrzeliśmy wyposażenie wojskowe od czasów średniowiecznych po współczesne. Niektóre eksponatów mogliśmy nawet wziąć do rąk. Nasz przewodnik ciekawie opowiadał o wyposażeniu poszczególnych sal, a my też mogliśmy pochwalić się naszą wiedzą.

      Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Farmacji. Tam zobaczyliśmy wyposażenie dawnej apteki i wysłuchaliśmy jak kiedyś robiono leki. Potem obejrzeliśmy salę szpitala wojskowego, gabinet dentystyczny i okulistyczny. Ci, którzy mieli odwagę, zwiedzili tez sale z preparatami tkankowymi w formalinie.

     Będąc w Białymstoku nie mogliśmy zapomnieć też o pałacu Branickich. Obejrzeliśmy jego najbardziej reprezentacyjne sale i wysłuchaliśmy historii zbudowania pałacu. Dowiedzieliśmy się też, że obecnie z pomieszczeń pałacowych korzysta uniwersytet białostocki, wydział medyczny. Spacerując po mieście obejrzeliśmy Ratusz z wieżą zegarową, Rynek, katedrę i cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy. Chociaż było zimno, przechadzka po mieście bardzo się nam podobała.    

      Wreszcie nadszedł punkt wycieczki, na który najbardziej czekaliśmy- zabawa w Escape Room. Podzieleni na grupy rozwiązywaliśmy zagadki by wydostać się z pokoju. Pokoje, którym stawiliśmy czoło to: Orion 53, Misja specjalna, Klątwa faraona, Wyspa odkrywców. Niektórym z nas udało się opuścić pokój przed upływem czasu.

      Pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Oczywiście nie zapomnieliśmy też o posiłku w Mc Donaldzie, dopiero teraz wszystkie punkty programu zostały wypełnione. To była udana i ciekawa wycieczka. Będziemy ją miło wspominać.

   

  Album fotograficzny

 • II EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O MARSZAŁKU JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

  II EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O MARSZAŁKU JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

  We wtorek 4 grudnia br. uczniowie naszej szkoły Maciej Anioła i Mateusz Lendzioszek wzięli udział w  II edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego wśród uczniów z terenu powiatu ostrowskiego. W konkursie indywidualnym Mateusz Lendzioszek na 23 uczestników szkół podstawowych i gimnazjów zajął III miejsce. Odbył się również konkurs drużynowy w którym na 12 szkół z powiatu Mateusz i Maciej zajęli II miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
 • VII FINAŁOWA GALA KONKURSU SOLIDARNA SZKOŁA FUNDACJI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

  VII FINAŁOWA GALA KONKURSU SOLIDARNA SZKOŁA FUNDACJI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

  Szkoła Podstawowa nr 4 z Ostrowi Mazowieckiej od trzech lat współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja, która jest inicjatorem  konkursu „Solidarna Szkoła” skierowanym do wszystkich szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja. Program ten ma na celu uhonorowanie szkół, które zbiorą na swoim subkoncie najwięcej środków na rzecz stypendiów dla uczniów. Po raz kolejny w tym roku udało się ostrowskiej „Czwórce” znaleźć w czołówce ogólnopolskiego rankingu szkół najlepiej działających na rzecz fundacji. 4 grudnia dyrektor szkoły, pan Piotr Siwek, koordynatorzy pani Monika Kruk i pani Sylwia Suchta, oraz wolontariuszki Klaudia Krutczenko, Amelia Lendzioszek i  Aleksandra Podbielska wzięli udział w uroczystej gali w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na której rozstrzygnięto konkurs „Solidarna Szkoła”. Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowi Mazowiekiej otrzymała dyplom” Solidarnej Szkoły” i nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł za zajęcie 3. miejsca w kategorii szkół podstawowych pochodzących z miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Dodatkową nagrodą, dla przybyłych na galę wolontariuszy, było zwiedzanie Pałacu w Wilanowie. Cieszymy się, że ostrowska „Czwórka” wykazuje się największą aktywnością na rzecz pomocy utalentowanej młodzieży. Od początku współpracy z fundacją udało się nam przyznać całoroczne stypendia dziewięciu uczniom „ Czwórki”. Działalność Fundacji oraz wsparcie finansowe uczniów nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnej społeczności, której serdecznie dziękujemy!

  Album fotograficzny

 • Mikołajki 2018

  Mikołajki 2018
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4
  07-310 Ostrów Mazowiecka
  ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
 • (+29) 74-544-12

Galeria zdjęć