• WAŻNA RZECZ, ŚMIECIU PRECZ!

• Klasy 1-3 wyposażone w odpowiedni sprzęt (rękawiczki jednorazowe, worki na śmieci) ruszyły  posprzątać teren wokół naszej szkoły. Dnia 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi to Planeta kontra plastik. Tego dnia  podczas zajęć lekcyjnych  dowiedzieliśmy się jak dbać o środowisko, jak segregować śmieci i co możemy zrobić na co dzień aby przyczynić się do ochrony naszego środowiska. Celem  takich lekcji jest promowanie już od najmłodszych lat postaw proekologicznych oraz uświadamianie sobie jak kruchy jest ekosystem naszej Planety. W naszej szkole zorganizowane były pogadanki, projekcja filmów edukacyjnych, uczniowie wykonali prace plastyczne, były też zabawy dydaktyczne związane z tym tematem. Na koniec dnia najmłodsi uczniowie klas 1-3 posadzili drzewka. Dwie sadzonki sosny limby  zostały posadzone  przy szkole. Pozdrawiamy i zapraszamy do naszej galerii związanej z Dniem Ziemi w naszej szkole.

• CZY MATEMATYKA TO KRÓLOWA NAUK? JAK SIĘ NIE BAĆ ORTOGRAFII?

• W naszej Czwórce, wśród uczniów klas I-III, odbył się szkolny konkurs pt. ,,Mistrz Matematyki” i ,,Mistrz Ortografii „. Celem konkursu matematycznego  było rozbudzanie od najmłodszych lat zamiłowania do matematyki oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy. Mistrzem  Matematyki został uczeń  klasy III Aleksander Głębocki zdobywając maksymalną liczbę punktów. W klasach  II największą liczbę punktów zdobył Kajetan Koziatek,  a w klasach I Marcin Dąbrowski.

Na polu walki z bykami….ortograficznymi stanęło 25 osób. Celem konkursu było doskonalenie języka polskiego. Uczniowie pisali z pamięci wyrazy z trudnościami ortograficznymi. W klasach pierwszych najwięcej punktów zdobył Marcin Dąbrowski, w klasach drugich Kajetan Koziatek. Dzielną walkę z bykami stoczyła uczennica klasy III Amelia Koziatek, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Uczennica bezbłędnie napisała wszystkie wyrazy i zdobyła tytuł Mistrza Ortografii 2024r.

Zwycięzcom gratulujemy!