• "Mała książka-wielki człowieka".

          • W ramach kampanii „Mała książka –wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci , podarowano każdemu uczniowi kl. I naszej szkoły specjalną Wyprawkę Czytelniczą. Pierwszoklasiści otrzymali książkowe prezenty w bibliotece szkolnej. Pakiet zawierał :  „Pierwsze abecadło ”, „ Książką połączeni ,czyli uczymy się czytać razem ”, kreatywny alfabet – plakat.

          • Narodowe Święto Niepodległości.

          • Dnia 10 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili pamięcią ważne wydarzenie historyczne, jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości.

            Rano dzieci z klas I-III, wraz z wychowawczyniami, wybrały się do Komorowa pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym miejscu uczniowie klasy trzeciej przypomnieli młodszym koleżankom i kolegom, dlaczego dzień 11 listopada jest tak ważny dla Polaków. By uczcić bohaterstwo poległych dla ojczyzny zapaliliśmy znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego-symbolu naszej niepodległości.

            Tego też dnia wszyscy uczniowie wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”, który wspólnie odśpiewaliśmy o godzinie 11.11. W trakcie  przerw wysłuchać mogliśmy patriotycznych pieśni w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Atmosfera refleksji, zadumy i patriotyzmu towarzyszyła nam przez cały dzień.

          • Kolejne spotkanie z Brembate di Sopra

          • W czwartkowe popołudnie…. reprezentacja uczniów ostrowskich szkół podstawowych  uczestniczyła w spotkaniu online z uczniami włoskiej szkoły podstawowej z Brembate di Sopra. Była to niejako reaktywacja doskonałych kontaktów naszych miast bliźniaczych, rozpoczętych w  2000 roku. Trwająca przez osiem lat wymiana młodzieży pozwoliła nawiązać przyjaźnie i nowe znajomości, poznać kraje i życie dnia codziennego. Niestety, z uwagi na ogólna sytuację zdrowotną, przepisy dotyczące zagrożeń epidemicznych spotkania face to face są niemożliwe, więc zdecydowaliśmy się na kontakt online. Podczas pierwszej od lat rozmowy uczniowie wymienili się informacjami o swoich rodzinnych miastach. Zaprezentowali miejsca, gdzie młodzi mieszkańcy mogą aktywnie spędzać wolny czas. Naszą szkołę reprezentowali Maja Malec, Jędrzej Socik oraz Szymon Sobotka. Kolejne spotkanie zaplanowano na styczeń.

          • 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

          • W tym roku przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11. listopada 1918 roku Polska stała się państwem suwerennym. Na jego czele stanął marszałek Józef Piłsudski. Te historyczne wydarzenia uczciła społeczność uczniowska „Czwórki”.

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.

          •  

            Zapraszamy uczniów z klas IV-VIII do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tegoroczna edycja OTWP będzie miała formę zdalną. Turniej jest skierowany do dzieci i młodzieży w 2 grupach wiekowych:

            I grupa - uczniowie szkół podstawowych

            II grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych.

             Turniej zostanie przeprowadzony w terminie  26.11 – 11.12 br.

             Pierwszym etapem będą eliminacje powszechne, otwarte dla wszystkich przeprowadzone w formie pisemnej (test on-line) na internetowej platformie edukacyjnej. Test zawiera 60 pytań dla każdej grupy wiekowej, na które należy udzielić odpowiedzi przez zaznaczenie jednego spośród kilku podanych wariantów. Łączny czas odpowiedzi - 60 minut. Punktacja eliminacji pisemnych - 0 lub 1 punkt.

             Do kolejnego etapu kwalifikuje się  max. po 25 zawodników z każdej grupy wiekowej, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w eliminacjach powszechnych. Jury bierze pod uwagę czas rozwiązania testu w przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów gdy nie jest możliwe wskazanie 25 finalistów.

             Etap drugi to finał przeprowadzony formie ustnej (on-line). W części ustnej każdy z zawodników odpowiada na pięć pytań z wylosowanego zestawu. Po każdej wypowiedzi następuje jawna ocena jury oraz ewentualne uzupełnienie odpowiedzi (podanie pełnej odpowiedzi przez Jury). Czas odpowiedzi na jedno pytanie –max. 2 minuty. Punktacja odpowiedzi ustnych od 0 do 3 punktów.

             Laureatami konkursu są osoby z pierwszych 3 miejsc z każdej grupy wiekowej  z największą łączną liczbą punktów za odpowiedzi ustne.

             Uczestnicy finału ustnego mogą zostać poproszeni o udział w finale w miejscu wskazanym przez właściwy ze względu na miejsce zamieszkania uczestnika Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. Turniej odbywa się pod nadzorem Jury, które powoływane jest przez organizatora. Decyzje jury są ostateczne.

            Zakres tematyczny Turnieju:

            • Tradycja i historia ochrony przeciwpożarowej.
            • Historia 100-lecia utworzenia Związku OSP RP.
            • Organizacja i zadania ochrony przeciwpożarowej.
            • Organizacja i zadania OSP oraz ich Związku OSP RP.
            • Organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczych.
            • Przyczyny powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów.
            • Ochrona ludności.
            • Ochrona środowiska.
            • Sprzęt ratowniczo-gaśniczy.
            • Instalacje i urządzenia przeciwpożarowe.
            • Zabezpieczenia przeciwpożarowe: budynków, lasów, substancji niebezpiecznych oraz zbiorów, transportu i składowania palnych płodów rolnych.
            • Zasady ewakuacji ludzi i mienia z pomieszczeń na wypadek pożaru.
            • Zasady udzielania pierwszej pomocy.
            • Tematyka proponowana przez współorganizatorów (sponsorów) Turnieju.

              Zgłoszenia do udziału w turnieju.

             Aby wziąć udział w turnieju należy zarejestrować się na internetowej platformie edukacyjnej.

            Każdy uczestnik musi mieć opiekuna, który również musi się zarejestrować.

             Warunkiem uczestnictwa w finale jest dysponowanie komputerem z kamerą, głośnikami, mikrofonem oraz łączem internetowym.

             Już wkrótce będzie możliwość rejestracji uczestników i opiekunów.

             TERMIN ELIMINACJI PISEMNYCH - Wkrótce

            TERMIN FINAŁU USTNEGO – Wkrótce

            Opiekunem konkursu w naszej szkole jest pani Monika Kruk 

            Regulamin turnieju: http://www.zosprp.pl/files/news/1371/Regulamin_OTWP_on_line_2021.pdf

          • Zbiórka odzieży.

          • Zapraszamy Was uczniowie do wzięcia udziału w zbiórce odzieży w dniu 16 listopada (wtorek), która odbędzie się w naszej szkole.

          • Wycieczka do Torunia.

          • Wycieczka do Torunia.

            W piątek, 5 listopada uczniowie klasy IIA, IIB i IIIA wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia, która dofinansowana została przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” oraz Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka.

            Dzień zaczął się od obejrzenia seansu w toruńskim planetarium pt. „Cudowna podróż”. W trakcie seansu przedstawione zostały podstawowe gwiazdozbiory, związane z nimi greckie mity, odbyła się także podróż po Układzie Słonecznym. Planetarium zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie, uczniowie byli zachwyceni obejrzanym seansem. Następnie wszyscy  udali się na warsztaty do piernikarni, gdzie wzięli udział w pokazie pieczenia toruńskich pierników, własnoręcznie wyrobili ciasto piernikowe i przygotowali pierniki do upieczenia. Piernikarnia to wspaniałe miejsce, pachnące starodawną tradycją. Po pysznych doznaniach w piernikarni wyruszyliśmy zwiedzić miasto z przewodnikiem. Uczniowie poznali miejscowe zabytki znajdujące się w obrębie Starego i Nowego Miasta, m.in. Krzywa Wieża, Dom Mikołaja Kopernika, Rynek z zabytkowymi kamieniczkami i Ratuszem, Katedra św. Janów i Ruiny Zamku Krzyżackiego. Była to obszerna i bardzo ciekawa lekcja historii. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na wspólny posiłek.

            Wycieczka pozwoliła na integrację uczniów oraz miło spędzony czas. Pomimo zmęczenia, które odczuliśmy po powrocie z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

          • „Jeśli chcesz mieć siłę lwa - to warzywa jedz - raz, dwa!"

          • W klasie pierwszej odbyło się spotkanie z cyklu ,,Poznajemy zawody”. Uczniów odwiedził gość - Pan dietetyk Adam Kuczyński. Pan Adam prowadzi konsultacje z zakresu zdrowego odżywiania się w Centrum Dietetycznym w Ostrowi  Mazowieckiej.  W interesujący sposób przedstawił dzieciom zawód dietetyka, poszerzył wiedzę na temat zdrowego odżywiania się, podjął tematykę higieny rąk i jamy ustnej. Podczas spotkania odbyły się również warsztaty. Pierwszaki zbadały ile cukru jest w popularnych napojach i przekąskach. Zapoznał dzieci z piramidą zdrowego odżywiania się, omówił takie zagadnienia jak: aktywność fizyczna, najzdrowsze i najbardziej wartościowe produkty dla dzieci, szkodliwe produkty dla zdrowia dzieci i dorosłych. Tłumaczył i pokazywał jak czytać opakowania produktów, co oznacza data przydatności do spożycia, jaka jest różnica miedzy wodą źródlaną i mineralną? Pan Adam cierpliwie tłumaczył pierwszakom  dlaczego trzeba ograniczyć słodycze i słodkie napoje oraz słone przekąski, dlaczego trzeba zwiększyć spożycie warzyw i owoców ? Mówił również o tym w  jaki sposób żywność i aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Nasze pierwszaki dowiedziały się, że nie zawsze to co jest smaczne jest dobre dla naszego organizmu. Obiecały też, że z apetytem będą zjadały surówki przygotowane w domu.

          • II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Odpoczywaj na wsi”

          • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje konkurs plastyczny na temat „Odpoczywaj na wsi”. Celem konkursu jest promowanie wypoczynku na polskiej wsi oraz kreowanie pozytywnego wizerunku obszarów wiejskich, jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowanie i całoroczne atrakcje.

            Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej pokazującej walory naturalne, dziedzictwo kulturowe oraz różnorodność przyrodniczą obszarów wiejskich.

            Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

            Konkurs na etapie szkolnym rozpoczyna się 2 listopada 2021 i kończy do dnia 19 listopada 2021 przekazaniem do Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego sześciu najlepszych prac konkursowych szkoły: trzy prace w kategorii klas I – III i trzy prace w kategorii klas IV - VIII.

            Regulamin_konkursu_plastycznego.pdf​​​​​​​

          • Szkoła do Hymnu.

          • Zapraszamy uczniów i nauczycieli  do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach odbędzie się  wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.

          • Niepodległa do Hymnu !

          • Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Wszyscy razem, bez względu na to, gdzie będziemy – 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego! Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas to, blisko 3 lata temu, wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Od tamtej pory co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.

            Źródło:https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji-11-listopada/

          • Pamiętajmy!

          • Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy. Cały listopad to miesiąc kiedy wspominamy tych, którzy już odeszli. Porządkujemy groby bliskich, zapalamy znicze, układamy kwiaty. Dzień Wszystkich Świętych jest także dniem pamięci o bohaterach narodowych. Wszystkich Świętych jest  dobrą okazją do poruszenia na lekcji ważnych tematów, takich jak patriotyzm.

            Dlatego też klasa I  wybrała się do pobliskiej Jednostki Wojskowej w Komorowie, aby odwiedzić pomniki poświęcone  pamięci poległych w bitwach Powstania Listopadowego . Tam wychowawczyni klasy  opowiadała o bohaterskich przywódcach i żołnierzach z powstań narodowych. To nasi przodkowie dzięki swojej niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli dla nas wszystkich wolność.

            Pamiętajmy zarówno o naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się  w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku  dla ich życia i dokonań.

            #SzkołaPamięta

          • Konkurs recytatorski "Kolorowe wierszyki".

          • 28 października odbył się konkurs recytatorski, którego celem było rozwijanie zdolności  i zainteresowań uczniów, popularyzowanie piękna poezji, zachęcanie do występów na scenie, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Swoje umiejętności zaprezentowało 26 uczestników z klas I- VI, każdy z nich przygotował jeden samodzielnie wybrany wiersz. Jury  przy ocenie uczestników brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy byli znakomicie przygotowani, więc komisja miała trudne zadanie z wyłonieniem laureatów.  Zostali nimi:

            - w kategorii klas I-III: Oliwia Cieśluk, Anna Gutowska, Maja Ratyńska, Aleksandra Zalewska

            - w kategorii klas IV-VI: Natalia Bloch, Nikodem Frączyk, Oliwia Osikowicz.

            Wyróżnieni uczniowie wezmą udział w eliminacjach miejskich konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników!

          • Szkoła pamięta...

          • W ramach ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta uczniowie klas II b i IV a odwiedzili lokalne miejsca pamięci na cmentarzu parafialnym. Symboliczne światełka pamięci zapalili m.in. przed Pomnikiem Partyzantów 13. Pułku Armii Krajowej poległych pod Pecynką; na symbolicznej mogile poświęconej żołnierzom 18. Pułku Artylerii Lekkiej; na wspólnej mogile żołnierzy poległych w 1920 r. pod Ostrowią Mazowiecką podczas wojny polsko - bolszewickiej oraz przed Mauzoleum upamiętniającym Ostrowian poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1956.

          • Dzień Papieski.

          • Październik to wyjątkowy czas dla wielu Polaków. 16 października przypadała 43. Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II, dlatego w naszej szkole również chcieliśmy po raz kolejny przypomnieć sobie historię życia tego Wielkiego Polaka i Jego słowa. Przeżyliśmy go w okrojonej formie ze względu na pandemię, ale bardzo intensywnie. Na każdej lekcji religii uczniowie poznali życiorys i fragmenty wypowiedzi Papieża. Na przerwach mogli usłyszeć o Nim pieśni i piosenki, a nawet zaśpiewać „Barkę” czy utwór pt: „Lolek”. Strojami w kolorze białym i żółtym  podkreślili wyjątkowość tego dnia.

          • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

          • Dnia 25 października 2021r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Komisja w składzie: Marcel Kulesza, Piotr Głębocki, Wiktoria Lendzioszek, Weronika Tomczyk oraz Julia Michalik policzyła głosy.

            Mandat Radnego Młodzieżowej Rady Miasta otrzymali:

            1. Paweł Płocki kl. VIIIb
            2. Antoni Polak kl. VIIIb
            3. Wiktoria Biszewska kl. VIIIb

            Opiekunami młodzieży były: Elżbieta Piersza i Anna Bloch.

            Gratulujemy!

          • Dzień Edukacji Narodowej.

          • „Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”- Eliza Orzeszkowa.

            Dnia 13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli: dyrektor szkoły pan Michał Chojnowski, przewodniczący Rady Rodziców pan Michał Kulesza, nauczyciele, przedstawiciele rodziców, pracownicy administracji szkolnej i obsługi.

            W trakcie uroczystości Samorząd Szkolny złożył serdeczne życzenia radzie pedagogicznej oraz wręczył kwiaty. Uczniowie klas drugich przygotowali krótką scenkę z życia szkoły, w której zastanawiali się, co zrobić ze swoją panią nauczycielką. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór.

            Na zakończenie dyrektor szkoły w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno- wychowawczej przyznał nagrody dyrektora, a przewodniczący Rady Rodziców podziękował nauczycielom za ich pracę.

  • Galeria zdjęć

      brak danych