• Janek Kunka uczeń klasy III w finale konkursu!!!

          • Klasa trzecia wzięła udział w  miejskim konkursie plastycznym  pt.  ,,Bezpieczna, zimowa zabawa na śniegu i lodzie”. Uczestnicy to uczniowie klas I-VIII. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci oraz propagowanie bezpiecznego zachowania w trakcie zabawy na śniegu i lodzie zimą.

            Drugie miejsce w konkursie zajął nasz kolega z klasy III Jan Kunka.

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • Klasa Ib w Wielkanocnym nastroju.

          • Święta zbliżają się drobnymi kroczkami. Dzieci z klasy I b na zajęciach dowiedziały się, jakie znaczenie ma tradycja robienia palm na Niedzielę Palmową. Celem zajęć było kultywowanie tradycji i obrzędowości. Dzieci obejrzały film i instruktaż, jak wykonać palmy. Ze zgromadzonych materiałów gałązek wierzbowych, bukszpanu i bibuły powstały palmy. Będą ozdobą na świątecznym stole.

          • Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne!

          • Informacje zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) będą podlegać rygorystycznej ochronie. Gwarantują to zarówno zapisy prawne nakładające m.in. bezwzględny obowiązek zachowania tajemnicy statystycznej, jak i zabezpieczenia informatyczne blokujące osobom niepowołanym dostęp do danych spisowych.

            Ochrona danych zbieranych podczas spisów powszechnych i wszystkich innych badań ma dla polskiej statystyki publicznej bezwzględny priorytet. Wypełniając formularz spisowy NSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom.

            Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

            Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia. Za jej złamanie grozi do lat 3 kary pozbawienia wolności.

            Dane spisowe są również odpowiednio zabezpieczone pod względem informatycznym. Właściwa ochrona informatyczna jest niezbędna – badania statystyczne są dziś prowadzone w przeważającej mierze za pośrednictwem Internetu. Również podczas NSP 2021 spis każdej osoby będzie przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji internetowej.

            System zabezpieczeń informatycznych polskiej statystyki publicznej jest na bieżąco sprawdzany i aktualizowany. Zadziałał bez zarzutu podczas ubiegłorocznego Powszechnego Spisu Rolnego.

            Warto podkreślić, że dane spisowe będą przekazywane do wiadomości publicznej jedynie w formie zagregowanej – czyli łącznie dla danego szczebla terytorialnego (gmina, powiat, województwo, kraj) lub zakresu tematycznego (np. gospodarstwa domowe wg liczby osób). W żadnym wypadku nie będą publikowane dane dotyczące poszczególnych osób lub pojedynczego gospodarstwa domowego!

            Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

          • Światowy Dzień Zespołu Downa.

          • 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia zakładamy skarpetki nie do pary, założyli je także uczniowie klasy Ia na znak solidarności z takimi osobami.

          • KOMUNIKAT W SPRAWIE ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY W OKRESIE 22.03.2021-11.04.2021

          • Drodzy Rodzice

            W związku z decyzją Rządu o zaostrzeniu ograniczeń wynikających z wzrostu zakażeń  koronawirusem, zmianom ulega organizacja pracy szkoły w okresie 22.03-11.04.2021.

            Poniżej najważniejsze informacje:

            1. Klasy IV-VIII uczą się zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami.
            2. Klasy I-III przechodzą w tryb pracy zdalnej w oparciu o platformę TEAMS, zgodnie z aktualnym planem lekcji.  (Obowiązuje model pracy zdalnej, który funkcjonował w listopadzie) Proszę o weryfikację loginów oraz haseł do platform. Wszelkie problemy w tym zakresie proszę zgłaszać wychowawcom.
            3. Regulamin pracy zdalnej dostępny jest na stronie szkoły.
            4. Zajęcia rewalidacyjne oraz z zakresu pomocy psychologiczno- pedagogicznej odbywają się zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami.
            5. Biblioteka pracuje w oparciu o dotychczasowe ustalenia.
            6. Zajęcia świetlicowe dostępne będą jedynie dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej. Potrzeby w tym zakresie proszę zgłaszać do wychowawców.
            7. W tym okresie nie funkcjonuje stołówka szkolna.
            8. W związku z Rekolekcjami Wiekopostnymi w dniach 22-23.03.2021 nie odbywają się zajęcia lekcyjne. Harmonogram Rekolekcji przekazany przez wychowawców jest aktualny

            Zachęcam do śledzenia komunikatów umieszczanych na stronach: Głównego Inspektora Sanitarnego https://www.gov.pl/web/gis oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka                                                                                    

                                                                                              Dyrektor Szkoły – Michał Chojnowski

          • Harmonogram Rekolekcji Wielkopostnych

          • W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, spowiedź rekolekcyjna przy zachowaniu reżimu sanitarnego odbędzie się:

            - w sobotę 20 marca w przedziale czasowym od godz. 9.00 - 12.00 i po południu od godz. 16.00 - 19.00.

            W niedzielę dzień nauk rekolekcyjnych i Komunii św. Generalnej. Nauki wygłosi ks. Jacek.

            Poniedziałek i wtorek są wolne od zajęć dydaktycznych z możliwością obejrzenia Rekolekcji w TV na kanale TVP 3:

            poniedziałek (22.03.2021) i wtorek (23.03.2021) :

            godz. 9:30 - dla dzieci kl. I - V;

            godz. 12:30 - dla uczniów klas VI - VIII. 

            Wszystkie informacje są także dostępne na stronie parafialnej www.jozafatkomorowo.pl

          • Narodowy Spis Powszechny 2021

          • Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?

             

            Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

            Formularz spisowy będzie miał jeden wzór dla wszystkich i będzie podzielony na dwie części: osobową i mieszkaniową. W formularzu znajdzie się osiem bloków tematycznych: https://spis.gov.pl/jakie-dane-bedziemy-zbierac-w-narodowym-spisie-powszechnym-ludnosci-i-mieszkan-2021/

            Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

            Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem – wprawdzie odpowiedź na zdecydowaną większość pytań nie powinna nastręczać żadnych trudności, ale być może w niektórych przypadkach pojawią się jakieś wątpliwości (np. dane dotyczące mieszkania, informacje o osobach z rodziny przebywających za granicą). 

            Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tak, mamy taki obowiązek, ale w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

            Pamiętajmy, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

            Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane ani przekazywane innym podmiotom.

            Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

             

          • Spotkanie z Policjantem.

          •      Internet zrewolucjonizował wiele dziedzin ludzkiego życia. Umożliwia wszechstronną komunikację i ułatwia kontakty, zapewniając porozumiewanie się w czasie rzeczywistym. Coraz młodsze dzieci korzystają z telefonów i  Internetu. Dzisiaj jest on niezbędny jako narzędzie pracy i rozrywki, ułatwia naukę i rozwijanie zainteresowań. Internet przestał więc być sprawą wyboru, stał się wręcz koniecznością.

            Internet jest pomocnym narzędziem, tak jak np. samochód, który ułatwia i przyspiesza komunikację. Jednak z jego używaniem wiąże się pewne ryzyko. Dotyczy to głównie osób o nie wyrobionym jeszcze światopoglądzie, a więc dzieci, które kształtują swój obraz świata w oparciu o zdobywaną ciągle wiedzę, również za pośrednictwem Internetu. W tym zakresie bardzo ważna jest profilaktyka.

            W tym celu naszą szkołę odwiedzili  goście. Dnia 12 marca do klas I-III naszej szkoły przybyli funkcjonariusze ostrowskiej Policji: pani Aneta Niciejewska z WORD KPP w Ostrowi Mazowieckiej i mł. asp. Łukasz Kuliś z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Spotkanie  klas I-III  z Policją składało się z dwóch części: ,,Zagrożenia w Internecie” i ,,Bezpieczne zachowanie się na drodze” .

            Uczniowie  naszej szkoły rozmawiali z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze,  poruszono także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjanta. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią. 

            Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.

             

            Korzystając z Internetu  musimy być  bardzo ostrożni, bo zagrożeń w sieci jest wiele.

          • NAUCZANIE HYBRYDOWE - KOMUNIKAT DLA RODZICÓW KLAS I-III

          • Decyzją Rządu od 15.03.2021r.-28.03.2021r. uczniowie klas I-III będą się uczyć w trybie hybrydowym.

                                                    Organizacja nauki w trybie hybrydowym klas I-III                                             

            w terminie 15.03.-28.03.2021 r. :

            15.03.2021r.- 28.03.2021r.- nauka  stacjonarna będzie się odbywać wg podanego harmonogramu zgodnie z obowiązującym planem lekcji, opieka świetlicowa bez zmian, obiad dla uczniów korzystających z posiłku w szkole.

            Nauka zdalna wg planu lekcji na platformie TEAMS.

            Powyższe  plany uzależnione są od sytuacji epidemicznej. O ustaleniach i zmianach będziecie Państwo informowani na bieżąco.

            Uczniowie skierowani na nauczanie zdalne nie korzystają z opieki świetlicowej oraz obiadu.

            Odpisy za obiady  zostaną uwzględnione w kolejnym miesiącu żywieniowym.

            W harmonogramie (zamieszczony w załączniku) zajęć uwzględnione są Rekolekcje Wielkopostne. Z uwagi na nowe obostrzenia konieczne jest zweryfikowanie formy uczestnictwa uczniów. Szczegółowe informacje w tym zakresie przekażą wychowawcy klas (w poniedziałek 15.03.2021)

            Szkoła pracuje w dalszym ciągu w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Wszystkie dotychczas obowiązujące zasady reżimu sanitarnego zostają nadal utrzymane. Przypominamy o dezynfekcji/ częstym myciu  rąk, zasłanianiu twarzy maseczką, dystansie społecznym oraz nadal obowiązującym zakazie wchodzenia               do szkoły osób postronnych.

            Klasy, które będą uczyły się stacjonarnie – w szkole rozpoczynają lekcje od godz. 8.00 oraz wchodzą/wychodzą ze szkoły  dotychczas przydzielonymi wejściami.

            Proszę również o śledzenie komunikatów umieszczanych na stronach: Głównego Inspektora Sanitarnego https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/ oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nauka-zdalna-w-szkolach-nowe-zasady-organizacji-pracy-szkol-w-wybranych-wojewodztwach-od-15-do-28-marca

            Harmonogram_nauki_hybrydowej_w_klasach_I.docx

             

                                                                                                                           Dyrektor Szkoły – Michał Chojnowski

          • Już za miesiąc spis powszechny!

          • 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

            Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

            Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.

            Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.
            Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)

            Pismo_Burmistrza_Miasta-_NSP_2021.pdf​​​​​​​

          • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętamy...

          • P A M I Ę T A M Y !!!

            Trzeba  wspomnieć  wszystkich, zamordowanych rękami także polskich instytucji  i  służb  bezpieczeństwa  pozostających na usługach systemu przyniesionego ze wschodu. Trzeba ich przynajmniej  przypomnieć  przed Bogiem i  historią, aby nie zamazywać prawdy naszej przeszłości, w tym decydującym momencie dziejów”.

            ŚW. JAN PAWEŁ II

               

                    1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To polskie święto państwowe poświęcone pamięci tych żołnierzy, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Dla upamiętnienia tego dnia klasa trzecia uczestniczyła w lekcji historii pt. ,,Chwała bohaterom”. Uczniowie zapoznali się z najbardziej znanymi w Polsce postaciami Żołnierzy Wyklętych. Obejrzeliśmy  prezentację multimedialną o rtm. kawalerii  W.P. Witoldzie Pileckim, gen. Emilu Fieldorfie ps. Nil, płk Ł.Cieplińskim, mjr. Zygmuncie Szendzielarzu ps. ,,Łupaszka” (żołnierzu kawalerii W.P, który po skończeniu gimnazjum wstąpił do Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowi Mazowieckiej). Podczas lekcji wychowawczyni odczytała wybrane wiersze, wspólnie śpiewano piosenki związane z niezłomnymi. Podczas lekcji uczniowie odsłuchali  wywiadów z materiałów edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej oraz Polskiego Radia pt. ,,Żołnierze Wyklęci”. Uczniowie obejrzeli bardzo ciekawy wywiad nagrany z żołnierzem Andrzejem Kiszką ps. ,,Dąb” oraz rozmowę z  Lidią Lwow, świadkiem historii, koleżanką ppor. Zdzisława Badochy ps. ,,Żelazny”, mjr. Zygmunta Szendzielarza i Danuty Siedzikówny  ps. ,,Inka”(sanitariuszka związana z Podlasiem).

            Aby pogłębić wiedzę o bohaterach narodowych klasa uczestniczyła w spotkaniu z Panią  Elżbietą Pierszą - nauczycielką  historii w naszej szkole, która bardzo ciekawie opowiadała uczniom o żołnierzach. Celem spotkania było upamiętnienie poległych w walce o wolną Polskę, kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jak również zaszczepienie w
            młodych umysłach szacunku do ludzi walczących o naszą wolność i nasz kraj. Nasza pani historyczka bardzo chętnie przyjęła zaproszenie na  lekcję , w której uczestniczył również dyrektor -Michał Chojnowski.  Wraz z dyrektorem naszej szkoły, uczciliśmy pamięć poległych minutą ciszy. W odświętnie udekorowanej sali uczniowie obejrzeli wystawę książek upamiętniających sylwetki niezłomnych, monetę dedykowaną Danucie Siedzikównie (awers), rewers przedstawia  budynek Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Na spotkaniu nauczycielka opowiedziała o pomniku wyklętych , który znajduje się w Ostrowi Mazowieckiej . Spacerowaliśmy wirtualnie po naszym mieście  odwiedzając  pomnik niezłomnych  i Dom Muzeum Pileckich. Klasa obejrzała  prezentację multimedialną przygotowaną przez nauczycielkę na temat  postaci żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny …postaci nadal nieodnalezionych, ale nie zapomnianych, sylwetki znanych, wciąż poszukiwanych…mówiła pani Piersza. Wszystko to po to, by przybliżyć wydarzenia z tamtych lat. Dzięki  takiemu spotkaniu uczniowie mogli  obejrzeć  relację z Warszawy i innych miast, w których  obchodzony jest Dzień Żołnierzy Wyklętych. Pani Ela w sposób bardzo ciekawy i przystępny dla młodszych uczniów przedstawiła sylwetki żołnierzy, odwagę i bohaterstwo naszych przodków. Uczniowie klasy III w skupieniu wysłuchali wiadomości historycznych.  Były to opowieści  o aresztowaniach, leśnych oddziałach, walce o honor i wolną Polskę . .. byli patriotami, a spędzili najlepsze lata życia w polskich więzieniach, torturowani i poniżani. Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni. Zapłacili za swoje przywiązanie do ojczyzny najwyższą cenę. .. tymi słowami zakończono spotka

  • Galeria zdjęć

      brak danych