Szanowni Państwo,
listę uczniów zakwalifikowanych do klasy I w roku szkolnym 2024/2025 w postępowaniu rekrutacyjnym znajdziecie w poniższym linku:
https://sp4ostrowmaz.edupage.org/a/rekrutacja-uczniow
Szanowni Państwo,
listę uczniów zakwalifikowanych do klasy I w roku szkolnym 2024/2025 w postępowaniu rekrutacyjnym znajdziecie w poniższym linku:
https://sp4ostrowmaz.edupage.org/a/rekrutacja-uczniow
Zapraszamy uczniów do włączenia się w organizację kiermaszu. Prosimy, aby każda klasa wspomogła akcję w postaci różnych ciast i ciasteczek, babeczek. Wypieki przynosimy 18 marca (poniedziałek) na godzinę 8:00 do pani Moniki Kruk.
Po raz kolejny w naszej szkole będziemy obchodzić Dni Matematyki i Przedmiotów Przyrodniczych. W dniach 11 - 14 marca 2024r. można będzie zapoznać się z ciekawymi faktami z życia znanych odkrywców, wziąć udział konkursach i zabawach rozwijających logiczne myślenie, spostrzegawczość lub zdolność zapamiętywania. Zachęcamy uczniów do sprawdzenia swych sił w:
- konkursie z programowania środa 13.03.2024r. godz.10.40
- układaniu kostki Rubika na czas poniedziałek 11.03.2024r. godz.11.30
- znajomości rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi czwartek 14.03.2024r. godz.10.45
- konkursie zadaniowym (dwie kat: kl. IV-VI oraz VII –VIII) wtorek 12.03.2024r. godz.13.40
Weźcie udział w proponowanych konkursach i zabawach, a przekonacie się, że wysiłek i rywalizacja dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń.
Nauczyciele matematyki
Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Angielskiej odbyła się 29 lutego 2024. Celem konkursu jest popularyzacja nauki języka angielskiego oraz rozwijanie zainteresowań uczniów literaturą angielską. Wysłuchano 15 recytacji uczniów z klas IV-VIII.
I miejsce- Oliwia Osikowicz, kl. VII a🥇
II miejsce- Aleksandra Kwasiborska, kl. IV b🥈
Julian Bardyszewski, kl. IV a.
III miejsce – Anna Gutowska, kl. IV b🥉
Aleksandra Zalewska, kl. IV a.
Wyróżnienie otrzymał Kacper Zęgota, kl. VI a.❤️
Konkurs prowadziły uczennice klasy VIII: Hanna Bilwin i Natalia Bloch. Obsługa techniczna – Marcin Borowski- Beszta. Podczas obrad jury, widzowie mieli okazję obejrzeć zabawne filmiki pt. ’’Lippy and Messy’’.
Dnia 29 lutego, w Zespole Szkół nr 1 odbył się Turniej Strzelecki "Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Nasz uczeń z klasy 8 Marcin Borowski - Beszta zajął 1 miejsce w rozgrywkach indywidualnych. Gratulujemy!!!
W ubiegły piątek tj. 16 lutego klasy 1-3 odwiedziła absolwentka naszej szkoły Ala Kruk, która obecnie jest studentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, na wydziale lekarsko-dentystycznym Ala przeprowadziła akcję profilaktyczną o tym, jak dbać o zdrowie jamy ustnej.
Dnia 15 lutego 2024 roku klasa 6 wybrała się na cmentarz parafialny, by uczcić 105. rocznicę utworzenia 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Na miejscu, pod symboliczną mogiłą żołnierzy „Osiemnastki” spotkaliśmy p. Andrzeja Mierzwińskiego, który opowiedział nam w skrócie historię dotyczącą naszego Patrona. Następnie zapaliliśmy światełko pamięci za tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny we wrześniu 1939 roku.
W dalszej części spotkania odwiedziliśmy groby żołnierzy 18. PAL-u, którzy przybyli do Polski z Włoch w 1919 roku. Dowiedzieliśmy się paru ciekawych historii z życia żołnierzy Franciszka Raziuka, Franciszka Naleśniaka i Jakuba Zielonki. Pan Mierzwiński opowiedział też kilka ciekawostek z czasów II wojny światowej.
Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tym interesującym spotkaniu i poszerzyć swoją wiedzę o Patronie szkoły.
W listopadzie 2023 roku Miasto Ostrów Mazowiecka ogłosiło konkurs plastyczny na plakat promujący ideę miasta „Ostrów Mazowiecka – więcej z życia”. Z tematem konkursu po przeprowadzonych lekcjach plastyki w klasach siódmych zmierzyli się uczniowie naszej szkoły.
Laureatem konkursu został uczeń klasy VII a, Marcel Chojnowski zajmując zaszczytne II miejsce.
Gratulujemy Marcelowi i życzymy dalszych sukcesów.
w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej
odbędą się w dniach od 29 stycznia do 23 lutego 2024 r.
Zapraszamy wszystkie dzieci z obwodu.
Rekrutacja dzieci spoza obwodu szkoły
odbędzie się w dniach od 26 lutego do 8 marca 2024 r.
Przy zapisie należy posiadać:
9 stycznia uczniowie klas siódmych połączyli się ponownie z obserwatorium astronomicznym we włoskim mieście, Brembate di Sopra. Tematem była Planeta Ziemia. Uczniowie zapoznali się z budową Ziemi, erupcjami wulkanów, falami sejsmicznymi, ruchami płyt tektonicznych i ich skutkami.
Kilka tygodni wytężonej pracy, trochę nerwów i niepewności "jak to nam wyjdzie?" ... już są za nami!
Dzisiaj, 21 grudnia, nasi uczniowie-chórzystki, aktorzy z koła teatralnego, ,,wolni strzelcy” i operatorzy techniczni, przedstawili Jasełka pt.,,W małym miasteczku Nazaret...- od tego wszystko się zaczęło.”
Ciekawa narracja oraz gra sceniczna, wprowadziły nas w znaną historię biblijną. Widzowie mogli zobaczyć proste życie Maryi, której archanioł Gabriel objawia radosną nowinę. Później mamy poszukiwanie miejsca na nocleg dla świętej rodziny i narodziny Dzieciątka Jezus. Przychodzą do niego goście: pastuszkowie, trzej królowie , dziecko. Każdy z nich składa mu dary: jedzenie, złoto, mirrę, kadzidło, dobre serce. Do refleksji pobudza nas pytanie archanioła Gabriela i jednocześnie odpowiedź na nie: ,,A co wy dziś dacie Jezusowi? Jaką radość Dziecięciu sprawicie? Jezus cieszy się tym, co z serca, co z miłości dla innych czynicie…”. Cały występ przeplatany był pięknymi polskimi kolędami i pastorałkami w wykonaniu szkolnego chóru. Największe emocje wywołała ,,Pastorałka od serca do ucha”, którą z radością śpiewała cała sala. Po występie pan Dyrektor złożył społeczności szkolnej życzenia i przełamał się opłatkiem z gospodarzami klas. Gorące podziękowania za przygotowanie uroczystości wraz z całą oprawą należą się pani M. Padzik, O. Nienałtowskiej i K. Stankiewicz.
Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności dzieci. W związku z tym opiekunowie klasy III p. A. Grabowska i p. M. Parys zorganizowały dla trzecioklasistów wyjazd do prawdziwego teatru. Dnia 15 grudnia wyruszyliśmy odkrywać świat Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Zajęliśmy miejsca na widowni. Potem rozpoczął się spektakl - " Noniek”. Treścią tego fascynującego przedstawienia jest opowieść o chłopcu, który z niewiadomych przyczyn utracił swój dobry humor i postanawia wyruszyć w podróż, aby go odnaleźć. Wiele emocji wzbudziły wśród uczniów bajeczna sceneria, barwne kostiumy, nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie. Z pewnością historia głównego bohatera pozwoliła wszystkim uczestnikom przedstawienia zrozumieć własne emocje.
Po spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach poświęconych specyfice teatru. Aktorka przybliżyła uczniom warsztat pracy aktora, poznaliśmy zawody związane z teatrem. Podczas lekcji teatralnej dostaliśmy wiele wskazówek jak należy uczyć się roli. Zachwyceni warsztatową formą spotkania mali aktorzy chętnie uczestniczyli w zajęciach wykonując różne zadania aktorskie, a także wychodzili na scenę, aby zaprezentować swoje umiejętności. Następnie obejrzeliśmy zgromadzone w wieży widokowej rekwizyty, afisze teatralne i stare, będące już na zasłużonej "aktorskiej emeryturze" lalki, marionetki, hawajki, pacynki...W kolejnym etapie naszych wojaży odwiedziliśmy muzeum łomżyńskie. Tutaj trzecioklasiści zapoznali się z wystawą lamp naftowych oraz poznali historię powstania bursztynu. Na warsztatach pogłębiliśmy wiedzę na temat zwyczajów ludowych i obyczajów Bożego Narodzenia na Kurpiach. W ostatniej części uczniowie wykonali ozdoby bożonarodzeniowe. Każdy uczeń wykonał tradycyjne ozdoby choinkowe z bibuły i kolorowego papieru: gwiazdek, jeżyków, bombek, lalek, aniołków, łańcuchów.
Słodkie uśmiechy oraz radosne opowieści w autokarze były dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.
Powered by aSc EduPage