Dzień Kobiet
Miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, Samorząd Uczniowski przygotował upominki w postaci baloników z życzeniami i słodyczami dla każdej koleżanki oraz ufundował tort dla żeńskiej części grona pedagogicznego. W klasach chłopcy także pamiętali o dziewczynkach, organizując słodkie poczęstunki i wręczając kwiaty.
1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p.Joanny Borawskiej we współpracy z p. Małgorzatą Padzik (oprawa muzyczna) przygotowali dla społeczności naszej szkoły apel poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęliśmy w naszej szkole znacznie wcześniej przedstawiając sylwetki żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego na lekcjach historii i godzinach wychowawczych. 1 marca przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystości lokalnej organizowanej przez władze miasta i powiatu. Była to niezapomniana lekcja historii.
W Białymstoku...
W piątek 22 lutego 2019 roku klasa ósma wyjechała na wycieczkę do Białegostoku. Na początek było coś dla ducha, a mianowicie obejrzeliśmy „ Balladynę” w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki. Uosobienie dobra i zła oraz dążenie do władzy za wszelką cenę to główne wątki , na które zwróciliśmy uwagę. Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki. Pod opieką trenerów nauczyliśmy się podstaw akrobatyki łącząc sport z zabawą. Można powiedzieć, że to świetna lekcja WF- u do góry nogami. Z uśmiechem i pozytywną energią udaliśmy się na posiłek i następnie w drogę powrotną do Ostrowi Mazowieckiej.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Starosta Ostrowski oraz Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Program obchodów w Ostrowi Mazowieckiej
1 marca 2019
09.45 zbiórka sztandarów przy pomniku poświęconym pamięci "Żołnierzy Wyklętych" Ziemi Ostrowskiej, róg ulic 3 Maja i S. Dubois
10.00 Niepodległościowy Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów
11.00 Msza Święta w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej
12.15 przejście na halę powiatową przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej na część artystyczną, poczęstunek
13.00 Koncert "Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Wystąpią: Magdalena Tunkiewicz - Zakrzewska, Andrzej Wiśniewski, Wojciech Gąsowski, Krzysztof Jaszczak.Uroczystościom towarzyszyć będą:
25 lutego, godz. 18.00, Kino Ostrovia
Pokaz filmu "Wyklęty"
Film poprzedzi prelekcja przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej.
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Organizator: Muzeum Dom Rodziny Pileckich
26 lutego - 1 marca, godz. 8.00 - 16.00, ZS Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
Wystawa okolicznościowa "Rotmistrz Witold Pilecki ochotnik do Auschwitz"
Organizator: Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
28 lutego, od godz. 10.00, Leśniczówka Orło, Klub Strzelectwa Sportowego "Obrońca" w Troszynie, Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
Manewry survivalowo - obronne klas mundurowych "Pamięci Żołnierzy Wyklętych".
Organizator: Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
1 marca, strzelnica KLUBU STRZELECTWA SPORTOWEGO "OBROŃCA" w Troszynie
II Turniej Strzelecki im. ppor. Aleksandra Kuleszy
10.00 rozpoczęcie turnieju
10.30 rozpoczęcie konkurencji karabinek sportowy
12.00 rozpoczęcie konkurencji pistolet sportowy
13.30 zakończenie zawodów, poczęstunek
14.00 podsumowanie zawodów i wręczenie nagród
Przed zawodami uczestnicy turnieju złożą kwiaty pod obeliskiem patrona ppor. Aleksandra Kuleszy w Rudzie.
Celem zawodów jest uczczenie Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz 106. rocznicy urodzin Aleksandra Kuleszy, popularyzacja sportu strzeleckiego, integracja środowisk szkolnych, wyłonienie najlepszych drużyn strzeleckich oraz indywidualnie zawodniczek i zawodników.
Organizatorzy: Ostrowskie Towarzystwo Strzeleckie im. ppor. Aleksandra Kuleszy ps. "Krysia", "Sławek", Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Miasto Ostrów Mazowiecka, Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie GWARD, IPN Oddział w Warszawie, Gmina Wąsewo.
3 marca, godz. 11.00, Start spod "Pomnika Żołnierzy Wyklętych" (róg ulic 3 Maja i Dubois)
TROPEM WILCZYM. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Organizatorzy: Fundacja Wolność i Demokracja, MOSiR
Współorganizatorzy: Muzeum Dom Rodziny Pileckich, "Ostrów Biega", LKS "Ostrowianka".
Szczegóły na stronie: www.mosir.ostrowmaz.pl
7-8 marca, Stara Elektrownia
"Retrospektywa X Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"
W programie, m.in. warsztaty dla szkół i lokalnych środowisk pozarządowych, pokazy filmów, monodram Piotra Cyrwusa, wystawa fotograficzna "Twarze Polski", Gala z wręczeniem Świadkom historii statuetek Sygnetów Niepodległości i Drzwi do Wolności, koncert Łukasza Juszkiewicza z zespołem i Ali Szemplińskiej. Szczegóły na plakatach i na oficjalnym profilu Muzeum Dom Rodziny Pileckich na Facebooku. Wstęp wolny. Organizator: Muzeum Dom Rodziny Pileckich Gąsowski, Krzysztof Jaszczak
KONKURS POEZJI ANGIELSKIEJ
W czwartkowe popołudnie dnia 21 lutego 2019 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Angielskiej. Celem konkursu jest popularyzacja nauki języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań uczniów literaturą angielską oraz rozbudzanie ambicji szlachetnego współzawodnictwa. Jury, wychowawcy, rodzice, koleżanki i koledzy wysłuchali 28 recytacji uczniów z klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.Gratulujemy wszystkim uczestnikom.Zwycięzcami w kategorii klas IV- VI zostali: I miejsce: Jędrzej Socik i Hubert Spinek, II miejsce: Wiktoria Lendzioszek, Antoni Polak oraz Natalia Suska, a w kategorii kl. VII, VIII i III gimnazjum: Kacper Szatanek oraz Wiktor Łagoszyn. Konkurs metodą projektu przeprowadzili uczniowie klasy III gimnazjum: Maria Rosińska, Wiktoria Sadlik, Mateusz Lendzioszek oraz Paweł Złotkowski. Podczas obrad jury, widzowie mieli okazję wysłuchać piosenek w języku angielskim wykonanych przez uczennicę naszej szkoły Jadwigę Danelczyk.
Spotkanie ze świadkiem historii
Dnia 15 lutego 2019 roku obchodziliśmy okrągłą, setną rocznicę powstania 18. Pułku Artylerii Lekkiej, którego formowanie rozpoczęto we Włoszech w obozie La Mandria di Chivasso. Z okazji Jubileuszu naszą szkołę odwiedziła pani Janina Brzeszczak-córka żołnierza 18. PAL-u, starszego ogniomistrza Jana Wojciechowskiego, poetka, autorka tomiku poezji „Moje wiersze’’. Uczniowie klasy VIII przeprowadzili wywiad z panią Brzeszczak, nawiązując do 75. rocznicy śmierci jej ojca, rozstrzelanego przez Niemców w egzekucji publicznej w Warszawie oraz historii sławnego Pułku. Nasz gość z lekkością słowa, ale i z ogromnym wzruszeniem, opowiadał o trudnych latach okupacji widzianej oczami kilkuletniego dziecka. Atmosferę tamtych lat pani Janina przekazuje nam nie tylko na spotkaniach, ale również poprzez swoją twórczość. Patriotyzm i miłość do literatury zaszczepił jej tata, który mimo strachu przed karą, pod osłoną nocy, czytał swoim dzieciom książki napisane w języku polskim. Uczył historii ojczystego kraju, kształtując postawę patriotyzmu. Spotkanie odbyło się Szkolnej Izbie Pamięci, otwartej w listopadzie 2018 r. gdzie gromadzimy m.in. cenne pamiątki podarowane nam przez żołnierzy i rodziny „Osiemnastki”. Wywiad z panią Janiną Brzeszczak był dla nas żywą lekcją historii.
Walentynki
Dzień 14 lutego, upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i w atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Dnia Świętego Walentego. Walentynki to święto wszystkich zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienia przyjaźni. Tego dnia ludzie wysyłają do bliskich „walentynkę”-wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Tak własnie było w naszej szkole. Od samego rana wszystkim mocniej biły „serducha", gdyż z niecierpliwością czekali na walentynkową pocztę. Jeszcze cieplej robiło się wówczas, gdy przechodziło się obok walentynkowego ,,kącika słodkości", kuszącego zapachami walentynkowych babeczek. Za organizację walentynek odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski.
INFORMACJA
100 rocznica utworzenia 18. Pułku Artylerii Lekkiej
W niedzielę 17 lutego 2019r. o godzinie 18.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej zostanie odprawiona msza św. za poległych i zmarłych żołnierzy „Osiemnastki”.
W poniedziałek 18 lutego 2019r. o godzinie 17.00 przy pomniku 18. PAL-u na pl. Ks. Anny Mazowieckiej odbędzie się „Capstrzyk Pamięci”.
Po capstrzyku nastąpi przemarsz na cmentarz parafialny i zapalenie światełek pamięci na żołnierskich grobach.
Bal Karnawałowy
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci i młodzież, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w szkole 23 stycznia 2019r.
Na pięknie udekorowanej sali, w scenerii farmy zwierzęcej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, czarodziejów, kowbojów, duchów, motylków …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Prowadzenie balu powierzono pani Marcie Rogalskiej i przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez „szkolnych wodzirejów”.
Dyskoteka Karnawałowa
Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy karnawałowej 23 stycznia 2019r, która odbędzie się w scenerii farmy zwierzęcej. Prosimy uczestników o założenie strojów nawiązujących do dekoracji sali.
Klasy I-III SP godz. 16:00-18:00
Zabawę dla klas młodszych poprowadzi pani Marta Rogalska z przedstawicielami SU.
Klasy V-VIII SP i III GIM godz. 18:00-20:00
Mile widziani są goście spoza szkoły i absolwenci za okazaniem dokumentu tożsamości.
Życzymy udanej zabawy:)
NIEWAŻNE, GDZIE SPĘDZASZ FERIE, SĄ ZASADY, O KTÓRYCH ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ.
My się zimy nie boimy
bezpiecznie ferie spędzimy
Ciepło ubierać się będziemy
i na pewno nie zachorujemy!!!Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów we wtorkowy poranek przybył do naszej szkoły zaproszony gość z KPP w Ostrowi Mazowieckiej-sierż. szt. Łukasz Kuliś. Pan policjant przypomniał zasady bezpieczeństwa o jakich należy pamiętaćpodczas organizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. W tym celu klasa I iIIa uczestniczyły w ciekawym spotkaniu, na którym mówiono o bezpieczeństwie dzieci i sposobachuniknięcia zagrożeń na które będą narażone podczas codziennych, zimowych aktywności – na drodze, w domu a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu. Funkcjonariusz zapoznał uczniów z programem pt.,,Stok nie dla bałwanów”. Omówił zasady postępowania w razie wypadku. Wszystkie dzieci pamiętały doskonale nr alarmowe! Uczniowie obejrzeli film pt.,,Bezpiecznie przechodzę przez ulicę”,przypomniano urządzenia niebezpieczne w domu, zasady zachowania się w domu podczas nieobecności dorosłych oraz uwrażliwił na rozmowy z nieznajomymi. Pan Łukasz omówił również zasady organizacji lodowisk i postępowania podczas załamania lodu, organizację bezpiecznych ślizgawek i zjeżdżania na sankach. Ponieważ zbliżają się ferie najwięcej czasu poświecił bezpieczeństwu na śniegu,odpowiedniej ochronie przed zimnem, organizację zabaw na podwórku, oraz bezpieczeństwu w górach podczas zjazdów na nartach i snowboardzie. Gość nasz nie zapomniał również o bezpieczeństwie w sieci i właściwym doborze filmów i gier dla dzieci. Na koniec spotkania cierpliwie odpowiadał na pytania uczniów związane z bezpieczeństwem, oraz rozdał ulotki informacyjne dla rodziców i dzieci.
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą nam cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.
Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Andrzejewie
17 stycznia już po raz dwunasty odbył się Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Andrzejewie. W tym roku po raz pierwszy wystąpił nasz szkolny chórek w piosence „Dzisiaj w Betlejem”. W kategorii solistek pięknie zaprezentowały się: Jadwiga Danelczyk w urokliwym utworze „Nie śpij Jezu” oraz Sandra Soliwoda w ślicznej kolędzie „Gdy śliczna Panna”. Ogromną radością napełniła nas wiadomość, że I miejsce wśród śpiewających gimnazjalistek zajęła nasza Jadzia. Wszystkie trzymałyśmy za nią kciuki. Spełniło się też jej marzenie o posiadaniu tabletu, bo właśnie taką nagrodę otrzymała. My także wracałyśmy zadowolone. Po raz kolejny miałyśmy okazje spotkać „starych” festiwalowych znajomych oraz poznać nowych. Było naprawdę bardzo miło. Jadziu gratulujemy!
Pędzi, pędzi kulig...
Zima nie zawiodła. Uroki tej pory roku postanowili wykorzystać uczniowie klasy II b 12 stycznia w piękne popołudnie, cieplutko odziani, wyposażeni w sanki wybraliśmy się na kulig. W kuligu wzięli udział i rodzice. Tata Nikodema podoczepiał sanki do traktora.. Kulig odbył się szlakiem, który prowadzi przez las. Było troszkę wywrotek (mało bolesnych), rzucania się śnieżkami, dużo śmiechu i radości. Na zakończenie rodzice przygotowali ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski i rozgrzaliśmy się ciepłą herbatką. Nasze spotkanie integracyjne bardzo się wszystkim spodobało, można miło spędzić czas. Dzieci zachwycone i proszą o jeszcze.
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas zimowego wypoczynku
Ministerstwo Edukacji Narodowej jak zawsze przed każdymi feriami przygotowało specjalnie dla rodziców i opiekunów poradnik dotyczący bezpiecznego wypoczynku. Ponadto na stronie internetowej MEN znajduje się zakładka, o czym warto pamiętać przed feriami.
poradnik-bezpiecznego-wypoczynku(1).pdf
https://www.gov.pl/web/edukacja/o-czym-warto-pamietac-przed-feriami
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie