Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019r. o godzinie 9:00 przed budynkiem szkoły, na placu apelowym.
75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Konkursy przedmiotowe MKO 2019/2020
Pojawiły się projekty programów merytorycznych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
rosyjski.pdf
angielski.pdf
WAKACJE W MIEŚCIE
Dzieje się
Fotorelacja z wieczorku pożegnalnego Absolwentów
Bezpieczne wakacje
List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców dzieci i uczniów województwa mazowieckiego na temat bezpiecznych wakacji.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2018/2019 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego - zapowiadający dwumiesięczne wakacje. Uroczyste zakończenie roku w naszej szkole, w sali gimnastycznej, zgromadziło całą społeczność szkolną. Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu dokonał podsumowania roku szkolnego i w asyście wychowawców poszczególnych klas wręczył uczniom i absolwentom klasy ósmej szkoły podstawowej i trzeciej gimnazjum nagrody książkowe, dyplomy oraz świadectwa z wyróżnieniem.
Klasa VI w Białymstoku
Dnia 12 czerwca 2019 uczniowie klasy VI udali się do stolicy Podlasia – Białegostoku. Głównym celem wyprawy był spektakl w Teatrze Dramatycznym, pt. „Hobbit” – sceniczna wersja książki J.R.R. Tolkiena. W sztuce przedstawiono przyjaźń i współpracę pomiędzy skrajnie różniącymi się nacjami, które potrafiły zjednoczyć się przeciwko złu w słusznej sprawie. Miłośników tego gatunku zachwycić mogą w oryginalny sposób przedstawione postacie z książki ,scenografia oraz efekty świetlne i dźwiękowe.
W bliskim sąsiedztwie teatru znajduje się Muzeum Wojska, więc nie sposób było nie skorzystać z okazji. W pierwszej kolejności uczniowie zwiedzili z przewodnikiem wystawy stałe, tj. „Między dwiema wojnami 191 – 1939”, „Przeciw dwóm wrogom. Militarne dzieje Podlasia i jego mieszkańców w latach 1939-1956” oraz „Wojsko Polskie 1956-2010”. Następnie pracownik muzeum zaprosił wszystkich na warsztaty edukacyjne do Sali Rycerskiej.
Na zakończenie spotkania z Białymstokiem przez Bramę Wielką Gryf, na której znajduje się najstarszy chodzący zegar w Polsce wszyscy udali się na dziedziniec Pałacu Branickich. Z uwagi na upał tylko na chwilę uczniowie wstąpili do barokowego ogrodu w stylu francuskim. Tam też na tle pałacu zrobili wspólną fotografię i udali się w drogę powrotną.
29
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2019/2020
WYNIKI WYBORÓW DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PRZEPROWADZONYCH
10 CZERWCA 2019R.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
p. Monika Kruk.
Rzecznik Praw Ucznia
p. Anna Bloch.
Rzecznik Praw Ucznia
Uczeń Maciej Szczęsny
Do władz Samorządu Uczniowskiego wchodzą uczniowie:
- Rutkowska Alicja
- Sot Wiktoria
- Bloch Jakub
- Krutczenko Klaudia
- Spinek Hubert
- Pełszyńska Amelia
- Lendzioszek Amelia
- Lendzioszek Wiktoria
- Prusaczyk Piotr
- Głębocki Jakub
- Głębocki Piotr
- Skłodowski Karol
- Gutowski Jakub
- Szwagulińska Lena
- Godlewski Filip
Komisja wyborcza
Amelia Andrzejczyk
Olga Rutkowska
Martyna Rosińska
Kacper Szatanek
Mateusz Lendzioszek
Natalia Borowska-Beszta
Klaudia Szydlik
Nagrody, puchary, wyróżnienia...
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
10 czerwca 2019r. w szkole odbędą się Wybory do Samorządu Uczniowskiego w sali nr.0. Głosować można w godz. 9:00 - 12:30
Święto Szkoły, Święto Pułku. 65. rocznica powstania szkoły. 15. rocznica nadania imienia 18. Pułku Artylerii Lekkiej.
Społeczność Szkoły uroczyście obchodziła 65. rocznicę powstania placówki oraz 15. rocznicę nadania szkole sztandaru i imienia 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Uroczystości z okazji Święta Pułku i Święta Szkoły zorganizowane zostały przez Burmistrza Miasta, pana Jerzego Bauera oraz Dyrektora Szkoły, pana Piotra Siwka rozpoczęły się 5 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej. Tam władze samorządowe, uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele rodzin 18. PAL-u oraz sympatycy Pułku zrzeszeni w kole „Rodzina Osiemnastki” w asyście wojska i harcerzy złożyli kwiaty i zapalili znicze na mogiłach żołnierzy 18. Pułku, aby oddać cześć bohaterom i upamiętnić ich czyny w walce o wolność Ojczyzny.
6 czerwca 2019 r. przy Pomniku – Głazie poświęconym żołnierzom „Osiemnastki” kontynuowano uroczystości z udziałem pocztów sztandarowych miejskich szkół, przedstawicieli lokalnych władz, nauczycieli, młodzieży szkolnej i sympatyków Pułku. Uczestniczy spotkania wysłuchali okolicznościowych wystąpień Burmistrza Miasta, pana Jerzego Bauera oraz Dyrektora Szkoły pana Piotra Siwka. Następnie pod pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze, a spod głazu zgromadzeni udali się do kościoła pod wezwaniem św. Jozafata w Komorowie na uroczystą Mszę Świętą w intencji żołnierzy 18. Pułku Artylerii Lekkiej i ich rodzin, którą celebrował proboszcz ppłk dr Sławomir Gadowski.
Po nabożeństwie wszyscy udali się do szkoły, by wziąć udział w spotkaniu poświęconym prezentacji osiągnięć uczniów i szkoły w roku szkolnym 2018/2019. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody laureatom konkursów szkolnych, międzyszkolnych, miejskich i powiatowych. Święto Szkoły ubarwiały prezentacje artystyczno-wokalne, muzyczne, recytatorskie uczniów naszej szkoły. Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwały panie: Joanna Borawska. Małgorzata Padzik i Anna Bloch. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z władzami samorządowymi już od wielu lat tak uroczyście obchodzi Święto Pułku- swojego patrona, które jednocześnie stało się Świętem Szkoły.
Magia telewizji
Klasa pierwsza wybrała się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym miejscem,które odwiedziliśmy była TVP. Na miejscu czekała już na nas przemiła i wesoła przewodniczka pani Katarzyna Wyspiańska-Mirończuk kierownik produkcji TVP. Najpierw zapoznała nas z zasadami bezpiecznego poruszania się po obiekcie a następnie przedstawiła krótką historię powstania telewizji w Białymstoku. Oddział Terenowy Telewizji Polskiej SA. w Białymstoku jest JEDYNĄTELEWIZJĄ, która nadaje programy informacyjne w języku mniejszości narodowych i etnicznych : ,,My Romowie”, „Panorama Litewska”, ,,Przegląd ukraiński”, ,,Tydzień białoruski” , ,,Wiadomości rosyjskie” i ,,Wieści tatarskie”. Pierwszaki obejrzały magazyn sprzętu telewizyjnego, duże studio telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, montażownię, pokój emisji, archiwum i newsroom. Obejrzeliśmy pomieszczenia w których nagrywane są programy telewizyjne oraz obserwowaliśmy pracujących tam ludzi. Mieliśmy możliwość obejrzenia urządzeńna których pracują dziennikarze i dzięki którym powstają audycje telewizyjne. Osobiście poznaliśmy prawdziwych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych. Zobaczyliśmy mikrofony, miksery, różne rodzaje słuchawek, kamer oraz komputery. Drugim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Zabawy Fabryka Misia. Tam spędziliśmy ciekawie czas na zabawie dzięki atrakcjom, które była dla nas przygotowane. Uczestniczyliśmy także w warsztatach pt.,,Tęczowa Chemia” podczas których było wystrzałowo J. Na koniec wycieczki cała klasa pierwsza pojechała na posiłek do McDonalds. Dzieci pełne wrażeń i z uśmiechami na twarzy wróciły do szkoły. Wycieczka odbyła się w piękny, słoneczny piątek 31 maja. Wszystko to miało miejsce z okazji Dnia Dziecka! Nad wypoczynkiem czuwały panie :Anna Grabowska i Bożena Milewska .
Dzieje się...
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
10 czerwca w szkole odbędą się Wybory do SU. Prosimy klasy IV-VII o podanie soich kandydatów do 5 czerwca do Amelii Andrzejczyk i Wiktorii Sot.
Losy Patrona
16 maja 2019 roku odbył się szkolny konkurs historyczny „Losy Patrona Szkoły na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej” o Puchar Dyrektora Szkoły. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje uczniów wszystkich etapów kształcenia wyłonione w eliminacjach klasowych.
W kategorii klas I – III SP zwyciężyła drużyna klasy II b w składzie: Nikodem Frączyk, Alicja Malik, Aleksandra Spinek.
W kategorii klas IV – VI SP zwyciężyła drużyna klasy VI w składzie: Jakub Bloch, Natalia Grelewska, Lena Szwagulińska.
W kategorii klas VII – VIII SP oraz III gimnazjum zwyciężyła drużyna klasy VIII, którą reprezentowali: Mateusz Ambroziak, Maciej Anioła i Mateusz Ruszkowski
Nagrodzenie zwycięzców konkursu nastąpi w czasie uroczystości Święta Szkoły 6 czerwca 2019.
Gratulujemy!
31
Szlakiem Wybrzeża Gdańskiego
W dniach 7-10 maja uczniowie klas V i VI w oczekiwaniu na wakacje uczestniczyli w wycieczce szkolnej na Wybrzeże Gdańskie. Naszymi opiekunkami były panie: Justyna Pych, Joanna Borawska, Anna Bloch, Katarzyna Stankiewicz, a pilotem wycieczki pani Grażyna Rowińska. Pierwszy dzień przeznaczony był na dojazd i wizytę w Malborku. Z zainteresowaniem zwiedzaliśmy Zamek Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Obejrzeliśmy poszczególne komnaty, kaplicę, kuchnię, celę więzienną i.... toaletę czyli tzw. gdanisko. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przeznaczonym na zakup pamiątek, nastąpił przejazd do Junoszyna k/ Stegny gdzie zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku Sawa. Po kolacji poszliśmy przywitać się z morzem. Bałtyk powitał nas wzburzonymi, szaro-stalowymi wodami. Była okazja do zrobienia zdjęć i zebrania muszelek.
Drugiego dnia, tuż po śniadaniu udaliśmy się do Gdańska. Głównym punktem programu było Muzeum II Wojny Światowej. Zobaczyliśmy ekspozycję przedstawiającą historię pewnej rodziny na tle wojny widzianą oczami dziecka, a następnie wystawę główną, którą tworzą trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. Zaciekawiła nas ekspozycja dotycząca Powstania Warszawskiego, zwłaszcza czołgi. Z muzeum pojechaliśmy do Gdyni. Tam mieliśmy okazję zobaczyć od środka ORP Błyskawicę oraz bogatą kolekcją flory i fauny z różnych akwenów morskich w Muzeum Morskim. Ostatnim punktem tego dnia był spacer po molo- najdłuższym drewnianym pomoście w Europie znajdującym się w Sopocie.
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy urokliwą Gdańską Starówkę: Zieloną Bramę, Dwór Artusa, Złotą Kamienicę. Przy fontannie Neptuna zrobiliśmy zdjęcie grupowe. Wreszcie nadszedł najbardziej oczekiwany punkt programu- rejs statkiem. O godzinie 12.00 weszliśmy na pokład Czarnej Perły. Spędziliśmy tam niesamowite 40 minut. W końcu statek dotarł do portu docelowego -Westerplatte. Zwiedziliśmy całą stanicę i weszliśmy na wzgórze, gdzie znajduje się pomnik.
Po powrocie do ośrodka starczyło nam sił na spacer nad morze, zbieranie bursztynów, ognisko z pieczeniem kiełbasek i niespodziankę-dyskotekę.
Czwartego dnia rano pojechaliśmy do Szymbarka. Centrum Edukacji i Promocji Regionu , jest miejscem magicznym i nietuzinkowym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu - góry Wieżycy. Zobaczyliśmy tu Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka, Największy Koncertujący Fortepian Świata, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", w którym przeżyliśmy nalot bombowy. Najbardziej podobał się nam "Dom do Góry Nogami". Po czasie wolnym spędzonym na placu zabaw i zakupie pamiątek, zjedliśmy obiad, a potem no cóż, udaliśmy się w drogę do domu. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć również McDonalda. Około 21.00 zmęczeni i szczęśliwi wpadliśmy w stęsknione ramiona rodziców. Wycieczka była bardzo udana, bardzo się nam podobała i z niecierpliwością czekamy na następną.46
Jak przygoda, to tylko w Warszawie, w Warszawie, jak Warszawa to w maju, gdy kwitną bzy…
…Królu Zygmuncie! Powiedz nam, czyś
widział Warszawę tak piękną jak dziś?....Środa 8 maja to był niezapomniany dzień dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły. Tego dnia klasa pierwsza wraz z nauczycielkami p.A.Grabowską i p.B.Milewską wybrała się do naszej stolicy-Warszawy. Wycieczkę naszą zaczęliśmy od zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, gdzie zobaczyliśmy miejsca, w których na co dzień pracuje i przyjmuje gości prezydent Andrzej Duda i Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. Zostały nam udostępnione pomieszczenia do zwiedzania, w których odbywają się najważniejsze wydarzenia z udziałem pary prezydenckiej oraz prezydenckich ministrów-m.in. Sala Kolumnowa, Jadalnia, Sala Niebieska, kaplica pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Kaplica jest miejscem modlitwy Prezydenta, małżonki i ministrów Kancelarii oraz zaproszonych gości. Na ścianach kaplicy znajdują się podarunki od papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI, a także krzyż wycięty z pozostałości po zniszczonych w 2001roku wieżach Word Trade Centre. W kaplicy przechowywane jest tez betlejemskie światełko pokoju przekazywane Prezydentowi co roku przez harcerzy. Ogromne wrażenia zrobiła na wszystkich Sala Chorągwiana, gdzie prezentowane są repliki historycznych polskich chorągwi. Oprócz przepięknych wnętrz pałacu, mogliśmy obejrzeć dawne odznaczenia, pieczęcie, ręcznie pisaną, najważniejszą księgę czyli Konstytucję. Pani przewodnik zapoznała nas z podstawowymi zasadami protokołu dyplomatycznego. Zabrakło nam powitania przez Parę Prezydencką ale….rozumiemy obowiązki.
Następnie spoglądając na piękną Wisłę i zaglądając w uliczki warszawskie z okna autokaru, dojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki. W najwyższym budynku w Polsce przenieśliśmy się do świata dinozaurów. W Muzeum Ewolucji zapoznaliśmy się z zawodem paleontologa. Lekcja muzealna dotyczyła tropów i skamieniałości. Największe wrażenie wywołały na nas szkielety i czaszki dinozaurów, zwłaszcza ogromnego tarbozaura. Dzięki tym zajęciom mogliśmy poznać tryb życia, sposób odżywiania tyranozaurów, dinozaurów kaczodziobych i innych wielkich gadów. To była bardzo interesująca i pouczająca podróż w bardzo odległe czasy.
Ostatni punkt naszej wizyty w stolicy Polski był słodką niespodziankąJ. W Manufakturze Cukierków poznaliśmy sposób produkcji lizaków. Pan Waldemar-cukiernik, szkolił się w Paryżu! Po pokazie każdy samodzielnie ukręcił lizaka,była też degustacja słodyczy.
Dobry humor, który zabraliśmy na wycieczkę towarzyszył wszystkim do samego końca. Pełni wrażeń oraz wzbogaceni o nową wiedzę wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości i planujemy już kolejną wyprawę .
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie