• Konkurs Losy Patrona Szkoły na tle Ostrowi Mazowieckiej
          • Konkurs Losy Patrona Szkoły na tle Ostrowi Mazowieckiej

          • Dnia 11 kwietnia 2018 odbył się doroczny konkurs o Puchar Dyrektora Szkoły  „Losy Patrona Szkoły na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej”. Cele konkursu to szerzenie wiedzy o 18. Pułku Artylerii Lekkiej oraz rozbudzanie zainteresowań historią lokalną i jej związkiem z dziejami Polski. W konkursie wystartowały 3 – osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach przez wychowawców klas. Nad całością czuwała komisja w składzie: Joanna Borawska, Barbara Gołębiewska, Bożena Milewska i Elżbieta Piersza. W tym roku ocenie podlegały zadania praktyczne, a mianowicie: prace plastyczne (I – III SP), prezentacje multimedialne (IV – VI SP) oraz wywiad (VII SP, II i III gimn). Prace dotyczyły Patrona lub dziejów miasta. W drugiej części konkursu przedstawiciele klas odpowiadali na pytania o zróżnicowanym poziomie trudności. W kategorii klas I – III SP zwyciężyła drużyna klasy III w składzie: Tomasz Szwaguliński, Jędrzej Socik, Łukasz Sobotka. W kategorii klas IV – VI SP największą liczbę punktów zdobyli przedstawiciele klasy V: Natalia Grelewska, Lena Szwagulińska, Jakub Bloch, a w kategorii klas VII SP i II – III gimnazjum zwyciężyła drużyna klasy VII: Mateusz Ambroziak, Maciej Anioła, Michał Ruszkowski. Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk p. wicedyrektor Agnieszki Drużyńskiej nagrodę główną, czyli Puchary. Na zakończenie uczennica klasy VII Elwira Wierzejska zaprezentowała wiersz bohaterki wywiadu przygotowanego przez kolegów ze swojej klasy, p. Janiny Brzeszcza kpt. „Komorowo”. Pani Brzeszczak jest córką żołnierza 18. PAL- u Jana Wojciechowskiego.

            Konkurs prowadziły uczennice III klasy gimnazjum, za co im serdecznie dziękujemy.

            Album fotograficzny

        • Biegi przełajowe
          • Biegi przełajowe

          • W dniu 14 kwietnia 2014 roku na błoniach nad Narwią w Ostrołęce odbyły się półfinały wojewódzkich Indywidualnych Biegów Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII Elwira Wierzejska. Był to jej debiut na lekkoatletycznej imprezie sportowej tej rangi. Pomimo kontuzji Elwira ukończyła bieg na 20. miejscu. Brawo.

        • Międzynarodowy Dzień Sportu w klasie III Sp
          • Międzynarodowy Dzień Sportu w klasie III Sp

          • Każde dziecko o tym wie:

            Chcesz być zdrowy- ruszaj się!

            Sport to bardzo ważna sprawa.

            Są reguły ,jest zabawa!

             

            Międzynarodowy Dzień Sportu to 6 kwietnia. Właśnie tego dnia klasa trzecia z wychowawczynią-A.Grabowską wybrała się na MOSiR  przy ul.Trębickiego. Tam czekała na dzieci  instruktorka  Pani Barbara Siwek-dyplomowany instruktor jogi. Na początek Pani Basia zapoznała dzieci z zasadami bezpieczeństwa na zaj.sportowych i zachowaniu się na obiekcie. Cała klasa przeszła do sali fitness. Tu  odbyły się zajęcia z aerobiku, następnie elementy jogi i pilates. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach ogólnorozwojowych, które odbywały się na piłkach gimnastycznych. Ostatnim elementem spotkania z Panią Basią były zabawy sportowe. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Następnie przeszliśmy do szatni aby przygotować się do zabawy na basenie.Tam  pod czujny okiem ratowników  uczestniczyliśmy w zabawach dowolnych w basenie. Celem zajęć tego dnia było poznanie nietypowych form sportu rekreacyjnego, ukształtowanie i rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej,  propagowanie spędzania aktywnego czasu wolnego  i uczczenie Międzynarodowego  Dnia Sportu.

             

            Album fotograficzny

        • Klasa III w Warszawie
          • Klasa III w Warszawie

          • W piękny słoneczny poranek 5 kwietnia klasa trzecia pod opieką swoich nauczycieli-A.Grabowskiej i M.Padzik wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie pojechali podziwiać uroki stolicy, zobaczyć najważniejsze pomniki i budowle warszawskie. Pierwszym punktem było Muzeum Narodowe. Tam wyruszyliśmy śladami profesora Michałowskiego do Faras. Uczniowie zapoznali się z zawodem archeologa, obejrzeliśmy ruiny katedry znalezionej w piaskach pustyni,  narzędzia jakich używali archeolodzy i przyjrzeliśmy się jak wyglądały wykopaliska. Następnie słuchając legend warszawskich, spoglądając na piękną Wisłę i zaglądając w uliczki warszawskie z okna autokaru,dojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki. W najwyższym budynku w Polsce, który ma 42 piętra, ponad 230 metrów wysokości, ponad 3000 pomieszczeń (w tym kina, teatry, muzea, szkoły wyższe ), 900 okien i na utrzymaniu 25 kotów! przenieśliśmy się do świata dinozaurów. W Muzeum Ewolucji zapoznaliśmy się z zawodem paleontologa. Lekcja muzealna dotyczyła tropów i skamieniałości. Największe wrażenie wywołały na nas szkielety i czaszki dinozaurów, zwłaszcza ogromnego tarbozaura. Dzięki tym zajęciom mogliśmy poznać tryb życia, sposób odżywiania tyranozaurów, dinozaurów kaczodziobych i innych wielkich gadów. To była bardzo interesująca i pouczająca podróż w bardzo odległe czasy. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. To, co wyróżnia to miejsce, to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Celem odwiedzin tego miejsca była możliwość nie tylko obejrzenia ale również praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki. Pomocy i wyjaśnień udzielali nam animatorzy. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Obserwując nasze dzieci podczas ich pobytu w Centrum Nauki Kopernik nabrałyśmy przekonania, że jest to miejsce, które na długo pozostanie w ich pamięci. Mamy nadzieję, że te przeżycia będą dla nich bodźcem do rozwijania własnych zainteresowań.

            Album fotograficzny

        • Mitologicznie zakręcona "Czwórka"
          • Mitologicznie zakręcona "Czwórka"

          • Od poniedziałku 9. kwietnia (wiadomego roku-2018) zapraszamy społeczność Naszej Szkoły do wspólnej zabawy mitologicznej!!! Szczegóły zabawy już wkrótce na naszych stronach!!!

        • Szkolny Dzień Teatru
          • Szkolny Dzień Teatru

          • 27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym dniu szkoła staje się „magicznym miejscem”, a uczniowie klas młodszych pod kierunkiem nauczycieli stawiają pierwsze kroki na scenie. Obchody tego święta mają długą, już ponad dwudziestoletnią tradycję. Zabawa w teatr jest jednym ze sposobów nauczania i wychowania. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija wyobraźnię, poznaje normy społeczne i uczy się oceniać zachowania bohaterów. Realizacja spotkań teatralnych jest szansą na ujawnienie talentów i zachętą do dalszej pracy nad sobą. Podczas tegorocznego przeglądu zaprezentowano następujące przedstawienia:

            - „Rzepka” - przygotowane przez klasę Ia, 

            - „Jaś i Małgosia, i Baba Jaga” – w spektaklu wystąpili uczniowie klasy Ib,

            - „U pana doktora” – w wykonaniu klasy III.

            Za przebieg i prowadzenie uroczystości odpowiedzialni byli uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Marty Rogalskiej. Miłym akcentem były przygotowane przez nich piosenki, zabawy, ciekawostki o teatrze. Cieszyła nas obecności na widowni młodszych kolegów i koleżanek z Przedszkola Samorządowego w Komorowie oraz Przedszkola Fabryk Mebli FORTE „Żółty Słonik” w Ostrowi Mazowieckiej. Wyjątkową atmosferę zawdzięczamy również Rodzicom, którzy zadbali o piękne kostiumy i dekoracje, a także wspierali młodych aktorów podczas występów.

            Album fotograficzny

        • Pierwszy Dzień Wiosny
          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. Tradycyjnie pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy i szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji. Tego dnia odbył się kiermasz wypieków i ozdób wielkanocnych oraz konkurs The Voice of Czwórka, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dla klas IV-VII i gimnazjum. O powitaniu wiosny nie zapomnieli również młodsi uczniowie naszej szkoły. Klasy Ia, Ib i II wspólnie pożegnały zimę a powitały wiosnę. W  klasach dominowała zieleń, było też kilka wiosenek. Młodsi uczniowie poszukiwania wiosny rozpoczęli na sali gimnastycznej, gdzie został odczytany list od Pani Wiosny, a potem odbyły się konkursy sportowe: biegi, rzuty do celu i zabawy z piłką, rozwiązywali krzyżówki, rebusy o tematyce wiosennej i ekologicznej. Śpiewali piosenki i rozpoznawali pierwsze wiosenne kwiaty i ptaki. Po zawodach mądrej główki w kolorowym korowodzie z Marzanną wyruszyli w teren by pożegnać Marzannę.

            Album fotograficzny

        • Język to świat !
          • Język to świat !

          • Język to świat !

            A przekonała się o tym uczennica naszej szkoły, Zofia Sułkowska, po trudach przygotowań do dwóch konkursów przedmiotowych z języków angielskiego i polskiego. Opłaciło się poświęcić mnóstwo wolnego, teoretycznie, czasu, by przeczytać proponowane przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty lektury, przestudiować gramatykę i stylistykę języków angielskiego i polskiego. Konkursy z obu języków były bardzo trudne, znacznie trudniejsze niż w innych kuratoriach naszego kraju, jednak Zofia Sułkowska podołała wyzwaniom. Otrzymała tytuł LAUREATKI w konkursie polonistycznym i FINALISTKI w konkursie z języka angielskiego! Warto nadmienić, iż tytuł LAUREATKI zwalnia uczennicę z obowiązku zdawania egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego. Jesteśmy, jako szkoła, dumni z naszej uczennicy, a droga do najlepszych w kraju szkół ponadgimnazjalnych stoi przed NIĄ otworem! GRATULUJEMY!- Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.                                                                  

        • Klasa IVb na ostrowskim lodowisku
          • Klasa IVb na ostrowskim lodowisku

          • Uczniowie naszej szkoły propagują różne formy spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest doskonalenie, a dla niektórych nauka jazdy na łyżwach. W tym celu grupa uczniów z klasy IV b pod opieką wychowawczyni Justyny Pych spotkała się na lodowisku. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego poniedziałkowego popołudnia.

            Album fotograficzny

        • Poznajemy zawody
          • Poznajemy zawody

          • Klasę I b i II odwiedziła farmaceutka pani Marta Prusaczyk. Spotkanie miało na celu poznanie pracy aptekarza w ramach akcji poznajemy ciekawe zawody naszych rodziców. Pani Marta powiedziała jaką szkołę musiała ukończyć, żeby wykonywać ten zawód. Praca pani Marty polega na wydawaniu leków, jak też na wykonywaniu leków według specjalnych receptur- leków na zamówienie. Pokazała też dzieciom różne leki, maście, krople, syropy, tabletki, plastry, które pomagają w walce z chorobą. Opowiadała o tym, jak poukładane są leki w aptece. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie leków byłoby trudne. Przypomniała też dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą sami zażywać leków, ani się nimi bawić.  Następnie wytłumaczyła dzieciom, co to jest recepta i jak ją się realizuje. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wypowiedzi zaproszonego gościa, zadawały pytania. Następnie pani Marta odwiedziła uczniów klasy VII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Pani Marto dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie!

            Album fotograficzny

        • Międzyszkolne rozgrywki sportowe
          • Międzyszkolne rozgrywki sportowe

          • Sport, to nie tylko zdrowy wysiłek ale również świetna zabawa!

            16 marca o godz. 10:00 w hali MOSiR przy ul.Trębickiego - w ramach Szkolnych Rozgrywek Sportowych - rozegrano zawody w Dwa Ognie dla klas I-III z miasta Ostrowi Mazowieckiej. Naszą ,,Czwórkę” reprezentowała klasa II z wych. M.Rogalską i klasa III z wych. A.Grabowską. Drugoklasiści rozegrali trzy mecze i zajęli III miejsce wśród klas II .Klasa trzecia rozegrała cztery mecze i zajęła IV miejsce. Nie zawiodła grupa kibiców z klasy II i III, która pod czujnym okiem opiekuna p.B.Milewskiej, trzymała kciuki. Wszystkie drużyny walczyły dając z siebie wszystko, dlatego też nie było tutaj przegranych. Każda  drużyna otrzymała medale lub pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wszystkim zawodnikom z  klas II i III uczciwej i zdrowej rywalizacji.

            Album fotograficzny

        • Dni Matematyki 2018
          • Dni Matematyki 2018

          • Od kilkunastu lat 14 marca obchodzony jest na świecie jako Dzień Liczby Pi i Dzień Matematyki. W naszej szkole po raz szósty w dniach 13 – 15 marca odbyły się Dni Matematyki. Ich celem było rozbudzenie zainteresowań matematyką oraz pokazanie, że matematyka może być ciekawa i przyjemna. Była to także okazja do sprawdzenia swoich możliwości pamięciowych i umiejętności matematycznych. Tegoroczne obchody przygotowała grupa uczniów z klasy II gimnazjum: Amelia Kurpiewska, Michał Kozioł, Kacper Zawłocki i Piotr Zieliński w ramach realizacji projektu edukacyjnego. Ich działania wspierały nauczycielki matematyki: Zofia Studnicka i Agnieszka Mnich. Uczniowie realizujący projekt wykonali gazetki o liczbie Pi, przygotowali hasło matematyczne oraz przeprowadzili konkurs sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia wśród społeczności szkolnej. Dużym zainteresowaniem cieszył się niekończący się wąż złożony z kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Najmłodsi uczniowie mieli ciekawe warsztaty matematyczne ze szkolnym robotem Photonem. Warsztaty przygotowali i przeprowadzili uczniowie z klasy szóstej i siódmej. Jak co roku dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się konkursy:

            • układania kostki rubika
            • znajomości rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi
            • zadaniowy o tytuł Mistrza Matematyki rozgrywany w dwóch grupach wiekowych.

            Zwycięzcą konkursu układania kostki Rubika został Piotr Głębocki uczeń kl. IVa. Najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi zapamiętał Piotr Prusaczyk z klasy VI. W konkursie zadaniowym w młodszej grupie wiekowej laureatami zostali Kacper Kulesza , Amelia Pełszyńska i Karol Skłodowski wszyscy z klasy VI, a wśród starszych uczniów – Zofia Sułkowska, Paweł Prusaczyk z klasy III gimnazjum oraz Wiktoria Sadlik z klasy II gimnazjum. Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursów pięknej rywalizacji.

            Uczniowie z grupy projektowej mają nadzieję, że efekty ich pracy były ciekawe i spowodują, że ich koledzy jeszcze bardziej zainteresują się matematyką. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną, bardziej przyjazną stronę tej nauki.

            Album fotograficzny

        • "Żywa" lekcja muzyki
          • "Żywa" lekcja muzyki

          • 14 marca w naszej szkole gościliśmy niezwykłą osobę-pasjonata muzyki i wielkiego znawcę instrumentów muzycznych pana Romana Brochockiego. Pan Roman zaprezentował własną kolekcję starodawnego sprzętu muzycznego. Uczniowie mieli okazję poznać historię, budowę i brzmienie akordeonu, bałałajki, banja, okaryny, fletni pana, ligawki, mandoliny i trąbki. Wszyscy świetnie bawili się przy utworach muzycznych z wykorzystaniem tych instrumentów. Była to niezwykle ciekawa „żywa” lekcja muzyki.

            Album fotograficzny

        •  TO I OWO …NA LUDOWO !!!    Warsztaty taneczne na ludowo-klasa III Sp
          • TO I OWO …NA LUDOWO !!! Warsztaty taneczne na ludowo-klasa III Sp

          • Skoczył stołek do wiaderka,
             Zaprosił je do oberka,
            Dzbanek z półki – hyc na ziemię:
            „Ja nie gorszy! Poproś-że mię!”

            J.Tuwim ,,Taniec”

            7 marca klasę trzecią odwiedzili członkowie Zespołu Pieśni i Tańca ,,BezWianka”. Tancerze przyjechali w oryginalnych strojach z Kurpi Białych. Pani Bożena Jakubczyk–opiekun, założyciel i choreograf zespołu  ciekawie opowiadała nam o polskich strojach ludowych. Przedstawiła i omówiła strój z Kurpi Białych, ciężki i kolorowy, wykonany z sukna. Omówiła mapę z podziałem na regiony i kostiumy ludowe. Na warsztatach tanecznych krótko przedstawiono uczniom podstawową wiedzę na temat polskiej kultury ludowej, a w szczególności tańców, pieśni, muzyki i strojów ludowych. W spotkaniu udział wziął pan Mirosław Mroczkowski–tancerz i pan Waldemar Jaszczak-akordeonista i akompaniator. Artyści zaprezentowali nam stroje i kilka kroków z regionalnych tańców. Klasa trzecia poznała narodowe tańce polskie i polskie tańce ludowe. Dzieci nauczyły się podstawowego kroku kujawiaka, mazura ,oberka i chodzonego. Bawiliśmy się przy tańcu ,,Drepce konik drepce” oraz ,,Zajączek”. Całe spotkanie zakończyliśmy polonezem!

            Album fotograficzny

        • Warsztaty fryzjerskie
          • Warsztaty fryzjerskie

          • Uczennice klasy siódmej, drugiej i trzeciej gimnazjum wzięły udział w warsztatach fryzjerskich, które odbyły się w Zespole Szkół Nr 1 w naszym mieście. Pod okiem fachowców uczennice mogły wykonać różne stylizacje fryzur.

  • Galeria zdjęć

      brak danych