• Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          • 8 marca to szczególny dzień w naszej szkole, dzień pełen radości i uśmiechu. Nie może być inny, bo to „Dzień Kobiet”, święto wszystkich Pań, tych starszych i tych najmłodszych. Dużo zdrowia i radości, uśmiechu na twarzy, spełnienia marzeń-tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi starsi i młodsi mężczyźni wszystkim Kobietom z okazji ich święta. Samorząd Uczniowski przygotował słodki poczęstunek dla Pań oraz symboliczne kwiaty dla każdej dziewczynki naszej szkoły. Dziękujemy mamie Macieja Szczęsnego z klasy VI i babci Jakuba Domańskiego z klasy VI za upieczenie przepysznych ciast.

            Album fotograficzny

        • Klasa VII na wycieczce w Białymstoku
          • Klasa VII na wycieczce w Białymstoku

          • Dnia 01.03.2018 r.klasa siódma wyjechała na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu było obejrzenie spektaklu ZemstaA.Fredry w Teatrze Dramatycznym im.A.Węgierki. Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki Strefa Wysokich Lotów.Zajęcia na trampolinach to duża dawka sportu i dobrej zabawy. Ostatnim punktem był posiłek w restauracji McDonalds.

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          • Z okazji Dnia Kobiet, pragniemy złożyć wszystkim Paniom serdeczne życzenia, dużo zdrowia i radości. Niech na Waszych twarzach zawsze gości uśmiech, a każdy kolejny dzień niech stwarza niepowtarzalną okazję dozadowolenia z życia. Życzymy Wam Drogie Panie spełnienia marzeń, satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej, a w życiu osobistym życzymy dużo szczęścia i pomyślności.

            W imieniu Społeczności Uczniowskiej

            Kacper Szatanek

          • Dnia Matematyki

          •  

                                                          

            Po raz kolejny w naszej szkole będziemy obchodzić Dni Matematyki. 13-14-15 marca można będzie wziąć udział konkursach, warsztatach, zabawach rozwijających logiczne myślenie, spostrzegawczość lub zdolność zapamiętywania. Zachęcamy uczniów do sprawdzenia swych sił w:

            - układaniu kostki Rubika na czas

            - znajomości rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi

            - konkursie zadaniowym kl. IV-VI oraz VII SP- II G- III G.

            Weźcie udział w proponowanych konkursach i zabawach, a przekonacie się, że wysiłek i rywalizacja dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń.

             

            Grupa projektowa

            Nauczyciele matematyki

        • Mistrz Ortografii w klasach I-III Sp
          • Mistrz Ortografii w klasach I-III Sp

          • JAK SIĘ NIE BAĆ ORTOGRAFII? KTO ZROZUMIE TEN POTRAFI!

            Dnia 22 lutego w klasach I-III odbyła się Mała Olimpiada Ortograficzna. Po listopadowych, klasowych eliminacjach na polu walki z bykiem…ortograficznym stanęło 16 osób. Głównym celem konkursu było doskonalenie języka polskiego oraz upowszechnienie kultury językowej wśród uczniów kształcenia zintegrowanego. Uczniowie pisali z pamięci wyrazy z trudnościami ortograficznymi, a następnie losowali wyrazy przygotowane przez organizatorów. W klasach pierwszych najwięcej punktów zebrał Frączyk Nikodem, który na możliwych 16 pkt zebrał 15pkt. W klasie drugiej najwięcej pkt zebrała Maria Hanna Bilwin, która stoczyła walkę z bykami, dzielnie zdobywając 26 pkt na 30 możliwych. Bezbłędnie napisał i zdobył tytuł Mistrza Ortografii uczeń klasy III- Szymon Rafałowicz.                  .

                                                                                                  Gratulujemy!

            Album fotograficzny

        • Poznajemy zawody. Lekcja z lekarzem weterynarii panem Piotrem Sołowińskim.
          • Poznajemy zawody. Lekcja z lekarzem weterynarii panem Piotrem Sołowińskim.

          • We wtorek, 6 lutego klasę III Sp odwiedził lekarz weterynarii-pan Piotr Sołowiński. Pan Piotr prowadzi własną lecznicę dla zwierząt przy ulicy Chopina w Ostrowi Mazowieckiej. Tego dnia klasa III dowiedziała się wiele o pracy weterynarza,o tym jak należy troszczyć się o własne zwierzęta,jak je pielęgnować, karmić  i co najważniejsze, że jesteśmy za nie odpowiedzialni przez całe ich życie. Pan weterynarz opowiedział na czym polega jego praca, jaką trzeba skończyć szkołę, na czym polega niebezpieczeństwo w tej pracy i o narzędziach używanych w gabinecie, którymi posługuje się lecząc zwierzęta. Dowiedzieliśmy się, że leczy najczęściej psy i koty. Doktor wyjeżdża również na wezwania do dużych zwierząt gospodarskich. Najciekawszy pacjent to operacja strusia afrykańskiego! Na koniec spotkania trzecioklasiści mieli bardzo dużo pytań, na które doktor cierpliwie odpowiadał. Dzieci opowiadały o zwierzętach, które mają w domu, pytały o ich pielęgnację, zachowania. Pan  doktor Piotr zwrócił również uwagę na zagrożenia  związane z kontaktem z nieznajomymi zwierzętami. Mówił także o szczepieniach zwierząt i wściekliźnie,na którą najczęściej chorują wiewiórki i nietoperze. Kilkakrotnie zwrócił uwagę na przestrzeganie higieny mycia rąk po każdej zabawie z pupilem. W klasie trzeciej niemal wszyscy uczniowie mają zwierzęta w domu lub na swoim podwórku. Od dzisiaj wiemy, jak prawidłowo opiekować się zwierzętami. Wśród uczniów klasy trzeciej znalazła się spora gromadka osób, która wykazała zainteresowanie zawodem weterynarza w przyszłości.

            Album fotograficzny

        • Konkursu Recytatorski  Prozy i Poezji Angielskiej
          • Konkursu Recytatorski Prozy i Poezji Angielskiej

          • W czwartkowe popołudnie dnia 22 lutego 2018 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego  Prozy i Poezji Angielskiej. Celem konkursu jest popularyzacja nauki języka angielskiego oraz rozwijanie zainteresowań uczniów literaturą angielską. Wysłuchano 27 recytacji uczniów z klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Uczestnikom kibicowali rodzice, koleżanki i koledzy, którzy przybyli na to spotkanie. I miejsce zdobyła Sandra Soliwoda (kl.IV) oraz Zofia Sułkowska (kl. III gim.), II miejsce – Natalia Kunka (kl. IV), Piotr Kwiatkowski (kl.V), Ewelina Dawidowska (kl. III gim.), III miejsce- Antoni Polak (kl. IV). Konkurs zorganizowały uczennice klasy III gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli.

            Album fotograficzny

        • W Fabryce Misia-klasa III Sp
          • W Fabryce Misia-klasa III Sp

          • Dnia 13 lutego klasa III wybrała się do Białegostoku. Punktem pierwszym klasowej wycieczki był Teatr Lalki. Tam obejrzeliśmy bardzo optymistyczny spektakl pt. ,,Ach, jak cudowna jest Panama”. To jest historia o przyjaźni (Misia i Tygryska), o tym, że siła przyjaźni potrafi spełnić każde marzenie, pokonać trudności, przebyć każda drogęAle jest to też historia o codzienności, która dopada nas wszystkich, wtedy trzeba przemyśleć, rozejrzeć się wokół i docenić to co  się ma. Następnie razem z przewodnikiem ruszyliśmy zwiedzać magazyny teatralneW Piwnicy Lalek można spotkać tych wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Nie brakuje tu kostiumów i całych fragmentów dekoracji. Następnie odwiedziliśmy FABRYKĘ MISIA-wyjątkowe centrum zabaw. Megaśne trampoliny, zabawki, labirynty, automaty, tory przeszkód, tunele, karuzele, podłoga interaktywna, bar z przekąskami i napojami. Tam czekał na nas mega miś, który prowadził zabawy z dziećmi, tańce, konkursy. Dzieci miały wspaniałą zabawę. Brykały i szalały ile tchu. Było fantastycznie! Po odlotowej zabawie na sali zabaw trzecioklasiści ruszyli do manufaktury misia. Dzieciaki mogły samodzielnie, krok po kroku stworzyć swoja ulubioną przytulankę. Wybrały materiał, kształt, przyszywały guziki, formowały uszy, łapki, wiązały kokardy, szyły ubranka. Tu w manufakturze każdy stworzył pluszaka takiego, jaki mu się podoba. Podejmowaliśmy najważniejsze decyzje o kolorze, fakturze, cechach charakteru. Mieliśmy wiele frajdy z tak aktywnego udziału w tworzeniu własnej maskotki. Na zakończenie wycieczki  odwiedziliśmy  restaurację McDonalds. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Jak to dobrze być dzieckiem! POLECAMY!!!

            Album fotograficzny

        • Nie nudzimy się na języku polskim
          • Nie nudzimy się na języku polskim

          • Czytanie lektur i praca nad nimi może być przyjemnością. Przekonali się o tym uczniowie klas IV. Omawiając "Akademię Pana Kleksa” stworzyli makietę budynku i wyposażyli jej wnętrze. Do efektów ich pracy przyczyniła się doskonała znajomość lektur, kreatywne myślenie, wyobraźnia i oczywiście zdolne "paluszki". To nie jedyne takie zajęcia podczas lekcji języka polskiego. Jesienią klasy IV a i IV b przygotowały na podstawie lektur: "Mikołajek i inne chłopaki” oraz "Pinokio” gry planszowe. Na takich lekcjach nie można się nudzić.

            Album fotograficzny

        • Spotkanie Pokoleń
          • Spotkanie Pokoleń

          • W piątkowe popołudnie dnia 9 lutego 2018 roku społeczność naszej szkoły – nauczyciele, uczniowie i rodzice oraz przedstawiciele harcerstwa zebrali się na spotkaniu zorganizowanym pod hasłem „Historia wokół nas”. Spotkaniem tym zainaugurowaliśmy w naszej szkole obchody Roku Jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.W roku 1918 po 123 latach niewoli państwo polskie powróciło na mapy świata, dzięki nieugiętej postawie narodu polskiego – bohaterskiej walce na polach bitew oraz dzięki pielęgnowaniu polskości w codziennym życiu. Nasz Patron 18. Pułk Artylerii Lekkiej ma swój niewątpliwy wkład w to, że możemy żyć w wolnym kraju. Powstały 9 lutego 1919 roku we Włoszech pułk, zanim na stałe zawitał do naszego miasta, przemierzył chwalebny szlak w drodze do ostatecznego ukształtowania granic wolnej Polski. Żołnierze pułku  walczyli o wschodnią granicę naszego państwa w wojnie polsko – bolszewickiej 1920 roku. Zamysłem naszym jest organizacja cyklu tematycznychspotkań z pasjonatami historii, którzy podejmują różnorodne działania, aby ocalić od zapomnienia pamięć o lokalnym dziedzictwie kulturowym, o tym co nam najbliższe.W działaniach tych ma swoje stałe miejsce Patron naszej szkoły. Zaproszeni goście, Panowie Ryszard Ejchelkraut i Bogumił Brzózka, za którego kadencji na stanowisku burmistrza zrodziła się inicjatywa budowy pomnika poświęconego żołnierzom 18. Pułku, podzielili się z nami swoimi wspomnieniami dotyczącymi działań na rzecz zachowania  pamięci o „Osiemnastce”. Obaj Panowie podkreślili rolę pomysłodawcy tego projektu – księdza Jana Sobotki, dzięki któremu łatwiej otwierano „drzwi” prowadzące do celu, czyli Pomnika – Głazu stojącego przy ostrowskim ratuszu. W czasie spotkania szkolna izba pamięci powiększyła się o nowe zbiory – dokumentację budowy pomnika (ksero) przekazaną nam przez Pana Ejchelkrauta za co serdecznie dziękujemy. Atmosferę tego kameralnego spotkania tworzyły śpiewane wspólnie pieśni patriotyczne oraz wysłuchanie recytacji poezji ze zbiorku Pani Janiny Brzeszczak, córki żołnierza 18. PAL – u Jana Wojciechowskiego o naszej „Małej Ojczyźnie”.

            Album fotograficzny

        • Wycieczka do Białegostoku
          • Wycieczka do Białegostoku

          • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozpoczęli II semestr nauki bardzo atrakcyjnie. Wybrali się na wycieczkę do Białegostoku., aby zwiedzić wystawę klocków Lego. Z zachwytem i niedowierzaniem podziwiali niesamowite budowle architektury zabytkowej i współczesnej, sceny znane z filmów i bajek, modele ukazujące budowę narządów ludzkich oraz eksponaty interaktywne. Największa makieta, statek Titanic, została zbudowana z 500 tysięcy elementów i miała 11 m długości. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła wizyta w Strefie Zabawy i możliwość samodzielnego konstruowania  z kloców. W pamięci widzów na pewno pozostanie  przedstawienie teatralne,  którego głównym bohaterem był sympatyczny krokodyl o imieniu Puszek.  W Białostockim Teatrze Lalek uczniowie obejrzeli również bogatą wystawę rekwizytów i dekoracji. Niespodzianką dla wszystkich było spotkanie z policjantami, którzy kolejny raz przypomnieli, jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

            Z pewnością był to interesujący wyjazd, podczas którego udało się połączyć edukację z doskonałą zabawą.

             

            Album fotograficzny

             

        • "The Brain-genialny umysł"-projekt edukacyjny z biologii
          • "The Brain-genialny umysł"-projekt edukacyjny z biologii

          • 29 stycznia 2018r. grupa uczniów z klasy II gimnazjum w składzie: Natalia Borowska Beszta, Jadwiga Danelczyk, Maria Rosińska, Julia Ostrowska, Mateusz Lendzioszek i Gabriel Kwaśniewski pod kierunkiem pani Moniki Kruk zaprezentowała swój projekt edukacyjny z biologii zatytułowany „ The Brain-genialny umysł”. Inspiracją projektu był program telewizyjny pod tym samym tytułem, w którym-z pozoru niczym nie wyróżniający się ludzie prezentują niezwykłe zdolności swojego umysłu. Grupa projektowa poznała tajniki mózgu oraz tajemnicę doskonałej pamięci.  W trakcie prezentacji można było dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy dotyczących budowy i technik obrazowania tego organu. Autorzy projektu starali się również odpowiedzieć na pytania: Jak to się dzieje, że pamiętamy? Jak ocenić własne predyspozycje? Co zrobić aby nauka była przyjemniejsza i bardziej efektywna? Jaka powinna być dieta ucznia? Uczniowie zaprezentowali kilka „sztuczek”, które ułatwiają naukę i zapamiętywanie. Okazało się, że każdy z nas może poprawić swoją pamięć-a co za tym idzie ułatwić sobie proces przyswajania wiedzy i polepszyć swoje wyniki w nauce. Trzeba tylko poznać siebie i wypracować własne metody skutecznej nauki. A przede wszystkim – uwierzyć we własne możliwości.

                                                                                                                                             Lider grupy projektowej Natalia Borowska-Beszta

             

            Album fotograficzny

        • Fundacja Świętego Mikołaja
          • Fundacja Świętego Mikołaja

          •  

            Drodzy Rodzice

             

            Przed nami czas składania zeznań podatkowych. To idealny moment, aby zwiększyć szansę na kolejne stypendia dla uczniów z naszej szkoły. To tylko i aż 1%, który może odkryć nowe talenty, dlatego zachęcamy Państwa do rozpowszechnienia idei pozyskiwania 1% na cele stypendialne naszych uczniów. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS Fundacji Świętego Mikołaja: nr KRS 0000126602, a w celu szczegółowym wpisać nazwę, numer i miejscowość szkoły: Szkoła Podstawowa nr 4 im. 18. Pułku Artylerii Lekkiej w Ostrowi Mazowieckiej.

             

            Przekazanie 1% podatku to pomoc, która procentuje!

                                                                                                                                                                                                                 Koordynatorzy

  • Galeria zdjęć

      brak danych