• 🎨Kolorowe wierszyki🍁 - konkurs recytatorski

          • Dnia 27 października w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Kolorowe wierszyki”. Celem konkursu było pobudzenie wrażliwości na piękno poezji rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów. Poszczególne klasy reprezentowali uczniowie z klas I-VII, wybrani podczas eliminacjach klasowych. Jury przy ocenie uczestników brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy byli znakomicie przygotowani. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:💪🥇 Kl. I a – Pola Strągowska Kl. I b – Lena Domagała Kl. II – Amelka Rutkowska Kl. III a – Adam Kołacz Kl. III b – Ania Gutowska. Kl. IV-VII Natalia Bloch, Nikodem Frączyk - I miejsce🥇 Szymon Strzeszewski – III miejsce🥉. Wyróżnieni uczniowie wezmą udział w eliminacjach miejskich konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników i gratulacje dla zwycięzców konkursu.

          • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

          • W dniu 28 października 2022 r. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Maja Malec, Kamila Kopańska, Natalia Bloch przeprowadziła wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Ostrów Mazowiecka.

            Do wyborów zgłoszonych zostało pięciu kandydatów:

            1. Nikodem Frączyk (kl. VI b),
            2. Hanna Bilwin (kl. VII),
            3. Maja Bojkiewicz (kl. VIII),
            4. Nicola Langowska (kl. VIII),
            5. Milena Szkaradzińska (kl. VIII).

            Mandat Radnego Młodzieżowej Rady Miasta Ostrów Mazowiecka otrzymali:

            1. Nicola Langowska,
            2. Nikodem Frączyk,
            3. Milena Szkaradzińska.

            Dziękujemy społeczności szkolnej za udział w wyborach. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

          • "Europa i ja"

          • Buongiorno!❤️Uczniowie z klasy 1b zrealizowali pierwsze zadanie innowacji pedagogicznej ,,Europa i ja”. Poznaliśmy symbole Włoch🍊⚽️🍝🐺


          • KLASA  II  Z WIZYTĄ U  LEŚNICZEGO🌲

          • 📌Las, to miejsce, gdzie można najbardziej zaciekawić dzieci otaczającą przyrodą. Poprzez bezpośrednią obserwację łatwiej jest im bowiem poznawać tajemniczy świat zwierząt🦊 i roślin. Dlatego też 24.10.2022r. klasa druga wraz z nauczycielkami Anną Grabowska i Małgorzatą Padzik uczestniczyła w wycieczce autokarowej do leśniczówki znajdującej się w Turce. Głównym celem wyprawy było przybliżenie drugoklasistom  środowiska przyrodniczego jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą Na miejscu powitał nas sympatyczny leśniczy- Pan Marek Łosiński-pracownik Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka. W bardzo przystępny, ciekawy i obrazowy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy, o roślinach i zwierzętach, które można zobaczyć w lesie.
            Uczniowie wraz z panem leśniczym spacerowali po lesie, podziwiając uroki kolorowej jesieni🍁. Dzieci zobaczyły mrowisko, domek dla owadów leśnych, budki lęgowe dla ptaków, grzyby. Miały również okazję zobaczyć, jak wyglądają młode drzewka, jednoroczne lub trzyletnie w szkółce leśnej, a jak drzewa🌳, które liczą sobie kilkadziesiąt lat. Drugoklasiści  chwalili się swoją wiedzą i nazywali niektóre drzewa, krzewy oraz grzyby. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się paśnik i lizawka dla zwierząt. Niektóre dzieci nie omieszkały spróbować czy lizawka rzeczywiście jest słona. Na spotkaniu w lesie Pan leśniczy  pokazał i omówił sprawę dzikich wysypisk leśnych. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym. Dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

            Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Ostrów Mazowiecka za zorganizowanie lekcji w plenerze. Panu Markowi za przekazaną wiedzę z zakresu ochrony przyrody, przybliżenie nam wiedzy o pracy leśniczego i mile spędzony czas.

          • Przerwa na czytanie📚

          • 📌19 października nasza szkoła przystąpiła do III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Jej celem jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie ich  do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Siódma ogólnopolska edycja odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

            Akcję  rozpoczęli o godzinie 9.30 uczniowie klas IAB. Ich lekturą był ,,Plastusiowy pamiętnik” Do czytania włączyły się panie wychowawczynie oraz rodzice.  Klasa II  czytała wspólnie z panią bibliotekarką wiersze Jana Brzechwy, a klasy III ,,Dzieci z Bullerbryn”. Miejscem spotkania naszych  najmłodszych miłośników książek była ,,Strefa czytania”, czyli biblioteka szkolna. Starsi uczniowie sami wybierali miejsce do czytania. Czytano przeważnie na korytarzach szkolnych, salach, szatni… Każdy ,kto miał ze sobą książkę, z przyjemnością zagłębiał się w lekturze. A były one różnorodne: od podręczników(trzeba było powtórzyć wiadomości przed kartkówką), poprzez komiksy i powieści, po poradniki. Niektórzy byli tak zaczytani, że nie zauważyli, że przerwa dobiegła końca. Do akcji włączyła się także świetlica szkolna!

            Udział w akcji wzięło 150 uczniów: z klas I-III - 80, z klas IV–VIII – 70, i 5 nauczycieli.  Nasz wynik to 155 czytelników.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w akcji za rok!

          • Mikrotoponimy powiatu ostrowskiego

          •  📌30 września w  Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie poświęcone mikrotoponimom powiatu ostrowskiego. Prowadzącym była prof. Elżbieta Wierzbicka-Piotrowska z Uniwersytetu Warszawskiego. Prelekcja dotyczyła nazw miejscowych, skąd się one wzięły np. co to za miejsce i nazwa ,,Na dołku”? Uczestnicy spotkania powrócili do szkół z zadaniem poszukania jeszcze innych określeń.

              W naszej szkole wyzwania podjęła się dwójka uczniów klasy VII. Dzięki pomocy swoich rodziców i p. K. Stankiewicz opisali takie nazwy, jak: ,,Za smokiem”, ,,Małpi gaj”, ,,Kanada”, ,,Kiryłówka”, Komorowo,  Komorowo – Piaski.

              W ramach realizacji  dalszej części projektu, 20 października, wraz z uczniami i nauczycielami z powiatu ostrowskiego, udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była  konferencja  poświęcona dzieciństwu S. Żeromskiego, drugim – zwiedzanie Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Po obiedzie uczestnicy wycieczki udali się na Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tam uczniowie zaprezentowali swoje projekty i efekty badań. Podczas spotkania poprowadzonego przez p. dr Monikę Kresa oraz p. dr Magdalenę Wanot-Miśturę uczestnicy mieli okazję wykazać się też  wiedzą i bystrością podczas zabaw językowych.

            To była niezwykła lekcja języka polskiego. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w ciekawym projekcie i czekamy na publikację prezentującą wyniki prac uczestników.

          • 💛Dzień Papieski💙

          • „Blask prawdy” – pod takim hasłem przebiegała tegoroczna Niedziela Papieska w Polsce.

            Chociaż mija już 44 lata od dnia, w którym nasz rodak kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię: Jan Paweł II, nie możemy o tym wydarzeniu zapomnieć. Kontynuując tradycję z ubiegłych lat, nasza szkoła przeżywała kolejny Szkolny Dzień Papieski. Przygotowania podzieliliśmy na dwa etapy. Pierwszy odbył się w niedzielę, 16 października. Na Mszy św. dwaj uczniowie: Krzysztof i Szymon zagrali Barkę na  fletach. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą prezentację o Janie Pawle II i Jego ukochanych sanktuariach. Pierwsze miejsce zdobył Dawid Frączyk z klasy V.

            W czwartek, 20 października już od rana można było zauważyć żółto – białe akcenty w ubiorze dzieci, młodzieży i nauczycieli. Na lekcjach wspominano osobę Jana Pawła II i Jego rolę w historii Polski i świata. Uczniowie kl. IV-VIII, układali z rozwieszonych w szkole słów, cytaty z wypowiedzi Ojca Świętego. Klasy młodsze kolorowały wizerunek Jana Pawła II. Na przerwie rozlegały się piosenki o Wielkim Polaku.

            Pamiętamy o Tobie! Bo jak nie my, to kto…?

          • Temat lekcji: Drzewa w parku🌳🌲🌳

          • W ramach edukacji przyrodniczej klasa II wybrała się na zajęcia do parku w Komorowie. W słoneczny🌞 dzień rozpoznawaliśmy gatunki drzew liściastych🌳 i iglastych🌲. W parku przywitała nas wiewiórka z gracją skacząca z gałęzi na gałąź. Ponieważ od miesiąca zagościła już w Polsce jesień, mogliśmy obserwować pięknie wybarwione liście🍂🍁🍂 i owoce🍎🍐drzew. Na lekcji wysłuchaliśmy wierszy, rozwiązaliśmy krzyżówkę i kilka zagadek związanych z gatunkami drzew i owoców, obejrzeliśmy prezentację pt,, Poznaj sekrety drzew”. W klasie wykonaliśmy wystawkę naszych zbiorów i zasadziliśmy sosnę. Dowiedzieliśmy się również o właściwościach leczniczych dla człowieka niektórych drzew.

            Czy wiecie, że drzewa to grupa roślin, do której zaliczają się największe rośliny lądowe? Wiele drzew charakteryzuje się długowiecznością. Drewno z modrzewia jest bardzo cenne. Dawniej budowano z niego domy i kościoły. Jodła to wiecznie zielone drzewo. Żyje około 400 lat.

          • Sukces uczennicy klasy VII w konkursie plastycznym.

          • 📢💪💞Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 34 w Komorowie corocznie organizuje Konkurs Plastyczny z okazji Tygodnia Czystości Wód pod hasłem „Czysta woda – darem życia dla ludzi i środowiska”. W tegorocznym Konkursie w kategorii klas IV - VIII, który odbył się pod patronatem Starostwa Powiatu Ostrowskiego uczennica naszej szkoły Natalia Bloch (kl. VII) zdobyła III miejsce.🥉

            Gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów.👏👏👏

          • 🌹Dzień Edukacji Narodowej🌹

          • 🌹13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli wszyscy nauczyciele👩‍🏫👨‍🏫 wraz z Dyrektorem szkoły Panem Michałem Chojnowskim, pracownicy administracji i obsługi, jak również przedstawiciele wszystkich klas. Samorząd Uczniowski złożył serdeczne życzenia🌺 wszystkim pracownikom szkoły, za trud i zaangażowanie w codziennej pracy oraz wręczył małe upominki. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór, a uczniowie klasy II przygotowali krótka scenkę z życia szkoły. Na zakończenie Dyrektor szkoły w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno - wychowawczej przyznał nagrody dyrektora i podziękował radzie pedagogicznej za ich pracę.

          • Pomóżmy🙏❗❗❗

          • 📣📣📣UWAGA, UWAGA📢📢📢

            Uczniowie i Rodzice wesprzyjmy 🙏 Zuzannę Annę Kuleszę, dziewczynkę z wrodzoną wadą dłoni. O jutra, 18 października do piątku 21 października w szkole odbędzie się zbiórka kasztanów 🌰📣📣. Ponadto będziemy również zbierać korki do końca marca 2023r. Nie bądźmy obojętni, POMAGAJMY siepomaga.pl/zuzanka-kulesza 

          • W Sielskim Ogrodzie🌱🌳☘

          • 📣📢Uczniowie klasy Ia wybrali się na swoją pierwszą wycieczkę do Sielskiego Ogrodu w miejscowości Stara Złotoria. Jest to niezwykłe, urocze miejsce, w którym można wiele dowiedzieć się o przyrodzie🌼🌺 i historii regionu. Właścicielka, pani Anna Gawlik osobiście oprowadziła grupę po swojej posiadłości, interesująco opowiadając o każdym zakątku ogrodu. Atrakcją było również zwiedzanie wiejskiej chaty, w której dawniej mieściła się szkoła🏫. Następnie uczniowie wykonali saszetki zapachowe z suszonej lawendy. Na lawendowym polu samodzielnie przygotowali również sadzonki, które później zabrali do domu. Jeśli przez kolejne miesiące będą opiekować się roślinkami, wiosną posadzą je w swoich ogrodach. Po tych ciekawych zajęciach przyrodniczych przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku🔥🔥🔥 i pieczenie kiełbasek. Wszyscy będą długo wspominać to piękne miejsce, z jego niezwykłymi kolorami i zapachami jesieni🍂🍁🍂 .

          • Sztuki walki🥋🤼‍♀️💪

          • Uczniowie z klas 4-8 brali udział w zajęciach promujących sztuki walki prowadzonych przez instruktorów Academia Gorila 🦍🦍🦍  Sztuki walki doskonale rozwijają szybkość, zwinność i siłę 💪💪💪💪. Dzieci konstruktywnie spożytkowały energię, a przy tym świetnie się bawiły 😊. Dziękujemy!

  • Galeria zdjęć

      brak danych