Dnia 1 września, delegacja naszej społeczności uczniowskiej odwiedziła Cmentarz Parafialny. W związku z 84. rocznicą wybuchu II wojny światowej uczciliśmy pamięć żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. Nauczycielki historii p. Joanna Borawska i p. Elżbieta Piersza opowiedziały o wojnie obronnej Polski 1939r., z uwzględnieniem losów patrona naszej szkoły. Na zbiorowej mogile 18. Pułku Artylerii Lekkiej złożyliśmy biało-czerwone kwiaty oraz zapaliliśmy znicze.
84. rocznica wybuchu II wojny światowej.
Stypendium Fundacji Świętego Mikołaja 2023/2024
Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem przyznawania stypendium fundacji. Termin składania wniosków do koordynatora - p. Moniki Kruk upływa 29 września 2023r. Poniżej dokumenty do pobrania:
Zal.2_Wniosek-o-stypendium.pdf
Zal.3._Oswiadczenie_dochodowe.pdf
Rok szkolny 2023/2024
Wydarzenia we wrześniu w naszym mieście.
Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2023/2024
Konkursy przedmiotowe Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla klas IV-VIII 2023/2024
W poniższych linkach znajdują się projekty programów merytorycznych konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII. Prosimy uczniów zainteresowanych o zapoznanie się z programami.
Regulamin konkursów wraz z załącznikami m.in. z harmonogramem konkursów oraz wersją ostateczną programów merytorycznych zostanie opublikowany na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie do dnia 30 września br.
projekt_PROGRAM_j_polski_2023_24_.pdf
projekt_PROGRAM_matematyka_2023_24.pdf
projekt_PROGRAM_fizyka_2023_24.pdf
projekt_PROGRAM_chemia_2023_2024.pdf
projekt_PROGRAM_geografia_2023_2024.pdf
PROJEKT_PROGRAMU_J__ANGIELSKI_2023_24.pdf
PROJEKT_PROGRAMU_J__NIEMIECKI_2023_24.pdf
projekt_PROGRAM_biologia_2023_2024.pdf
L24_program_merytoryczny(1).pdf
Świetlica szkolna w roku 2023/2024
Świetlica w roku szkolnym 2023/2024 czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 11:30 – 16:00
Wszystkich rodziców chętnych do skorzystania z zajęć świetlicowych, prosimy o złożenie karty zgłoszeniowej.
Karta zapisu na świetlicę znajduje się na naszej szkolnej stronie internetowej w zakładce “Świetlica-Dokumenty.”
Wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną kartę można wysłać mailem na adres: sp4sekret@wp.pl lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły. Zapisy do świetlicy odbywają się do 4 września 2023r.
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Dla upamiętnienia heroicznego czynu narodowego z 1 sierpnia 1944 r. Burmistrz Miasta Jerzy Bauer oraz Muzeum Dom Rodziny Pileckich zapraszają uczniów, rodziców i nauczycieli do uczestnictwa w miejskich obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Uroczystość rozpocznie się w 1 sierpnia w ,,Godzinę W” (17:00) na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej. W hołdzie Powstańcom, o tej same porze zostanie uruchomiony system alarmowy.
W programie uroczystości:
Godz. 11:00-13:00 Spacer historyczny - cmentarz parafialny (start przy małej bramie od strony ulicy Lubiejewskiej); prowadzenie Andrzej Mierzwiński.
Godz. 17:00 Mauzoleum ,,Córkom i Synom Ziemi Ostrowskiej zamordowanym w latach 1936-1956” – cmentarz parafialny.
Hymn RP, modlitwa w intencji powstańców, wystąpienie Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka, zapalenie zniczy i złożenie kwiatów.
Wydarzenie towarzyszące:
Godz. 18:00 Ogród Muzeum – Dom Rodziny Pileckich, ul. Warszawska 4
Śpiewaj Wiaro! Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych.
W kolejnych dniach 3 i 4 sierpnia odbędzie się kino plenerowe również w muzealnym ogrodzie – seans filmu „Powstanie Warszawskie” oraz „Miasto 44”.
Serdecznie zapraszamy.
Miejska Biblioteka zaprasza na wycieczkę.
Wakacje z Miejską Biblioteką.
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Warsztaty kulinarne👨🍳
Dnia 16 czerwca uczniowie klasy 6a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Szkole podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej. Nasza młodzież nauczyła się wykonywać piękne, kolorowe galaretki, które nie tylko wspaniale wyglądają ale też wyśmienicie smakują.
50
Dzień Dziecka i zabawy po pachy!
Któż nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha. Nie ma nic wspanialszego niż widok uśmiechniętych twarzy dzieci. Dzień Dziecka to doskonały moment, żeby zawitać do centrum zabaw z grupą koleżanek i kolegów J
Klasa II wybrała się na największą salę zabaw w Białymstoku. Największym zainteresowaniem cieszyły się różne zjeżdżalnie, trampoliny i pajęczynowa wspinaczka. Każdy mógł sprawdzić swoją siłę, odwagę i pomysłowość. Szaleliśmy na dyskotece balonowej z postaciami z bajek, odwiedziliśmy małpi gaj i basen z kulkami. Drugoklasiści bardzo aktywnie spędzili tam czas zaspokajając tym samym potrzebę ruchu. Uczestniczyliśmy również w warsztatach pt ,,Tęczowa chemia”. Tam pod okiem animatora przeprowadziliśmy przeróżne doświadczenia i eksperymenty chemiczne. Nie ma nic przyjemniejszego niż spędzenie czasu z rówieśnikami, a do tego odrobina nauki w atrakcyjnym wydaniu.
Następnym punktem wycieczki było Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Tutaj w kameralnej sali ze sferycznym ekranem można było obejrzeć kosmos. Obserwatorium jest przykryte ruchomą i otwieraną kopułą. Jego „sercem” jest teleskop zwierciadlany. Byliśmy również na tarasie widokowym, który służy do obserwacji nieba.
Uczniowie obejrzeli film „Na skrzydłach marzeń” (obraz 3D) o historii lotnictwa, wielokrotnie nagradzany na wielu festiwalach na całym świecie. Odkryli tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. Mogli „szybować” balonem, sterowcem, samolotem i… statkiem kosmicznym. Bogata grafika, piękna muzyka (Michał Lorenc) i poetycka narracja (Danuta Stenka) sprawiły, że seans był niezwykłym doznaniem. Jeszcze nie ruszyliśmy w drogę powrotną a dzieciaki już pytały ….kiedy tu wrócimy?
Dzieci choć zmęczone, to bardzo szczęśliwe i zadowolone wróciły do szkoły. Wyjazd służył nie tylko zabawie i integracji ale również nauce.
35
Święto Szkoły i Święto Pułku - 6 czerwca 2023r.
We wtorek, 6 czerwca, obchodziliśmy uroczystość Święta Szkoły i Święta Pułku – naszego Patrona – 18. Pułku Artylerii Lekkiej, która przebiegała pod patronatem Urzędu Miasta.
Główne obchody poprzedziło wiele działań wychowawczych, mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich naszych uczniów. Odbyły się konkursy wiedzy o Patronie. Na zajęciach z wychowawcami młodsi i starsi uczniowie poznawali losy słynnej „Osiemnastki” oraz odwiedzili groby żołnierzy, by oddać im hołd i zapalić symboliczne znicze pamięci.
31 marca odbyła się wycieczka szlakiem walk 18. Pułku, która została zorganizowana we współpracy z 22 Wojskowym Ośrodkiem Kartograficznym w Komorowie. Zaproszeni na nią zostali uczniowie miejskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami historii. Podczas wyprawy do Łętownicy, Zambrowa i Andrzejewa młodzi ludzie mogli poznać historię walk „Osiemnastki”. Przewodnikiem był major Andrzej Komorowski, a swoją wiedzą zechcieli się podzielić znawcy historii regionalnej, sympatycy Pułku, p. Michał Rutkowski , p. Marek Krajewski, p. Damian Jasko oraz p. Jarosław Strenkowski, którym chcemy przekazać ogromne podziękowania za zaangażowanie w wyprawę po ścieżkach historii. Zwieńczeniem wycieczki było spotkanie na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie jej uczestnicy wraz z liczną delegacją uczniów naszej szkoły oddali hołd bohaterom, składając kwiaty i zapalając znicze na zbiorowej mogile żołnierzy 18. Pułku Artylerii Lekkiej.
6 czerwca, w dniu Święta Pułku, któremu patronuje Urząd Miasta, przedstawiciele społeczności szkolnej spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych, miejskich instytucji, szkół, sympatykami Pułku i mieszkańcami miasta, by w asyście pocztów sztandarowych ostrowskich szkół złożyć kwiaty i zapalić symboliczne znicze pod Pomnikiem Głazem upamiętniającym bohaterskich żołnierzy 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele 18. Pułku Artylerii z Nowej Dęby w osobach major Aleksandry Muzyczuk i kaprala Marcina Zarzecznego. Wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele Urzędu Miasta, wojska, miejskich szkół i instytucji oraz sympatycy Pułku. Zgromadzeni wysłuchali uroczystych wystąpień Burmistrza Miasta – Pana Jerzego Bauera oraz Dyrektora Szkoły – Pana Michała Chojnowskiego. Spod pomnika wszyscy udali się do Kościoła Garnizonowego pod wezwaniem św. Jozafata w Komorowie na Mszę Św. odprawianą w intencji żołnierzy 18. Pułku Artylerii Lekkiej oraz ich rodzin. Po nabożeństwie zaproszeni goście wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a następnie udali się na okolicznościowe spotkanie w szkole.
Tego dnia uczniowie podczas zajęć w szkole wzięli udział w zajęciach muzyczno – literackich o tematyce patriotycznej oraz poszerzali wiedzę o Patronie podczas zajęć historycznych w Izbie Pamięci. Najmłodsi wychowankowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, tworząc karty albumowe związane z historią „Osiemnastki”.
Szczególne podziękowania za współpracę i wsparcie kierujemy do Burmistrza Miasta – Pana Jerzego Bauera, Dowódcy 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego – Pana pułkownika Leszka Iwańca oraz naszego wieloletniego przewodnika po ścieżkach historii – Pana majora Andrzeja Komorowskiego.
65
Dzień Dziecka w klasach IV i V.
Klasa czwarta i piąta Dzień Dziecka spędziły w Zagrodzie Edukacyjnej w miejscowości Zabłocie. Mogliśmy nakarmić alpaki, poprzytulać kozy i spędzić aktywnie czas uczestnicząc w konkursie przeciągania liny, biegu z łyżką i cebulą, pograć w piłkę, pomalować gliniane alpaki, poskakać na stosie słomy. Posililiśmy się kiełbaską i chlebem upieczonymi na ognisku.
5
Dzień Dziecka w klasie Ia
Zdrowy styl życia i aktywność fizyczna to czynniki niezbędne do prawidłowego rozwoju każdego człowieka. Pamiętają o tym uczniowie klasy Ia, którzy spędzili Dzień Dziecka na zajęciach w klubie sportowym. Poza treningiem siłowym i aerobowym, prowadzonym pod czujnym okiem instruktorki, pani Justyny Jasko, była okazja do relaksu w grocie solnej. Wspólny spacer przy pięknej pogodzie i lody zakończyły ten niezwykły dzień. Dziękujemy pracownikom TENFitness za serdeczne i profesjonalne przyjęcie.
14
Dzień Dziecka w klasie VII
Klasa siódma, dnia 1 czerwca, wybrała się do Parku Linowego w Broku. W Dniu Dziecka postanowiliśmy aktywnie spędzić czas wolny z odrobiną adrenaliny i możliwością pokonania własnych słabości. Dreszczyk emocji towarzyszył nam przy pokonywaniu wszystkich przeszkód zainstalowanych między drzewami na wysokości 7 metrów. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną odwagą i niezależnie od sprawności fizycznej ukończyli ,,podniebny spacer’’. Po wysiłku fizycznym udaliśmy się na lody tradycyjne, których produkcja rodzinna trwa od 1969 roku. Następnie z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do domu.
4
Wycieczka klas VI🎒
29 maja klasy VI wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Łodzi I Mandorii - miasta przygód. To największy w Europie park rozrywki pod dachem. Uczestnicy mieli możliwość nielimitowanego korzystania z atrakcji na terenie parku którymi są: najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem”; największa w kraju dwupoziomowa karuzela wenecka; karuzela z łódkami na wodzie; jedyny w kraju roller-coaster jeżdżący w ciemności i wiele innych.
Pobyt w Mandorii rozpoczęliśmy od warsztatów „Historia pieniądza” zakończonych wybijaniem monet. Był to krótki program, w trakcie którego Mandorianie przedstawili historię pieniądza i sposobów nabywania dóbr. Wyjaśniane zostały pojęcia takie jak barter, kupno i sprzedaż czy waluta. Każdy uczestnik otrzymał własną monetę na pamiątkę.
Drugiego dnia wycieczki byliśmy w słynnym Orientarium, Ogrodzie Zoologicznym, gdzie mieszka t ponad 3350 osobników, które są przedstawicielami ponad 554 gatunków. To jedyny Ogród Zoologiczny w Polsce, w którym można zobaczyć m.in. ariranie, czyli wydry olbrzymie, orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowe czy psy leśne.
Następnie odwiedziliśmy w Łodzi Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie uczniowie odbyli zajęcia laboratoryjne, a później zwiedzali obiekt.
Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Łodzi z przewodnikiem m in. spacer ul. Piotrkowską. Zobaczyliśmy wiele ciekawych obiektów i poznaliśmy historię miasta.
Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i już myślimy o następnej wycieczce.
9
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie