• Ślubujemy!

• 3 października 2019 roku to bardzo ważna data dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Wszyscy pierwszoklasiści przygotowywali się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego. Uczyli się tekstów wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

W sali gimnastycznej, wśród licznie zgromadzonych rodziców, nauczycieli  i uczniów, honorowymi gośćmi były wychowawczynie z ostrowskich przedszkoli.

Najpierw koleżanki i koledzy z klas trzecich zadawali pierwszakom trudne pytania. Żeby zasłużyć na pasowanie, musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Znajomość zasad panujących w szkole oraz przepisów ruch drogowego, rozwiązywanie zagadek, odważne pokonywanie przeszkód to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Nikt nie miał wątpliwości co do tego, że swój pierwszy poważny egzamin zdały celująco.

Po części artystycznej nastąpił ważny moment ślubowania na Sztandar Szkoły. „Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły” - wszystkie dzieci z przejęciem i powagą powtarzały słowa przyrzeczenia. Następnie dyrektor, pan Piotr Siwek dokonał pasowania, dotykając wielkim ołówkiem ramienia każdego ucznia. Wszyscy otrzymali swój pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną, oraz pamiątkowy dyplom. Miłą niespodzianką na zakończenie uroczystości były, oprócz życzeń, upominki przekazane przez gości i starszych kolegów. Po ofi­cjal­nej czę­ści ucznio­wie udali się do klasy na słodki poczę­stu­nek, przygotowany przez rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści, u progu nauki szkolnej życzymy Wam wytrwałości i sukcesów w zdobywaniu nowych doświadczeń w zawiłym labiryncie wiedzy!

• Ognisko klasy VII

• W piątkowe popołudnie dnia 27 września 2019 roku z inicjatywy dziewcząt z klasy VII odbyło się integracyjne ognisko. Była to niespodzianka przygotowana z okazji Dnia Chłopca.
            Wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wsparcie w przygotowaniach rodziców Julii za co serdecznie dziękujemy. Pomimo obaw co do zmiennej, jesiennej aury spotkanie było udane. Były więc gry sportowe, muzyka, taniec oraz pieczenie kiełbasek. Furorę zrobiły „grillowane” pianki.
            Miłą niespodzianką było spotkanie z kolegą z klasy Patrykiem, który pod opieką taty zawitał na ognisko.
            W doskonałych humorach wszyscy rozeszli się do domów z zapowiedzią chłopców, że niespodzianka z okazji klasowego Dnia Dziewcząt będzie jeszcze lepsza.