27 kwietnia klasy I i II gimnazjum wraz z opiekunami p. Elżbietą Pierszy, p. Bożeną Milewska, p. Joanną Borawską i p. Moniką Kruk uczestniczyły w wystawie " POLSKA WALCZĄCA", która miała miejsce w Ratuszu Miejskim. Wystawa zoragnizowana została przez Instytut Pamięci Narodowej. Dzięki oprowadzającemu panu Andrzejowi Mierzwińskiemu młodzież przypomniała sobie historię Polski z okresu II wojny światowej. Następnie udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na kolejną wystawę "Chłopcy Malowani. Poezja i proza Legionów Polskich".
Aktualności
Wystawa " POLSKA WALCZĄCA"
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
28 kwietnia uczniowie pierwszej klasy gimnazjum pod kierunkiem p. Katarzyny Stankiewicz przy współpracy p. Małgorzaty Padzik i p. Moniki Kruk wystawili montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Szkolny Klub Sportowy-Unia Sport
W ramach współpracy z Unią Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza w naszej szkole realizowany jest program „Szkolny Klub Sportowy” aktywizujący dzieci i młodzież do aktywności fizycznej. Zajęcia prowadzone są zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum.
J.Borawska, J. Pych
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Drugi dzień zmagań z egzaminem - z częścią matematyczno-przyrodniczą
Pierwszy dzień egzaminów
Na pewno dadzą radę…,
bowiem dzisiaj, 19 kwietnia 2017r. rozpoczął się maraton egzaminów gimnazjalnych. Na początek uczniowie naszego gimnazjum zmierzyli się z zadaniami z historii i wos, a po przerwie z arkuszem egzaminacyjnym z języka polskiego. Wszystkie zadania były … łatwe? Jutro nasi bohaterowie spotkają się z częścią matematyczno- przyrodniczą, a w piątek z testami z języka angielskiego. Trzymamy kciuki za naszych trzecioklasistów!!! I, oczywiście, życzymy Im POWODZENIA oraz dobrego, życzliwego, pozytywnego nastawienia do zadań egzaminacyjnych! Po prostu DAJCIE radę!!!
EGZAMINY GIMNAZJALNE 2017
Organizacja i przebieg Egzaminu Gimnazjalnego 2016/2017
W dniach 19-21 kwietnia 2017r. odbędą się Egzaminy Gimnazjalne. Zdający egzamin przychodzą każdego dnia do szkoły na godz. 8:30. Obowiązuje strój galowy.
1. Uczeń zgłasza się na każdą część egzminu w miejscu i czasie wyznaczonym przez Przewodniczącego Szkolnego Zespołu Egzaminacyjnego, którym jest Dyrektor Szkoły.
2. O ustalonej godzinie zdający egzamin wchodzą do sali pojedynczo, według kolejności na liście i zajmują wyznaczone im miejsca.
3. Każdy uczeń powinien mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. ważną legitymację szkolną) i okazać go, jeśli zostanie o to poproszony.
4. Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: w przypadku każdej części egzaminu gimnazjalnego-pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, dodatkowo w przypadku części drugiej egzaminu z matematyki-linijkę.
5. Nie wolno przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
6. Pomiędzy poszczególnymi częściami egzaminu zdjacy mają zapewnioną opiekę przez nauczycieli i przerwę spędzają w świelicy szkolnej. Uczniowie w tym czasie nie mogą wychodzić poza budynek szkoły.
Pozostali uczniowie klas I-III, IV-VI Sp i klasy I i II gimnazjum mają dni wolne od zajęć szkolnych.
Wielkanoc
W Krainie Pisanek
Dnia 4 kwietnia klasa II Sp z wychowawczynią Anną Grabowską wybrała się na wielkanocną wystawę pisanek. Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka znajduje się w Ciechanowcu. Pierwsze i jak na razie jedyne w Polsce, liczące ponad 2000 eksponatów. Niewielkie pomieszczenia muzealne mieszczą niesamowite okazy. My mieliśmy okazję znaleźć się w tym magicznym świecie kolorowych pisanek, będących małymi dziełami sztuki. Pierwszym punktem wycieczki były maszyny rolnicze. Uczniowie zwiedzili wozownię, gdzie mogli obejrzeć zabytkowe pojazdy konne, ekspozycję "Początki mechanizacji rolnictwa", gdzie zostały zgromadzone maszyny i narzędzia rolnicze. Jednym z najciekawszych obiektów zwiedzania okazało się pierwsze w Polsce Muzeum Pisanki, w którego zbiorach znajdują się przepiękne, wykonane różnymi technikami pisanki ze wszystkich zakątków świata. W muzeum znajdują się ozdobione jaja kurze, gęsie, perlicze oraz bardziej egzotyczne, jak np. jaja strusie, emu, pingwinów czy mew. Są tu również miniaturowe jajeczka afrykańskiej zięby (najmniejsze jajko świata) czy kolibra. Jajka polskie pochodzą z różnych regionów Polski. Na wystawie zgromadzone są także jajka z wielu krajów całego świata, nie tylko z Europy, lecz również z Azji, Afryki, Ameryki i Australii . Są pisanki rosyjskie, ukraińskie, huculskie i czeskie, z Moraw, Kenii, Chin i Japonii. Kolekcję można podzielić ze względu na umieszczane na nich motywy. Najwięcej jest pisanek kwiatowych z kwiatami woskowymi, drapanymi, malowanymi czy papierowymi. W zbiorach znajdują się też pisanki ze zwierzętami, m.in. z ptakami, od których pochodzi dane jajo. Wiele jest też pisanek przedstawiających ważne osoby ze świata nauki czy religii. Są też takie, na których widnieją wizerunki postaci bajkowych. W muzeum zobaczyliśmy pisanki „pisane” woskiem, malowane, oklejane kolorowym papierem, rdzeniem sitowia i kolorową włóczką. Obejrzeliśmy pisanki z drewna lipowego, wytapiane i wykuwane, ażurowe – wykonane maszyną dentystyczną. Zachwyciły nas pisanki oklejone kolorowym, błyszczącym papierem, koralikami świecidełkami, sitowiem i przędzą. Na wydmuszkach dostrzegliśmy przyklejone ziarenka ryżu, maku, gryki i nasiona ogórków. Są też jajka oklejone skrawkami skóry, tkanin, szkiełkami, znaczkami pocztowymi i fragmentami tekstów literackich, są jajka ze szkła i kamieni szlachetnych. Rarytasem są batikowe pisank iz Białorusi wykonane na surowych jajkach. Jedną z ciekawostek jest malowane jajo pingwina, przywiezione w 1972 r. z Antarktydy. Najstarsza pisanka miała 150 lat. Każda z pisanek jest oddzielnym dziełem sztuki. W muzeum nie znajdziemy dwóch identycznych. Po wyjściu z Muzeum Pisanki udaliśmy się przed pałac, tam zobaczyliśmy pomnik przyrody, park i ogródek z ziołami. Zwiedziliśmy także gospodarstwa i wiejskie chaty chłopskie z XVIII i XIX w., a także ekspozycje młyńskie.
Ku wielkiej uciesze uczniów można było zakupić ręcznie wykonane piękne pisanki podlaskie. Wycieczka sprawiła, że każdy z nas poczuł zbliżające się Święta Wielkanocne.Album fotograficzny Organizator wycieczki i wychowawca Anna Grabowska
Kiermasz Wielkanocny
6 kwietnia w szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby. Rękodzielnicze dzieła: pisanki, stroiki, palmy, kartki świąteczne wykonane były przez uczniów. Ponadto podczas kiermaszu można było również zakupić słodkości: babki wielkanocne, babeczki i wiele innych ciast przygotowanych przez rodziców i nauczycieli. Zapach ich roznosił się po całej szkole. Ciasta przyciągały smakoszy swoimi kształtami i barwami. Chętnych na smakołyki nie brakowało. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom, dyrekcji, pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Całkowity dochód z kiermaszu w kwocie 500 zł zostanie przekazany na konto Fundacji Świętego Mikołaja, która pozwoli nam ufundować stypendia dla uczniów w przyszłym roku szkolnym.
Album fotograficzny Koordynatorki szkolne Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Bloch, Monika Kruk
Akcja Sadzenie drzew
11 kwietnia w szkole odbyła się Akcja Sadzenia Drzew. Inicjatorkami tego wydarzenia były nauczycielki p. Krystyna Brzostek i p. Monika Kruk. Celem tej akcji było zaangażowanie młodzieży w prace na rzecz ochrony środowiska, kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody i wzbudzenie zainteresowania problemami ekologii. Pod czujnym okiem pana leśniczego młodzież poznała techniki sadzenia drzew. Klasa I gimnazjum przygotowała transparent z hasłem „ZASADŹ DRZEWA ZIELONE A ROZKWITNIESZ JAK ONE!”. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele samorządów klasowych, którzy mieli za zadanie wykopać dołek w ziemi na wybrane drzewo i zasadzić sadzonki klonu i jarzębiny. Dzięki tej akcji młodzież włączyła się w działania związane z upiększaniem krajobrazu na terenie wokół szkoły.
Weronika Walczak, Ewelina Dawidowska
Imprezy i wydarzenia w kwietniu
6 kwietnia
W oczekiwaniu na Święta Wielkiej Nocy.
Kiermasz ozdób i wypieków świątecznych wykonanych przez uczniów.
ZSP nr 2 w ciągu dnia.
10 kwietnia
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Udział uczniów w uroczystościach szkolnych i lokalnych.
ZSP nr 2 w ciągu dnia.
11 kwietnia
Losy Patrona na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej.
Po eliminacjach klasowych (listopad) trzyosobowe zespoły walczą o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły i nagrody.
ZSP nr 2 godz. 16:30
28 kwietnia
Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Montaż słowno-muzyczny.
ZSP nr 2 godz. 11:00
Spotkanie z pisarką Barbarą Ciwoniuk
27 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie ze znaną pisarką p. Barbarą Ciwoniuk, autorką powieści skierowanych szczególnie do młodzieży. Książki takie jak : „Igor ”czy „Ania” szybko stały się popularne i zdobyły uznanie wśród nastoletnich czytelników ze względu na ukazujące w nich konflikty, sytuacje, z którymi musi się zmagać typowy 13,14,15-latek. W książkach p. B. Ciwoniuk znajdziemy pełne humoru przygody, barwne postacie oraz niespodziewane zwroty akcji . Autorka w swoich utworach porusza zagadnienia: odrzucenia ale też miłości , przyjaźni , zaufania i wsparcia. Nic dziwnego, że po te publikacje sięgają chętnie i dorośli i dzieci.
Dzień Teatru
Do ,,Czwórki”, jak co roku, dzisiaj wyruszamy,
By zobaczyć na scenie, jakieś piękne przedstawienie!
Teatr w ,,Czwórce” fajna sprawa, dużo śmiechu i super zabawa!
W naszej szkole, jak co roku,najmłodsi uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Teatru. 28 marca na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Dzień Teatru. Gospodarzem tegorocznych spotkań była klasa II. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole Przedszkole Żółty Słonik i Przedszkole z Komorowa wraz z wychowawczyniami. Na sali zgromadziło się około 150 najmłodszych dzieci ze szkoły i przedszkoli. Dzięki ścisłej współpracy wychowawczyń z edukacji wczesnoszkolnej i rodziców, można było oglądać kostiumy młodych aktorów w pięknie przygotowanej scenografii. Dzięki temu mogliśmy przenieść się w magiczne miejsce i świetnie bawić się w teatr. Na sali obecni byli również rodzice młodych aktorów. Przygodę w świat baśni poprowadziły: Aleksandra Wiśniewska i Weronika Sot -uczennice gimnazjum kl. II b. Jako pierwszą obejrzeliśmy klasę II pod opieką Anny Grabowskiej, która przybliżyła nam postać Ch .H. Andersena i jego baśnie w przedstawieniu ,,Pan Andersen pisze baśnie”. Prosto od Królowej Śniegu I klasa wraz wychowawczynią Martą Rogalską, przeniosła widzów na ciepłą i wiosenną łąkę .W przedstawieniu ,,Co fruwa i hasa po łąkach i lasach” dzieci poznały biedronki, żuczki, żaby, motylki i inne owady. Następnie widownia wzięła udział w quizie bajkowo-baśniowym. Okazało się, że dzieci doskonale orientują się w treściach bajek i świetnie znają tytuły oraz bohaterów bajek i baśni! Śledzą również wszystkie nowinki filmowe w kinie. Już za chwilę na szkolnej scenie wystąpiły krasnale i czarownice. To oczywiście uczniowieklasy III awraz z opiekunem KrystynąBrzostek, pokazali nam, że… ,,Nie ma tego złego”. Ostatni spektakl przeniósł nas w krainę piratów. Klasa III b pod opieką wychowawczyni Barbary Gołębiewskiej, przygotowała przedstawienie pt.,,Historia kota z płota”.Wszyscy aktorzy z ogromnym zaangażowaniem ukazali swoich bohaterów, a wspaniała publiczność nie szczędziła braw! Na zakończenie spotkań teatralnych wszystkie dzieci otrzymały słodką niespodziankę.
Zapraszamy do skladania wniosków o przyjęcie do pierwszej klasy Szkoly Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej.
Wniosek można pobrać w sekretariacie szkoły lub bezpośrednio klikając na link ( wniosek2017.pdf ).
Wnioski nalży składać w terminie do 21 kwietnia 2017r.
Wyniki rekrutacji uczniów będą podane do godz.16.00 - 26 kwietna 2017r.
Wniosek o przyjęcie do Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej
Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym
„Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” pod takim hasłem w Szkole Podstawowej odbyło się podsumowanie konkursów organizowanych przez Szkolną Kasę Oszczędności . W spotkaniu uczestniczyły klasy I-VI, które miały możliwość obejrzenia inscenizacji o oszczędzaniu „Pinokio i drzewko pieniężne” w wykonaniu uczennic z koła teatralnego prowadzonego przez p. K. Stankiewicz .Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat Banku Spółdzielczego, oszczędzania i finansów . Nagrodzeni zostali uczestnicy konkursu „Najładniejsza skarbonka ”. Młodzież miała też możliwość podziwiania prac plastycznych wykonanych przez swoich kolegów – plakatów promujących oszczędzanie. Nagrody dla uczniów ufundował Bank Spółdzielczy. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy .
Szkolny Konkurs na Logo Szkoły
Dyrektor Szkoły
zaprasza wszystkich uczniów i absolwentów do wzięcia udziału
w Szkolnym Konkursie na Logo Szkoły,
którego celem jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu szkoły.
Konkurs rozpoczyna się 1 kwietnia 2017 roku i potrwa do 20 maja bieżącego roku.
Wszelkie informacje dotyczące konkursu zamieszczone są w regulaminie.
Lekcja bankowości uczniów klasy II Sp
,,Oszczędzamy i zbieramy, każdy grosik odkładamy.
Przełożymy, przeliczymy i do Banku wpłacimy.
Tu w Spółdzielczym pieniążki się radują, rosną, rosną, procentują.”
14 marca uczniowie klasy II Sp wraz z wychowawczynią Anną Grabowską i szkolnym opiekunem SKO p. BożenąMilewską wybrali się na wspaniałą wycieczkę –lekcję bankowości do Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej.Przywitała nas ciepło pani Aneta Szulkowska-Sochan- Główny Specjalista ds. Marketingui Promocji. Pani Aneta bardzo ciekawie opowiadała o pracy w banku, zabezpieczeniach banknotów i historii powstania banku. Pokazała nam różne waluty: polskie złote,euro, dolary i funty. Dzieci mogły samodzielnie sprawdzić jak działa tester do banknotów, który sprawdza ich autentyczność. Uczniowie zapoznali się z zabezpieczeniami na polskich i zagranicznych banknotach, takimi jak: znaki wodne, nitki zabezpieczające, charakterystyczne grafiki i mikrodruki. Mieli okazję samodzielnie przeliczyć pieniądze przy pomocy liczarek do monet i banknotów. Podczas lekcji klasa II zapoznała się z pojęciami używanymi w bankowości: waluta, banknot, moneta, bilon, bankomat, konto, oszczędności. Na przykładzie Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej dzieci poznały organizację pracy banku i utwierdziły się w przekonaniu, że warto oszczędzać. Na koniec lekcji bankowości Pani Aneta cierpliwie odpowiadała na nasze pytania.Następnie czekała na nas słodka niespodzianka a dzieci otrzymały drobne upominki. Drugoklasiści wraz z wychowawczynią –A.Grabowską składają serdeczne podziękowania Bankowi Spółdzielczemu w Ostrowi Mazowieckiej za możliwość zwiedzenia banku i zorganizowanie ciekawej lekcji.
Anna Grabowska –organizator wycieczki i wychowawca klasy II.
Tydzień Matematyki.
W dniu 20.03.2017 odbyło się podsumowanie Tygodnia Matematyki, organizowanego po raz kolejny w naszej szkole. Tydzień miał na celu rozbudzenie zainteresowań matematyką oraz pokazanie, że matematyka naprawdę może być ciekawa i przyjemna. Na podsumowaniu omówiliśmy wydarzenia zorganizowane w ramach Tygodnia Matematyki oraz wysłuchaliśmy recytacji wierszy o matematyce przygotowanych przez uczniów i uczennice z klasy V. Od poniedziałku uczniowie mieli szansę obejrzeć bogato ilustrowaną gazetkę o liczbie π. Starsi uczniowie wraz z nauczycielami matematyki zorganizowali warsztaty matematyczne dla klas młodszych, nawiązujące do nadchodzących świąt – „Symetria w ozdobach wielkanocnych”. Podczas tygodnia matematyki uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę w różnych konkursach. Zgodnie z tradycją cała społeczność szkolna została przepytana ze znajomości tabliczki mnożenia, dodawania i odejmowania. Jednym ze zorganizowanych konkursów był konkurs ze znajomości liczby π, w którym wzięła udział spora grupa uczniów. W klasach IV-VI Szkoły podstawowej i Gimnazjum odbył się też konkurs zadaniowy. Na podsumowaniu przeprowadzono także ostatni konkurs – układanie kostki Rubika. Zwycięzcy wszystkich tych konkursów zostali nagrodzeni na dzisiejszym apelu.
Zofia Sułkowska, kl. II gim.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie