Fundacja Świętego Mikołaja
Pamiętamy...
Klasy V i VI razem z wychowawcami panią Joanną Borawską i panią Zofią Studnicką zapaliły znicze na grobie żołnierzy radzieckich zamordowanych w okresie II wojny światowej.
Zebranie z Rodzicami
Dyrekcja Szkoły
zaprasza Rodziców na spotkania z wychowawcami,
które odbędą się w czwartek 9 listopada 2017r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
Godz. 16:30
Klasa I a – p. K. Brzostek – sala nr 6
Klasa I b – p. B. Gołębiewska – sala nr 7
Klasa II – P. Marta Rogalska - świetlica
Klasa III – p. Anna Grabowska – sala nr 5
Klasa IV a – p. K. Stankiewicz – sala nr 1
Klasa IV b – p. J. Pych – sala nr 4
O godz. 17:30 odbędzie się spotkanie rodziców z Dyrektorem Szkoły w sali gimnastycznej
GIMNAZJUM
Godz. 17:30
Klasa V – p. Joanna Borawska – sala nr 4
Klasa VI – p. Zofia Studnicka – sala nr 2
Klasa VII – p. E. Duda – sala nr 1
Klasa II – p. Monika Kruk – sala nr 5
Klasa III – p. Elżbieta Piersza – sala nr 3
XXVI OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA
Serdecznie zapraszam uczniów klasy 7 oraz uczniów klasy 2 i 3 gimnazjum do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK. Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Etap szkolny odbędzie się 14 listopada 2017r o godz. 15:00 w sali nr 5. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do nauczyciela biologii. Wszelkie informacje dotyczące konkursu znajdują się poniżej:
XXVI_Olimpiada_-wymagany_zakres_materialu.doc
Nauczyciel biologii
Wspólna wyprawa Uczniów klasy IV i V
20 października 2017 udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Opiekowały się nami Panie: Joanna Borawska, Anna Bloch, Katarzyna Stankiewicz i Sylwia Suchta. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Park Trampolin Hangar 646. Naszą przygodę w Hangarze 646 rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki oraz nauki podstaw bezpiecznego skakania na trampolinach. Następnie w grupach udaliśmy się na zajęcia z trenerami, którzy łącząc sport z zabawą uczyli nas podstaw akrobatyki. Mieliśmy też czas na to, aby samodzielnie przećwiczyć poznane umiejętności. Dzięki słonecznej aurze mogliśmy spokojnie pospacerować po warszawskiej Starówce – odwiedzić Plac Zamkowy, obejrzeć Kolumnę Zygmunta, zrobić zdjęcia przy Syrence, zobaczyć element warszawskich murów obronnych z XVI wieku - Barbakan czy przejść po ulicy Kamienne Schodki, z której na początku XIX wieku Napoleon Bonaparte w towarzystwie księcia Józefa Poniatowskiego oglądał Wisłę. Kolejnym punktem programu był seans w jednym z najnowocześniejszych planetariów w EuropiePlanetarium „Niebo Kopernika”.Obejrzeliśmy film pt. „Astronauta”, dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak należy przygotować się do pobytu na stacji kosmicznej, jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi w przestrzeni kosmicznej, na czym polegają badania oraz jak wygląda codzienność w kosmosie. Przed filmem uczestniczyliśmy w pokazie prowadzonym na żywo przez prezentera Planetarium „Mars 3D”. Dowiedzieliśmy się jak człowiek przygotowuje się do podboju Czerwonej Planety. W Centrum Nauki Kopernik mogliśmy w kilkuosobowych grupach zwiedzać wystawy tematyczne oraz samodzielnie poeksperymentować. Na wystawie „Płyń lub giń” mogliśmy poczuć siłę wody na własnej dłoni, poznać roboty badające dno morskie lub samodzielnie ukształtować podwodny teren. Wystawa „Nowy świat w ruchu” pozwoliła na eksperymenty w kilku blokach tematycznych, m.in. Prąd i magnetyzm, Płyny (ciecze i gazy) czy Maszyny proste.Układaliśmy też puzzle matematyczne i budowaliśmy dmuchawce w Majsternii. To tylko część z bogatej oferty CNK, z której skorzystaliśmy. Zachęcamy innych uczniów do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca.
Uczniowie klas: V, IVa i IVb
Dzień Papieski
19 października, jak co roku w naszej szkole, uczciliśmy pamięć naszego, wielkiego rodaka Jana Pawła II. Tym razem wybraliśmy formę montażu słowno – muzycznego. Przygotowano pieśni, które współgrały z treścią przedstawienia. Nie zabrakło ulubionej pieśni Jana Pawła II – „Barki”. Chcieliśmy ukazać papieża, który zaufał i zawierzył całe swoje życie i pontyfikat najlepszej z matek, Maryi. Rok 2017, to 100. rocznica objawień w Fatimie i 300 – lecie koronacji wizerunku jasnogórskiego. Te wydarzenia wplatały się w nasze przedstawienie. Treści o Janie Pawle II prezentowały dziewczęta ze szkolnego chóru. Apel zakończyliśmy urokliwą piosenką Iwana Komarenki „ Tak mówił papież”.
Gimnazjaliści na wycieczce w Warszawie
18 października klasy II i III gimnazjum pojechały wraz z wychowawcami p. Elżbietą Pierszą, p. Moniką Kruk oraz opiekunami p. Anną Serowiecką, p. Anną Bloch na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym obiektem, który zwiedziliśmy był Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Było to miejsce niezwykle ciekawe i interesujące. Mogliśmy zobaczyć miejsce pracy posłów. Wynieśliśmy stamtąd wiele ważnych i przydatnych dla nas informacji.
Następnie udaliśmy się do jednego z najnowocześniejszych muzeów w Europie – Muzeum Żydów Polskich „Polin”. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, każdy z nas dostał swój odbiornik i słuchawki. Muzeum było bardzo duże, wszystkie informacje przedstawione były w języku polskim, angielskim oraz hebrajskim. Podczas zwiedzania ośmiu różnych galerii poznaliśmy 1000 lat historii żydowskiej.
Zwieńczeniem wycieczki był spektakl w Teatrze Kwadrat, który przedstawia życie wybitnej polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie, zrealizowany w formie monologu Ewy Wencel.
Zrobiliśmy wiele zdjęć pamiątkowych, a cała wycieczka pozostawiła niezapomniane wspomnienia.
Harmonogram Konkursów Przedmiotowych MKO
Warsztaty Ornitologiczne
Dnia 12 października grupa uczniów z klas IV-V wraz z opiekunem p. Katarzyną Stankiewicz uczestniczyła w Warsztatach Ornitologicznych zorganizowanych przez Ostrowskie Stowarzyszenie ,, Ludzie z pasją”. Celem wycieczki było zwiedzanie okolic Zbiornika Siemianówka, udział w odławianiu, badaniu i obrączkowaniu ptaków. Pierwszym punktem wycieczki była sokolarnia znajdująca się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Uczestnicy mogli zobaczyć na żywo jak wyglądają różne gatunki ptaków drapieżnych. Uzupełnieniem pokazu były opowieści opiekunów o życiu i pracy ptaków np. orła przedniego, jastrzębia, raroga, jastrzębia harris i puchacza bengalskiego.
Kolejną atrakcją wycieczki był przejazd nad obóz ornitologiczny, gdzie uczestniczyliśmy w cogodzinnym sprawdzaniu sieci, w które wpadały przelatujące ptaki np. sikory (bogatka i modra), rudzik, pierwiosnek. Po ich wyjęciu, zbadaniu i rozpoznaniu dwie z naszych uczennic-Weronika i Lena miały okazję wypuścić je na wolność. Była to udana wycieczka.
Konkursy Przedmiotowe Mazowieckiego Kuratora Oświaty 2017/2018
Przypominamy, że wszelkie informacje dotyczące Konkursów Przedmiotowych MKO znajdują się na stronie https://konkursy.mscdn.pl
Dzień Edukacji Narodowej
Piątek 13 października nie był w szkole dniem pechowym ani ponurym. Uśmiechów na twarzach członków społeczności szkolnej nie brakowało, gdyż świętowano Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, obecni oraz emerytowani pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście: kpt. Elżbieta Kumkowska z 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie, Prezes Powiatowego Oddziału ZNP Maria Morawska, przedstawiciele Rady Rodziców – pani Magdalena Lendzioszek, pani Anna Wyszomierska i pan Andrzej Prusaczyk.
Spotkanie rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Wiktoria Pękowska i Kacper Szatanek, którzy przypomnieli historyczne źródła obecnego święta, związane z powstaniem Komisji Edukacji Narodowej. Podziękowali także wszystkim pedagogom za ciężką pracę i trud włożony w edukację młodzieży, wychowanie oraz opiekę. Następnie uczniowie klasy V przedstawili program artystyczny, w którym dominowało humorystyczne podejście do spraw szkolnych. Poszukiwano odpowiedzi na pytanie „Jak odróżnić nauczyciela od ucznia?”. Na scenie pojawiło się wiele charakterystycznych postaci, zarówno spośród grona nauczycieli, jak i uczniów. Żywiołowe, barwne scenki urozmaiciły dodatkowo występy chóru.
W drugiej części spotkania Dyrektor Szkoły, Piotr Siwek wręczył nagrody wyróżniającym się pracownikom. Miłym akcentem na zakończenie były serdeczne słowa i życzenia od zaproszonych gości.
Warsztaty genealogiczne
- 10 października uczniowie klas VI i VII wzięli udział w warsztatach genealogicznych w ramach projektu realizowanego przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Warsztaty przeprowadzili przedstawiciele Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. Podczas tych warsztatów uczniowie dowiedzieli sie co to jest genealogia, jak poprawnie stworzyć drzewo genealogiczne oraz co nazwisko mówi o pochodzeniu rodziny. Młodzież poznała źródła, z których można korzystać badając dzieje rodziny.
Pasowanie na Ucznia Czwórki
6 października 2017 roku, to dla naszych Pierwszaków wyjątkowa data. Wtedy właśnie nastąpiło uroczyste Pasowanie na Ucznia Czwórki. Na Galę przybyli kochani Rodzice, Babcie i Dziadkowie, Panie z Przedszkoli, Przedstawiciel Władz Miasta oraz Dyrekcja Szkoły. Klasy Ia i Ib ze swoimi Wychowawczyniami zdały pierwszy publiczny egzamin. Na pytania Trzecioklasistów odpowiedzieli śpiewająco i mogli zostać przyjęci przez Pana Dyrektora w szeregi braci szkolnej. Starsi Koledzy i Koleżanki przygotowały Im własnoręcznie wykonane zakładki, a Pani ze SKO wręczyła książeczki oszczędności z pierwszą symboliczną złotówką na koncie. Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje Bohaterów dnia, Rodzin i Nauczycieli. Życzymy, aby przez cały okres nauki było tak, jak w śpiewanej na wejściu piosence:
„Idę do szkoły, a ze mną przyjaciele. Śpiewam wesoło, bo przygód czeka wiele”.
Spotkanie integracyjne klasy IVB
W sobotę 7 października 2017 r. w ramach spotkania integracyjnego uczniowie klasy IV b, wraz z rodzicami i wychowawcą zorganizowali ognisko klasowe w Gospodarstwie Agroturystycznym w Rogóźni. Czwartaki wykazały się sprawnością sportową podczas różnych gier i zabaw takich, jak: podchody, strzelanie z łuku, gra w piłkę nożną, ringo, itp. Rodzice przygotowali kiełbaski, oraz wiele innych smacznych przekąsek. Ognisko przekształciło się w rodzinny piknik, gdzie wszyscy uczestnicy w miłej atmosferze spędzili sobotnie popołudnie na świeżym powietrzu.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie