Aktualizacja godzin pracy.
Dzień Kobiet
Już za miesiąc spis powszechny!
1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.
Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.
Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.
Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022. Ważne terminy i dokumenty.
Zarządzeniem nr 6/2021 Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka, z dnia 26 stycznia 2021r. określono terminy rekrutacji uczniów do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022.
Przyjmowanie zgłoszeń do klasy I na rok szkolny 2021/2022 dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły, odbędzie się w terminie od dnia 01.03.2021 do dnia 25.03.2021r.
Zgłoszenie do klasy I obwodowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej na rok szkolny 2021/2022.
zgłoszenie_do_klasy_pierwszej_21.22.doc
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły, odbędzie się w terminie od dnia 26.03.2021 do dnia 08.04.2021r.
Wniosek o przyjęcie do publicznej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022.
wniosek_o_przyjecie_do_sp_z_klauzula_21.22.doc
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022 do szkół ponadpodstawowych
Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Terminy_rekrutacji_do_szkol_na_rok_szkolny_2021-2022.pdf
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętamy...
P A M I Ę T A M Y !!!
„Trzeba wspomnieć wszystkich, zamordowanych rękami także polskich instytucji i służb bezpieczeństwa pozostających na usługach systemu przyniesionego ze wschodu. Trzeba ich przynajmniej przypomnieć przed Bogiem i historią, aby nie zamazywać prawdy naszej przeszłości, w tym decydującym momencie dziejów”.
ŚW. JAN PAWEŁ II
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To polskie święto państwowe poświęcone pamięci tych żołnierzy, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Dla upamiętnienia tego dnia klasa trzecia uczestniczyła w lekcji historii pt. ,,Chwała bohaterom”. Uczniowie zapoznali się z najbardziej znanymi w Polsce postaciami Żołnierzy Wyklętych. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o rtm. kawalerii W.P. Witoldzie Pileckim, gen. Emilu Fieldorfie ps. Nil, płk Ł.Cieplińskim, mjr. Zygmuncie Szendzielarzu ps. ,,Łupaszka” (żołnierzu kawalerii W.P, który po skończeniu gimnazjum wstąpił do Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowi Mazowieckiej). Podczas lekcji wychowawczyni odczytała wybrane wiersze, wspólnie śpiewano piosenki związane z niezłomnymi. Podczas lekcji uczniowie odsłuchali wywiadów z materiałów edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej oraz Polskiego Radia pt. ,,Żołnierze Wyklęci”. Uczniowie obejrzeli bardzo ciekawy wywiad nagrany z żołnierzem Andrzejem Kiszką ps. ,,Dąb” oraz rozmowę z Lidią Lwow, świadkiem historii, koleżanką ppor. Zdzisława Badochy ps. ,,Żelazny”, mjr. Zygmunta Szendzielarza i Danuty Siedzikówny ps. ,,Inka”(sanitariuszka związana z Podlasiem).
Aby pogłębić wiedzę o bohaterach narodowych klasa uczestniczyła w spotkaniu z Panią Elżbietą Pierszą - nauczycielką historii w naszej szkole, która bardzo ciekawie opowiadała uczniom o żołnierzach. Celem spotkania było upamiętnienie poległych w walce o wolną Polskę, kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jak również zaszczepienie w
młodych umysłach szacunku do ludzi walczących o naszą wolność i nasz kraj. Nasza pani historyczka bardzo chętnie przyjęła zaproszenie na lekcję , w której uczestniczył również dyrektor -Michał Chojnowski. Wraz z dyrektorem naszej szkoły, uczciliśmy pamięć poległych minutą ciszy. W odświętnie udekorowanej sali uczniowie obejrzeli wystawę książek upamiętniających sylwetki niezłomnych, monetę dedykowaną Danucie Siedzikównie (awers), rewers przedstawia budynek Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Na spotkaniu nauczycielka opowiedziała o pomniku wyklętych , który znajduje się w Ostrowi Mazowieckiej . Spacerowaliśmy wirtualnie po naszym mieście odwiedzając pomnik niezłomnych i Dom Muzeum Pileckich. Klasa obejrzała prezentację multimedialną przygotowaną przez nauczycielkę na temat postaci żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny …postaci nadal nieodnalezionych, ale nie zapomnianych, sylwetki znanych, wciąż poszukiwanych…mówiła pani Piersza. Wszystko to po to, by przybliżyć wydarzenia z tamtych lat. Dzięki takiemu spotkaniu uczniowie mogli obejrzeć relację z Warszawy i innych miast, w których obchodzony jest Dzień Żołnierzy Wyklętych. Pani Ela w sposób bardzo ciekawy i przystępny dla młodszych uczniów przedstawiła sylwetki żołnierzy, odwagę i bohaterstwo naszych przodków. Uczniowie klasy III w skupieniu wysłuchali wiadomości historycznych. Były to opowieści o aresztowaniach, leśnych oddziałach, walce o honor i wolną Polskę . .. byli patriotami, a spędzili najlepsze lata życia w polskich więzieniach, torturowani i poniżani. Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni. Zapłacili za swoje przywiązanie do ojczyzny najwyższą cenę. .. tymi słowami zakończono spotka
Walentynki
Internetowy Konkurs o Szkole Podchorążych Piechoty
Zapraszamy uczniów klas VII i VIII do udziału w internetowym konkursie wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie.
Szczegółowe informacje znajdują się w poniższej instrukcji:
Ogłoszenie.
Wsparcie przez firmę ROCKWOOL Polska Sp. z o.o.
W styczniu 2021r. nasza szkoła otrzymała ponad 200 szt. masek oraz 10 litrów płynu dezynfekującego od firmy ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. Środki ochrony osobistej w imieniu firmy przekazał pan Michał Malik, kierownik dz. produkcji liniowej z fabryki ROCKWOOL w Małkini Górnej. Przekazane szkole środki znacznie ułatwią uczniom i pracownikom przestrzeganie reżimu sanitarnego, koniecznego do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania szkoły w trudnym okresie pandemii.
Serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie i pamięć o naszej szkole!
Dbamy o zwierzęta zimą.
Zima to piękna, upragniona przez dzieci pora roku. To czas dla dzieci pełen zabaw na śniegu. Dla zwierząt to trudny czas. Na dworze zimno, pod śniegiem trudno zwierzętom znaleźć pożywienie. Pierwszaki naszej szkoły postanowiły pomóc ptakom przetrwać zimę. Uczniowie przynieśli ziarna wsypując je do karmników ustawionych przed szkołą. Dokarmianie ptaków to przyjemność i właściwy stosunek do zwierząt.
7
ZIMA, ZIMA , ZIMA, PADA , PADA ŚNIEG…
Jak to zwykle bywa, dorośli witają śnieg nie co inaczej 😊 narzekając i mrucząc pod nosem, a dzieci inaczej. Zima nie oznacza dla dorosłych świetnej zabawy lecz mnóstwo problemów (skrobanie szyb w samochodzie, odśnieżanie chodników, przemoczone buty itd.). Nieco inne zdanie na ten temat mają dzieci. Uczniowie nie mogli doczekać się powrotu do szkoły i ….śniegu. Wreszcie zawitała do nas zima, ze śniegiem i mrozem. Korzystając z uroku zimy klasa III, pod czujnym okiem wychowawczyni, spędziła miło czas na zimowych zabawach. W szkole na lekcjach przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznych zabaw na śniegu. Następnie odpowiednio przygotowani ruszyliśmy do zabawy. Biały puch pozwolił uczniom na kreatywne zabawy na naszym szkolnym podwórku.
Była to świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Wreszcie można stoczyć bitwę na śnieżki, ulepić bałwana, chodzić po śladach, zrobić aniołka i bezkarnie otrzepywać ze śniegu obwisłe gałęzie na koleżankę i kolegę 😊. Dzieci z ogromną radością oddały się zimowemu szaleństwu. Było super! Pogoda dopisała, a śnieg świetnie się lepił. Zobaczcie jak bawili się trzecioklasiści.
31
Informacja.
VII edycja Konkursu Mistrz Recyklingu - pracujemy zdalnie
Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w VII edycji Konkursu Mistrz Recyklingu. Szczegółowe informacje znajdziecie w poniżej zamieszczonych linkach. Osoby, które chcą wziąć udział zgłaszają się do nauczyciela biologii.
REGULAMIN_KONKURSU_EKOLOGICZNEGO_Mistrz_Recyklingu_i_Przyjaciele_ostateczny.pdf
zadanie_konkursowe_VII_edycji.pdf
karta_zgloszenia_w_konkursie_2021.pdf
Biblioteka
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka w klasie Ia i III
Uczniowie klasy Ia i III pamiętali o ważnym święcie, jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich babć koszyczki pełne kwiatów, kochających serduszek i pięknych życzeń, natomiast uczniowie klasy III na lekcji techniki wykonali laurki dla "Babci i Dziadka". Dziadkowie natomiast otrzymali kubek z gorącymi życzeniami oraz owocową herbatą, idealną na zimowe dni.
Klasa III
Harmonogram pracy obowiązujący od 18 stycznia 2021r.
Harmonogram wydawania posiłków obowiązujący od dnia 18 stycznia 2021r
Harmonogram wejść do szkoły obowiązujący od dnia 18 stycznia 2021r.
Organizacja pracy szkoły od 18 stycznia 2021r. Prosimy Rodziców o zapoznanie się z poniższymi informacjami
Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!
Drodzy uczniowie!
Decyzją premiera z dn. 11 stycznia 2021 roku oraz: Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 uczniowie klas 1–3 wracają do nauczania stacjonarnego od 18 stycznia. Cieszy nas to niezmiernie, ale jednocześnie nakłada na całą społeczność przebywającą w szkole zadania, które pozwolą na zachowanie bezpiecznych i higienicznych warunków nauki i pracy.
W związku z tym, bazując na opracowanych przez MEiN, GIS i MZ wytycznych dla szkół, wprowadzamy w miarę możliwości lokalowych i kadrowych niezbędne zmiany w dotychczasowej organizacji zajęć, a także podtrzymujemy zasady reżimu sanitarnego obowiązującego od 1 września 2020 r., by uczniowie i pracownicy szkoły mogli być bezpieczni.
Poniżej przedstawiam konieczne informacje:
- Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub na kwarantannie.
- Aby zapewnić minimum kontaktu uczniów i pracowników szkoły, każda grupa uczniów (klasa) przebywać będzie w wyznaczonej i stałej sali lekcyjnej wg tabeli poniżej:
Przydział sal lekcyjnych
Oddział/klasa Sala lekcyjna
1a 6
1b 7
2a 8
3a 1
- Uczniowie wchodzą do szkoły dwoma wejściami: wejście A (główne), wejście B (przy sali gimnastycznej). Wejście B będzie zamykane po rozpoczęciu zajęć. W przypadku spóźnienia proszę o skorzystanie z wejścia głównego A. Proszę o punktualnego przychodzenie do szkoły i przestrzeganie ustalonego harmonogramu wejść:
Godziny Wejście główne A Wejście przy sali gimnastycznej B
7.40- 7.50 1a 3a
7.50- 8.00 1b 2a
- Rodzice/opiekunowie odprowadzający ucznia nie mogą mieć objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
- Rodzice/opiekunowie nie powinni wchodzić do szkoły. Uczniowie po wejściu do budynku będą pod opieką pracowników i nauczycieli. Jeżeli jednak zajdzie uzasadniona potrzeba wejścia do przestrzeni wspólnej szkoły, muszą stosować się do poniższych zasad:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
- Jeżeli konieczne będzie wejście do szkoły przez rodziców, należy zasłonić usta i nos maseczką, zdezynfekować ręce, a potem bezpośrednio udać się z zachowaniem dystansu społecznego (odstęp min. 1,5 m) do odpowiedniego pomieszczenia szkoły.
W szkole obowiązuje księga wejść i wyjść.
- W przestrzeni wspólnej dziecko musi zasłaniać nos i usta – obowiązek zaopatrzenia w osłonę spoczywa na rodzicu.
- W szkole obowiązują ogólne zasady higieny: dezynfekcja, częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi zostaną ustalone w porozumieniu z rodzicami.
- Uczniowie nie mogą dzielić się ze sobą przyborami szkolnymi i podręcznikami. Proszę o dopilnowanie, by przychodzili do szkoły przygotowani pod tym względem.
- Proszę także o przypominanie uczniom, że nie mogą częstować kolegów swoim jedzeniem i piciem, witać się poprzez podawanie ręki itp.
- Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności), uczeń zostanie odizolowany w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, a rodzice/opiekunowie dziecka niezwłocznie powiadomieni o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
- Funkcjonowanie stołówki będzie zależało od liczby uczniów korzystających ze szkolnych obiadów. Proszę o kontaktowanie się w tej sprawie wychowawcami.
Harmonogram wydawania posiłków:
Godziny Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
11.00 1, 3a 1, 3a 1a, 3a 1a, 3a 1a, 3a
11.40 2a 2a 2a 2a 2a
- Od 18 stycznia 2021r. dla uczniów I-III będzie funkcjonowała świetlica szkolna w celu zapewnienia działalności opiekuńczej. W związku z koniecznością utrzymania reżimu sanitarnego niezbędne jest ponowne rozpatrzenie kart zgłoszenia do świetlicy szkolnej. Z uwagi na warunki i możliwości szkoły zajęcia opiekuńcze będą skierowane do najbardziej potrzebujących. Zgodnie z nowymi wytycznymi świetlica stanowi część wspólną, w której obowiązuje nakaz osłony ust i nosa.
- Uaktualnione procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły dostępne są na stronie internetowej szkoły.
Ponadto informuję wszystkich uczniów, także tych z klas 4 – 8, którzy będą uczyć się zdalnie, że do 29 stycznia br. obowiązuje dotychczasowy plan lekcji.
Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEiN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stroni https: gis.gov.pl/Aktualnosci.
Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie