• IVa i IV b w Białowieży🦬
          • IVa i IV b w Białowieży🦬

          •     12 października 2023r. uczniowie z klasy IV a i IV b wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Białowieży. Pierwszym punktem programu była wizyta w Rezerwacie Żubrów w którym w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są: żubry, koniki polskie, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie, wilki i ryś. Chociaż o tej porze roku zwierzęta były nieco ospałe i nie bardzo reagowały na nasze towarzystwo byliśmy zachwyceni ich widokiem i cała masą ciekawostek usłyszanych od przewodnika. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo - Leśne Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie przedstawione jest życie miejscowych gatunków roślin i zwierząt za pomocą eksponatów oraz efektów multimedialnych. W muzeum oprócz nowoczesnego oświetlenia zadziwia zwiedzających dźwięk wydawany przez ptaki i zwierzęta. Mogliśmy poczuć się tak, jakbyśmy znajdowali się w samym środku pradawnej puszczy. Mieliśmy też okazję wejść na wieżę widokową z której podziwialiśmy okolicę i niepowtarzalny widok jesiennych drzew mieniących się przepięknymi kolorami jesieni.

                 Ścieżka edukacyjna "Szlakiem Dębów Królewskich" również zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.
            Ostatnim przystankiem naszej wycieczki był McDonald’s w Bielsku Podlaskim. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wieczorem wróciliśmy przed szkołę, gdzie cierpliwie czekali stęsknieni rodzice.

        • Wyciaczka klas V i VII
          • Wyciaczka klas V i VII

          • Dnia 11/10/2023 klasy 6 i 5 pojechały na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw udaliśmy się na spektakl pt. "Symulator". Następnie spacerowaliśmy po mini zoo. Po spacerze odwiedziliśmy  Epi Centrum Nauki, w którym znajdowało się bardzo dużo ciekawych  stacji doświadczalnych. Następnie pojechaliśmy do parku trampolin. W drodze powrotnej zajechaliśmy na posiłek do Mc’Donalda. Była to bardzo ciekawa i udana wycieczka.

        • Za nami 3️⃣ dni warsztatów dziennikarskich organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej 📚.
          • Za nami 3️⃣ dni warsztatów dziennikarskich organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej 📚.

          • Radio 📻, telewizja 📺, prasa 🗞️ 👉🏻 mieliśmy niecodzienną okazję poznać „od zaplecza” pracę radiowców 🎧, dziennikarzy 🎤, operatorów kamer 🎬🎥W ramach programu „Blisko” uczestnicy warsztatów mogli wziąć do ręki mikrofon 🎤 i przeprowadzić „mini wywiad”, włożyć słuchawki 🎧, nagrać swój głos 💬 a potem go odsłuchać (co okazało się ciekawym doświadczeniem). Poza tym dowiedzieli się jak w prosty sposób przy użyciu telefonu komórkowego 📱 i ogólnodostępnych aplikacji nagrać film krótkometrażowy 🎬🎞️📽️. Poznali tajniki „magicznych ujęć”, które sprawią, że uchwycony obraz zyskuje głębię i ciekawszą perspektywę 🎥💡.

             pokonywanie własnych słabości, stresu i wstydu ✊🏻,

             pobudzenie kreatywnego myślenia💡,

             inspiracja do działania i rozwoju 👍🏻.

            To tylko kilka z licznych korzyści, jakie płyną z tego typu spotkań 🫶🏻. Dziękujemy za zaproszenie i liczymy, że zdobyta wiedza i doświadczenie znajdą swoje przełożenie w działalności szkolnej naszych uczniów 👩🏻‍🎓🎓👍🏻.

        • Niepowtarzalna lekcja techniki
          • Niepowtarzalna lekcja techniki

          • Podczas lekcji techniki uczniowie klasy VI w kilkuosobowych grupach projektowali i wykonywali makiety funkcjonalnego osiedla. Dzięki wyobraźni dzieci, oraz ich twórczej pracy powstały piękne osiedla na których nie jedna osoba chciałby zamieszkać.

          • Ostrowiada literacka 📚🖋️ z udziałem uczniów „czwórki” 4️⃣👱🏻‍♀️🧑🏻‍

          • 🦱

            Mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo wartościowym wydarzeniu 👌🏻. Ciekawe spotkania, inspirujące rozmowy… 💬🎙️Jakie przesłanie mogli wyciągnąć dla siebie młodzi ludzie❔💡

            Nie ważne w jakim wieku jesteśmy, na jakim etapie czy to edukacji 👩🏻🎓, czy kariery zawodowej 👩🏼💻. Powołanie i pasja może pojawić się w naszym życiu całkiem niespodziewanie i znienacka ☝🏻.

            Trzeba być czujnym 🕵🏻️ i z uporem maniaka zadawać sobie pytania: „kim chciałabym być”, „co chciałbym robić w życiu”. Pasja i rozwijanie  zainteresowań uskrzydla, czego dowodem są życiorysy zaproszonych na Ostrowiadę gości 👌🏻. Na przekór wszystkiemu warto z odwagą podejmować życiowe decyzje i dać sobie szansę na poczucie szczęścia i spełnienia ‼️🍀✌🏻

        • Będę policjantem!👮‍♂️
          • Będę policjantem!👮‍♂️

          • Klasa trzecia odpowiedziała na zaproszenie i wybrała się w odwiedziny do  Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.  Uczniów ostrowskiej  ,,CZWÓRKI” powitała asp. Marzena Laczkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej, która przybliżyła dzieciom specyfikę pracy policjanta, oprowadziła po niektórych pomieszczeniach budynku, takich jak pokój dyżurnego, opowiedziała o areszcie śledczym, pokazała okratowane okna i opowiedziała o warunkach panujących w areszcie. Uczniowie zapoznali się również z pracą policjanta w Wydziale Kryminalnym, usłyszeli o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa, zbierania śladów, zapoznali się z techniką zdejmowania odcisków palców.

               W policyjnej sali konferencyjnej uczniowie poszerzyli  swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, przypomnieliśmy sobie jak ważne są odblaski- szczególnie w porze jesienno-zimowej gdy widoczność jest ograniczona, obejrzeliśmy elementy umundurowania policjanta. Mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt, który wykorzystują policjanci  do swojej pracy: pistolet, latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną.  Każdy z nas wziął udział w zbieraniu materiału dowodowego jakim są odciski palca. Pani Marzena przypomniała dzieciom numery telefonów alarmowych i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

               Na parkingu policyjnym mogliśmy obejrzeć różne wozy policyjne – wozy patrolowe, do transportu aresztantów oraz motory. Zapoznaliśmy  się z wyposażeniem policyjnego samochodu i motoru. Największą jednak atrakcją było spotkanie z psem o imieniu "Andi", który zaprezentował jak wspaniale potrafi reagować na komendy przewodnika. Przewodnik psa przypomniał dzieciom jak wygląda pozycja bezpieczna, gdy zaatakuje nas pies.

            Na koniec trzecioklasiści wręczyli  podziękowanie na ręce pani Marzeny. Zostaliśmy  też obdarowani słodkościami i odblaskowymi wisiorkami.

            Być może wśród odwiedzających trzecioklasistów będą osoby, które w przyszłości założą policyjny mundur i  będą pracować w miejscu swojej dzisiejszej wycieczki. Takie spotkania nie tylko kształcą, ale też uczą szacunku i zaufania do służb mundurowych, które dbają o nasze bezpieczeństwo.

            Dziękujemy KPP w Ostrowi Mazowieckiej za poświęcony nam czas.

        • „Argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć.” 💡☝🏻
          • „Argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć.” 💡☝🏻

          •  

            Pod takim hasłem przewodnim odbyło się szkolenie z debaty oksfordzkiej organizowanej przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich, dedykowane m.in. uczniom szkół podstawowych 🎓

            Spotkanie miało charakter warsztatowy, dzięki czemu delegaci z „czwórki” wykorzystali niepowtarzalną okazję do wystawienia na próbę swoich kompetencji retorycznych 💬. Ich doświadczenie bez wątpienia wzbogaciła „speed debating” ⏳, podczas której uczestnicy mogli, choć w krótkiej wprawce wcielić się w rolę debatantów 👱🏻‍♀️💬🧑🏻. Uczniowie jednogłośnie podzielili swój entuzjazm i nie kryli zaciekawienia dalszą „przygodą z debatą” 👌🏻.

        • Tak we wrześniu spędzaliśmy czas w świetlicy
          • Tak we wrześniu spędzaliśmy czas w świetlicy

          • Minął wrzesień, a wraz z nim pierwszy miesiąc nauki i zabawy w świetlicy szkolnej.

            Pierwsze dni szkoły upłynęły nam na dzieleniu się wakacyjnymi wspomnieniami, wzajemnym poznawaniu oraz integracji grupy świetlicowej. Sporo czasu poświęciliśmy na omówienie regulaminu i zasad obowiązujących w świetlicy. Rozmawialiśmy także o bezpiecznej drodze do szkoły, poznaliśmy zasady poruszania się po drogach, przejściach dla pieszych, chodnikach oraz odpowiednim zachowaniu na placu zabaw. Wraz z całą szkołą świętowaliśmy "Dzień Jabłka".

            Ważny element naszych wrześniowych aktywności stanowiły różnorodne zajęcia artystyczne.

            Wraz z końcem września zawitała do nas jesień, powitaliśmy ją w dobrych humorach bawiąc się wesoło na szkolnym placu zabaw.

        • Przytul alpaki
          • Przytul alpaki

          • W ciepłe, wrześniowe popołudnie klasa 3 wyjechała na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego. Tam spotkaliśmy się z niezwykle wyjątkowymi zwierzakami, jakimi są alpaki. Alpaki to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu, są krewnymi wielbłąda pochodzącymi z Ameryki Południowej. Sam ich wygląd wzbudza sympatię, dlatego bez żadnych oporów głaskaliśmy, przytulaliśmy i karmiliśmy je. Zwierzęta te są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci. O zwyczajach tych zwierząt opowiedzieli nam właściciele: Marta i Piotr Zommer. Pan Piotr zapoznał nas o zasadach postepowania z tymi zwierzętami, jak je karmić, głaskać i jak się do nich przytulać. Każdy trzecioklasista mógł nakarmić alpaki marchewką, pogłaskać i wyprowadzić na spacer. Jasio, Dingo i Czester to alpaki, które na co dzień pracują jako terapeuci. Na miejscu wzięliśmy również udział w warsztatach tworzenia drewnianych breloczków. Na zakończenie udaliśmy się na pyszną kiełbaskę z grilla. Po posiłku był czas na zabawę –  zabawy  w drewnianym domku, rzuty do kosza, huśtawki i zjeżdżalnie.

             Był to świetny sposób na pożegnanie lata jak również ciekawa lekcja edukacyjna.

        • Nakarm dzika
          • Nakarm dzika

          • Zapraszamy do jesiennej zbiórki kasztanów i żołędzi.

            Celem jest zebranie jak największej ilości kasztanów, orzechów i żołędzi, które będą przeznaczone na karmę dla zwierząt leśnych w czasie zimy. Dary jesieni przekazane będą myśliwym z Wojskowego Koła Łowieckiego „JENOT” w Komorowie. Wybierz się na jesienny spacer, aby pomóc zwierzętom!!! Akcja trwa do 16 października 2023r.

            Koordynatorzy: Justyna Pych, Dominika Witek, Klasa IV a, Klasa IV b, SU

        • Dzień Chłopaka w klasie VI
          • Dzień Chłopaka w klasie VI

          • Tegoroczny Dzień Chłopaka spędziliśmy spotykając się w piątkowe popołudnie na paintballu w Kozikach.

            Wyjście na paintball było bardzo ciekawe i pełne emocji. Była to dla nas niesamowita przygoda. Mieliśmy okazję spróbować czegoś nowego.

            Po zakończonej zabawie usiedliśmy wspólnie przy ognisku i rozmawialiśmy posilając się kiełbaskami. To spotkanie bardzo nam się podobało, przede wszystkim dlatego, że zabawa była wciągająca, pełna nowych wrażeń oraz dobrej atmosfery.

        • Klasa V świętuje Dzień Chłopaka
          • Klasa V świętuje Dzień Chłopaka

          • 28 września 2023. Dzień Chłopca klasa piąta spędziła na grillowaniu i zabawach. Dziewczęta uroczyście złożyły życzenia i wręczyły upominki kolegom. Rodzice rozpalili grilla. Były kiełbaski, słodycze i napoje. Wspólnie graliśmy w ringo, piłkę oraz mieliśmy mini zawody. To było bardzo mile spędzone czwartkowe popołudnie.

        • Dzień Chłopaka🌹
          • Dzień Chłopaka🌹

          • W piątek, 29 września, wybraliśmy się do kręgielni. Postanowiliśmy na sportowo spędzić klasowy Dzień Chłopaka. Mieliśmy do dyspozycji dwa profesjonalne tory bowlingowe. Sportowe emocje i zdrowa rywalizacja okazały się skutecznym przepisem na udane popołudnie. Wyśmienita pizza to idealne dopełnienie dnia pełnego sportowych emocji. Bawiliśmy się przednio. Zadowoleni i pełni pozytywnej energii wróciliśmy do domu.

        • W Siemianówce...
          • W Siemianówce...

          • Już po raz ósmy Stowarzyszenie Ludzie z Pasją zorganizowało wycieczkę przyrodniczą pn.: „SIEMIANÓWKA XII – Przyroda i kultura wschodniego pogranicza Polski”.Wyjazd zrealizowany został w ramach zadania publicznego finansowanego przez Miasto Ostrów Mazowiecka. W wycieczce uczestniczyła młodzież ostrowskich szkół podstawowych(naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas VII) i średnich wraz z opiekunami. W wycieczce uczestniczyła również p. Hanna Chromińska reprezentująca Stowarzyszenie LzP.  

            30 września, w piątkowy poranek, wyruszyliśmy w drogę. Wyjazd, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczął się wizytą w sokolarni znajdującej się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Tutaj mogliśmy kolejno podziwiać: kruka „Czesia”, myszołowa  o imieniu „Filip”, puchacza bengalskiego „Oskara”, największą europejską sowę – samicę puchacza europejskiego „Bubę” oraz ,, Orlanda” -orła stepowego, największego ptaka  w sokolarni. Wszystkie ptaki można było obejrzeć dosłownie na wyciągnięcie ręki, a sokolnik p. Przemysław Łapiński bardzo ciekawie omawiał biologię i występowanie w naturze kolejno prezentowanych gatunków ptaków. Dowiedzieliśmy  się czym jest ,, szlara”(twarz sowy), z czego orzeł stepowy buduje gniazda, gdy brak mu gałązek( kości zwierząt) i co to takiego ,,kainizm”(silniejsze pisklę pozbywa się z gniazda słabszego).

            Na końcu pokazu odbył się quiz wiedzy o ptakach drapieżnych i sowach, w którym nagrodami były… ich pióra. Kolejnym punktem programu wyjazdu była wizyta w Akcent Zoo w Białymstoku. Mimo upału udało się nam zobaczyć  osiołki, żubry, śpiącego żbika oraz wilki. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej "Młynarzówka" w Kurowie przy siedzibie Narwiańskiego PN. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć film  i wystawę poświęconą Narwi. Dowidzieliśmy się między innymi co to znaczy ,że Narew jest rzeką anastomuzującą (wielokorytową), czym zajmowali się okoliczni mieszkańcy, jaka flora i fauna występuje w Narwiańskim Parku Narodowym. Na koniec mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę na zajęciach interaktywnych. Po zaspokojeniu głodu wiedzy, przyszedł czas na zaspokojenie głodu fizycznego, a w warunkach obozowych najlepiej smakują pieczone na ognisku kiełbaski. Wspaniała pogoda i atrakcje tego dnia sprawiły, że  wyjazd wszystkim bardzo się podobał.

        • Na tropie 🍄🍄🍄
          • Na tropie 🍄🍄🍄

          • Który grzyb jest jadalny, a który nie? Jak sklasyfikować grzyby i rozpoznać trujące?

            O tym wszystkim klasa III dowiedziała się  podczas wycieczki do PSSE Ostrów Mazowiecka. Tam uczniowie oglądali wystawę pt.,,Poznaj grzyby-unikniesz zatrucia”. Celem odwiedzin wystawy było zapoznanie dzieci z jadalnymi grzybami i ich odpowiednikami trującymi. Zapoznaliśmy się również z tematyką zasad bezpiecznego grzybobrania, bezpiecznej konsumpcji grzybów oraz prawidłowego korzystania z uroków lasu. Dowiedzieliśmy się jak przygotować się do wyjścia do lasu, jak się ubrać, w co zbierać grzyby, na co zwracać uwagę podczas zbierania grzybów i jak zachowywać się w lesie. Uczniowie poznali nazwy, cechy charakterystyczne i wymieniali różnice między grzybami. Trzecioklasiści aktywnie uczestniczyli w pogadance na temat zasad bezpiecznego grzybobrania. Oprócz konsultacji z klasyfikatorem grzybów, dostępne były również materiały dotyczące rozpoznawania i zbierania grzybów. Pracownik sanepidu poinformował uczniów również o tym, iż dzieci do 12 roku życia nie powinny jeść grzybów. Spotkanie prowadziła p. Katarzyna Wilczewska. Dziękujemy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej za możliwość zwiedzenia wystawy.

        • Spotkanie z bliźniaczym miastem Brembate di Sopra
          • Spotkanie z bliźniaczym miastem Brembate di Sopra

          • We wtorek (26.09.2023) i w czwartek (28.09.2023) klasy siódme uczestniczyły w spotkaniu z bliźniaczym  miastem Brembate di Sopra. Była to kolejna lekcja astronomii. Tym razem uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o różnicach między planetami w naszym układzie słonecznym. Jest ich osiem, m.in. wielkość, waga, budowa, położenie w układzie słonecznym, czas trwania dnia, gęstość, ilość pierścieni lub ich brak. Uczniowie słuchali wykładu z zainteresowaniem i czekają na  następny.

  • Galeria zdjęć

      brak danych