• GRUDNIOWY CHALLENGE

     • GRUDNIOWY CHALLENGE

      Drodzy Uczniowie! Zapraszamy do udziału w 24-dniowym wyzwaniu świątecznym „Coraz bliżejŚwięta”!

      Każdego dnia kliknij w zawieszkę zgodnie z danym dniem kalendarzowym i wykonaj zadania, które się tam znajdują (serduszka będą się odblokowywały danego dnia).

      Link do kalendarza :

      https://view.genial.ly/5fb42ce30e977a13993e97e6/presentation-blog-kalendarz-adwentowy-klasy-6-8-i-srednie?fbclid=IwAR0TRua5qsnVVvxjeqYeB9qevVEJfbsLLvdnnAWAXABUTa1AMouciWMDDiI

       

      Jeśli masz ochotę jeszcze lepiej wykorzystać ten czas, to:

      - pij 1,5-2 litrów wody dziennie,

      - spożywaj 5 posiłków dziennie o tej samej porze,

      - ogranicz słodycze lub całkowicie z nich zrezygnuj.

       

      Do zabawy możesz zaprosić całą rodzinę!!!

      Pamiętaj, że robisz to dla siebie i swojego lepszego samopoczucia, jesteśmy przekonani, że już po kilku dniach poczujesz się lepiej!!!

      Jesteśmy z Wami w tym wyzwaniu!

       

      Nauczyciele wychowania fizycznego

     • Klasa III świętowała Dzień Misia

     • Mam małego przyjaciela,

      który w krainę fantazji mnie zabiera.

      Jest puszysty i milutki,

      zawsze leczy moje smutki.

      Wiem to, nie od dziś,

      bardzo kochany jest ten mój miś!

       

      Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear.

      W tym roku nie mogliśmy  wspólnie obchodzić Święta Pluszowego Misia – ulubionej maskotki wszystkich dzieci na świecie.W obecnej sytuacji  klasa III świętowała więc  zdalnie. Dzień Misia- 25 listopada to nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Z historią powstania tego pluszaka klasa III zapoznała się na zajęciach zdalnych. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt,,Historia niezwykłej maskotki”, przypomnieli sobie postać Misia występującego w znanych im bajkach i opowiadaniach, rozwiązywali zagadki. Trzecioklasiści wykonali maskę -misia, kodowali  obrazek misiowy, wykonywali tematyczne ćwiczenia matematyczne, lepili z plasteliny. Jednak najwięcej radości sprawił nam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość nauki razem ze swoim misiakiem.

      Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka : )

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Dzień 25 listopada jest „Światowym Dniem Pluszowego Misia”. Uczniowie naszej „Czwórki” świętowali go zapoznając się z historia powstania misia, wykonując rysunki misiów, rozwiązując karty pracy, oraz wykonując zdjęcia ze swoimi pluszakami. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego dnia.

     • #CodeWeek2020

     • #CodeWeek2020

      W dniach od 10 do 25 października nasza szkoła uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania. Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, która zachęca do  kreatywności, rozwijania myślenia i  współpracy zespołowej.  Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania i  innych działań związanych z technologią. W ramach przedsięwzięcia każdy Europejczyk mógł uczestniczyćw dobrej zabawie, podczas której  miał możliwość odkryć zalety  kodowania.

      Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w następujących wydarzeniach:

       

      • Pozytywne i negatywne skutki korzystania z Internetu i urządzeń komputerowych - debata

      Uczniowie klasy czwartej, pod kier. p. Z. Studnickiej, podzieleni na grupy zapisują korzyści i niebezpieczeństwa wynikające z korzystania z komunikatorów, zasobów komputerowych i gier komputerowych.

      • Wyprawa na samotną górę - gra strategiczna na motywach "Hobbita" J. R. R. Tolkiena

      Uczniowie klasy szóstej, pod kier. p. A. Serowieckiej, podzieleni na grupy planują dotarcie na samotną górę wg zaplanowanej trasy. Pokonują przeszkody i zdobywają prowiant, broń potrzebną, by dotrzeć do celu.

      • Programujemy grę w Scratchu

      Uczniowie kl. ósmej przygotowują grę z wykorzystaniem zmiennej zliczającej punktu.

      • Mistrzowie kodowania

      Uczniowie kl. III pod kier. P. A. Grabowskiej wypełniają karty pracy, kodują obrazki na tablicy multimedialnej, piszą dyktando graficzne, tworzą proste kody (labirynty).

      • Gdzie jest mój dom?

      Uczniowie kl.VI przygotowują grę w Scratchu, w której użytkownik ma za zadanie dopasować zwierzęta do odpowiedniej grupy (owady, płazy, gady). W grze wykorzystują zmienną do zliczania punktów oraz pętlę "powtarzaj aż".

      • Podróż dookoła świata - praca z mapą

      Ucz. kl. VI pod kier. P. K. Stankiewicz korzystając z mapy zaznaczają współrzędne.

      • Moja muzyka - puzzle rytmiczne (muzyczne)

      Ucz. kl. VII a, pod kier. p. M. Padzik, układają melodię wykorzystując elementy zapisu nutowego, które wybierają zgodnie z wartościami nut i rytmem.

      • Czytamy plany najbliższej okolicy

      Uczniowie kl. V, pod kier. p. K. Stankiewicz,  posługując się planem najbliższej okolicy ustalają odpowiednią trasę.

      • „W krainie rudego kota” – poznajemy program Scratch

      Uczniowie kl. II, pod kier. p. M. Rogalskiej, poznają podstawowe elementy interfejsu programu Scratch.

      • „Jesienne drzewo” – kodowanie bez komputera

      Uczniowie klasy II, pod kier. p. M. Rogalskiej dekodują informacje, kolorują obrazek.

       

      Więcej informacji dotyczących Tygodnia Kodowania znajduje się na stronie pod adresem: https://codeweek.eu/

     • Szlachetna paczka

     • Zapraszamy Was uczniowie do wspólnej akcji  Szlachetna paczka.Wiemy, że jest to trudny okres dla nas wszystkich, ale może uda się nam pomóc rodzinie, która takiego wsparcia potrzebuje. W szkole będzie stało pudełko, do którego będziecie mogli włożyć artykuły spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne itp. Akcja potrwa do końca listopada.Wyżej wymienione rzeczy należy przynieść do szkoły, przekazać pani woźnej i prosić o wpisanie na listę.             

      Bardzo dziękuję za pomoc. B. Gołębiewska

     • Święto Niepodległości - klasa Ia, I b

     • Nasze symbole narodowe, historia i tradycje.

      Tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie klasy IA poznali znaczenie pojęć Polska, naród, ojczyzna, niepodległość. Podczas lekcji omówione zostały polskie symbole narodowe, ich wygląd, miejsca i okoliczności występowania. Pierwszoklasiści wiedzą także, że symbolom narodowym należy okazać właściwą postawę i szacunek, a także jaką rolę w naszym kraju pełni Wojsko Polskie. Uczniowie wysłuchali hymnu narodowego, po czym starali się nauczyć jego słów.

      Również uczniowie z kl. I B, świętowali 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Na lekcjach zdalnych pod okiem wychowawcy uczniowie wykonali flagi państwowe, którymi ozdobili swoje domy.

      Laureaci Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „ Jest takie miejsce…” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej w kategorii kl. I-III

      II miejsce: Karolina Mikołajczyk

      Wyróżnienie: Anna Gutowska


     • Szkoła do Hymnu

     • „Szkoła do hymnu”
      „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. („Rekord dla Niepodległej”). W tym roku, ze względu na pandemię, ministerstwo zaproponowało inną formułę tego wydarzenia :połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line. Nasza szkoła również wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji. We wtorek o  godzinie 11:11 uczniowie wraz nauczycielami zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, aby wspólne uczcić tę szczególnie ważną dla Polaków rocznicę. 

     • Szkoła do hymnu 2020 – odśpiewaj hymn narodowy we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11

     • Już po raz kolejny zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. 

      Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line. 

      Chętnie zapoznamy się z relacjami szkół, przedszkoli i placówek oświatowych ze wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Zachęcamy do publikowania komunikatów na stronach internetowych placówek oraz udostępniania zdjęć i filmów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu.

       

      Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy wspólne śpiewanie w danej klasie lub grupie (dla tych, którzy będą tego dnia w szkole) lub połączenie się za pomocą komunikatorów i zaśpiewanie hymnu on-line.

      Materiał pochodzi ze strony https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-do-hymnu-2020--odspiewaj-hymn-narodowy-we-wtorek-10-listopada-o-godz-1111

     • Pamiętamy...

     • "Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach.

      Ludzie przyszli tu z myślą o tych, których już nie ma.

      Wspominają drogie imiona, zasłaniają lampki przed wiatrem, 

      dla tych bliskich wieńce zielone i bukiety jesienne pełne kwiatów".

      Helena Bechlerowa

       

       

      Wszystkich Świętych jest  dobrą okazją do poruszenia na lekcji ważnych tematów, takich jak patriotyzm. W czwartek 29 października, kilka dni przed Dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkamiklasa III odwiedziła Aleję Pomników w Komorowie by porozmawiać o bohaterskich przywódcach i żołnierzach z powstań narodowych. To nasi przodkowie dzięki swojej niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli dla nas wszystkich wolność.

      Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy. Cały listopad to miesiąc kiedy wspominamy tych,którzy już odeszli. Porządkujemy groby bliskich, zapalamy znicze, układamy kwiaty. Dzień Wszystkich Świętych jest także dniem pamięci narodowej. Dlatego też klasa III wybrała się do pobliskiej Jednostki Wojskowej, aby odwiedzić pomniki poświęcone  pamięci poległych w bitwach Powstania Listopadowego oraz innych zrywach narodowych.Celem lekcji w Alei Pomników było wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, patriotyzmu i szacunku dla tradycji. Podczas pogadanki przy pomnikach uczniowie mieli okazję wzmacniania poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej i regionalnej .Trzecioklasiści uczyli się poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.

       

       

     • Zawieszenie zajęć stacjonarnych

     • Szanowni Rodzice i Uczniowie

      W związku z trwającą pandemią koronawirusa i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej od poniedziałku tj. 26 października 2020r. zostają zawieszone na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.

      Dla uczniów  klas IV-VIII lekcje będą prowadzone w formie zdalnej, na platformie TEAMS według dotychczasowego planu lekcji.

      Uczniowie klas I-III, zajęcia lekcyjne odbywają stacjonarnie w szkole, zgodnie z bieżącym planem lekcji. Dla uczniów klas młodszych zajęcia opiekuńcze odbywać się będą w świetlicy szkolnej.

      Szkolny regulamin nauczania zdalnego znajduje się w zakładce "dokumenty szkoły".

                                                                                                                                           Dyrektor szkoły

                                                                                                                                           Michał Chojnowski

       

     • Pomagamy Michałkowi Boguckiemu

     • W dniach 19 – 23 października zorganizowaliśmy w naszej „Czwórce”zbiórkę pieniędzy na rzecz Michałka Boguckiego chorego na SMA typu 1. Udało się zebrać kwotę 1086,49 gr. Cieszymy się, że i my mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę na kosztowne leczenie chłopca. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w akcji.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • (+29) 74-544-12
   • 07-310 Ostrów Mazowiecka ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
   • sp4dyrektor@wp.pl
   • sp4sekret@wp.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych