• Świetlica szkolna w roku 2023/2024
          • Świetlica szkolna w roku 2023/2024

          • Świetlica w roku szkolnym 2023/2024 czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 11:30 – 16:00

            Wszystkich rodziców chętnych do skorzystania z zajęć świetlicowych, prosimy o złożenie karty zgłoszeniowej.

            Karta zapisu na świetlicę znajduje się na naszej szkolnej stronie internetowej w zakładce “Świetlica-Dokumenty.”

            Wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną kartę można wysłać mailem na adres: sp4sekret@wp.pl lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły. Zapisy do świetlicy odbywają się do 4 września 2023r.

          • Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

          • Dla upamiętnienia heroicznego czynu narodowego z 1 sierpnia 1944 r. Burmistrz Miasta Jerzy Bauer oraz Muzeum Dom Rodziny Pileckich zapraszają uczniów, rodziców i nauczycieli do uczestnictwa w miejskich obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

            Uroczystość rozpocznie się w 1 sierpnia w ,,Godzinę W” (17:00) na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej. W hołdzie Powstańcom, o tej same porze zostanie uruchomiony system alarmowy.

            W programie uroczystości:

            Godz. 11:00-13:00 Spacer historyczny - cmentarz parafialny (start przy małej bramie od strony ulicy Lubiejewskiej); prowadzenie Andrzej Mierzwiński.

            Godz. 17:00 Mauzoleum ,,Córkom i Synom Ziemi Ostrowskiej zamordowanym w latach 1936-1956” – cmentarz parafialny.

            Hymn RP, modlitwa w intencji powstańców, wystąpienie Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka, zapalenie zniczy i złożenie kwiatów.

            Wydarzenie towarzyszące:

            Godz. 18:00 Ogród Muzeum – Dom Rodziny Pileckich, ul. Warszawska 4

            Śpiewaj Wiaro! Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych.

            W kolejnych dniach 3 i 4 sierpnia odbędzie się kino plenerowe również w muzealnym ogrodzie – seans filmu „Powstanie Warszawskie” oraz „Miasto 44”.

            Serdecznie zapraszamy.

          • Warsztaty kulinarne👨‍🍳

          • Dnia 16 czerwca uczniowie klasy 6a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Szkole podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej. Nasza młodzież nauczyła się wykonywać piękne, kolorowe galaretki, które nie tylko wspaniale wyglądają ale też wyśmienicie smakują.

          • Dzień Dziecka i zabawy po pachy!

          • Któż nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha. Nie ma nic wspanialszego niż widok uśmiechniętych twarzy dzieci. Dzień Dziecka to doskonały moment, żeby zawitać do centrum zabaw z grupą koleżanek i kolegów J

            Klasa II wybrała się na największą salę zabaw w Białymstoku. Największym zainteresowaniem cieszyły się różne zjeżdżalnie, trampoliny i pajęczynowa wspinaczka. Każdy mógł sprawdzić swoją siłę, odwagę i pomysłowość.  Szaleliśmy na dyskotece  balonowej z postaciami z bajek, odwiedziliśmy małpi gaj i basen z kulkami. Drugoklasiści  bardzo aktywnie spędzili tam czas zaspokajając tym samym potrzebę ruchu.  Uczestniczyliśmy również w warsztatach pt ,,Tęczowa chemia”. Tam pod okiem animatora przeprowadziliśmy przeróżne doświadczenia i eksperymenty chemiczne.  Nie ma nic przyjemniejszego niż spędzenie czasu z rówieśnikami, a do tego odrobina nauki w atrakcyjnym wydaniu.

            Następnym punktem wycieczki było Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Tutaj w kameralnej sali ze sferycznym ekranem można było obejrzeć kosmos. Obserwatorium jest przykryte ruchomą i otwieraną kopułą. Jego „sercem” jest teleskop zwierciadlany. Byliśmy również na tarasie widokowym, który służy  do obserwacji nieba.

             Uczniowie obejrzeli film „Na skrzydłach marzeń” (obraz 3D) o historii lotnictwa, wielokrotnie nagradzany na wielu festiwalach na całym świecie. Odkryli tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. Mogli „szybować” balonem, sterowcem, samolotem i… statkiem kosmicznym. Bogata grafika, piękna muzyka (Michał Lorenc) i poetycka narracja (Danuta Stenka) sprawiły, że seans był niezwykłym doznaniem. Jeszcze nie ruszyliśmy w drogę powrotną a dzieciaki już pytały ….kiedy tu wrócimy?

            Dzieci choć zmęczone,  to bardzo szczęśliwe i zadowolone wróciły do szkoły. Wyjazd służył nie tylko zabawie i integracji ale również nauce.

          • Święto Szkoły i Święto Pułku - 6 czerwca 2023r.

          •      We wtorek, 6 czerwca, obchodziliśmy uroczystość Święta Szkoły i Święta Pułku – naszego Patrona – 18. Pułku Artylerii Lekkiej, która przebiegała pod patronatem Urzędu Miasta.

                 Główne obchody poprzedziło wiele działań wychowawczych, mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich naszych uczniów. Odbyły się konkursy wiedzy o Patronie. Na zajęciach z wychowawcami młodsi i starsi uczniowie poznawali losy słynnej „Osiemnastki” oraz odwiedzili groby żołnierzy, by oddać im hołd i zapalić symboliczne znicze pamięci.

                 31 marca odbyła się wycieczka szlakiem walk 18. Pułku, która została zorganizowana we współpracy z 22 Wojskowym Ośrodkiem Kartograficznym w Komorowie.  Zaproszeni na nią zostali uczniowie miejskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami historii. Podczas wyprawy do Łętownicy, Zambrowa i Andrzejewa młodzi ludzie mogli poznać historię walk „Osiemnastki”. Przewodnikiem był major Andrzej Komorowski, a swoją wiedzą zechcieli się podzielić znawcy historii regionalnej, sympatycy Pułku, p. Michał Rutkowski , p. Marek Krajewski, p. Damian Jasko oraz p. Jarosław Strenkowski, którym chcemy przekazać ogromne podziękowania za zaangażowanie w wyprawę po ścieżkach historii. Zwieńczeniem wycieczki było spotkanie  na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie jej uczestnicy  wraz z liczną delegacją uczniów naszej szkoły oddali hołd bohaterom, składając kwiaty i zapalając znicze na zbiorowej mogile żołnierzy 18. Pułku Artylerii Lekkiej.

                 6 czerwca, w dniu Święta Pułku, któremu patronuje Urząd Miasta, przedstawiciele społeczności szkolnej  spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych, miejskich instytucji, szkół, sympatykami Pułku i mieszkańcami miasta, by w asyście pocztów sztandarowych ostrowskich szkół złożyć kwiaty i zapalić symboliczne znicze pod Pomnikiem Głazem upamiętniającym bohaterskich żołnierzy 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele 18. Pułku Artylerii z Nowej Dęby w osobach major Aleksandry Muzyczuk i kaprala Marcina Zarzecznego. Wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele Urzędu Miasta, wojska, miejskich szkół i instytucji oraz sympatycy Pułku. Zgromadzeni wysłuchali uroczystych wystąpień Burmistrza Miasta – Pana Jerzego Bauera oraz Dyrektora Szkoły – Pana Michała Chojnowskiego. Spod pomnika wszyscy udali się do Kościoła Garnizonowego pod wezwaniem św. Jozafata w Komorowie na Mszę Św. odprawianą w intencji żołnierzy 18. Pułku Artylerii Lekkiej oraz ich rodzin. Po nabożeństwie zaproszeni goście wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a następnie udali się na okolicznościowe spotkanie w szkole.

                 Tego dnia uczniowie podczas zajęć w szkole wzięli udział w zajęciach muzyczno – literackich o tematyce patriotycznej oraz poszerzali wiedzę o Patronie podczas zajęć historycznych w Izbie Pamięci. Najmłodsi wychowankowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, tworząc karty albumowe związane z historią „Osiemnastki”.

                 Szczególne podziękowania za współpracę i wsparcie kierujemy do Burmistrza Miasta –  Pana Jerzego Bauera,  Dowódcy 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego – Pana pułkownika Leszka Iwańca oraz naszego  wieloletniego przewodnika po ścieżkach historii – Pana majora Andrzeja Komorowskiego.

             

                

          • Dzień Dziecka w klasach IV i V.

          • Klasa czwarta i piąta Dzień Dziecka spędziły w Zagrodzie Edukacyjnej w miejscowości Zabłocie. Mogliśmy nakarmić alpaki, poprzytulać kozy  i  spędzić aktywnie czas  uczestnicząc w konkursie przeciągania liny, biegu z łyżką i cebulą,  pograć w piłkę, pomalować gliniane alpaki, poskakać na stosie słomy. Posililiśmy się kiełbaską i chlebem upieczonymi na ognisku. 

          • Dzień Dziecka w klasie Ia

          • Zdrowy styl życia i aktywność fizyczna to czynniki niezbędne do prawidłowego rozwoju każdego człowieka. Pamiętają o tym uczniowie klasy Ia, którzy spędzili Dzień Dziecka na zajęciach w klubie sportowym. Poza treningiem siłowym i aerobowym, prowadzonym pod czujnym okiem instruktorki, pani Justyny Jasko, była okazja do relaksu w grocie solnej. Wspólny spacer przy pięknej pogodzie i lody zakończyły ten niezwykły dzień. Dziękujemy pracownikom TENFitness za serdeczne i profesjonalne przyjęcie.

          • Dzień Dziecka w klasie VII

          • Klasa siódma, dnia 1 czerwca, wybrała się do Parku Linowego w Broku. W Dniu Dziecka postanowiliśmy aktywnie spędzić czas wolny z odrobiną adrenaliny i możliwością pokonania własnych słabości. Dreszczyk emocji towarzyszył nam przy pokonywaniu wszystkich przeszkód zainstalowanych między drzewami na wysokości 7 metrów. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną odwagą i niezależnie od sprawności fizycznej ukończyli ,,podniebny spacer’’. Po wysiłku fizycznym udaliśmy się na lody tradycyjne, których produkcja rodzinna trwa od 1969 roku. Następnie z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do domu.

          • Wycieczka klas VI🎒

          •      29 maja klasy VI wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Łodzi I Mandorii - miasta przygód. To największy w Europie park rozrywki pod dachem. Uczestnicy mieli możliwość nielimitowanego korzystania z atrakcji na terenie parku którymi są: najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem”; największa w kraju dwupoziomowa karuzela wenecka; karuzela z łódkami na wodzie; jedyny w kraju roller-coaster jeżdżący w ciemności i wiele innych.     

                 Pobyt w Mandorii rozpoczęliśmy od warsztatów  „Historia pieniądza” zakończonych wybijaniem monet. Był to krótki program, w trakcie którego Mandorianie przedstawili historię pieniądza i sposobów nabywania dóbr. Wyjaśniane zostały pojęcia takie jak barter, kupno i sprzedaż czy waluta. Każdy uczestnik otrzymał własną monetę na pamiątkę.

                 Drugiego dnia wycieczki byliśmy w słynnym Orientarium, Ogrodzie Zoologicznym, gdzie  mieszka t ponad 3350 osobników, które są przedstawicielami ponad 554 gatunków. To jedyny Ogród Zoologiczny w Polsce, w którym można zobaczyć m.in. ariranie, czyli wydry olbrzymie, orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowe czy psy leśne.

                 Następnie odwiedziliśmy w Łodzi Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie uczniowie odbyli zajęcia laboratoryjne, a później zwiedzali obiekt.

                 Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Łodzi z przewodnikiem  m in. spacer ul. Piotrkowską. Zobaczyliśmy wiele ciekawych obiektów i poznaliśmy historię miasta.

                 Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i już myślimy o następnej wycieczce.

          • Sielsko-Czarodziejsko!

          • "Od ziarenka do bochenka🍞".

            Klasa 2  wybrała się na wycieczkę do Starej Złotorii. Tam znajduje się Zagroda Edukacyjna- Sielski Ogród. Przywitała nas  właścicielka tego  przeuroczego zakątka – pani  Anna Gawlik. Zostaliśmy oprowadzeni po zagrodzie i ciekawych zakątkach ogrodowych szukając ręcznie malowanych aniołów, zamieszkujących różne części ogrodu. Zwiedziliśmy również muzeum powojennej szkoły podstawowej. Właścicielka opowiedziała nam i pokazała przesiew zboża, mielenie  zboża w żarnach, młócenie zboża za pomocą cepa. W pięknie ozdobionej stodole cała nasza gromadka wzięła udział w warsztatach edukacyjnych pt ”Od ziarenka do bochenka” zapoznając się z rodzajami zbóż. Pod czujnym okiem opiekujących się nami paniami Anny Grabowskiej i Mileny Parys poznaliśmy etapy powstania chleba i wypiekaliśmy własne pizze oraz słodkie rogaliki.  Czas oczekiwania na smakołyki, spędzony był na świeżym powietrzu i połączony z doskonałą zabawą. Był to dzień pełen wrażeń. Słoneczna pogoda i radość na twarzach uczniów pokazały, że wycieczka była udana. Sielski Ogród to wspaniałe miejsce na naukę, wypoczynek i zabawę.

             

          • Kochana Mamo!💐

          •  

            Mama. Słowo w którym nie da się zrobić błędu.  Dzień Matki❤️ to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Wszystkie dzieci na całym świecie ślą swoim mamom najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Dzień Mamy to wyjątkowy dzień, także dla dzieci. Bo każde z nich chce podarować swojej Mamusi coś wspaniałego, coś wyjątkowego, coś co wywoła radość i wzruszenie. I właśnie tego rodzaju upominek przygotowali uczniowie klasy 2. Do tego dołączyli własnoręcznie wykonaną laurkę.

            Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia, radości i pociechy z ukochanych dzieci.

          • MAŁE, DUŻE, KOLOROWE….DO SZYCIA JUŻ GOTOWE!!!

          • Proszę nie mówić, że guzik Was to obchodzi bo to była naprawdę świetna zabawa.

            W klasie 2 odbyła się III część ,, Akademii  Zaradności”. W sali nr 6 zrobiło się jak w pracowni krawieckiej. Czy wiecie, że te drobne przedmioty są z nami od prawie 5000 lat? Na lekcji poznaliśmy rodzaje materiałów, rodzaje guzików i sposoby ich przyszywania. Wychowawczyni zapoznała nas z podstawowymi zasadami bezpiecznego posługiwania się igłą. Wierzcie nam , że to guzik prawda , że łatwo robi się pętelkę…ufff.

            Kiedy już wszystko było pokazane i opowiedziane czyli zapięte na ostatni guzik, wzięliśmy się do pracy. Na lekcji okazało się , że można grać w guziki, układać obrazy z guzików, jest nawet Muzeum Guzików! Chociaż guziki coraz częściej zastępowane są zatrzaskami, zamkami i haftkami to jednak wciąż mają swoich wielbicieli i kolekcjonerów. Kolekcjonowanie guzików to filobutonistyka. Tuzin tuzinów guzików to gros. Takie perłowe grosy klasa 2 oglądała na wycieczce w Muzeum Kultury Kurpiowskim w Ostrołęce.

            Jeżeli coś jest guzik warte to z pewnością nie nasza nauka szycia! Guziki przynoszą szczęście! Nie te znalezione ale …te za które łapiemy się gdy widzimy kominiarza.

            Jeżeli myślicie, że klasa 2 guzik wie o szyciu to zapraszamy Cię do naszej galerii foto.

          • Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek

          • Dzisiaj uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu autorskim, które udało nam się zorganizować przy współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, z autorką książek dla dzieci z panią Justyną Bednarek. Pani Justyna jest romanistką, dziennikarką i redaktorką. Jako pisarka dla dzieci debiutowała powieścią „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która głosami czytelników wygrała konkurs w Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka" 2015, a także zdobyła Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016. Korzystając z okazji przedstawiciel fundacji pani Magdalena Wołdyga przedstawiła program stypendialny Stypendia Świętego Mikołaja oraz zaprezentowali się nasi stypendyści.

          • Temat: Poznajemy skrzypce🎻

          • Nasza szkoła uczestniczy w Miejskim Programie Edukacji Muzycznej. Są to bezpłatne audycje muzyczne dla dzieci i młodzieży. Podczas tych audycji prezentowane  są krótkie utwory muzyczne, uzupełnione prelekcją. Na audycjach muzycznych  poznajemy brzmienie instrumentów i słuchamy utworów w wykonaniu artystów z Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Choć audycję cieszą powodzeniem wśród najmłodszych uczniów naszej Czwórki to jednak bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny Weroniki Kłak. Weronika to uczennica klasy 6. Jest  siostrą naszego klasowego kolegi-Huberta. Nasz starsza koleżanka  przyniosła nam do klasy swoje skrzypce, na których uczy się grać w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej.

            Wspólnie obejrzeliśmy przygotowaną przez Weronikę prezentację. Opowiedziała  nam skąd wzięła się jej pasja do skrzypiec. Koleżanka pokazała nam, gdzie przechowuje się ten instrument i jak się o niego dba. Potem  zapoznała klasę II z budową skrzypiec i nazwała ich poszczególne elementy. Na zajęciach zagrała nam również krótki utwór pt.,, YOU RAISE ME UP,,

            Z pewnością w wielu z nas zaszczepiła chęć  i motywację do nauki gry na tym instrumencie.

            Klasa II wraz z wychowawczynią serdecznie dziękuje Weronice, że poświęciła dla nas swój czas i tak ciekawie opowiadała.

  • Galeria zdjęć

      brak danych