• List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców dzieci i uczniów województwa mazowieckiego na temat bezpiecznych wakacji

     • Rodzice Dzieci i Uczniów Przedszkoli,

      Szkół i Placówek województwa mazowieckiego

       

      Szanowni Państwo,

      niebawem zakończy się rok szkolny, inny od dotychczasowych, który wymagał od Państwa większego zaangażowania się w edukację swoich dzieci. Rozpoczną się wyczekiwane wakacje.

      Zwracam się do Państwa - Rodziców i Opiekunów z apelem, aby nie pozostawiać dzieci bez opieki, dokładnie zapoznać się z zaproponowaną przez organizatora wypoczynku ofertą, sprawdzać wiarygodność organizatorów, kontrolować, czy dany wypoczynek został zgłoszony kuratorowi oświaty, a tym samym, czy jest on legalny i podlega nadzorowi odpowiednich służb.

      Każdy wypoczynek, którego zgłoszenie jest zgodne z obowiązującymi przepisami, zostaje umieszczony w ogólnopolskiej elektronicznej bazie wypoczynku dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem: www.wypoczynek.men.gov.pl w zakładce Baza wypoczynku. Tam możecie Państwo sprawdzić wybrany obóz, kolonię, czy też inną formę wypoczynku.

      Za zapewnienie, zgodnych z prawem, bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku letniego odpowiada organizator, który jest również odpowiedzialny za wiarygodność i prawidłowość informacji zawartych w formularzu zgłoszenia wypoczynku. Powinien także poinformować rodziców albo pełnoletniego uczestnika o warunkach organizacji wypoczynku, z uwzględnieniem Wytycznych GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie epidemii, o obowiązujących procedurach, a w szczególności o terminie, miejscu lub trasie i programie wypoczynku.

      Zachęcam do zaglądania na strony internetowe: Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie, na których znajdziecie Państwo aktualne informacje na temat zorganizowanych form wypoczynku.

      Życzę, aby tegoroczne wakacje były dla Państwa dzieci czasem bezpiecznym, mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej. Niech letni odpoczynek przyniesie radość i niezapomniane wrażenia, a każda wakacyjna przygoda zakończy się szczęśliwym powrotem do domu i szkoły.

      Z poważaniem,

      Mazowiecki Kurator Oświaty/-/Aurelia Michałowska

     • Układ form w naturze

     • Uczniowie klasy piątej na lekcjach plastyki poznali różne rodzaje kompozycji. Obserwując naturę podczas spaceru po okolicy przekonali się, że w budowie roślin można dostrzec powtarzające się elementy. Zadaniem uczniów było stworzenie dokumentacji fotograficznej ciekawych układów, które zauważą w formach naturalnych. W świecie roślin znaleźli m.in. przykłady kompozycji centralnej, symetrycznej i asymetrycznej oraz rytmicznej.

     • Dzień Ojca

     •  

      Dzisiaj Dzień Taty ! Mojego Taty !
      I wszystkich Ojców na świecie !
      Niosę dla Taty z ogródka kwiaty...
      Zarzucę Tacie na szyje moje ręce...
      Powiem do ucha: Tatku, posłuchaj...
      Chce Cię uściskać… nic więcej... '

       

      23 czerwca to Dzień Ojca !

      Czy każdy uczeń ,,Czwórki „ pamiętał o życzeniach  z okazji  Dnia Taty!?

      W Polsce tatusiowie obchodzą swoje święto od 1965 roku. Choć nie jest to dzień tak rozpoznawalny jak święto Mam, to Ojcowie bardzo je sobie cenią. Warto nie tylko złożyć życzenia, ale i sprawić Tacie niespodziankę. Najpiękniejsze życzenia, to oczywiście te złożone osobiście. Jeśli jednak nie możemy w tym dniu spotkać się z Tatą, pamiętajmy aby do niego zadzwonić. Można również wysłać kartkę do Taty z napisanymi życzeniami.A tak przygotowała się do tego dnia klasa II.

     • Nasze pasje – sztuki plastyczne.

     • Co można robić w ramach akcji #Zostań w domu? Jest na to wiele sposobów. Uczennice klasy VII Julia i Oliwia zachęcają do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Jeśli interesujesz się plastyką możesz zgłębiać jej tajniki zaczynając od najprostszych technik rysunkowych i malarskich. Dziewczęta w ramach projektu artystyczno – edukacyjnego przygotowały interaktywną wystawę związaną z tą dziedziną sztuki. Julia wykonała prace plastyczne. Oliwia przedstawiła krótkie informacje opisujące każdą przedstawioną technikę.

     • Egzaminy Ósmoklasisty

     • Uczniowie klasy ósmej przystąpili do trzydniowego maratonu egzaminacyjnego. Dzisiaj sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z języka polskiego. W kolejnym dniu czeka na nich wyzwanie z królową nauk - matematyką. Maraton egzaminacyjny zakończą testem z języka angielskiego. Życzymy Wam jak najlepszych wyników z egzaminów.

     • Pamiętamy o Patronie...

     • Pamiętamy o Patronie

      6. czerwca to dzień wyjątkowy dla społeczności „Czwórki”.To dzień Patrona Szkoły -  18. Pułku Artylerii Lekkiej. Chlubna przeszłość żołnierzy zobowiązuje do oddania hołdu  walczącym i poległym w obronie naszej wolności.

      W tym roku szkolnym hołd pamięci złożyliśmy 5. czerwca. Z uwagi na wyjątkową sytuację tegoroczne święto było inne niż wszystkie dotychczasowe. W imieniu całej społeczności szkolnej kwiaty pod Pomnikiem – Głazem złożyła delegacja nauczycieli z dyrektorem szkoły, p. Piotrem Siwkiem. Wspólnie z nami hołd poległym oddały najwyższe władze miasta z p. Burmistrzem Jerzym Bauerem na czele. Następnie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy światełko pamięci na symbolicznej mogile żołnierzy 18. PAL-u  znajdującej się na Cmentarzu Parafialnym.

     • „Losy Patrona Szkoły na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej”.

     • W dniu 2 czerwca 2020 r.  odbył się szkolny konkurs wiedzy  „Losy Patrona Szkoły na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej”. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, musieliśmy zmienić formułę zmagań uczniowskich. W konkursie mógł uczestniczyć  każdy uczeń. Chęć udziału w rozgrywkach klasowych, była tu na wagę złota.

      W tym roku autorami pytań  byli sami uczniowie. Układali je na podstawie udostępnionych na platformie  Microsoft Teams  tematycznych prezentacji multimedialnych . Potem już tylko należało zebrać pomysły i opracować quiz w aplikacji Forms.  Nagrodą w konkursie jest Puchar Dyrektora Szkoły. Oto wyniki.

      Puchar Dyrektora Szkoły otrzymują:

      • W kategorii klas I–III – uczniowie klasy II
      • W kategorii klas IV–VI – uczniowie klasy VI B
      • W kategorii klas VII–VIII – uczniowie klasy VII

      Uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne związane z tematyką konkursu. Poniżej prezentujemy ich prace.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

     • Ostrów Mazowiecka dawniej i dziś w fotografii.

     •  

      W ramach projektu edukacyjnego z plastyki przygotowaliśmy prezentację zatytułowaną „Ostrów Mazowiecka w starej i współczesnej fotografii”.

       Na przestrzeni lat Ostrów Mazowiecka uległa znacznym przeobrażeniom. W pracy pokazujemy jak miasto wyglądało kiedyś, a jak wygląda dzisiaj.

      Dużym zmianom uległy budynki, wygląd ulic i parków. Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że wiele zabytkowych obiektów architektury zostało wyremontowanych, zachowując dawny styl, np. budynek Jatek czy Starej Elektrowni. Parki zyskały nowe ścieżki. Pojawiło się kilka pięknych murali. W miejscu dawnych, często drewnianych budynków powstały nowe  np. sklepy czy zakłady przemysłowe. Należy zwrócić uwagę jak zmienił się dawny rynek. Obecnie znajduje się tam Galeria Mazowiecka. Cieszymy się, że nasze miasto rozwija się i zmienia.

      Szczególną uwagę skupiliśmy na okresie międzywojennym. To ważny czas w dziejach naszego miasta. Właśnie  wtedy, w roku 1922 zawitał w progi Ostrowi Mazowieckiej, 18. Pułk Artylerii Lekkiej, Patron naszej szkoły. Odegrał on istotną rolę w lokalnej historii.

      Corocznie 6. czerwca obchodzimy Święto Szkoły i Święto Pułku. To właśnie tego dnia w 1919 roku rozpoczął się wymarsz żołnierzy pułku z Francji do Polski. Na pamiątkę tego wydarzenia od 1936 roku zaczęto obchodzić Święto Pułku.

      Naszym celem było  przedstawienie prezentacji w przededniu konkursu „Losy Patrona Szkoły na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej”, wydarzenia przypominającego o Patronie. Chcieliśmy pokazać społeczności szkolnej jak wyglądała Ostrów w okresie stacjonowania 18. PAL-u w naszym mieście.

      Uczniowie klasy VII: Jakub Bloch i Karol Wilczyński

     • Dzień Matki

     • Chyba  już  każdy uczeń :Czwórki"  mocno  uściskał  Mamusię,  wycałował  i  podziękował za jej miłość, opiekę, trud wychowania…. i  można  by  tak  długo  wymieniać za  co  dziś  dziękujemy  naszym  Mamom:).  Klasa druga z pewnością obchodziłaby  w klasie to bardzo ważne święto. Niestety, nie możemy celebrować tego dnia wspólnie, ale z tej okazji przygotowała dla swoich Mam laurki, życzenia, piosenki. Posłuchajcie jak rapuje Dawid dla Mamy. Pozdrawiamy wszystkie Mamy w tym szczególnym dniu!

     • Konkurs Wiedzy o Patronie

     • OGÓLNOSZKOLNY KONKURS O PATRONIE

      Zbliża się kolejna edycja szkolnego konkursu ,,Losy Patrona Szkoły na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej”.
      W tym roku, ze względu na pandemię, zmieniamy formułę konkursu!
      Tegoroczne zmagania mają  formę quizu przeprowadzanego na Platformie Teams.  Odbędą się one 2 czerwca 2020, o godz. 18.00.
      Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału.
      Zwycięska klasa zostanie wytypowana na podstawie procentowego udziału uczniów i poprawnie udzielonych odpowiedzi. Jednym słowem: im więcej osób z klasy weźmie udział i poprawnie odpowie na pytania, tym lepiej dla klasy!

      Materiałem, który pomoże Wam przygotować się do konkursu, będzie udostępniona prezentacja multimedialna!

      Zapraszamy Was także do współtworzenia tego konkursu! Ułóżcie po 3 pytania testowe (z odpowiedziami a, b, c, d do wyboru) i wyślijcie je do organizatorów konkursu do 27 maja.
      Każda osoba, która prześle pytania, otrzyma punkty dodatnie.
        
       UWAGA! Chętnych uczniów z klasy I-III zapraszamy do wykonania prac plastycznych związanych z Patronem Szkoły. Dowolna technika malarska lub rysunkowa. Termin wykonania 31 maja. Prace wysyłamy do wychowawców.               

      Wyniki konkursu ogłosimy w dniu Święta Szkoły.                                                                     
                                                                                 Do dzieła dzieciaki! ;)

                                                      Organizatorzy:
                                                      J. Borawska, B. Gołębiewska, K. Stankiewicz
       

     • Dni Bezpieczeństwa

     • Jak co roku w maju w szkole organizowane są Dni Bezpieczeństwa. W związku z tym  prosimy o przesyłanie prac - zdjęć, filmików, można ułożyć wiersz, piosenkę itp na temat:
      -pierwsza pomoc przedmedyczna,
      -bezpieczeństwo na drodze;
      -bezpieczna droga do szkoły;
      -bezpieczne wakacje;
      -zapobieganie używkom. Prace proszę wysyłać na email m.kruk@op.pl do dnia 24 maja. Prosimy o trzymanie się terminu wysłania prac, wysłane po czasie nie będą brane pod uwagę. Prace będą zamieszczane na stronach internetowych szkoły.

     • Trzymaj formę

     • W ramach programu profilaktycznego "Trzymaj formę" zachęcamy wszystkich uczniów do przesłania zdjęć plakatów, prac plastycznych, krótkich filmików (liczą się różne inwencje twórcze)na temat:- zdrowego odżywiania;- aktywnego spędzenia wolnego czasu.Prosimy o wysyłanie prac na adres m.kruk@op.plProsimy o przestrzeganie terminu wysyłania.( do 11 maja)

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • (+29) 74-544-12
   • 07-310 Ostrów Mazowiecka ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
   • sp4dyrektor@wp.pl
   • sp4sekret@wp.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych