• Na ognisku w klasie III B

     • Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie klasy III b z rodzicami i wychowawczynią wspólnie spędzili popołudnie w niedaleko położonej Leśniczówce. Dotarliśmy na miejsce samochodami. Rodzice przygotowali ognisko, a my zaczęliśmy zabawy. Bawiliśmy się w „Raz, dwa trzy”, „Gąski”, graliśmy w piłkę nożną i różne zabawy w lesie. Następnie nasze mamy, miały z zawiązanymi chustką oczami odnaleźć swoje dziecko, po głosie, gdzie jest schowane. Było przy tym dużo śmiechu. Przypomnieliśmy sobie warstwową budowę lasu, rozpoznawaliśmy ślady zwierząt.  Zbieraliśmy również grzyby i kasztany. Na zakończenie upiekliśmy kiełbaski, wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Było nam super, to było fajnie spędzone popołudnie. Dziękujemy rodzicom.    W szkole zorganizowaliśmy akcję „ Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”, w którą włączyła się cała szkoła- dziękujemy.   

     • Klasy szóste w Warszawie

     • W czwartkowy poranek, 24 października,  uczniowie klas szóstych pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wyprawy był Cmentarz Powązkowski. Mglista, nieco chłodna pogoda wprawiła nas w senny nastrój. Spacerując po cmentarnych alejkach odwiedziliśmy groby znanych postaci. Były to między innymi: grób Ireny Szewińskiej-znanej lekkoatletki, Stanisława Mikulskiego-aktora, Kornela Morawieckiego-polityka, groby żołnierzy   z batalionu ,, Zośka”, groby i pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej oraz wielu innych. Drugim punktem wycieczki była wizyta w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Podczas kosmicznej wyprawy na Saturna, dzięki odpowiedzialnym decyzjom, mieliśmy okazję ocalić Ziemię przed uderzeniem asteroidy. Szkoda tylko, że zdarzy się to, a może wydarzy się w roku 2053. Po powrocie na Ziemię :) udaliśmy się na zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik - jednej z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazującej związek nauki z rzeczywistością. Korzystaliśmy z  galerii tematycznych takich jak: Świat w ruchu, Człowiek i środowisko,  Strefa Światła, Korzenie Cywilizacji. Czas na badaniach, eksperymentach i doświadczeniach minął szybko. Ostatnim punktem wycieczki był Park Trampolin. Godzinka na skokach w pianki, na trampolinach i zjeżdżalniach upłynęła z prędkością światła. Szaleństwu skoków i susów dał się ponieść każdy uczestnik wycieczki, nawet pani Justyna. W drodze powrotnej Mc'Donalds pomógł nam zregenerować siły. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi. Wycieczka była bardzo udana.

     • Le Psie Jutro

     • Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce karmy dla psów z Fundacji LePsie jutro.Termin : 4.11. - 4.12 Zbieramy: -karmę, przekąski-koce-miski-różnorodne akcesoria dla czworonogów. Pomóżmy im przetrwać ten trudny, zimowy okres.OTWÓRZYMY NASZE SERCA! Z góry dziękujemy!

      Organizatorzy : klasa VII

     • Kolorowe wierszyki.

     • 23 października 2019 odbył się konkurs recytatorski „Kolorowe wierszyki”. Były to eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu „Warszawska Syrenka”. Uczestnicy zaprezentowali bogaty repertuar poetycki.

      Zwycięzcami w kategorii klas I-III zostali:

      Kl. I – Anna Malec,

      Kl. II – Kacper Zęgota,

      Kl. IIIa – Oliwia Osikowicz,

      Kl. IIIb – Paweł Kwiatkowski.

      W kategorii klas IV-VII zwyciężyli:

      Miejsce I – Jakub Bloch,

      Miejsce II – Natalia Bloch,

      Miejsce III – Jędrek Socik.

      Wszystkim laureatom gratulujemy życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

      Organizatorem konkursu była pani Bożena Milewska- nauczyciel biblioteki oraz wychowawczynie klas trzecich – panie Barbara Gołębiewska i Monika Tyszka.

    • Code Week Europejski Tydzień Kodowania
     • Code Week Europejski Tydzień Kodowania

     • Europejski Tydzień Kodowania

      5-12 października 2019

                  Tym razem również nasza szkoła postanowiła wziąć udział w ogólnoeuropejskiej inicjatywie mającej na celu naukę kodowania w celu lepszego zrozumienia otaczającego nas świata, który ulega nieustannym przemianom. Uczniowie pod opieką nauczycieli wzięli udział w różnych przedsięwzięciach, dzięki którym  mogli skorzystać z możliwości zapoznania się ze światem programowania i kreatywności. Taka wiedza już jest bardzo przydatna, a wkrótce może okazać się niezbędna do wykonywania nawet prostych codziennych czynności.

               W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole odbyły się następujące działania:

      • „Szyfruj z nami” – szkolny konkurs łamania szyfrów
      • Rysowanie figur geometrycznych z robotem Photon
      • Nowe technologie: dobrodziejstwo czy przekleństwo – debata na godzinie wychowawczej w kl.VIII
      • Aktywna matematyka – podchody terenowe, podczas których uczniowie łamali kody
      • Internetowe gry językowe ze smokiem Super Memo – rozszyfrowywanie zakodowanych informacji w języku angielskim
      • Godzina kodowania z code.org w kl.IIIb
      • Szyfrowanie tekstów na języku polskim – stosowanie własnych szyfrów
      • Od abakusa do iPhone`a – gazetka ścienna
      • Scrabble po angielsku – turniej rozwijający umiejętność tworzenia słów w języku angielskim
      • Zabawa w chowanego – tworzenie programów w środowisku Scratch na lekcji informatyki w kl.V
      • Opracowywanie strategii, która prowadzi do zwycięstwa – klasowe rozgrywki w Blokusa.

      Największym zainteresowaniem cieszył się  konkurs „Szyfruj z nami”. Na szkolnych korytarzach, gdzie umieszczone były zaszyfrowane hasła widać było wielu uczniów zmagających się z odczytywaniem haseł.

           Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i wzięli udział we wspomnianych wydarzeniach dziękujemy i gratulujemy.

     • Akcja "Szkoła pamięta".

     • Warszawa, 18października 2019 roku

       

       

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

       

      zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się  w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku  dla ich życia i dokonań.

      Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej  i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

      Dlatego też zachęcam Państwa do włączenia się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i zorganizowanie w swoich przedszkolach, szkołach, placówkach działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Chciałbym, aby kulminacja tych aktywności przypadła na25 października2019 r.– ostatni piątek przed 1 listopada. Mam nadzieję, że zainicjowana w tym roku akcja, będzie kontynuowana w kolejnych latach.

       W ramach akcji „Szkoła pamięta” można m.in.:

      • uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;   
      • odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię;
      • zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;
      • posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby;
      • odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z danej placówki;
      • wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą;
      • zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami; 
      • zorganizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie; 
      • zorganizować wycieczkę patriotyczną.

       

      Są to wyłącznie propozycje działań w ramach akcji. Chętnie zapoznam się z innymi inicjatywami realizowanymi przez Państwa przedszkole, szkołę lub placówkę oświatową. Zachęcam do zamieszczania informacji na swoich stronach internetowych oraz postów z oznaczeniem #SzkołaPamięta w mediach społecznościowych.

       Aby wziąć udział w akcji, należy wypełnić ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie dla zalogowanych w SIO (zakładka „Ankieta”). Na zgłoszenia czekamy do 24 października br. do godziny 15:00.

       

      Przedszkola, szkoły i placówki, które zaangażują się w akcję, będą mogły pobrać specjalnie przygotowane logo i dołączyć do społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii. 

       

      Łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam

       

      Dariusz Piontkowski

      Minister Edukacji Narodowej

       

       

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października to Dzień Edukacji Narodowej-święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników administracji i obsługi. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. W naszej szkole obchodziliśmy je w  piątek 11 października. W uroczystości wziął udział dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy, oraz zaproszeni goście. Uroczystą atmosferę podkreślił występ uczniów klasy II i VI b oraz szkolnego chóru. Przedstawiono kilka zabawnych scenek ze szkolnych ławek, zaśpiewno piosenki i złożono świętującym serdeczne podziękowania za trud, wychowanie, cierpliwość i zaangażowanie. Po uroczystej przemowie wygłoszonej przez Pana Dyrektora, który dziękował swoim pracownikom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie, nastąpiło przyznanie nagród nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele Rady Rodziców i Urzędu Miasta którzy mówili o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Ciepłe słowa popłynęły też z ust wieloletniej, emerytowanej już pani dyrektor  Doroty Pasztaleniec. Piękne życzenia, kwiaty sprawiły, że to święto upłynęło pod znakiem radości, oraz w ciepłej i serdecznej atmosferze.

     • Kolorowe wierszyki

     • Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na konkurs recytatorski, który stanowi eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu "Warszawska Syrenka". Spotykamy się 23 października 2019r. (środa) o godzinie 16:30 w sali gimnastycznej.

     • Projekt KINDER + Sport Alternatywne lekcje WF lekkoatletka

     • 8 października w ramach projektu KINDER + Sport Alternatywne lekcje WF lekkoatletka Monika Pyrek odwiedziła Ostrów Mazowiecką. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję do wzięcia udziału w tej wyjątkowej lekcji. W asyście instruktorów, oraz samej Moniki Pyrek sprawdzali swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych. Gwiazda sportu zachęcała młodzież do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami. Główne zadanie projektu, to pokazanie uczestnikom, że najważniejsze w sporcie są dobra zabawa i czerpanie z aktywności fizycznej jak najwięcej radości i uśmiechu. Lekcja ta poza świetną zabawą i dużymi emocjami pozwoliła naszej młodzieży wychwycić swoje mocne strony świadczące o potencjalnym uzdolnieniu sportowym

     • Zawody sportowe

     • W sobotę 28 września 2019r. podczas Miejskiego Turnieju Mini Piłki Nożnej (klasy IV-VI) i Piłki Nożnej (klasy VII-VIII) uczniowie „Czwórki” wywalczyli złote (młodsi chłopcy) i brązowe medale (starsi chłopcy). Młodsi chłopcy awansowali do rozgrywek powiatowych, które odbyły się 2 października zdobywając tam drugie miejsce.

     • Dzieje się...

     • Wśród wydarzeń zaplanowanych na październik znalazły się między innymi: inauguracja roku akademickiego UTW, urodziny patronki Biblioteki, Ostrowskie Forum Rozwoju, Noc Bibliotek, Noc Horrorów, koncert Wiesława Tupaczewskiego, turnieje tenisa ziemnego i wiele innych wydarzeń.

      Zapraszamy do udziału!

      1 października | Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku | Kino Ostrovia, ul. 11 Listopada 5 | godz. 11:00 | godz. 12:30 Zwiedzanie wystawy Andrzeja Grendy z przewodnikiem w Jatkach | Jatki ul. Pocztowa 12  | Organizator: MDK

      2-3 października | V Ostrowskie Forum Rozwoju „W kierunku nowych możliwości” | Organizator: Miasto Ostrów Mazowiecka | Współorganizatorzy: Fabryki Mebli FORTE S.A., Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej  

      4 października | Seans i prelekcja filmu „Złączyć się z narodem” | Stara Elektrownia ul. 11 Listopada 7 | godz. 17:00 | Organizator: Muzeum Dom Rodziny Pileckich

      5 października | Urodziny pani Marii wspólne świętowanie  urodzin Marii Dąbrowskiej patronki ostrowskiej Biblioteki | godz. 16:30 Spotkanie z Mariolą Pryzwan, występ Zespołu Pieśni i Tańca Bez Wianka, tort urodzinowy | godz. 18:00 Recital Anety Todorczuk „Dla pani Marii” |  Stara Elektrownia ul. 11 Listopada 7 | Wstęp wolny | Organizator: MBP

      5- 26 października | „Noce i dnie Marii Dąbrowskiej” wystawa posterów zawierających fotografie pisarki oraz kadry z filmowej adaptacji książki „Noce i dnie” | Wystawa eksponowana wzdłuż ul. 11 Listopada | Organizator: MBP

      5-6 października | Tenis ziemny – Turniej Deblowy | Korty tenisowe ul. 3 Maja | 05.10. godz. 9:00 | 06.10 godz. 15:00 | Organizator: MOSiR

      6 października | Wyjazd integracyjny do miejscowości Wyszel | Zajęcia edukacyjne w zagrodzie NARSENA z alpakami, ognisko | Wyjazd z parkingu MOSiR ul. Warchalskiego 3 | godz. 12:00 | Zapisy ŚDS pokój nr 10 | Koszt: 30 zł  | Liczba miejsc ograniczona | Organizator: ŚDS

      11-12 października | Noc eksperymentów w ramach Nocy Bibliotek 2019 |  niezapomniana noc pełna zagadek, eksperymentów i dobrej zabawy dla dzieci w wieku 11-14 lat Stara Elektrownia ul. 11 Listopada 7 | godz. 19:00-9:00 | Liczba miejsc ograniczona | zgłoszenia do 9 października | Organizator: MBP

      14 października | Koncert „Tupaczewski Listy”| Kino Ostrovia ul. 11 Listopada 5 | godz. 19:00 | Bilety: 50 zł przedsprzedaż, 55 zł w dniu koncertu | Współorganizator: MDK

      15 października | Wernisaż wystawy Pracowni Plastycznej UTW | Jatki ul. Pocztowa 12 | godz. 18:00 | Wstęp wolny | Organizator: MDK

      18 października | I Ostrowskie Forum Bibliotekarzy „Biblioteka XXI” | Stara Elektrownia ul. 11 Listopada 7 | godz. 10:00 | Organizator: MBP  

      19 października | X Międzynarodowe Zawody Pływackie Masters | MOSiR ul. Trębickiego | godz. 11:00 | Organizator: MOSiR

      20 października | Przystanek Historia | Stara Elektrownia ul. 11 Listopada 7 | Organizatorzy: IPN, Muzeum Domu Rodziny Pileckich

      22 października | Spacerkiem po Ostrowi. Znani i lubiani Ostrowi Mazowieckiej spotkanie z Ryszardem Ejchelkrautem cz. IV | Stara Elektrownia ul. 11 Listopada 7 | godz. 17:00 | Organizator: MBP

      25 października | Noc horrorów | godz. 19:30 | Kino Ostrovia ul. 11 Listopada 5 | Organizator: MDK | Szczegóły na stronie kina Ostrovia | Bilety: 35 złotych

      26 października | Warsztaty taneczne z Gabi Koszewnik | MDK ul. 3 Maja 50 | godz.11:00 | Wstęp wolny  Organizator: MDK

      Wernisaż wystawy Heleny Jacyno | Jatki ul. Pocztowa 12 | godz. 18:00 | Wstęp wolny | Organizator: MDK

      27 października | Premiera spektaklu „Dom Bernardy Alby” | godz.19:00 | Wstęp wolny | Organizator: Scena Kotłownia | Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Ostrów Mazowiecka

      XV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Krajobraz Polski” 2019 | Składanie prac do 6 listopada | Konkurs dla szkół podstawowych i średnich oraz przedszkoli w powiecie ostrowskim | Organizator: MDK | Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka

      Mobilna Biblioteka w godz. 15:00-16:30

      08.10 – Oddział Przedszkolny MP nr 1 w SP nr 215.10 – Oddział Przedszkolny MP nr 2 w SP nr 221.10 -  Oddział Przedszkolny MP nr 3 w SP nr 329.10 – Przedszkole Żółty Słonik

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • (+29) 74-544-12
   • 07-310 Ostrów Mazowiecka ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
   • sp4dyrektor@wp.pl
   • sp4sekret@wp.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych