• Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

          • 19 czerwca przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2018/2019 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego - zapowiadający dwumiesięczne wakacje. Uroczyste zakończenie roku w naszej szkole, w sali gimnastycznej, zgromadziło całą społeczność szkolną. Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu dokonał podsumowania roku szkolnego i w asyście wychowawców poszczególnych klas wręczył uczniom i absolwentom klasy ósmej szkoły podstawowej i trzeciej gimnazjum nagrody książkowe, dyplomy oraz  świadectwa z wyróżnieniem.

          • Klasa VI w Białymstoku

          • Dnia 12 czerwca 2019 uczniowie klasy VI udali się do stolicy Podlasia – Białegostoku. Głównym celem wyprawy był spektakl w Teatrze Dramatycznym, pt. „Hobbit” – sceniczna wersja książki J.R.R. Tolkiena.  W sztuce  przedstawiono przyjaźń  i współpracę  pomiędzy skrajnie różniącymi się nacjami, które potrafiły zjednoczyć się przeciwko złu w słusznej sprawie. Miłośników tego gatunku zachwycić mogą w oryginalny sposób przedstawione postacie z książki ,scenografia oraz efekty świetlne i  dźwiękowe.

            W bliskim sąsiedztwie teatru znajduje się Muzeum Wojska, więc nie sposób było nie skorzystać z okazji. W pierwszej kolejności uczniowie zwiedzili z przewodnikiem wystawy stałe, tj. „Między dwiema wojnami 191 – 1939”,  „Przeciw dwóm wrogom. Militarne dzieje Podlasia i jego mieszkańców w latach 1939-1956” oraz „Wojsko Polskie 1956-2010”. Następnie pracownik muzeum zaprosił wszystkich na warsztaty edukacyjne do Sali Rycerskiej.

            Na zakończenie spotkania z Białymstokiem przez Bramę Wielką Gryf, na której znajduje się najstarszy chodzący zegar w Polsce wszyscy udali się na dziedziniec Pałacu Branickich. Z uwagi na upał tylko na chwilę uczniowie wstąpili do barokowego ogrodu w stylu francuskim. Tam też na tle pałacu zrobili wspólną fotografię i udali się w drogę powrotną.

        • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2019/2020
          • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

          • WYNIKI WYBORÓW DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PRZEPROWADZONYCH

            10 CZERWCA 2019R.

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego

            p. Monika Kruk.

            Rzecznik Praw Ucznia

            p. Anna Bloch.

            Rzecznik Praw Ucznia

            Uczeń Maciej Szczęsny

            Do władz Samorządu Uczniowskiego wchodzą uczniowie:

             

            1.    Rutkowska Alicja
            2.    Sot Wiktoria
            3.    Bloch Jakub
            4.    Krutczenko Klaudia
            5.    Spinek Hubert
            6.    Pełszyńska Amelia
            7.    Lendzioszek Amelia
            8.    Lendzioszek Wiktoria
            9.    Prusaczyk Piotr
            10.   Głębocki Jakub
            11.   Głębocki Piotr
            12.   Skłodowski Karol
            13.   Gutowski Jakub
            14.   Szwagulińska Lena
            15.   Godlewski Filip

            Komisja wyborcza

            Amelia Andrzejczyk

            Olga Rutkowska

            Martyna Rosińska

            Kacper Szatanek

            Mateusz Lendzioszek

            Natalia Borowska-Beszta

            Klaudia Szydlik

        • Święto Szkoły, Święto Pułku. 65. rocznica powstania szkoły. 15. rocznica nadania imienia 18. Pułku Artylerii Lekkiej.
          • Święto Szkoły, Święto Pułku. 65. rocznica powstania szkoły. 15. rocznica nadania imienia 18. Pułku Artylerii Lekkiej.

          •      Społeczność Szkoły uroczyście obchodziła 65. rocznicę powstania placówki oraz 15. rocznicę nadania szkole sztandaru i imienia 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Uroczystości z okazji Święta Pułku i Święta Szkoły zorganizowane zostały przez Burmistrza Miasta, pana Jerzego Bauera oraz Dyrektora Szkoły, pana Piotra Siwka rozpoczęły się 5 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej. Tam władze samorządowe, uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele rodzin 18. PAL-u oraz sympatycy Pułku zrzeszeni w kole „Rodzina Osiemnastki” w asyście wojska i harcerzy złożyli kwiaty i zapalili znicze na mogiłach żołnierzy 18. Pułku, aby oddać cześć bohaterom i upamiętnić ich czyny w walce o wolność Ojczyzny. 

            6 czerwca 2019 r. przy Pomniku – Głazie poświęconym żołnierzom „Osiemnastki” kontynuowano uroczystości z  udziałem pocztów sztandarowych miejskich szkół, przedstawicieli lokalnych władz, nauczycieli, młodzieży szkolnej i sympatyków Pułku. Uczestniczy spotkania wysłuchali okolicznościowych wystąpień Burmistrza Miasta, pana Jerzego Bauera oraz Dyrektora Szkoły pana Piotra Siwka. Następnie pod pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze, a spod głazu zgromadzeni udali się do kościoła pod wezwaniem św. Jozafata w Komorowie na uroczystą Mszę Świętą w intencji żołnierzy 18. Pułku Artylerii Lekkiej  i ich rodzin, którą celebrował proboszcz ppłk dr Sławomir Gadowski. 

            Po nabożeństwie wszyscy udali się do szkoły, by wziąć udział w spotkaniu poświęconym prezentacji osiągnięć uczniów i szkoły w roku szkolnym 2018/2019. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody laureatom konkursów szkolnych, międzyszkolnych, miejskich i powiatowych. Święto Szkoły ubarwiały prezentacje artystyczno-wokalne, muzyczne, recytatorskie uczniów naszej szkoły. Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwały panie: Joanna Borawska. Małgorzata Padzik i Anna Bloch. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z władzami samorządowymi już od wielu lat tak uroczyście obchodzi Święto Pułku- swojego patrona, które jednocześnie stało się Świętem Szkoły.

            album fotograficzny

        • Magia telewizji
          • Magia telewizji

          • Klasa pierwsza wybrała się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym miejscem,które  odwiedziliśmy była TVP. Na miejscu czekała już na nas przemiła i wesoła przewodniczka pani Katarzyna Wyspiańska-Mirończuk kierownik produkcji TVP. Najpierw zapoznała nas z zasadami bezpiecznego poruszania się po obiekcie a następnie przedstawiła krótką  historię  powstania telewizji w Białymstoku. Oddział Terenowy Telewizji Polskiej SA. w Białymstoku jest JEDYNĄTELEWIZJĄ, która nadaje programy informacyjne w języku  mniejszości narodowych i etnicznych : ,,My Romowie”, „Panorama Litewska”, ,,Przegląd ukraiński”, ,,Tydzień białoruski” , ,,Wiadomości rosyjskie” i ,,Wieści tatarskie”. Pierwszaki obejrzały magazyn sprzętu telewizyjnego, duże studio telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, montażownię, pokój emisji, archiwum i newsroom. Obejrzeliśmy pomieszczenia w których nagrywane są programy telewizyjne oraz obserwowaliśmy  pracujących tam ludzi. Mieliśmy możliwość obejrzenia urządzeńna których pracują dziennikarze  i dzięki którym powstają audycje telewizyjne. Osobiście poznaliśmy prawdziwych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych. Zobaczyliśmy mikrofony, miksery, różne rodzaje słuchawek, kamer oraz komputery. Drugim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Zabawy Fabryka Misia. Tam spędziliśmy ciekawie  czas na zabawie dzięki atrakcjom, które  była dla nas przygotowane. Uczestniczyliśmy także w warsztatach pt.,,Tęczowa Chemia” podczas których było wystrzałowo J. Na koniec wycieczki cała klasa pierwsza pojechała na posiłek do McDonalds. Dzieci pełne wrażeń i z uśmiechami  na twarzy wróciły do szkoły. Wycieczka odbyła się  w piękny, słoneczny piątek 31 maja. Wszystko to miało miejsce z okazji Dnia Dziecka! Nad wypoczynkiem czuwały panie :Anna Grabowska i Bożena Milewska .

    • Galeria zdjęć

        brak danych