• Mamy złoto!!!

     • Złoty medal w powiatowych zawodach chłopców w halowej piłce nożnej ! 
      Bardzo udany start naszej reprezentacji w tegorocznych zawodach powiatowych w halowej piłce nożnej w kategorii chłopców 2008 i młodszych. Podczas dzisiejszych zawodów (10.12.2019r.) rozegranych na hali SP 2 Małkinia chłopcy wygrali wszystkie mecze zdobywając pierwsze miejsce  i awans do zawodów międzypowiatowych. 
      Reprezentacja chłopców:
      1.Bednarczyk Kamil
      2.Frączyk Alan
      3 Głębocki Piotr
      4.Krajewski Bartosz
      5. Kulesza Marcel
      6.Pakuła Dawid
      7.Polak Antoni
      8.Spinek Hubert
      9.Tyszka Jakub

      Gratulujemy !!!
       

     • Kwesta na rzecz stypendiów dla uczniów

     • W niedzielę, 8 grudnia 2019r; po raz kolejny w okolicach świątyni - w Parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Jozafata BM w Komorowie, Wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili całodniową kwestę. Dochód z niej zostanie przeznaczony  na  konto  Fundacji Świętego Mikołaja, która wspiera uczniów zdolnych i aktywnie działających na rzecz środowiska lokalnego. Za zebrane pieniądze fundacja przyzna stypendia naszym uczniom w przyszłym roku szkolnym. 

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne Szkoły oraz Wolontariusze składają serdeczne podziękowanie ks. ppłk dr Sławomirowi Gadowskiemu, proboszczowi parafii za umożliwienie przeprowadzenia i Parafianom za wsparcie naszej fundacji.

     • W świątecznym nastroju

     • ,,Czerwona bombka aż płonie,
      żarem, co serce rozpali,
      z ukrytą prośbą prababci,
      byśmy się wszyscy kochali.

      aut. Jolanta Herman

       

      W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia  klasa  III wraz z wychowawczynią Anną Grabowską i p. Bożeną Milewską wybrała się do fabryki świecidełek, bombek i ozdób choinkowych w Wołominie. Ciepło przywitała nas Pani Mikołajowa, która przygotowała dla nas słodki poczęstunek. Następnie przyszedł do nas Mikołaj!-wnuczek właścicieli fabryki, przewodnik Daniel. Na początku zapoznał wszystkich z zasadami bezpieczeństwa panującymi w fabryce. Produkcja bombek odbywa się tu ręcznie. Każdy uczestnik zobaczył jak w tradycyjny sposób powstają najpiękniejsze ozdoby choinkowe i jak są dekorowane. W fabryce zapoznaliśmy się z całym procesem powstawania ozdób choinkowych, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych świecidełek najmłodsi zwiedzali kolejne hale tj. "dmuchalnię", gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, "srebrzalnię", w której zobaczyły jak zasrebrzą się szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra, dekoratornię i wzorcownię, w której pracuje przesympatyczna babcia Jadzia. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Dzieci obejrzały różnorodne bombki i ozdoby choinkowe. Były to ręcznie wykonane arcydzieła!!! Na koniec zaproponowano nam warsztaty plastyczne, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić swoją bombkę choinkową. Farby i brokat skrzący się wszystkimi kolorami tęczy silnie zadziałał na wyobraźnię dzieci, które z wielkim entuzjazmem ruszyły do malowania. Po chwili każde dziecko było już właścicielem "najpiękniejszej bombki świata", którą mógł zabrać ze sobą. Takie arcydzieło na pewno zawiśnie w domu na choince na honorowym miejscu. Dzieci wróciły z wycieczki uradowane i szczęśliwe. Dobry humor zabrany rano z domu, towarzyszył wszystkim do samego końca.

     • Mikołajki

     • NIKT NIE PRZEGRYWA, KAŻDY WYGRYWA!

      W piątek, 6 grudnia 2019r. w szkole odbędzie się zabawa mikołajkowa. Zapraszamy wszystkich uczniów do kupowania losów. 

      Koszt losu: 1 zł.

     • Kiermasz Bożonarodzeniowy

     • Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły na kiermasz wypieków świątecznych w piątek 6 grudnia od godz. 9:00. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na stypendia dla naszych kolegów i koleżanek w przyszłym roku szkolnym.

      Stypendyści Czwórki

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25.11.2019 r.  w naszej szkole Samorząd Szkolny wspólnie z biblioteką szkolną zorganizował dla uczniów klas I-III Dzień Pluszowego Misia. Głównym celem tego spotkania była wspólna zabawa .

     • Kiermasz Bożonarodzeniowy Fundacji Świętego Mikołaja

     • W piątek, 6 grudnia 2019r. w szkole odbędzie się kiermasz wypieków bożonarodzeniowych. Zachęcamy wszystkie klasy o włączenie się w organizację kiermaszu. Prosimy, aby każda klasa przygotowała po 3 wypieki świąteczne ( mogą to być ciasta, ciasteczka, pierniki, domki z pierników itp.). Powyższe słodkości należy dostarczyć na godz. 8:00  w piątek 6 grudnia.

     • Kwesta Fundacji Świętego Mikołaja

     • Tradycyjnie jak co roku Fundacja Świętego Mikołaja działająca w naszej szkole organizuje całodniową kwestę na terenie Parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Jozafata BM w Komorowie. Kwesta odbędzie się 8 grudnia 2019r. w niedzielę. Prosimy chętnych wolontariuszy z klas VI-VIII do udziału w zbiórce. Zebrane pieniądze przekazane będą na stypendia dla naszych uczniów w przyszłym roku szkolnym. Wolontariusze zgłaszają się do p. S Suchty i p. M Kruk.

     • Szlachetna Paczka

     • XIX edycja Szlachetnej Paczki rozpoczęta! Już teraz możesz pomóc rodzinom w potrzebie.

      Akcja w naszej szkole trwa do 3 grudnia 2019r. Zbieramy artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości itp.

     • Klasy III w Warszawie

     • 12 listopada uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki był przyjazd do Telewizji Polskiej TVP. Z przewodnikiem zwiedziliśmy pomieszczenia telewizyjne, takie jak: salę nagrań programu „Pytania na śniadanie”, „Jaka to melodia” i studio, w którym zapowiadana jest pogody. Byliśmy też w pomieszczeniach reżyserskich. Czekając na następny punkt wycieczki poszliśmy do Królewskich Łazienek gdzie zwiedziliśmy park i byliśmy przy Pomniku Fryderyka Chopina. Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego i tam podzieleni na grupy wzięliśmy udział w lekcjach muzealnych. Po lekcjach udaliśmy się do miejsca związanego z historią pieniądza i wspólnie z przewodnikiem dotarliśmy do miejsc narodzin banknotów i monet. W Centrum Pieniądza NBP zobaczyliśmy jak powstaje pieniądz, jak działa bankomat i karta płatnicza. Każdy mógł podnieść sztabkę złota. Ostatnim punktem był MC Donald. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

     • Wywalczyli awans

     • W piątek 15 listopada 2019 roku rozegrany został turniej halowej piłki nożnej chłopców rocznik 2005/2006 podczas którego uczniowie z naszej „Czwórki” zdobyli brązowe medale. Kolejnego dnia młodsi chłopcy (rocznik 2007 i młodsi)  wywalczyli  złoto i awans do rozgrywek powiatowych.

     • Święto Niepodległości Polski

     • W piątek, 8 listopada 2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 spotkała się, by wspólnie świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku uroczystość przebiegała pod hasłem „Radosna Niepodległa”. Czciliśmy pamięć o tamtych ludziach i dniach wspólnym śpiewaniem polskich pieśni patriotycznych: o wojence, szarej piechocie, komendancie. Przypomnieliśmy też ważne dla naszego kraju daty i wydarzenia historyczne, wsłuchaliśmy się w wersy patriotycznej poezji.

                 Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem pełnej wersji polskiego hymnu narodowego, składając hołd tym, którzy wywalczyli dla nas wolność, okazując nasz patriotyzm i pamięć o historii naszej Ojczyzny.

     • Na ognisku w klasie III B

     • Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie klasy III b z rodzicami i wychowawczynią wspólnie spędzili popołudnie w niedaleko położonej Leśniczówce. Dotarliśmy na miejsce samochodami. Rodzice przygotowali ognisko, a my zaczęliśmy zabawy. Bawiliśmy się w „Raz, dwa trzy”, „Gąski”, graliśmy w piłkę nożną i różne zabawy w lesie. Następnie nasze mamy, miały z zawiązanymi chustką oczami odnaleźć swoje dziecko, po głosie, gdzie jest schowane. Było przy tym dużo śmiechu. Przypomnieliśmy sobie warstwową budowę lasu, rozpoznawaliśmy ślady zwierząt.  Zbieraliśmy również grzyby i kasztany. Na zakończenie upiekliśmy kiełbaski, wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Było nam super, to było fajnie spędzone popołudnie. Dziękujemy rodzicom.    W szkole zorganizowaliśmy akcję „ Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”, w którą włączyła się cała szkoła- dziękujemy.   

     • Klasy szóste w Warszawie

     • W czwartkowy poranek, 24 października,  uczniowie klas szóstych pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wyprawy był Cmentarz Powązkowski. Mglista, nieco chłodna pogoda wprawiła nas w senny nastrój. Spacerując po cmentarnych alejkach odwiedziliśmy groby znanych postaci. Były to między innymi: grób Ireny Szewińskiej-znanej lekkoatletki, Stanisława Mikulskiego-aktora, Kornela Morawieckiego-polityka, groby żołnierzy   z batalionu ,, Zośka”, groby i pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej oraz wielu innych. Drugim punktem wycieczki była wizyta w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Podczas kosmicznej wyprawy na Saturna, dzięki odpowiedzialnym decyzjom, mieliśmy okazję ocalić Ziemię przed uderzeniem asteroidy. Szkoda tylko, że zdarzy się to, a może wydarzy się w roku 2053. Po powrocie na Ziemię :) udaliśmy się na zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik - jednej z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazującej związek nauki z rzeczywistością. Korzystaliśmy z  galerii tematycznych takich jak: Świat w ruchu, Człowiek i środowisko,  Strefa Światła, Korzenie Cywilizacji. Czas na badaniach, eksperymentach i doświadczeniach minął szybko. Ostatnim punktem wycieczki był Park Trampolin. Godzinka na skokach w pianki, na trampolinach i zjeżdżalniach upłynęła z prędkością światła. Szaleństwu skoków i susów dał się ponieść każdy uczestnik wycieczki, nawet pani Justyna. W drodze powrotnej Mc'Donalds pomógł nam zregenerować siły. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi. Wycieczka była bardzo udana.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • (+29) 74-544-12
   • 07-310 Ostrów Mazowiecka ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
   • sp4dyrektor@wp.pl
   • sp4sekret@wp.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych