• Anglojęzyczny Konkurs Piosenki Walentynkowej

     • 25 lutego 2020r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorązych w Komorowie, w Starym Lubiejewie odbyła się kolejna edycja Anglojęzycznego Konkursu Piosenki Walentynkowej pod Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego. Reprezentantkami naszej szkoły były uczennice: Maja Gąglewska z klasy VII oraz Wiktoria Sot z klasy VIII. Dziewczęta wykazały wrażliwość muzyczną, wysokie umiejętności wokalne i językowe. Doceniła to komisja, wyróżniając Wiktorię, która zajęła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy Wiktorii i Mai i życzymy dalszych sukcesów.  

     • Projekt „DZIECI LISTY PISZĄ!”.

     • Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią wzięli udział w projekcie „DZIECI LISTY PISZĄ!”. Dzieci w listach przedstawiły się, pisały o sobie, o zainteresowaniach, ale przede wszystkim o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i Nowym Roku, bo taka była tematyka listów. Opisały, jakie zwyczaje i tradycje obchodzone są w ich domach, a także złożyły noworoczne życzenia. Pięknie ozdobione listy i koperty zostały wysłane do uczniów Szkoły Podstawowej w Zgierzu. Była to jednocześnie lekcja utrwalająca budowę listu i poprawnego adresowanie koperty. Wszystko pod okiem wychowawczyni p. Moniki Tyszka, która czuwała, aby listy były estetyczne i poprawnie napisane. Po feriach zimowych uczniowie klasy IIIa otrzymali listy od uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zgierzu. Wszyscy z dużym zaciekawieniem przeczytali, jak święta i Nowy Rok spędzają ich rówieśnicy z innego miasta. Projektowi towarzyszyło wiele pozytywnych emocji oraz świąteczna atmosfera.

    • Ostatnie pożegnanie
     • Ostatnie pożegnanie

     • Z głębokim smutkiem oraz żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

      Pana Bogdana Chmielnickiego

      Wieloletniego i zasłużonego nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4,

      Wychowawcy wielu pokoleń uczniów, Człowieka wielkiej prawości i dobroci.

      Rodzinie Zmarłego

      składamy

      wyrazy szczerego współczucia

      Dyrektor Piotr Siwek

      Rada Pedagogiczna 

      i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej

       

       

     • Bezpieczne ferie 2020

     • List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców i opiekunów uczestników zimowego wypoczynku

      Warszawa,  dnia 30 stycznia 2020r.

      Rodzice, opiekunowie dzieci
      z województwa mazowieckiego

       

      Szanowni Państwo,

      wkrótce w województwie mazowieckim rozpoczną się ferie zimowe. Dla tych z Państwa, którzy wybiorą dla swoich dzieci zorganizowaną formę wypoczynku dzieci i młodzieży przypominam o obowiązkach spoczywających na organizatorach zimowisk.

      Każda forma wypoczynku trwającego dłużej niż dwa dni w kraju lub za granicą w okresie ferii zimowych, podlega zgłoszeniu kuratorowi oświaty właściwemu ze względu na siedzibę, miejsce zamieszkania organizatora wypoczynku. Przepisom nie podlega wypoczynek organizowany dla dzieci własnych lub dzieci znajomych przez rodzinę lub osoby znane rodzicom osobiście. Wypoczynek zorganizowany może odbyć się wyłącznie po zatwierdzeniu zgłoszenia przez pracownika kuratorium oświaty i tym samym umieszczenia go w ogólnopolskiej bazie wypoczynku prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zachęcam Państwa do weryfikacji wybranej oferty zorganizowanego wypoczynku dla dzieci w elektronicznej bazie wypoczynku Ministerstwa Edukacji Narodowej:https://wypoczynek.men.gov.pl.

      Wybierając obóz czy półkolonie warto zapytać organizatora o numer zgłoszenia do kuratorium oświaty a także program pracy wychowawczej z dziećmi,  kwalifikacje zatrudnionych wychowawców oraz sposób zapewnienia opieki medycznej uczestnikom wypoczynku czy warunki sanitarno-higieniczne obiektu. Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z umową zawieraną z organizatorem, do którego obowiązków należy zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom wypoczynku.

      Przypominam także, że dokument potwierdzający umieszczenie wypoczynku w bazie możecie Państwo uzyskać tylko i wyłącznie od organizatora wyjazdu czy półkolonii.

      Wspólnie zadbajmy o zapewnienie dzieciom bezpiecznych, radosnych ferii zimowych na półkoloniach i obozach oraz wypoczywających w miejscach swojego zamieszkania.

      Z wyrazami szacunku

      Mazowiecki Kurator Oświaty
      Aurelia Michałowska

     • I Ty możesz adoptować Koalę!

     • Nasi Uczniowie śledząc tragiczne wiadomości docierające z dotkniętej ogromnymi pożarami Australii, postanowili skorzystać z możliwości,  jaką daje Koala Hospital w Port Macquarie i wirtualnie adoptowali koalę - Hockey Luna. Wirtualna roczna adopcja to wpłata 40 dolarów australijskich na konto działającego od ponad 40 lat szpitala w Port Macquire. Środki pozyskane dzięki wirtualnym adopcjom przeznaczane są m.in. na ratowanie i leczenie rannych koali, aby mogły jak najszybciej powrócić do swojego naturalnego środowiska. Decyzja młodzieży dowodzi ich wielkiej wrażliwości i empatii, zwłaszcza w odniesieniu do problemów ekologicznych oraz zmian klimatycznych współczesnego świata, których jesteśmy świadkami.

     • Mamy "srebro"!

     • 25 stycznia w ramach Szkolnych Rozgrywek Sportowych w hali MOSIR przy ul. Trębickiego odbył się turniej koszykówki chłopców. Po zaciętej walce chłopcy zajęli II miejsce zdobywając srebrne medale.
      Skład drużyny:
      Domański Jakub
      Kopański Oliwier
      Kulesza Kacper
      Michalik Antoni
      Mróz Kamil
      Prusaczyk Piotr
      Różański Alan
      Suski Filip
      Szczęsny Maciej
      Wilczyński Karol

     • Bal karnawałowy

     • W czwartek, 30 stycznia 2020r., w naszej szkole odbędzie się bal karnawałowy. Zapraszamy wszystkich uczniów na zabawę. Przebrania mile widziane!

      KLASY 1-3: 16:00- 18:00

      KLASY 4-8: 18:00- 20:00

       

     • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Mistrz recyklingu Maks porządkuje odpady"

     • Ekokoncepcja urządzeń technicznych jest kluczem do przyszłości

       

      Jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości, to zależy tylko od nas…

       

      Dnia 15.01.2020 rozpocznie się VI-ta edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” dla uczniów klas 3-7 szkół podstawowych. To konkurs o odpadach i o tym dlaczego tak ważna jest ekokoncepcja: ułatwia prawidłowy odzysk i recykling urządzeń AGD RTV wszechobecnych w naszym codziennym życiu.

       

      Każdy z nas miał w ręku instrukcję obsługi urządzenia. Taka instrukcja przekazuje informację na temat budowy, części składowych i sposobu eksploatacji. My idziemy o krok dalej: w tym roku uczestnicy konkursu będą ekodesignerami. Zadaniem będzie wykonanie makiety nadającego się do recyklingu urządzenia wraz z instrukcją obsługi i z opisem co można będzie jeszcze raz wykorzystać. Zadanie brzmi: Przyjrzyj się wybranemu przedmiotowi na prąd lub baterie. To może być lodówka, telefon komórkowy, kamera, słuchawki… Wykonaj model tego przedmiotu z materiałów upcyklingowych: starych kartonów, opakowań, taśmy itp.. a następnie narysuj instrukcję demontażu, tak aby przekazać jak najwięcej informacji na temat zawartych w nim surowców wtórnych i tych nadających się do recyklingu. Co ważne nie wolno samemu rozkręcać zużytych elektrogratów, gdyż mogą zawierać substancje niebezpieczne dla zdrowia. Informację trzeba zdobyć w inny sposób: korzystając z Internetu, rozmowy z fachowcami, własnych obserwacji, podręczników czy rad nauczycieli.

       

      Do 30.03.2020 ekozespoły mają czas na przygotowanie odpowiedzi na to jedno pytanie konkursowe oraz skorzystanie z internetowych aplikacji edukacyjnych w wirtualnej rywalizacji III Ligi Elektrorecyklingu. Nad przygotowaniem odpowiedzi na pytanie konkursowe, uczestnicy mogą pracować podczas zajęć pozalekcyjnych i świetlicowych. Odpowiedzi trzeba udzielić w jednej z form dopuszczonych regulaminowo a więc: w formie koncepcji gry planszowej, pracy plastycznej lub pracy multimedialnej mp3-mp4.

       

      Konkurs został objęty honorowym patronatem Kuratorów i Kuratoriów województwa lubuskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Udział w konkursie jest bezpłatny, a zadanie zachęca do kreatywności, rozwija zdolności manualne i kompetencje kluczowe, w zakresie przyrodniczym i technicznym. Kolejnym ważnym aspektem konkursu jest praca zespołowa: to nauczyciel zgłasza do konkursu co najmniej dwuosobowy ekozespół. Współpraca wymaga od członków grupy podziału obowiązków, konsekwencji i odpowiedzialności. Zapraszamy! Wszystkie informacje na stronie www.chlorofil.com.pl

       

      Koordynator konkursu

       

      Agnieszka Oleszkiewicz

       

       

       

       

      Tel. 608 633 593

       

      e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl

       

      www.chlorofil.com.pl

       

       

       

      Fundacja Chlorofil ul. Dywizjonu 303 nr 139/174, 01-470 Warszawa WWW.chlorofil.com.pl

     • ,,Gdy Bóg podróżuje koleją, czyli jasełka w drodze.’’

     •     O tym, że spotkanie z Bogiem może zdarzyć się wszędzie opowiadają tegoroczne jasełka. To bardzo współczesna historia rozgrywająca się na stacji kolejowej. Grupa podróżnych spotyka się na peronie 4 w oczekiwaniu na pociąg. Każde z nich: młody chłopak, małżeństwo, Mikołaje, ma problemy, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Tu, na stacji kolejowej, stają przed wyborem odpowiedniej drogi. Ich życie zmienia się podczas przypadkowego spotkania z biednymi ludźmi. Rozmowa z nimi zmienia nastawienie podróżnych i wspólnie udają  się do stacji Człowiek. Maryja z Józefem pokazują, że Boga spotkać można na środku drogi. To mimowolne spotkanie  pokazuje , że  każdy z nas jest chciany i wyjątkowy, a życie  ma sens.

         Tegoroczne przedstawienie przygotowali uczniowie z klas VI i VII. Opiekę muzyczną i artystyczną sprawowały panie Małgorzata Padzik i Katarzyna Stankiewicz.

     • "SNOW WAY"...

     • 16 i 19 grudnia uczniowie klasy II oraz klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami wybrali się do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury, żeby obejrzeć zimowy spektakl pt. „SNOW WAY” przygotowany przez Dziecięcą Rewię „Sylaba”.

      Barwny i różnorodny program przedstawienia wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, któremu towarzyszyła wspaniała muzyka i taniec.

     • Wystawa MDK „merryKICZmas”.

     • Dźwięk dzwonków, brokatowe figurki, czerwono – zielone swetry, kolorowe łańcuchy, pocztówki…. To tylko niektóre świąteczne ozdoby, jakie zobaczyć można było na autorskiej wystawie MDK „merryKICZmas”, którą klasy trzecie wraz z wychowawczyniami odwiedziły 17 grudnia.

     • Świąteczna wizyta na poczcie

     • Przed świętami drugoklasiści odwiedzili Urząd Pocztowy w Ostrowi Mazowieckiej. Wycieczkę poprzedziły  lekcje przybliżające dzieciom tradycję wysyłania kartek świątecznych, drogę listu, pracę listonosza i prawidłowe adresowanie listów. W urzędzie czekała na nas pani E. Maliszewska-pracownik  poczty, która opowiedziała o swojej pracy na poczcie. Każde dziecko własnoręcznie wypisało życzenia do rodziców. Ciekawym momentem był osobisty zakup znaczka, naklejenie go i wrzucenie do czerwonej skrzynki. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, przyjrzały się jak wygląda praca z drugiej strony okienka. Obejrzały wyposażenie i urządzenia na poczcie: półki na listy i paczki, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki i czasopisma. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy. Wzbogaciły  także słownictwo o  zwroty: awizo, przesyłka i utrwaliły swój adres domowy.

      Serdeczne Podziękowania dla pracowników Urzędu Pocztowego w Ostrowi Mazowieckiej składa klasa II i wychowawczyni .

     • Z wizytą w Wiosce Świętego Mikołaja

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły na swoją pierwszą, wspólną wyprawę wybrali miejsce niezwykle – Wioskę Świętego Mikołaja. Główną atrakcją było oczywiście spotkanie z sympatycznym staruszkiem, który wysłuchał każdego dziecka i chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach artystycznych, tworząc pod okiem Elfów świąteczne dekoracje. Razem z nimi bawiliśmy się przy muzyce. Każde dziecko „napisało” list, aby potem samodzielnie wrzucić go do skrzyni podczas wizyty na poczcie Świętego Mikołaja. Mieliśmy także możliwość zwiedzenia jego prywatnego domku. Wiele radości sprawiło pierwszakom lepienie pierniczków, niektórzy odkryli w sobie prawdziwy talent kulinarny. Po wykonaniu wszystkich zadań każdy otrzymał na pamiątkę Certyfikat Honorowego Gościa. Na zakończenie zwiedziliśmy Mini ZOO, gdzie podziwialiśmy różne gatunki zwierząt, od tych domowych po całkiem egzotyczne. Ten magiczny dzień wprowadził nas w prawdziwie radosny i świąteczny nastrój.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • (+29) 74-544-12
   • 07-310 Ostrów Mazowiecka ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
   • sp4dyrektor@wp.pl
   • sp4sekret@wp.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych