• Sprawozdanie z działalności Samorądu Uczniowskiego za rok 2018/2019

• Samorząd Uczniowski współdziała z Dyrekcją i nauczycielami. Jego głównym celem jest wpajanie uczniom demokratycznych norm współżycia i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz klasy i szkoły. Podczas sprawowania władzy udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, które wynikały z planu pracy ustalonego na pierwszym zebraniu, które odbyło się we wrześniu 2018r. Wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych. Dlatego też, tak ważna jest aktywna działalność członków samorządu i taką działalność widać patrząc na to, co udało się zrealizować.

W okresie kadencji odbyło się 16 zebrań członków samorząd,  których treść zawarta jest w protokołach.

Samorząd Uczniowski zrealizował wszystkie zadania wynikające z planu pracy. Wszystkie zadania miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu:

Dnia 5 wrześniu 2018r. odbyło się pierwsze zebranie samorządu w obecności dyrekcji szkoły, na którym to w tajnym głosowaniu wybrano prezydium samorządu i dokonano przydziału poszczególnych funkcji w radzie samorządu.

Zorganizowano uroczystość przyjęcia uczniów klas IV w poczet starszej grupy wiekowej. Braliśmy udział w cyklicznych spotkaniach „Przystanek Historia”. Włączyliśmy się w organizację Dnia Edukacji Narodowej. W listopadzie zorganizowaliśmy dzień wróżby z okazji Andrzejek w klasach młodszych. Pomogliśmy pani Milewskiej w organizacji Dnia Pluszowego Misia. 6 grudnia zorganizowaliśmy przy współpracy wychowawców klas Mikołajki, które przybrały formę charytatywna na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja. Odbyła się loteria mikołajkowa, kiermasz ozdób i wypieków bożo nardzeniowych. Chcąc podtrzymać tradycję zorganizowaliśmy w szkole tłusty czwartek.

Ponadto SU współpracował z Fundacją Świętego Mikołaja działającą w szkole – pomoc w zorganizowaniu kiermaszu wielkanocnego i bożonarodzeniowego, oraz wzięliśmy udział w kweście.

W lutym zorganizowano Walentynki. Przygotowano kiermasz „słodkości walentynkowych”, działała Poczta Walentynkowa. Czas na przerwach umilała muzyka;

8 marca – Dzień Uprzejmości. Z okazji Dnia Kobiet odbyła się akcja „Kwiatek dla koleżanki”;

Z okazji Dnia Wiosny odbył się teleturniej „Kocham Cię Polsko”.

W czerwcu Samorząd Uczniowski włączył się do organizacji Święta Szkoły.

Wnioski do dalszej pracy:

1. Motywowanie uczniów do podejmowania działań na rzecz szkoły i klasy.
          2. Spróbować „obudzić” społeczność szkolną i sprawić by byli oni bardziej otwarci na propozycje samorządu uczniowskiego.
          3. Zainspirować uczniów do wychodzenia z własnymi inicjatywami, propozycjami i pomysłami.                       Przewodnicząca SU Amelia Andrzejczyk