• List Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty do rodziców, opiekunów i uczniów w sprawie wypoczynku podczas ferii zimowych 2021 r. Bezpieczne ferie 2021.

     •                                                                                            Warszawa,  dn. 15 grudnia 2020 r.

      Kuratorium Oświatyw Warszawie

      Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa

      WKS.550.172.2020. MO

       

      Rodzice, opiekunowie dzieci

      oraz uczniowie z województwa mazowieckiego

       

      Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

      wkrótce dla wszystkich uczniów rozpoczną się ferie zimowe. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, ferie odbędą się w jednym terminie od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r.

      W celu zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem, tegoroczny wypoczynek może zostać zorganizowany wyłącznie w formie półkolonii, dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej oraz uczniów klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I-IV szkoły podstawowej, na terenie szkoły lub placówki. Półkolonie mogą być organizowane przez dyrektora szkoły, organ prowadzący albo organizacje pozarządowe, za zgodą dyrektora szkoły lub placówki.

      W trosce o wspólne bezpieczeństwo i zmniejszenie mobilności w trakcie trwania epidemii ważne jest, aby uczniowie pozostali blisko miejsca swojego zamieszkania. Ponadto, niezwykle istotne, aby dzieci korzystające z oferty półkolonii nie posiadały objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

      Przypominam, że półkolonie podlegają zgłoszeniu kuratorowi oświaty właściwemu ze względu na siedzibę, miejsce zamieszkania organizatora wypoczynku. Wypoczynek zorganizowany może odbyć się wyłącznie po zatwierdzeniu zgłoszenia przez pracownika kuratorium oświaty i tym samym umieszczenia go w ogólnopolskiej bazie wypoczynku prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zachęcam Państwa do weryfikacji wybranej oferty zorganizowanego wypoczynku dla dzieci w elektronicznej bazie wypoczynku Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://wypoczynek.men.gov.pl/

      Życzę Wszystkim Uczniom zdrowych, bezpiecznych, spokojnych ferii, a przede wszystkim regeneracji sił i odpoczynku od codziennych szkolnych obowiązków.

      Z poważaniem

      Mazowiecki Wicekurator Oświaty/-/Dorota Skrzypek

     • Klasa II w świątecznym nastroju

     • Okres Bożego Narodzenia to magiczny czas. Tradycję i atmosferę przeżytych świąt dzieci zapamiętają na całe życie i będą kultywować w przyszłości, dlatego tak ważne jest, aby przekazać je najmłodszym. W tym roku uczniowie klasy drugiej wcześnie rozpoczęli świąteczne przygotowania. Najpierw poznawali strukturę listu i własnoręcznie pisali listy do Świętego Mikołaja. Uczyli się poprawnie adresować kopertę. Następnie nadszedł czas na poznawanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Dzieci wykonały karty i redagowały życzenia, skierowane do rodziców. Uczyły się na pamięć wierszy o tematyce świątecznej, śpiewały i grały kolędy, przygotowały różne ozdoby choinkowe. Doskonaliły także inne umiejętności szkolne, takie jak sprawność grafomotoryczna, rachunek pamięciowy czy umiejętność pracy z programem graficznym Paint. Grudzień był to czas wypełniony nauką, zabawą i radosnym oczekiwaniem. A oto efekty naszej pracy:

     • Wesołych Świąt od IVa

     • Klasa IV a życzy całej społeczności szkolnej magicznych świąt Bożego Narodzenia, pięknych spotkań przy choince w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

     • Ogłoszenie

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego na zakup i dostawę oleju opałowego na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 4 im. 18 Pułku Artylerii Lekkiej.

      Szczegóły znajdziecie Państwo w poniższym linku:

      http://www.bip.ostrowmaz.pl/public/?id=192894

       

     • Mikołajkowo w Ia

     • Dnia 4 grudnia, tuż przed Mikołajkami klasa Ia wraz z wychowawczynią wzięła udział w lekcji na żywo organizowanej przez kanał edukacyjny „Nauka w plecaku”, poprowadzonej przez panią Sabinę Piłat pt. „Jak spotkałam prawdziwego Świętego Mikołaja?” . W czasie lekcji uczniowie dowiedzieć się mogli, jakim krajem jest Finlandia, gdzie i jak mieszka Święty Mikołaj, czy pracuje, komu daje prezenty oraz co lubi jeść? W ramach notatki dzieci wykonały rysunek obrazujący zdobyte informacje.

     • 30. Spotkanie z Mikołajem

     • Zapraszamy na30. Spotkanie ze Świętym Mikołajem20 grudnia 2020 r. (niedziela)godz. 15:00 - 20:00Parking przy ul. Trębickiego 10, Ostrów MazowieckaRozdawanie paczek przez Świętego Mikołaja będzie odbywać się od godz. 15:00 do 20:00, dlatego zachęcamy do przyjazdu w późniejszych godzinach w celu uniknięcia korków. Wszystkie dzieci do 13 lat włącznie mogą odebrać paczkę w tunelu światełek Drive thru (w samochodzie przez okno bez konieczności wysiadania).Dzieci powyżej 7 roku życia proszone są o zabranie ze sobą legitymacji szkolnych. Odbiór paczek jest możliwy tylko w podanych godzinach i w dniu wydarzenia.Wjazd po paczki będzie odbywał się od strony ul. Parkowej przez ul. Trębickiego. Tunel światełek zlokalizowany będzie na parkingu równolegle do lodowiska.UWAGA! Wjazd od ul. Staszica nie będzie umożliwiał skrętu w lewo. Prosimy o kierowanie się ulicą Parkową  w stronę ul. Trębickiego.*jeśli ktoś nie posiada auta, otrzyma paczkę w okienku.

     • Zdobyliśmy tytuł Laureata

     • Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, ponieważ zagadnienia ekologiczne nie są im obce. Szkoła nasza otrzymała tytuł Laureta V Edycji Konkursu Ekologicznego "Edukujemy - Pomagamy" w kategorii szkół podstawowych.

     • "Czysta woda źródłem życia dla ludzi i środowiska"

     • Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym przez Zarząd Koła Polskiego Koła Wędkarskiego nr 34 w Komorowie pod tytułem „CZYSTA WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA DLA LUDZI I ŚRODOWISKA”.

      W swoich pracach uczniowie mogli przedstawić:

      • uprawianie sportu wędkarskiego ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa nad wodą;
      • czynny wypoczynek nad wodą;
      • problematykę ekologii, ochrony środowiska i czystości akwenów wodnych;
      • piękno oraz bogactwo w faunę i florę naszego regionu.

      Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

      Natalia Bloch uczennica klasy V – I miejsce

      Alicja Legacka uczennica klasy IV b – II miejsce

      Igor Łukaszek uczeń klasy VI – wyróżnienie

      Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom gratulujemy sukcesu.

     • Wyróżnienie Aleksandra Brzostka ucznia klasy IVb.

     • W ramach realizacji projektu „Ostrowianie świętują niepodległość” Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowała dla wszystkich mieszkańców grę miejską „Moja Ostrów”.

                      Rozgrywka została przeprowadzona w dniach 18-20 listopada 2020r. dla uświetnienia ostrowskich obchodów narodowego Święta Niepodległości. Zadaniem Graczy było spełnienie określonych wymagań, rozwiązanie zagadek – zdobycie jak największej liczby punktów w najkrótszym czasie.

                      W rozgrywce wziął udział uczeń klasy IVB SP 4 – Aleksander Brzostek zdobywając jedno z wyróżnień.

      Gratulujemy.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 4
    • (+29) 74-544-12
    • 07-310 Ostrów Mazowiecka ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
    • sp4dyrektor@wp.pl
    • sp4sekret@wp.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych