• Pożegnanie Absolwentów

     •  „Droga od Ziemi do Gwiazd nie jest gładka”- tymi słowami filozofa rzymskiego Seneki, dyrektor szkoły pan Piotr Siwek powitał absolwentów na uroczystości rozdania dyplomów ukończenia szkoły.

        Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk dyrektora i wychowawcy nagrody książkowe oraz Srebrne Tarcze. Wyróżniono również uczniów ze 100% frekwencją. Uczniowie reprezentujący szkołę na zawodach sportowych otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki. Nagrodzono również uczniów biorących udział w konkursach            i działających aktywnie na rzecz społeczności szkolnej.

         Na zakończenie uroczystości Absolwenci posadzili  pamiątkowe drzewko składając kapsułę z pamiątkowymi podpisami.

      List od młodszych kolegów odczytała wychowawczyni klasy siódmej życząc im szczęśliwej drogi ku dorosłości, uśmiechu losu, spełnienia najskrytszych marzeń i udanego wakacyjnego wypoczynku.

     • List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców dzieci i uczniów województwa mazowieckiego na temat bezpiecznych wakacji

     • Rodzice Dzieci i Uczniów Przedszkoli,

      Szkół i Placówek województwa mazowieckiego

       

      Szanowni Państwo,

      niebawem zakończy się rok szkolny, inny od dotychczasowych, który wymagał od Państwa większego zaangażowania się w edukację swoich dzieci. Rozpoczną się wyczekiwane wakacje.

      Zwracam się do Państwa - Rodziców i Opiekunów z apelem, aby nie pozostawiać dzieci bez opieki, dokładnie zapoznać się z zaproponowaną przez organizatora wypoczynku ofertą, sprawdzać wiarygodność organizatorów, kontrolować, czy dany wypoczynek został zgłoszony kuratorowi oświaty, a tym samym, czy jest on legalny i podlega nadzorowi odpowiednich służb.

      Każdy wypoczynek, którego zgłoszenie jest zgodne z obowiązującymi przepisami, zostaje umieszczony w ogólnopolskiej elektronicznej bazie wypoczynku dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem: www.wypoczynek.men.gov.pl w zakładce Baza wypoczynku. Tam możecie Państwo sprawdzić wybrany obóz, kolonię, czy też inną formę wypoczynku.

      Za zapewnienie, zgodnych z prawem, bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku letniego odpowiada organizator, który jest również odpowiedzialny za wiarygodność i prawidłowość informacji zawartych w formularzu zgłoszenia wypoczynku. Powinien także poinformować rodziców albo pełnoletniego uczestnika o warunkach organizacji wypoczynku, z uwzględnieniem Wytycznych GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie epidemii, o obowiązujących procedurach, a w szczególności o terminie, miejscu lub trasie i programie wypoczynku.

      Zachęcam do zaglądania na strony internetowe: Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie, na których znajdziecie Państwo aktualne informacje na temat zorganizowanych form wypoczynku.

      Życzę, aby tegoroczne wakacje były dla Państwa dzieci czasem bezpiecznym, mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej. Niech letni odpoczynek przyniesie radość i niezapomniane wrażenia, a każda wakacyjna przygoda zakończy się szczęśliwym powrotem do domu i szkoły.

      Z poważaniem,

      Mazowiecki Kurator Oświaty/-/Aurelia Michałowska

     • Układ form w naturze

     • Uczniowie klasy piątej na lekcjach plastyki poznali różne rodzaje kompozycji. Obserwując naturę podczas spaceru po okolicy przekonali się, że w budowie roślin można dostrzec powtarzające się elementy. Zadaniem uczniów było stworzenie dokumentacji fotograficznej ciekawych układów, które zauważą w formach naturalnych. W świecie roślin znaleźli m.in. przykłady kompozycji centralnej, symetrycznej i asymetrycznej oraz rytmicznej.

     • Dzień Ojca

     •  

      Dzisiaj Dzień Taty ! Mojego Taty !
      I wszystkich Ojców na świecie !
      Niosę dla Taty z ogródka kwiaty...
      Zarzucę Tacie na szyje moje ręce...
      Powiem do ucha: Tatku, posłuchaj...
      Chce Cię uściskać… nic więcej... '

       

      23 czerwca to Dzień Ojca !

      Czy każdy uczeń ,,Czwórki „ pamiętał o życzeniach  z okazji  Dnia Taty!?

      W Polsce tatusiowie obchodzą swoje święto od 1965 roku. Choć nie jest to dzień tak rozpoznawalny jak święto Mam, to Ojcowie bardzo je sobie cenią. Warto nie tylko złożyć życzenia, ale i sprawić Tacie niespodziankę. Najpiękniejsze życzenia, to oczywiście te złożone osobiście. Jeśli jednak nie możemy w tym dniu spotkać się z Tatą, pamiętajmy aby do niego zadzwonić. Można również wysłać kartkę do Taty z napisanymi życzeniami.A tak przygotowała się do tego dnia klasa II.

     • Nasze pasje – sztuki plastyczne.

     • Co można robić w ramach akcji #Zostań w domu? Jest na to wiele sposobów. Uczennice klasy VII Julia i Oliwia zachęcają do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Jeśli interesujesz się plastyką możesz zgłębiać jej tajniki zaczynając od najprostszych technik rysunkowych i malarskich. Dziewczęta w ramach projektu artystyczno – edukacyjnego przygotowały interaktywną wystawę związaną z tą dziedziną sztuki. Julia wykonała prace plastyczne. Oliwia przedstawiła krótkie informacje opisujące każdą przedstawioną technikę.

     • Egzaminy Ósmoklasisty

     • Uczniowie klasy ósmej przystąpili do trzydniowego maratonu egzaminacyjnego. Dzisiaj sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z języka polskiego. W kolejnym dniu czeka na nich wyzwanie z królową nauk - matematyką. Maraton egzaminacyjny zakończą testem z języka angielskiego. Życzymy Wam jak najlepszych wyników z egzaminów.

     • Pamiętamy o Patronie...

     • Pamiętamy o Patronie

      6. czerwca to dzień wyjątkowy dla społeczności „Czwórki”.To dzień Patrona Szkoły -  18. Pułku Artylerii Lekkiej. Chlubna przeszłość żołnierzy zobowiązuje do oddania hołdu  walczącym i poległym w obronie naszej wolności.

      W tym roku szkolnym hołd pamięci złożyliśmy 5. czerwca. Z uwagi na wyjątkową sytuację tegoroczne święto było inne niż wszystkie dotychczasowe. W imieniu całej społeczności szkolnej kwiaty pod Pomnikiem – Głazem złożyła delegacja nauczycieli z dyrektorem szkoły, p. Piotrem Siwkiem. Wspólnie z nami hołd poległym oddały najwyższe władze miasta z p. Burmistrzem Jerzym Bauerem na czele. Następnie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy światełko pamięci na symbolicznej mogile żołnierzy 18. PAL-u  znajdującej się na Cmentarzu Parafialnym.

     • „Losy Patrona Szkoły na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej”.

     • W dniu 2 czerwca 2020 r.  odbył się szkolny konkurs wiedzy  „Losy Patrona Szkoły na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej”. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, musieliśmy zmienić formułę zmagań uczniowskich. W konkursie mógł uczestniczyć  każdy uczeń. Chęć udziału w rozgrywkach klasowych, była tu na wagę złota.

      W tym roku autorami pytań  byli sami uczniowie. Układali je na podstawie udostępnionych na platformie  Microsoft Teams  tematycznych prezentacji multimedialnych . Potem już tylko należało zebrać pomysły i opracować quiz w aplikacji Forms.  Nagrodą w konkursie jest Puchar Dyrektora Szkoły. Oto wyniki.

      Puchar Dyrektora Szkoły otrzymują:

      • W kategorii klas I–III – uczniowie klasy II
      • W kategorii klas IV–VI – uczniowie klasy VI B
      • W kategorii klas VII–VIII – uczniowie klasy VII

      Uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne związane z tematyką konkursu. Poniżej prezentujemy ich prace.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 4
    • (+29) 74-544-12
    • 07-310 Ostrów Mazowiecka ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
    • sp4dyrektor@wp.pl
    • sp4sekret@wp.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych