• Ostrów Mazowiecka dawniej i dziś w fotografii.

     •  

      W ramach projektu edukacyjnego z plastyki przygotowaliśmy prezentację zatytułowaną „Ostrów Mazowiecka w starej i współczesnej fotografii”.

       Na przestrzeni lat Ostrów Mazowiecka uległa znacznym przeobrażeniom. W pracy pokazujemy jak miasto wyglądało kiedyś, a jak wygląda dzisiaj.

      Dużym zmianom uległy budynki, wygląd ulic i parków. Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że wiele zabytkowych obiektów architektury zostało wyremontowanych, zachowując dawny styl, np. budynek Jatek czy Starej Elektrowni. Parki zyskały nowe ścieżki. Pojawiło się kilka pięknych murali. W miejscu dawnych, często drewnianych budynków powstały nowe  np. sklepy czy zakłady przemysłowe. Należy zwrócić uwagę jak zmienił się dawny rynek. Obecnie znajduje się tam Galeria Mazowiecka. Cieszymy się, że nasze miasto rozwija się i zmienia.

      Szczególną uwagę skupiliśmy na okresie międzywojennym. To ważny czas w dziejach naszego miasta. Właśnie  wtedy, w roku 1922 zawitał w progi Ostrowi Mazowieckiej, 18. Pułk Artylerii Lekkiej, Patron naszej szkoły. Odegrał on istotną rolę w lokalnej historii.

      Corocznie 6. czerwca obchodzimy Święto Szkoły i Święto Pułku. To właśnie tego dnia w 1919 roku rozpoczął się wymarsz żołnierzy pułku z Francji do Polski. Na pamiątkę tego wydarzenia od 1936 roku zaczęto obchodzić Święto Pułku.

      Naszym celem było  przedstawienie prezentacji w przededniu konkursu „Losy Patrona Szkoły na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej”, wydarzenia przypominającego o Patronie. Chcieliśmy pokazać społeczności szkolnej jak wyglądała Ostrów w okresie stacjonowania 18. PAL-u w naszym mieście.

      Uczniowie klasy VII: Jakub Bloch i Karol Wilczyński

     • Dzień Matki

     • Chyba  już  każdy uczeń :Czwórki"  mocno  uściskał  Mamusię,  wycałował  i  podziękował za jej miłość, opiekę, trud wychowania…. i  można  by  tak  długo  wymieniać za  co  dziś  dziękujemy  naszym  Mamom:).  Klasa druga z pewnością obchodziłaby  w klasie to bardzo ważne święto. Niestety, nie możemy celebrować tego dnia wspólnie, ale z tej okazji przygotowała dla swoich Mam laurki, życzenia, piosenki. Posłuchajcie jak rapuje Dawid dla Mamy. Pozdrawiamy wszystkie Mamy w tym szczególnym dniu!

     • Konkurs Wiedzy o Patronie

     • OGÓLNOSZKOLNY KONKURS O PATRONIE

      Zbliża się kolejna edycja szkolnego konkursu ,,Losy Patrona Szkoły na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej”.
      W tym roku, ze względu na pandemię, zmieniamy formułę konkursu!
      Tegoroczne zmagania mają  formę quizu przeprowadzanego na Platformie Teams.  Odbędą się one 2 czerwca 2020, o godz. 18.00.
      Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału.
      Zwycięska klasa zostanie wytypowana na podstawie procentowego udziału uczniów i poprawnie udzielonych odpowiedzi. Jednym słowem: im więcej osób z klasy weźmie udział i poprawnie odpowie na pytania, tym lepiej dla klasy!

      Materiałem, który pomoże Wam przygotować się do konkursu, będzie udostępniona prezentacja multimedialna!

      Zapraszamy Was także do współtworzenia tego konkursu! Ułóżcie po 3 pytania testowe (z odpowiedziami a, b, c, d do wyboru) i wyślijcie je do organizatorów konkursu do 27 maja.
      Każda osoba, która prześle pytania, otrzyma punkty dodatnie.
        
       UWAGA! Chętnych uczniów z klasy I-III zapraszamy do wykonania prac plastycznych związanych z Patronem Szkoły. Dowolna technika malarska lub rysunkowa. Termin wykonania 31 maja. Prace wysyłamy do wychowawców.               

      Wyniki konkursu ogłosimy w dniu Święta Szkoły.                                                                     
                                                                                 Do dzieła dzieciaki! ;)

                                                      Organizatorzy:
                                                      J. Borawska, B. Gołębiewska, K. Stankiewicz
       

     • Dni Bezpieczeństwa

     • Jak co roku w maju w szkole organizowane są Dni Bezpieczeństwa. W związku z tym  prosimy o przesyłanie prac - zdjęć, filmików, można ułożyć wiersz, piosenkę itp na temat:
      -pierwsza pomoc przedmedyczna,
      -bezpieczeństwo na drodze;
      -bezpieczna droga do szkoły;
      -bezpieczne wakacje;
      -zapobieganie używkom. Prace proszę wysyłać na email m.kruk@op.pl do dnia 24 maja. Prosimy o trzymanie się terminu wysłania prac, wysłane po czasie nie będą brane pod uwagę. Prace będą zamieszczane na stronach internetowych szkoły.

     • Trzymaj formę

     • W ramach programu profilaktycznego "Trzymaj formę" zachęcamy wszystkich uczniów do przesłania zdjęć plakatów, prac plastycznych, krótkich filmików (liczą się różne inwencje twórcze)na temat:- zdrowego odżywiania;- aktywnego spędzenia wolnego czasu.Prosimy o wysyłanie prac na adres m.kruk@op.plProsimy o przestrzeganie terminu wysyłania.( do 11 maja)

     • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

     • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został wprowadzony na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku i obchodzony jest 2 maja. Termin ten nie został wybrany przypadkowo. Pierwszym powodem był fakt, że w czasach PRL-u w tym dniu zdejmowano flagi państwowe po 1 maja, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja. Drugim powodem było założenie 2 maja 1945 roku biało-czerwonej flagi na Kolumnie Zwycięstwa oraz na Reichstagu w Berlinie, przez polskich żołnierzy zdobywających stolicę hitlerowskich Niemiec. Jak co roku nasi uczniowie aktywnie przystąpili do uczczenia tego święta.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 4
    • (+29) 74-544-12
    • 07-310 Ostrów Mazowiecka ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
    • sp4dyrektor@wp.pl
    • sp4sekret@wp.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych