• EKO moda

• Podczas zdalnego nauczania drugoklasiści zapoznali się z tematyką ekologii i pojęciem recyklingu. Wysłuchały piosenki o segregacji śmieci a następnie pod czujnym okiem rodziców wykonały ubrania i zabawki Wszystkie rzeczy wykonane były ze śmieci ,które miały ,,wylądować„ w śmietniku (folia bąbelkowa, worki, nakrętki, pudełka, butelki ) .Dzieci zaskoczyły pomysłami!. Znalazły się tam kosmiczne ubrania, sukienki a nawet biżuteria, korale, torebki!. Szymek wykonał krokodyla i świetny samochód. Nikola wykonała suknię na bal, rakietę kosmiczną oraz żaglówki J.Blanka postanowiła iść na bal. Kacper zrobił świetny, praktyczny przybornik szkolny. Jaś stwierdził, że wśród zabawek brak mu …kaczki!

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie oraz gratuluję pomysłowości i oryginalności w wykonaniu strojów pokazowych –wychowawczyni klasy drugiej.

• Tak uczniowie z klasy IIIa obchodzili Dzień Ziemi

• Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości. Dzień Ziemi uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Właśnie z tej okazji uczniowie klasy IIIa wykonali prace plastyczne, pokazując, że nawet pozostając w swoich domach pamiętają o naszej planecie. Niektóre dzieci sprzątały las w pobliżu swoich domów. Ziemia to nasz wspólny dom, musimy dbać o nią każdego dnia.

• III Noc Sów

• III Noc Sów w Ostrowi Mazowieckiej z powodu panującej pandemii koronawirusa, niestety nie będzie mogła się odbyć w tradycyjnej formie - wykładu nt. sów połączonego z wyjściem w teren. Chcemy jednak, choć w niewielkim stopniu zrekompensować brak możliwości spotkania się "na żywo z sowami" i proponujemy obejrzenie filmu z wykładem dotyczącym gatunków sów lęgowych w Polsce. Film opublikujemy 17 kwietnia (piątek) o godz. 18.00, na naszym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/stowarzyszenie.lzp/Zaraz po prezentacji będzie można wziąć udział w quizie - 10 pytań dotyczących sów omówionych podczas wykładu. Dla pierwszych siedmiu osób, które udzielą poprawnych odpowiedzi, czekać będą upominki.

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres e-mail naszego Stowarzyszenia:

stowarzyszenie.lzp@gmail.com

Zapraszamy do obejrzenia wykładu i wzięcia udziału w quizie.

Paweł Cieśluk

• Wielkanoc w klasie 2

Żółty kurczaczek i biały baranek,
            na stole kosz pełen kolorowych pisanek.
            I choć Święta te spędzamy w domu,
            tradycja nie jest obca nikomu.

W świątecznym nastroju.

W ostatnich dniach przed Wielkanocą klasa druga podczas zdalnego nauczania poszerzała wiedzę na temat  zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Drugoklasiści w domu, pod czujnym okiem rodziców, malowali  i wyklejali  kolorowe pisanki. Dzieci robiły kurczaczki i zajączki wielkanocne ze skarpetek, serwetek, kartki świąteczne, koszyczki i gałązki wiosenne. Siały także rzeżuchę oraz owies.

W zdalnym nauczaniu poznały  wiersze, piosenki, opowiadania o tematyce świątecznej, oraz stare ludowe zabawy związane z tymi świętami. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus to również tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie wykonały na ten temat zadania  w ćwiczeniach.

A oto fotogaleria.