• Anglojęzyczny Konkurs Piosenki Walentynkowej

     • 25 lutego 2020r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorązych w Komorowie, w Starym Lubiejewie odbyła się kolejna edycja Anglojęzycznego Konkursu Piosenki Walentynkowej pod Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego. Reprezentantkami naszej szkoły były uczennice: Maja Gąglewska z klasy VII oraz Wiktoria Sot z klasy VIII. Dziewczęta wykazały wrażliwość muzyczną, wysokie umiejętności wokalne i językowe. Doceniła to komisja, wyróżniając Wiktorię, która zajęła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy Wiktorii i Mai i życzymy dalszych sukcesów.  

     • Projekt „DZIECI LISTY PISZĄ!”.

     • Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią wzięli udział w projekcie „DZIECI LISTY PISZĄ!”. Dzieci w listach przedstawiły się, pisały o sobie, o zainteresowaniach, ale przede wszystkim o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i Nowym Roku, bo taka była tematyka listów. Opisały, jakie zwyczaje i tradycje obchodzone są w ich domach, a także złożyły noworoczne życzenia. Pięknie ozdobione listy i koperty zostały wysłane do uczniów Szkoły Podstawowej w Zgierzu. Była to jednocześnie lekcja utrwalająca budowę listu i poprawnego adresowanie koperty. Wszystko pod okiem wychowawczyni p. Moniki Tyszka, która czuwała, aby listy były estetyczne i poprawnie napisane. Po feriach zimowych uczniowie klasy IIIa otrzymali listy od uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zgierzu. Wszyscy z dużym zaciekawieniem przeczytali, jak święta i Nowy Rok spędzają ich rówieśnicy z innego miasta. Projektowi towarzyszyło wiele pozytywnych emocji oraz świąteczna atmosfera.

    • Ostatnie pożegnanie
     • Ostatnie pożegnanie

     • Z głębokim smutkiem oraz żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

      Pana Bogdana Chmielnickiego

      Wieloletniego i zasłużonego nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4,

      Wychowawcy wielu pokoleń uczniów, Człowieka wielkiej prawości i dobroci.

      Rodzinie Zmarłego

      składamy

      wyrazy szczerego współczucia

      Dyrektor Piotr Siwek

      Rada Pedagogiczna 

      i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej

       

       

     • Bezpieczne ferie 2020

     • List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców i opiekunów uczestników zimowego wypoczynku

      Warszawa,  dnia 30 stycznia 2020r.

      Rodzice, opiekunowie dzieci
      z województwa mazowieckiego

       

      Szanowni Państwo,

      wkrótce w województwie mazowieckim rozpoczną się ferie zimowe. Dla tych z Państwa, którzy wybiorą dla swoich dzieci zorganizowaną formę wypoczynku dzieci i młodzieży przypominam o obowiązkach spoczywających na organizatorach zimowisk.

      Każda forma wypoczynku trwającego dłużej niż dwa dni w kraju lub za granicą w okresie ferii zimowych, podlega zgłoszeniu kuratorowi oświaty właściwemu ze względu na siedzibę, miejsce zamieszkania organizatora wypoczynku. Przepisom nie podlega wypoczynek organizowany dla dzieci własnych lub dzieci znajomych przez rodzinę lub osoby znane rodzicom osobiście. Wypoczynek zorganizowany może odbyć się wyłącznie po zatwierdzeniu zgłoszenia przez pracownika kuratorium oświaty i tym samym umieszczenia go w ogólnopolskiej bazie wypoczynku prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zachęcam Państwa do weryfikacji wybranej oferty zorganizowanego wypoczynku dla dzieci w elektronicznej bazie wypoczynku Ministerstwa Edukacji Narodowej:https://wypoczynek.men.gov.pl.

      Wybierając obóz czy półkolonie warto zapytać organizatora o numer zgłoszenia do kuratorium oświaty a także program pracy wychowawczej z dziećmi,  kwalifikacje zatrudnionych wychowawców oraz sposób zapewnienia opieki medycznej uczestnikom wypoczynku czy warunki sanitarno-higieniczne obiektu. Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z umową zawieraną z organizatorem, do którego obowiązków należy zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom wypoczynku.

      Przypominam także, że dokument potwierdzający umieszczenie wypoczynku w bazie możecie Państwo uzyskać tylko i wyłącznie od organizatora wyjazdu czy półkolonii.

      Wspólnie zadbajmy o zapewnienie dzieciom bezpiecznych, radosnych ferii zimowych na półkoloniach i obozach oraz wypoczywających w miejscach swojego zamieszkania.

      Z wyrazami szacunku

      Mazowiecki Kurator Oświaty
      Aurelia Michałowska

     • I Ty możesz adoptować Koalę!

     • Nasi Uczniowie śledząc tragiczne wiadomości docierające z dotkniętej ogromnymi pożarami Australii, postanowili skorzystać z możliwości,  jaką daje Koala Hospital w Port Macquarie i wirtualnie adoptowali koalę - Hockey Luna. Wirtualna roczna adopcja to wpłata 40 dolarów australijskich na konto działającego od ponad 40 lat szpitala w Port Macquire. Środki pozyskane dzięki wirtualnym adopcjom przeznaczane są m.in. na ratowanie i leczenie rannych koali, aby mogły jak najszybciej powrócić do swojego naturalnego środowiska. Decyzja młodzieży dowodzi ich wielkiej wrażliwości i empatii, zwłaszcza w odniesieniu do problemów ekologicznych oraz zmian klimatycznych współczesnego świata, których jesteśmy świadkami.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 4
    • (+29) 74-544-12
    • 07-310 Ostrów Mazowiecka ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
    • sp4dyrektor@wp.pl
    • sp4sekret@wp.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych