• Warsztaty z dietetykiem

• "Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć"

W czwartkowy poranek klasę I wraz z wychowawczynią panią Anną Grabowską odwiedził dietetyk-pan Adam Kuczyński. Opowiedział on pierwszoklasistom między innymi kim jest dietetyk, czym się zajmuje. Pan Adam mówił o najbardziej wartościowych produktach dla naszego organizmu, oraz o wpływie żywności na nasze zdrowie. Pierwszaki i ich rodzice dowiedzieli się jak żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie owoców i warzyw. Dietetyk przedstawił ciekawą prezentację multimedialną na temat zasad prawidłowego odżywiania się dzieci. Prowadzący omówił także choroby wynikające z nieprawidłowej diety dzieci i dorosłych. Pierwszaki uczestniczyły również w warsztatach pt. ,,Policz ile to cukru”, które prowadził nasz gość. Późnym popołudniem na klasowej wywiadówce pan Adam spotkał się z rodzicami pierwszaków. Zapoznał on rodziców z podstawowymi błędami w naszej diecie. Rozmawiał o prawidłowym jadłospisie i o tym, jak ważną rolę pełni pierwsze śniadanie dla dorosłych i młodego organizmu. Na zakończenie prelekcji rodzice podziękowali za wizytę i poprosili pana Adama o zaplanowanie II części zajęć i warsztatów związanych z żywieniem. Spotkanie i lekcja odbyła się 4 kwietnia.

• Warsztaty rysunku

• We wtorek, 2 kwietnia 2019 w Starej Elektrowni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach rysunku „Kreska za kreską” zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury. Celem zajęć było zapoznanie młodzieży ze sposobami rysowania w popularnych technikach rysunku: pastel zwykła (bambino) i pastel olejna. Zajęcia prowadziła p. Jolanta Szulborska – instruktor sekcji plastycznej MDK w Ostrowi Mazowieckiej. Prace uczestników warsztatów będzie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w budynku Starej Elektrowni w dniach 8 – 19 kwietnia 2019 r.

• Turniej tenista stołowego

• Dnia 30 marca 2019 w hali MOSiR przy ul. Warchalskiego odbyły się Szkolne Rozgrywki Sportowe w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa zawodników i zawodniczek. Po długich i emocjonujących zmaganiach odbyła się uroczystość wręczenia medali. Reprezentanci „Czwórki” zdobyli komplet siedmiu medali. Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii dziewczęta:

szkoły podstawoweklasy IV – VI:

I miejsce - Julia Konieczko,

II miejsce – Kamila Mierzejewska;

szkoły podstawowe klasy VII-VIII + III gimnazjum:

I miejsce – Amelia Andrzejczyk,

III miejsce – Maria Rosińska.

W kategorii chłopcy:

szkoły podstawowe  klasy IV – VI:

I miejsce - Jakub Bloch,

III miejsce - Karol Wilczyński;

szkoły podstawowe klasy VII – VIII + III gimnazjum:

II miejsce - Wiktor Macioch

Gratulujemy medalistom sukcesu, a wszystkim uczestnikom z SP 4 dziękujemy za waleczną postawę.

• Dzień Teatru

• W dniu 27 marca uczniowie klas I-III naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Teatru. Zaprezentowano 4 spektakle o tematyce baśniowej, bajkowej i na podstawie wiersza. Klasa I – wych. p. Anna Grabowska zaprezentowała „Lokomotywę” J. Tuwima. Klasa IIa – wych. p. Monika Tyszka przedstawiła „Baśń o kocie w butach”, a klasa IIb – wych. p. Barbara Gołębiewska „Calineczkę”. Klasa III pod kierunkiem swojego wychowawcy pani Marty Rogalskiej przygotowała przedstawienie pt. „Złoty Promyczek”. Na uroczystość przybyła zaproszona grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Komorowie, powitaliśmy również liczną grupę rodziców. Celem naszego spotkania było poszerzenie wiedzy o teatrze wśród uczniów oraz zachęcenie do obcowania ze sztuką i budzenie kreatywności wśród uczniów. Wszyscy aktorzy wystąpili w przepięknych strojach, a całości dopełniła piękna dekoracja.