• Kiermasz Wielkanocny
     • Kiermasz Wielkanocny

     • Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w kiermszu ozdób i wypieków wielkanocnych, który odbędzie się w naszje szkole 4 kwietania 2019r. (czwratek). Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na Fundację Świętego Mikołaja.

    • „Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 2018” wystawa.
     • „Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 2018” wystawa.

     • Dnia 29 marca 2019 uczniowie klasy VI wraz z dyrektorem szkoły oraz opiekunami uczestniczyli w uroczystości otwarcia wystawy przygotowanej przez Instytut Pileckiego pt.„Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 2018”. Wystawę poświęcono 100. rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Ekspozycja zaprezentowana przed budynkiem Starej Elektrowni ukazuje biografie wybitnych Polek żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Po oficjalnym otwarciu i krótkiej prezentacji wystawy przez jej organizatorów młodzież z ostrowskich szkół miała okazję na wspólne zwiedzanie oraz zebranie pamiątkowych kart prezentujących niezwykłe losy polskich patriotek.

      Album fotograficzny

    • Dnia Matematyki i Przedmiotów Przyrodniczych
     • Dnia Matematyki i Przedmiotów Przyrodniczych

     • Od kilku lat  w połowie marca uczniowie naszej szkoły więcej czasu poświęcają matematyce. Związane to jest z obchodzonym 14 marca Świętem Liczby Pi. Również w tym roku od 11 marca do 14 marca w szkole na różne sposoby podkreślano jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa matematyka. Uczennice z kl. VIII przygotowały tablicę z informacjami o wybitnych polskich matematykach. Szkolne korytarze ozdobiono anegdotami matematycznymi oraz aforyzmami. W środę, 13 marca, dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych. Prezentację w formie projektu edukacyjnego przygotowali uczniowie klasy VII i III gimnazjum. Jak co roku kilku uczniów rywalizowało ze sobą w konkursie ze znajomości rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Rozegrano również konkurs w układaniu kostki Rubika na czas. Na wysokim poziomie stał konkurs o tytuł Mistrza Matematyki rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy musieli wykazać się dużymi umiejętnościami w rozwiązywaniu problemów matematycznychUdział w zaproponowanych zajęciach i konkursach matematyczno - przyrodniczych ma na celu pokazać jasną i ciekawą stronę  nauk ścisłych.

      Album fotograficzny

    • Dzień Wiosny
     • Dzień Wiosny

     • Wiosna już, kwitnie kwiat, kolorowy cały świat!

       

      Wiosna to czas, na który z utęsknieniem czekają wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. 21 marca uczniowie naszej szkoły w radosnych nastrojach świętowali nadejście tej pięknej pory roku. Stroje całej szkolnej społeczności zdominował kolor zielony. Pani Zima pożegnała najmłodszych listem, w którym zostawiła wskazówki, w jaki sposób odszukać Wiosnę. Delegacje klas rozbiegły się po całej szkole i wkrótce kolega z klasy IIa przyprowadził ją do nas. Pani Wiosna przekazała zadania dla każdej klasy. Pierwszym z nich było obejrzenie prezentacji „Zwiastuny wiosny” i odgadnięcie zagadek przyrodniczych. Okazało się, że uczniowie potrafią rozpoznawać wiosenne kwiaty i wiedzą, że są one pod ochroną. Następny etap zajęć przebiegał już w klasach. Dzieci wykonywały wiosenne symbole, uczyły się piosenek, przygotowywały scenki dramowe, rozwiązywały krzyżówki, z pomocą starszych koleżanek malowały buzie. Strarsi uczniowie szkoły wzięli udział w teleturnieju „Kocham Cię Polsko”. Pogoda w tym dniu dopisała, więc najwytrwalsi udali się na spacer, aby poszukać zwiastunów wiosny w pobliżu szkoły.

      Album fotograficzny

    • Turniej Szachowy
     • Turniej Szachowy

     • W sobotę 23 marca 2019 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Trębickiego odbyły się kolejne Szkolne Rozgrywki Sportowe  W zawodach wzięło udział 76 zawodników ze wszystkich miejskich placówek oświatowych. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów z klas V – VIII. Na podium stanęli uczniowie klasy VI – Kornelia Pecko (srebro) i Filip Godlewski (brąz). Pozostali uczestnicy z SP 4 znaleźli się poza podium, ale uzyskali wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły i życzymy równie udanego startu w przyszłorocznych rozgrywkach.

      Album fotograficzny

    • Wyjazd na lodowisko
     • Wyjazd na lodowisko

     • Dnia 22 lutego 2019 uczniowie klasy szóstej wyjechali na lodowisko. Była to doskonała okazja do integracji zespołu klasowego w czasie wspólnej zabawy oraz do podszlifowania umiejętności łyżwiarskich. Zwieńczeniem piątkowego popołudnia był wspólny wypad do pobliskiej Cukieterii na gorącą czekoladę

      Album fotograficzny

    • Mini siatkówka
     • Mini siatkówka

     • Dnia 16 marca 2019 w hali MOSiR przy ul. Trębickiego odbyły się Szkolne Rozgrywki Sportowe w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Siatkarki z naszej szkoły wywalczyły w turnieju II miejsce pokonując w małych punktach zawodniczki ze SP nr 3 i SP nr 2.

      Album fotograficzny

    • Sukces Michaliny Rukat
     • Sukces Michaliny Rukat

     • W zabytkowym budynku Jatek dnia 20 marca 2019 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom powiatowego konkursu plastycznego z cyklu „Polacy a bezpieczeństwo Polski”, edycja 2019 – „Postać marszałka Józefa Piłsudskiego”. W kategorii szkół podstawowych, w tym klas gimnazjalnych wpłynęło 241 prac. Wśród 10 wyróżnionych osób znalazła się praca uczennicy klasy VII z naszej szkoły Michaliny Rukat. Gratulacje.Wystawę nagrodzonych prac plastycznych można oglądać w Jatkach w ciągu najbliższego tygodnia.

      Album fotograficzny

    • Organizacja Dnia Wiosny
     • Organizacja Dnia Wiosny

     • 21 marca jak co roku w szkole będziemy obchodzić Dzień Wiosny. W tym dniu odbędzie się teleturniej "Kocham Cię Polsko". W teleturnieju odbędą się 4 konkurencje: kalambury, zakazane słowa, kto jest kim?, tajemnicze koperty. Klasy konkurują następująco:
      klasa IV-klasa VI;
      klasa Va-klasa Vb;
      klasa VII-klasa VIII;
      III gim - nauczyciele.
      Każda klasa wybiera lidera plus 4 osoby na dwie konkurencje (czyli przygotowuje w sumie 8 osobową drużynę). Serdecznie zapraszamy nauczycieli do wspólnej zabawy i wybrania drużyny z liderem na czele. O godzinie spotkania poinformujemy. Tego dnia obowiązuje strój wiosenny, kolorowy. Osoby, które będą ubrane "wiosennie" zostaną nagrodzone.


      Samorząd Uczniowski

    • Spotkanie z lekarzem chirurgiem na lekcji przyrody
     • Spotkanie z lekarzem chirurgiem na lekcji przyrody

     • W piątek 15 marca klasa IV miała zaszczyt gościć na lekcji przyrody dr Andrzeja Socika – chirurga szpitala powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Pan dr Socik opowiedział o budowie ludzkiego szkieletu, zaprezentował uczniom  wiele narzędzi, którymi posługuje się podczas przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Cześć z nich dzieci mogły dotknąć i obejrzeć oraz wypróbować ich działania. W czasie niezwykle ciekawej lekcji uczniowie zostali  zapoznani z przyszłością chirurgii oraz tym jak najnowsze wynalazki robotyki wpływają na jej rozwój. Pan doktor przybliżył również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku urazów kości. Dzieci po okiem „fachowca” uczyły się bandażowania i usztywniania złamanych kończyn oraz opatrywania ran.

      Album fotograficzny

     • Historia i kultura w Starej Elektrowni

     • Uczniowie klasy ósmej i trzeciej gimnazjum oraz harcerze mieli okazję uczestniczyć w Gali Retrospektywy Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci 1939-1989 Przywracamy Pamięć". Spotkanie miało miejsce w Starej Elektrowni 7 marca, prowadzącym był p. Jacek Rozenek. Honorowymi gośćmi były osoby walczące z okupantem w okresie powojennym, a związane ze zbrojnym podziemiem oraz walczące z komunizmem w latach 80-tych XX wieku. Świadkom Historii zostały wręczone statuetki Sygnetów Niepodległości i Drzwi do Wolności. Program umilił koncert Łukasza Juszkiewicza. Organizatorem uroczystości było Muzeum Dom Rodziny Pileckich. To czwartkowe popołudnie było pożytecznie spędzone z historią i kulturą.

      Album fotograficzny

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     • Miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, Samorząd Uczniowski przygotował  upominki w postaci baloników z życzeniami i słodyczami dla każdej koleżanki oraz ufundował tort dla żeńskiej części grona pedagogicznego. W klasach chłopcy także pamiętali o dziewczynkach, organizując słodkie poczęstunki i wręczając kwiaty.

      Album fotograficzny

     • 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p.Joanny Borawskiej we współpracy z p. Małgorzatą Padzik (oprawa muzyczna) przygotowali dla społeczności  naszej szkoły apel poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęliśmy w naszej szkole znacznie wcześniej przedstawiając sylwetki żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego na lekcjach historii i godzinach wychowawczych. 1 marca przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystości lokalnej organizowanej przez władze miasta i powiatu. Była to niezapomniana lekcja historii.

      Album fotograficzny

    • KONKURS POEZJI ANGIELSKIEJ
     • KONKURS POEZJI ANGIELSKIEJ

     • W czwartkowe popołudnie dnia 21 lutego 2019 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego  Prozy i Poezji Angielskiej. Celem konkursu jest popularyzacja nauki języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań uczniów literaturą angielską oraz rozbudzanie ambicji szlachetnego współzawodnictwa. Jury, wychowawcy, rodzice, koleżanki i koledzy wysłuchali 28 recytacji uczniów z klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.Gratulujemy wszystkim uczestnikom.Zwycięzcami w kategorii klas IV- VI zostali: I miejsce: Jędrzej Socik i Hubert Spinek, II miejsce: Wiktoria Lendzioszek, Antoni Polak oraz Natalia Suska, a w kategorii kl. VII, VIII i III gimnazjum: Kacper Szatanek oraz Wiktor Łagoszyn. Konkurs metodą projektu przeprowadzili uczniowie klasy III gimnazjum: Maria Rosińska, Wiktoria Sadlik, Mateusz Lendzioszek oraz Paweł Złotkowski. Podczas obrad jury, widzowie mieli okazję wysłuchać piosenek w języku angielskim wykonanych przez uczennicę naszej szkoły Jadwigę Danelczyk.

      Album fotogrficzny

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 4
    • (+29) 74-544-12
    • 07-310 Ostrów Mazowiecka ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
    • sp4dyrektor@wp.pl
    • sp4sekret@wp.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych