• Pociąg do ekologii. Każdy może doczepić swój wagonik.

Współpracująca z FABRYKAMI MEBLI „FORTE” S.A. Fundacja AMF „NASZA DROGA” poświęciła trwający rok szkolny szeroko rozumianej ekologii i ochronie środowiska. Temat ekologii to niezwykle ważna kwestia we współczesnym świecie, obok której nie możemy i nie chcemy przejść obojętnie. Fundacja postanowiła zwrócić uwagę na ten palący temat i zaprosiła wszystkie pokolenia mieszkańców najbliższej okolicy (słuchaczy UTW, dorosłych, młodzież i dzieci)do wspólnej kampanii na rzecz ekologii. Projekt otrzymał nazwę „Pociąg do ekologii”. Wszyscy we własnych lokalnych społecznościach realizują projekty w celu zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat konieczności dbania o środowisko naturalne.

Każdy z Partnerów kampanii „Pociąg do ekologii” zaplanował szereg działań, które mają wpłynąć na kształtowanie właściwych nawyków związanych z ekologią. W najbliższych miesiącach uczestnicy będą między innymi: tworzyć kodeksy ekologiczne i strefy OFF LINE, sprzątać i sadzić lasy, organizować kiermasze używanej odzieży, uczyć się świadomego konsumpcjonizmu oraz realizować wiele innych ciekawych działań na rzecz poprawy stanu naszej planety. Symbolem kampanii jest pociąg - zbudowany z odpadów poddanych recyklingowi przez stypendystów Fundacji, a poprzez przyjęcia zaproszenia do wspólnej realizacji projektu, każdy Partner symbolicznie doczepił do tego pociągu swój wagonik. Finał wspólnej akcji zaplanowany jest na przełom kwietnia i maja 2020 r.

Partnerami kampanii są: Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaj Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Środowiskowy Domu Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej, Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej, Szkoła Podstawowa w Komorowie, Szkoła Podstawowa w Jelonkach, FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A. oraz przedszkole przyzakładowe FORTE „Żółty Słonik” w Ostrowi Mazowieckiej.

Założona w 1998 roku przez Annę i Macieja Formanowiczów Fundacja AMF „Nasza Droga” wspiera zdolną młodzież z powiatu ostrowskiego. Program pomocy stypendialnej obejmuje 3-letni cykl warsztatów, wykładów, wyjazdów i spotkań z ciekawymi ludźmi będącymi jednocześnie autorytetami w swoich dziedzinach. Młodzież kształtuje swoją osobowość, rozwija kompetencje oraz zdobywa nowe umiejętności i wiedzę.