• Regulamin biblioteki

REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. W naszej bibliotece obowiązuje cisza i spokój . Czytelniku , przychodząc tutaj , pamiętaj , by przestrzegać zasad poniższego regulaminu !
          2. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.
          3. Biblioteka jest czynna w godzinach ustalonych corocznie w zależności od organizacji pracy szkoły a godziny otwarcia podane są na drzwiach wejściowych .
          4.  Każdy czytelnik zobowiązany jest do zaznajomienia się z regulaminem biblioteki i godzinami udostępniania zbiorów.
          5. Nauczyciel bibliotekarz udziela informacji o książkach , pomaga w doborze literatury .
          6. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
          7.  W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek.
          8. Uczniowie mogą wypożyczać książki i inne dokumenty tylko na swoją kartę .
          9.  Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki lub czasopisma na okres jednego miesiąca. W uzasadnionych przypadkach biblioteka może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń .
          10. Uczniowie przygotowujący się do olimpiad, konkursów mają prawo do wypożyczeń większej liczby książek jednorazowo także przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych książek.
          11. Uczeń  może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu pozycji.
          12.  Zbiory specjalne (kasety video , płyty DVD  ,programy multimedialne) wypożyczane są tylko nauczycielom.
          13.  Czytelnicy zobowiązani są do dbałości o wypożyczone materiały.
          14. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na stan książek i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi .
          15. W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki lub innych materiałów, czytelnik zobowiązany jest zwrócić taką samą pozycję, lub inną wskazaną przez bibliotekarza.
          16. Wszystkie wypożyczone materiały ( książki, czasopisma) powinny być zwrócone na dwa tygodnie  przed zakończeniem roku szkolnego.
          17.  Uczeń, po rozliczeniu się z wypożyczonych materiałów bibliotecznych w ciągu roku szkolnego, może wypożyczać książki na wakacje .
          18. Uczniowie  mają prawo (po uzgodnieniu z nauczycielem bibliotekarzem) wypożyczyć na czas trwania ferii zimowych i letnich 5 książek.
          19. Czytelnicy opuszczający szkołę (pracownicy, uczniowie) zobowiązani są do zwrotu wszystkich wypożyczonych materiałów bibliotecznych w ogłoszonym terminie oraz do przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego zwrot materiałów wypożyczonych z biblioteki.
          20. Zasady wypożyczania uczniom podręczników z dotacji w ramach programu rządowego oraz procedury udostępniania znajdują się w aneksie do Regulaminu biblioteki szkolnej .