• Regulamin wypożyczeń szkoła podstawowa

•                                       Aneks do Regulaminu dotyczący  wypożyczania uczniom

podręczników dofinansowanych ze środków MEN

Szkoła Podstawowa Nr 4  w Ostrowi  Mazowieckiej .

1. Regulamin jest integralną częścią regulaminu biblioteki szkolnej .
          2. Podręczniki i materiały edukacyjne  są własnością organu prowadzącego .
          3. Szkoła nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki  mające postać papierową  na okres jednego roku szkolnego , które należy zwrócić bezpośrednio do biblioteki w ostatnim tygodniu nauki .
          4. Szkoła  przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu ,materiały edukacyjne na okres jednego roku szkolnego wypożyczają nauczyciele poszczególnych przedmiotów i udostępniają uczniom .
          5. Rodzice i uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręczniki .
          6. Podręczniki  należy szanować , ponieważ będą służyć innym uczniom w następnych latach , nie wolno w nich pisać .
          7. W przypadku gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie  trwania roku szkolnego , Rodzic zobowiązany jest do zwrotu wszystkich wypożyczonych podręczników do biblioteki szkolnej .
          8. W  przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręczników do biblioteki zgodnie z obowiązującym od 15 lutego 2017 r. art. 22ak ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2016 r. poz. 1943 ze zm.) szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty nieprzekraczającej kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego, wpłaty na rzecz organu prowadzącego szkołę.

Kwota zwrotu stanowi dochód organu prowadzącego szkołę.

Powyższy przepis odnosi się do wszystkich podręczników, zarówno zakupionych ze środków dotacji celowej jaki i tych zapewnianych przez Ministra Edukacji Narodowej do klasy  III. W przypadku podręczników do klasy  III zapewnionych przez Ministra Edukacji Narodowej, kwota zwrotu nie powinna być wyższa niż:

- 2,35 zł za każdą z dziesięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy III szkoły podstawowej.

1. Rodzic wypożycza podręczniki na zasadach określonych w Regulaminie Biblioteki .
          2. Wypożyczenie podręczników odnotowuje się na karcie czytelnika , gdzie rodzic własnym podpisem potwierdza wypożyczenie i akceptację Regulaminu .