• Sprawozdanie z działalności SU

• Rok szkolny 2016/2017

Ostrów Mazowiecka, 19 czerwca 2017r.

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego

w II semestrze roku szkolnego 2016/2017.

Samorząd Uczniowski współdziała z Dyrekcją i nauczycielami. Jego głównym celem jest wpajanie uczniom demokratycznych norm współżycia i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz klasy i szkoły. W roku szkolnym 2016/2017 w II semestrze, udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, które wynikały z planu pracy ustalonego na pierwszym zebraniu, które odbyło się 18 stycznia 2017r. Wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych. Dlatego też tak ważna jest aktywna działalność członków samorządu i taką działalność widać patrząc na to, co udało się zrealizować.

W II semestrze odbyło się 7 zebrań członków samorządu, których treść zawarta jest w protokołach.

Cele Samorządu Uczniowskiego, które zostały zrealizowane w ramach wykonywanych działań przedstawiają się następująco:

• Reprezentowanie ogółu uczniów,
          • Działanie na rzecz społeczności uczniowskiej i obrona jej praw,
          • Uczestnictwo uczniów w samodzielnym rozwiązywaniu własnych problemów oraz partnerstwo w stosunkach uczniów z nauczycielami  w realizacji celów wychowawczych szkoły,
          • Rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania  uczniów oraz przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę  i grupę, ·
          • Kształtowanie umiejętności zespołowego działania, wyrabianie samokontroli, samooceny i zdyscyplinowania uczniów,
          •  Dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.

W II semestrze 2016/2017r. zrealizowano wszystkie zadania wynikające z planu pracy SU. Wszystkie zadania miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu:

• 18 stycznia 2017r. odbyło się pierwsze zebranie samorządu w obecności dyrekcji szkoły, na którym to w tajnym głosowaniu wybrano prezydium samorządu i dokonano przydziału poszczególnych funkcji w radzie samorządu.
          • 9 lutego przedstawiciele SU włączyli się w organizację IX Spotkania Pokoleń;
          • 10 lutego zorganizowano Walentynki. Przygotowano kiermasz „ słodkości walentynkowych”, działała Poczta Walentynkowa. Czas na przerwach umilała muzyka;
          • 8 marca – Dzień Uprzejmości. Z okazji Dnia Kobiet odbyła się akcja „Kwiatek dla koleżanki”;
          • 21 marca zorganizowano Dzień Wiosny- karaoke, kącik z popcornem, a także projekcje wybranych filmów przez poszczególne klasy.
          • 4 maja przewodniczący samorządu wraz z zastępcą , opiekunem i dyrektorem szkoły wzięli udział w konferencji  nt. "Wspólnota lokalna a dziedzictwo Polski i Europy", która odbyła się w Ratuszu Miejskim z okazji wydania drugiego numeru Rocznika Ostrowskiego oraz obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.
          • W czerwcu Samorząd Uczniowski włączył się do organizacji Święta Szkoły i Dnia Otwartego dla Absolwentów „Czwórki”.

Ponadto SU współpracował z Fundacją Świętego Mikołaja działającą w szkole – pomoc w zorganizowaniu kiermaszu wielkanocnego, sprzedaż cegiełek. Wykonano trzy informacyjne gazetki ścienne.

Wnioski do dalszej pracy:

• Jeszcze bardziej zachęcić i zmotywować uczniów do podejmowania działań na rzecz szkoły i klasy.
          • Spróbować „obudzić” społeczność szkolną i sprawić by byli oni bardziej otwarci na propozycje samorządu uczniowskiego.
          •  Rozbudzenie w młodzieży ich kreatywności zainspirowanie do wychodzenia z własnymi inicjatywami, propozycjami i pomysłami.
          • Wzmocnienie samodzielności, samodyscypliny i odpowiedzialności młodzieży, aby poprawić efektywność pracy na rzecz szkoły.

Opiekun SU Monika Kruk                                                                   Przewodniczący SU Kacper Szatanek