• Dzieje się...

  Dzieje się...
 • Dziękujemy za trud, za pracę za serce...

  Dziękujemy za trud, za pracę za serce...

  14 października to szczególny dzień-święto polskiej szkoły, święto uczniów i nauczycieli, pracowników administracji i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. Dzień Edukacji Narodowej jest szczególnie ważny dla nas wszystkich, gdyż przypomina wielką dumę Polaków: powołaną przez Sejm w 1773r Komisję Edukacji Narodów Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Był to pierwszy urząd wychowania w Polsce. W piątek 12 października w szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej powszechnie zwanym Dniem Nauczyciela. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, emerytowany wieloletni dyrektor szkoły Jan Walczak, przedstawiciel Rady Rodziców pan Andrzej Prusaczyk oraz uczniowie. Prowadzący uroczystość – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelia Andrzejczyk i przedstawiciel klas młodszych Nikodem Frączyk podkreślili, jak ważną rolę w ich życiu odgrywają Nauczyciele i Wychowawcy: „Dorośli zawsze podkreślają, że my, młodzież, jesteśmy przyszłością narodu. Mają rację-mamy siłę i ochotę, aby zmierzyć się z trudnościami. Chcemy pójść w ślady najszlachetniejszych i najmądrzejszych Polaków, więc potrzebne są nam ćwiczenia woli, nawyki ciągłego uczenia się, pomagania innym. Nie mamy doświadczenia, ale wierzymy, że z Waszą pomocą Nauczyciele i Wychowawcy, możemy góry przenosić. Wierzymy, że wasz wysiłek uczyni z nas ludzi szlachetnych i mądrych. Wspólnie postaramy się stworzyć coś dobrego. Dzięki Wam kochani nasi Nauczyciele poniesiemy idee KEN w następne pokolenia”. Prowadzący uroczystość w imieniu całej społeczności uczniowskiej podziękowali nauczycielom  za trud, za pracę, za serce włożone w edukację i wychowanie. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez program artystyczny zabarwiony dużą dawką humoru, Odtworzyli - słowem, gestem i piosenką – klimat szkolnego życia. Swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych. W tym uroczystym dniu słowa podziękowania i życzenia przekazał nauczycielom i pracownikom dyrektor szkoły Piotr Siwek. W swoim przemówieniu pan dyrektor zaznaczył, że wszyscy, którzy szkołę tworzą: nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie mają wpływ na panujący w niej klimat i relacje. Podziękował wszystkim za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły a wyróżniającym się pracownikom wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły.
  Popłynęło również wiele ciepłych i miłych słów w kierunku naszych nauczycieli od p. Andrzeja Prusaczyka przedstawiciela Rady Rodziców, który w imieniu rodziców wyraził wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Akademia została przygotowana pod kierunkiem p. Barbary Gołębiewskiej, p. Moniki Kruk, p. Małgorzaty Padzik i p. Moniki Tyszki.

  Album fotograficzny

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej

  12 października w szkole będzie obchodzony Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia odbędzie się o godz 10:45. Prosimy o wyznaczenie z każdej klasy dziesięcioosobowej delegacji. 

 • ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM!!!

  ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM!!!

  Najmłodsza grupa  22 uczniów naszej szkoły oficjalnie została przyjęta w szeregi naszej szkolnej społeczności. Dnia 9 października, późnym popołudniem pierwszaki ślubowały na sztandar szkoły i zostały pasowane przez dyrekcję szkoły na pełnoprawnych uczniów.Licznie zgromadzeni goście podziwiali dzieci ubrane w stroje galowe i charakterystyczne birety z biało-czerwonym  frędzlem.W tym roku uroczystość  miały szczególny charakter, gdyż nasza Ojczyzna świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości. Rangi wydarzeniu dodało wniesienie na salę sztandaru szkoły oraz wspólne odśpiewanie hymnu. Tego dnia odwiedziła naszą  szkołę Sekretarz Urzędu Miasta Ostrowi Maz. pani Bożena Szostak. Podziw budziła także dekoracja sali gimnastycznej w całości przygotowana przez rodziców klasy I. Scenariusz uroczystości przygotowała wychowawczyni klasy-Anna Grabowska. Dyrektor, goście, rodzice, wychowawcy, uczniowie i pierwszaki zostali gorąco przywitani przez wychowawcę klasy. Następnie pierwszaki musiały wykazać się  pewną wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w pierwszym miesiącu nauki.W próbach pomagała jej klasa III, która zachęcała do pozyskiwania nowych przyjaciół, brania udziału w zabawach i konkursach. Przygotowała również dla najmłodszych drobne upominki –samodzielnie wykonane zakładki do książek. ,,Nastał czas  zdobywania wiedzy i uczenia się życia ,,…-powiedziała jedna z trzecioklasistek. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem i dyscypliną uroczystości. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszoklasistów gromkimi brawami. Następnie przed całą szkołą i w obecności pocztu sztandarowego dzieci odważnie złożyły ślubowanie. Podczas składania ślubowania dzieci przysięgały być dobrym Polakiem, obiecały pilnie się uczyć i bronić dobrego imienia szkoły. Zwieńczeniem uroczystości było pasowanie na ucznia. Bez obaw podchodziły do pana dyrektora , który dokonywał aktu pasowania na ucznia. Dyrektor szkoły, pan Piotr Siwek,dotykał każdego ucznia w ramię wielkim ołówkiem i wypowiadała słowa: "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej numer  4". Następnie dzieci otrzymały legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy .W oczach każdego pierwszaka można było dostrzec zadowolenie, dumę i ekscytację.W oczach rodziców  i dziadków  (którzy również obecni byli w ważnej dla dziecka chwili) kręciła się łza ,ale dało się zauważyć również dumę ze swoich pociech. Po uroczystości uczniowie otrzymali ,, słodkie gratulacje” z Urzędu Miasta i od dawnej wychowawczyni z przedszkola.Pan dyrektor wręczył uczniom ,,Mój pierwszy zeszyt” i ołówek. Po oficjalnej części pierwszaki poszły na poczęstunek ,który przygotowali rodzice.Całe spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. Życzymy wszystkim pierwszakom wspaniałych chwil spędzonych w szkolnych murach naszej Czwórki. Oby był to dla nich najszczęśliwszy czas w życiu.

  Album fotograficzny

 • Terminarz konkursów przedmiotowych dla gimnazjum 2018/2019

  Terminarz konkursów przedmiotowych dla gimnazjum 2018/2019
 • Terminarz konkursów przedmiotowych dla szkoły podstawowej 2018/2019

  Terminarz konkursów przedmiotowych dla szkoły podstawowej 2018/2019
 • XVI edycja Konkursu Ekologicznego „Bądź świadomy – walcz ze smogiem!”

  Zapraszamy do udziału w XVI edycji konkursu ekologicznego „Bądź świadomy – walcz ze smogiem!”. Tegoroczna edycja nawiązuje do problemów związanych z jakością powietrza atmosferycznego. Celem konkursu jest wykształcenie u dzieci i młodzieży indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska, uświadomienie konieczności podejmowania działań antysmogowych oraz promowanie działań mających na celu ochronę powietrza. Uczniowie klas I-III mają wykonać plakat ekologiczny z hasłem, uczniowie klas IV-VI komiks łączący w sobie część plastyczną i tekstową, natomiast uczniowie klas VII-VIII wiersz dotyczący przedmiotowej tematyki.

  Terminy

  Prace konkursowe należy składać w terminie od 1 października do 31 października br. do p.Moniki Kruk.

 • Przyjęcie uczniów klasy IV w poczet starszej grupy wiekowej

  Przyjęcie uczniów klasy IV w poczet starszej grupy wiekowej

  4 października odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy czwartej w poczet starszej grupy wiekowej. Na sali zapanowały czasy średniowiecza, w których jedną z najważniejszych ceremonii było pasowanie na rycerza. Ta ważna i doniosła uroczystość oznaczała wejście w wiek dojrzałości, przyjęcia na siebie nowych obowiązków, postępowanie zgodnie z kodeksem rycerskim. Był to wielki zaszczyt dla młodego rycerza. Dzisiaj nie ma już rycerzy, a jednak wiele zasad z kodeksu rycerskiego nie straciły na znaczeniu i nadal są warte naśladowania a mianowicie: „Bądź ambitny i podążaj do celu”, „Bądź wzorem dla innych”, „Nie krzywdź słabszych” itp. Uroczystość poprowadzili: przewodnicząca SU Amelia Andrzejczyk i Maciej Anioła przedstawiciel klasy ósmej. Czwartoklasiści przeszli szereg prób tak jak kiedyś prawdziwi rycerze i w ten sposób wstąpili w szeregi starszej grupy wiekowej. Nad przebiegiem uroczystości czuwały p. Elżbieta Duda i p. Monika Kruk. Dziękujemy organizatorom, Samorządowi Uczniowskiemu i koleżankom i kolegom z klasy ósmej za organizację imprezy. Na koniec uroczystości Szymon Sobotka odebrał z rąk przewodniczącej SU Amelii Andrzejczyk certyfikat starszeństwa.

  Album fotograficzny

 • Zawody naszych rodziców

  Zawody naszych rodziców

  W ramach akcji poznajemy ciekawe zawody naszych rodziców klasy II b i III odbyły wycieczkę do Powiatowej Komendy Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Pracuje tu tata naszego kolegi z II b p. W. Duda. Głównym celem wycieczki było poznanie pracy policjanta, zwiedzenie posterunku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa, to znaczy jak bezpiecznie poruszać się na drogach, unikać kontaktu z nieznajomymi i kiedy możemy używać numeru 112. Mieliśmy dużo pytań, na które pracownicy policji - pani sierżant Marzena Laczkowska i pan sierżant sztabowy Łukasz Kłuś  odpowiadali. Obejrzeliśmy też bardzo pouczający film edukacyjny. Na parkingu policyjnym mogliśmy wsiąść do radiowozu. Zaprezentowano nam też sygnały dźwiękowe i świetlne. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.Następnie udaliśmy się na wystawę grzybów do Powiatowej Stacji Epidemiologicznej.  Uczniowie zapoznali się z bezpiecznym grzybobraniem, czyli zasadach zbierania grzybów. Mogli też rozpoznawać grzyby jadalne i trujące przez dotyk i węch.  Panie omówiły również te grzyby , które powodują choroby drzew. Na zakończenie dostaliśmy długopisy i materiały edukacyjne.

  Album fotograficzny

 • Klasy II na wycieczce-fotorelacja

  Klasy II na wycieczce-fotorelacja

  3 października klasy IIa i IIb wybrały się na wycieczkę do Łomży i Drozdowa. Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Lalki i Aktora w Łomży, spektakl pt. „Zaczarowany Jeleń”, który został przygotowany z okazji 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Z teatru dzieci udały się na godzinną wizytę w Papugarni ARA, gdzie znajdowało się kilkadziesiąt papug z różnych stron świata. Ptaki można było dotykać, głaskać i karmić. Kolejną atrakcją był Park Trampolin JUMP6. Zabawa poprzedzona rozgrzewką z instruktorem na trampolinach i w basenie z gąbkami była wielką radością dla dzieci. Z parku trampolin wycieczka przejechała do Drozdowa, gdzie wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Przyrody. Uczniowie mogli podziwiać florę i faunę Kotliny Biebrzańskiej, wystawę akwarystyczną z gatunkami ryb z Azji, Ameryki Południowej, Australii i Afryki, a także trofea myśliwskie. W drodze powrotnej do szkoły był postój na wspólny posiłek w Mc Donalds.

  Album fotograficzny

 • Dzień Chłopaka w ósmej klasie

  Dnia 1 października klasa VIII aktywnie spędzała czas wolny  w Parku Linowym w Broku. Wszyscy przeszli tor przeszkód na wysokości 7 metrów, pokonali lęk wysokości i bardzo dobrze się bawili. Wyjazd został zorganizowany z okazji Dnia Chłopca

  Album fotograficzny

 • Wystawa grzybów

  Wystawa grzybów

  26 września 2018 klasa I i klasa IIa wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznejw Ostrowi Mazowieckiej na Wystawę Grzybów. Na wystawie uczniowie zobaczyli grzyby świeże oraz atrapy grzybów. Wystawę wzbogacono licznymi planszami edukacyjnymi, które ilustrują różnice między poszczególnymi gatunkami grzybów oraz przedstawiają zasady prawidłowego zbierania grzybów. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały wystawę i wysłuchały informacji przygotowanych przez panią prowadzą.

  Album fotograficzny

 • Ewakuacja 2018

  Ewakuacja 2018

  28 września, o godz 11:00 na dźwięk syreny alarmowej ewakuowano wszystkich uczniów i pracowników znajdujących się na terenie szkoły, bo podejrzewano wystąpienie substancji chemicznej w jednym z pomieszczeń. Z pomocą przybyła policja i straż. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ponieważ były to tylko ćwiczenia.

  Album fotograficzny

 • Niezwykła lekcja historii

  Niezwykła lekcja historii

  Nasi uczniowie klasy ósmej i trzeciej gimnazjum uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii. Mieli okazję obejrzeć wystawę pod Ratuszem Miejskim „Kwatera Ł-panteon narodowy pod cmentarnym murem”, której inicjatorem jest Instytut Pamięci Narodowej. Dzięki pani przewodnik Beacie Rydzewskiej młodzież poznał życie i działalność Witolda Pileckiego. Obejrzeli też wystawę plakatów o Witoldzie Pileckim, które zostały nagrodzone w międzynarodowym konkursie „Rotmistrz Pilecki-Bohater Niezwyciężony”. Ponadto klasy odwiedziły  odnowiony budynek „Jatki”, w którym zwiedzali wystawę obrazów wykonanych techniką art-żelem Jana Konstantego Pawluśkiewicza.

  Album fotograficzny

 • Lekcja ekologii w Siemianówce

  Lekcja ekologii w Siemianówce

  28 września reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w, organizowanej przez Ostrowskie Stowarzyszenie „Ludzie z pasją”, wycieczce do Drozdowa i Siemianówki. W Drozdowie zwiedzaliśmy Muzeum Przyrody i uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. „Ks.Kazimierz Lutosławski-twórca krzyża harcerskiego”. W Siemianówce, zaś mieliśmy okazję gościć w Polowym Obozie Ornitologicznym. Przebywający tam ornitolodzy pokazali nam, w jaki sposób obrączkuje się ptaki. Ponieważ sam obóz usytuowany jest w lesie, więc nie mieliśmy okazji podziwiać pięknego Zalewu Siemianówka z bliska. Za to zapaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski i… nazbieraliśmy grzybów! Bez wątpienia był to edukacyjno- ekologiczny wyjazd.

  Album fotograficzny

 • Już pierwsza klasa wie, że świat sprząta się!

  Już pierwsza klasa wie, że świat sprząta się!

  Wrzesień to miesiąc, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku pierwszaki  z naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyły w tym wydarzeniu. Akcja 2018 przebiegała pod hasłem ,,Akcja -segregacja”. Uczniowie zaopatrzeni w rękawice i worki zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły. Zebrano kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół szkoły zrobiło się czysto i przyjemnie. Akcja miała na celu wzbudzić pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody, miała ukazać skutki zaśmiecania ,,świata”, wyjaśnić konieczność ochrony środowiska i recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi, ekologicznymi nawykami.

 • Pierwszaki w sali zabaw

  Pierwszaki w sali zabaw

  W późne, słoneczne, wrześniowe popołudnie klasa pierwsza wybrała się z wychowawczynią A. Grabowską na salę zabaw w Ostrowi Mazowieckiej. Celem spotkania było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej i zręczności. Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przywitała grupę i zapoznała nas z zasadami panującymi w grupie. Niezwykłą atrakcją okazało się malowanie twarzy. Pojawiły się smoki, koty, wampiry i psy. Dzieciom bardzo podobał się labirynt zjeżdżalni i korytarzy oraz basen z piłkami. Pierwszaki korzystały z pojazdów, koników, trampolin, huśtawek. Każdy kto się zmęczył mógł skorzystać z zacisznego  kącika, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami edukacyjnymi, skorzystać z picia i poczęstunku. Radosny pobyt szybko dobiegł końca. Na dzieci pełne wrażeń czekali rodzice.

  Album fotogrficzny

 • Otrzęsiny...

  Otrzęsiny...
 • Przekazanie Insygniów Władzy Uczniowskiej

  Przekazanie Insygniów Władzy Uczniowskiej

  20 września odbyła się uroczystość Przekazania Insygniów Władzy Uczniowskiej. Ustępujący przewodniczący szkoły Kacper Szatanek podsumował półtoraroczną działalność samorządu. Podziękował dyrekcji szkoły, nauczycielom, wychowawcom oraz koleżankom i kolegom za pomoc, współpracę i zaangażowanie we wspólne działania. Kacper zwrócił się z prośbą do nowych członków samorządu, aby motywowali swoich kolegów do podejmowania działań na rzecz klasy i szkoły, godnie promowali szkołę w środowisku lokalnym. Ustępujący członkowie SU otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły podziękowania za owocną pracę. W dalszej części uroczystości odbyło się Przekazanie Sztandaru oraz nowa przewodnicząca szkoły Amelia Andrzejczyk przedstawiła skład nowego samorządu oraz otrzymała od ustępującego przewodniczącego Kacpra Szatanka „klucz” do bram szkoły jako symbol władzy uczniowskiej.

   

  Album fotograficzny

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4
  07-310 Ostrów Mazowiecka
  ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
 • (+29) 74-544-12

Galeria zdjęć