Facebooke-Dziennik

NEWS

Środa 15.08.2018

liczba odwiedzin: 140603

  Fundacja Świętego Mikołaja

    Szkolny Klub Sportowy

    Misja Szkoły

     Szkoła nosi imię 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Tworzymy szkołę umożliwiającą uczniom wszechstronny rozwój indywidualny w atmosferze bezpieczeństwa i życzliwości. Osiagamy ten cel poprzez zaangażowanie i współpracę wszystkich nauczycieli i środowiska, tworząc warunki sprzyjające harmonijnemu i wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Wdrażamy uczniów do aktywnego, samodzielnego i w pełni odpowiedzialnego uczestnictwa w zdobywaniu wiedzy. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania uczestnicząc w kołach zainteresowań i poszerzają swoją wiedzę i umiejętności uczęszczając na koła przedmiotowe. Uczymy świadomości i odpowiedzialności swoich praw i obowiązków, rozbudzamy twórcze myślenie i ciekawość świata oraz kształtujemy człowieka otwartego dla innych ludzi. Przygotowujemy do dalszej edukacji oraz do radzenia sobie w różnych sytacjach życiowych. Wartościami, którymi się kierujemy są: dobro, uczciwość i sprawiedliwość. Wyróżnia nas wykwalifikowana kadra, bogaty program wychowawczy, przyjazna atmosfera i atrakcyjna lokalizacja szkoły.

    Wiadomości

    • Konkursy Przedmiotowe Mazowieckiego Kuratora Oświaty 2018/2019

     Uczniowie!

     Na stronie Mazowieckiego Kuratora Oświaty pojawiły się programy merytoryczne konkursów przedmiotowych na rok szkolny 2018/2019. Zachęcamy Was do zapoznania się z programami. Poniżej link.

     http://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-i-olimpiady/konkursy/konkursy-przedmiotowe-1/12744,Projekty-programow-merytorycznych-konkursow-przedmiotowych.html

    • Aktywny wypoczynek klasy VI w Broku

     19 czerwca żądni przygód uczniowie klasy VI pojechali do Parku Linowego NOE w Broku. To miejsce dla każdego kto lubi aktywny wypoczynek i odrobinę adrenaliny. Obejmuje on ok. 50 przeszkód linowych i jest największym tego typu obiektem w tej części Polski. Park Linowy stanowi wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych między drzewami. Trasy zostały tak zaprojektowane, aby wszystkie osoby korzystające z parku niezależnie od posiadanej sprawności fizycznej, mogły przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą. Pokonując własne słabości wielu osobom udało się przejść całą podniebną trasę. Następnie podzieleni na grupy uczniowie uczestniczyli w zajęciach team buildingu. To celowo zorganizowane zajęcia, które powodują wzbogacenie relacji w grupie, budowanie tej grupy, integrowanie i nawiązywanie między jej członkami współpracy, zaufania, a nawet przyjaźni, poznawanie siebie nawzajem poza codziennym kontekstem. Zmęczona, ale zadowolona młodzież zakończyła wyjazd ogniskiem z kiełbaskami.

    • Zdrowy styl życia

     W dniu 19 czerwca 2018r.  klasa I a wzięła udział w spotkaniu z Panią dr Marleną Muzyk- Osikowicz. Pani doktor w sposób bardzo ciekawy i interesujący uświadomiła dzieci o konieczności spożywania zdrowej żywności oraz wszelkich witamin niezbędnych dla rozwoju organizmu. Opowiedziała o swojej pracy oraz powiedziała jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny osobistej. Na koniec każde dziecko mogło zrobić zastrzyk lub spróbować założyć opatrunek. Bardzo dziękujemy raz jeszcze za tak wiele cennych informacji i doświadczeń, które przeżyliśmy podczas tego spotkania.

    • W sądzie...

     20 czerwca 2018 roku uczniowie klasy Ia, Ib oraz II uczestniczyli w dydaktycznej wycieczce do Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej. Pani Sędzia w bardzo przystępny sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Zapoznała dzieci ze strukturą sądownictwa polskiego oraz uświadomiła, jakie prawa i obowiązki ma młody człowiek funkcjonujący w środowisku szkolnym i rodzinnym. Uczniowie mieli możliwość odczucia powagi sprawy, zasiadając jako ławnicy czy sekretarz. Wycieczka do sądu była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń. Uczniowie zgodnie wykazali chęć przestrzegania prawa przez kontrolowanie swoich czynów i zachowań, zarówno w życiu szkoły jak i w środowisku prywatnym.

    • Klasa V w Warszawie

     Uczniowie klasy V we wtorek 19 czerwca 2018 roku udali się na kolejną wyprawę do stolicy. Tym razem naszym celem był Escape Room,czyli Dom Zagadek VR oraz Teatr Muzyczny Roma. W Domu Zagadek uczestniczyliśmy w grze, w której przenieśliśmy się na godzinę do czterech tematycznych pokojów zagadek,z których musieliśmy się wydostać dzięki umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości, kreatywności i zręczności. Gra ta uświadomiła nam przede wszystkim fakt, że najważniejsza jest umiejętność współpracy w grupie,że w trudnych sytuacjach powinniśmy na sobie polegać,bo inaczej nie uda się osiągnąć celu. Z przyjemnością możemy polecić na przykład Pokój PODRÓŻ, dzięki któremu przenieśliśmy się do przyszłości, wcieliliśmy się w role specjalistów z różnych dziedzin nauki i przeżyliśmy międzygalaktyczną przygodę poszukując nowego źródła energii.Pozwoliło to nam na bezpieczny powrót na Ziemię. Po przedpołudniu pełnym wrażeń udaliśmy się do Teatru Roma, gdzie obejrzeliśmy z zainteresowaniem sztukę o przyjaźni i miłości napisaną na podstawie książki Antoine de Saint-Exupery "Mały książę". Mały książę to przybysz z maleńkiej planety, który przypomina o tym, że "dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle,że nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają", dowiaduje się też w czasie swoich podróży, że "...dobrze widzi się tylko sercem...", a "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". W sztuce ciekawe było to, że aktorzy grali obok nas, byli na wyciągnięcie ręki, przechadzali się wśród publiczności, np.Lat

    • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

     Rodzice i Uczniowie

     Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca (piątek) na sali gimnastycznej: godz. 9:00-klasy I-IV; godz. 10:00-klasy V-VII i gimnazjum.

      

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 4
     07-310 Ostrów Mazowiecka
     ul. Szkoły Podchorążych Piechoty 1
    • (+29) 74-544-12

    Galeria zdjęć