NEWS

Szkolny Klub Sportowy

Program Niepodległa

Misja Szkoły

Szkoła nosi imię 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Tworzymy szkołę umożliwiającą uczniom wszechstronny rozwój indywidualny w atmosferze bezpieczeństwa i życzliwości. Osiagamy ten cel poprzez zaangażowanie i współpracę wszystkich nauczycieli i środowiska, tworząc warunki sprzyjające harmonijnemu i wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Wdrażamy uczniów do aktywnego, samodzielnego i w pełni odpowiedzialnego uczestnictwa w zdobywaniu wiedzy. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania uczestnicząc w kołach zainteresowań i poszerzają swoją wiedzę i umiejętności uczęszczając na koła przedmiotowe. Uczymy świadomości i odpowiedzialności swoich praw i obowiązków, rozbudzamy twórcze myślenie i ciekawość świata oraz kształtujemy człowieka otwartego dla innych ludzi. Przygotowujemy do dalszej edukacji oraz do radzenia sobie w różnych sytacjach życiowych. Wartościami, którymi się kierujemy są: dobro, uczciwość i sprawiedliwość. Wyróżnia nas wykwalifikowana kadra, bogaty program wychowawczy, przyjazna atmosfera i atrakcyjna lokalizacja szkoły.

• Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas zimowego wypoczynku

Ministerstwo Edukacji Narodowej jak zawsze przed każdymi feriami przygotowało specjalnie dla rodziców i opiekunów poradnik dotyczący bezpiecznego wypoczynku. Ponadto na stronie internetowej MEN znajduje się zakładka, o czym warto pamiętać przed feriami.

poradnik-bezpiecznego-wypoczynku(1).pdf

• VIII OSTROWSKI KONKURS ,,Dzieciak śpiewa".

W czwartek 10 stycznia w Jatkach odbył się VIII Ostrowski Konkurs Piosenki Dziecięcej pt. „Dzieciak śpiewa”. Celem konkursu była prezentacja dorobku muzycznego solistów oraz dziecięcych zespołów wokalnych oraz popularyzacja wokalnych umiejętności dzieci. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Lena Kulesza z piosenką „Nowe dni”, Kornelia Wasielak z piosenką „Pół kroku stąd” oraz Weronika Kłak z utworem „Zostań moją przyjaciółką”. Uczennice pod opieką pani Bożeny Milewskiej zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Mimo, iż uczestniczki nie zdobyły żadnej nagrody, to jednak pokazały się z bardzo dobrej strony, a ich występ nie odbiegał poziomem od występów innych uczestników.

• "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady" - konkurs ekologiczny

Informacje o konkursie w załączeniu. Osoby chętne zgłaszają się do nauczyciela przyrody p Moniki Kruk

informacja_prasowa_10.01.pdf

pismo_Mistrz_Recyklingu_samorzady2019_1.pdf

• "Anielskie opowieści"...

Tegoroczne jasełka zatytułowaliśmy po prostu: „Anielskie opowieści”. Nasi przyjaciele z nieba przypomnieli nam historię związaną z narodzeniem Chrystusa. Wiersze przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu poszczególnych klas. Zamysłem „reżysera” było zaangażowanie widowni  w jasełka. Na nasze dzieci i naszą młodzież można liczyć. Po raz kolejny pokazali swoje zaangażowanie i począwszy od kl. I do kl. III gimnazjum, utwory były wykonane wspaniale. W przedstawieniu wzięli udział ucz. klasy II b i szkolny chór, którego członkowie potrafią też pięknie recytować. Mamy nadzieję, że radość z narodzenia Jezusa, przedstawiona w jasełkach, przeniosła się do wszystkich domów wraz z melodią „Pastorałki od serca do ucha”. Życzymy wszystkim błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.

• Na wycieczce w Wołominie.

Klasy IIa i IIb były na wycieczce w Wołominie. Pierwszy punkt wycieczki to park trampolin. Po zabawach sportowych wszyscy zjedli wspólny posiłek w restauracji McDonald's. Następnie wycieczka udała się do fabryki bombek, która jest rodzinną firmą. Życie każdej bombki zaczyna się od szklanej rurki, którą podgrzewa się palnikiem w temperaturze ok. 600'C, dzięki temu robi się miękka i elastyczna. Umożliwia to dmuchanie bombek i nadanie im kształtu. Wydmuchana już bombka wypełniana jest azotanem srebra, następnie jest malowana i i ozdabiana. Dzieci samodzielnie ozdabiały bombki, które zabrały do domów, żeby zawiesić na swoich choinkach. Po skończonych zajęciach był słodki poczęstunek i wspólne zdjęcia z Mikołajem. Wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

• Szkoła Podstawowa nr 4
            07-310 Ostrów Mazowiecka